Σκέψεις... III

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πού πήγε ο τύπος με τα γένια, ο αραχτός στο δειλινό
Και πλάι της καρδιάς του η έννοια να τον φιλάει στο λαιμό

Σαν να μην πέρασαν τα χρόνια, όλα καινούργια και παλιά
Η ζήλια κι ο έρωτας γαλόνια που δε χρειάζονται γυαλιά


Μωρό μου βάλε τα γυαλιά σου
Βάλε και το παλιό σου τζην
Να ξαναδείς την αφεντιά σου Στη Ρώμη τριάντα χρόνια πριν
Να ξαναδείς την αφεντιά σου Μαζί μου τριάντα χρόνια πριν

 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,597 μηνύματα.
Τρία πάθη, απλά, αλλά κατακλυσμιαία, εξουσιάζουν τη ζωή μου: Η λαχτάρα για αγάπη, η αναζήτηση της γνώσης και η αβάσταχτη θλίψη για τα βάσανα του ανθρώπινου είδους

Μπέρτραντ Ράσελ
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
Κράζεις θαυμάζεις
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,010 μηνύματα.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Αν οι παρθενοπιπίτσες δεν ήταν τόσο θλιβερές, θα είχαν πολλή πλάκα. Επειδή είναι οι ίδιες καταπιεσμένες σεξουαλικά, είναι οι πρώτες στο slut shaming. Η δυστυχία θέλει πάντα παρέα.

Κι αλίμονο τη στιγμή που θα γίνουν απλά πιπίτσες.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,597 μηνύματα.
Η αδιαφορία και η μη διαθεσιμότητα βρίσκει πάντα δικαιολογία 😠
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.

What Freedom! 1903 by Ilya Efimovich Repin

1697910509428.png
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
Όταν γελάμε παραδινόμαστε στιγμιαία σ’ αυτόν που μας κάνει να γελάμε.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,597 μηνύματα.
Η μαγεία της γραπτής έκφρασης ( αποκάλυψη για την ψυχική και πνευματική μας συγκρότηση) .. Διορθώνοντας εκθέσεις 17 χρονών
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,010 μηνύματα.
Θα κανω μπαμ από το στρες. Γενικά τα καταφέρνω να ειμαι ψύχραιμος, ίσως υπερβολικά ψύχραιμος.

Αλλά εδω, nope. Το βλέπω το ζόρι να ρχεται και αυτα δεν τα λύνεις ολομόναχος, πρέπει να ανοιξω το στομα μου και να πω ρε τι γινεται εδω πως το λυνω αυτό.
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οι άνθρωποι δεν αλλάζουν!
Οι άνθρωποι σταδιακά αποκαλυπτονται με τέτοιο τρόπο που σε κάνουν να νομίζεις ότι άλλαξαν!!!

Αυτοί ήταν αυτοί ειναι και αυτοί θα παραμείνουν γιατί μεγάλωσαν με την πεποίθηση ότι αξίζω μόνο όταν εισπράττω επιβεβαίωση και ικανοποίηση από τους άλλους!
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,886 μηνύματα.
1698180181818.png
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,010 μηνύματα.
eastern_spirituality.jpg
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πόσο διάχυτο όλο αυτό που κουβαλάει μέσα του ο καθένας σε τούτο τον εικονικό κόσμο :/:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,010 μηνύματα.
Την αγάπη, μπορείς να την εξαναγκάσεις να πάει στο πίσω μέρος του μυαλού σου, δεν μπορείς όμως ποτέ να την βγάλεις τελείως από αυτό.

Είμαστε αυτοί που είμαστε, στην πιο βασική μας μορφή. Η αγνή φλόγα μέσα μας, θα ζει συνέχεια κρατώντας στα χέρια της την αγάπη, όσο γύρω της θα περιστρέφονται τα χρόνια κι οι εμπειρίες του ορμητικού νερού της κυνικής ζωής που θα προσπαθούν να τη σβήσουν από την αγωνιώδη της ύπαρξη.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,597 μηνύματα.

ΕΝΑΣ ΛΥΚΟΣ ΑΙΣΘΗΜΑΤΙΑΣ ~ ΑΡΓΥΡΗΣ ΧΙΟΝΗΣ​





Διψάω γι’ αγάπη, πεινάω γι’ αγάπη, πονάω γι’ αγάπη…
Ουρλιάζω γι’ αγάπη, πεθαίνω γι’ αγάπη… αλλά..
Είμαι o λύκος, o κακός λύκος… Και δεν γίνεται…

Δεν είναι δυνατόν τέτοια αισθήματα να έχω…
Γιατί αν το μάθουνε τα πρόβατα…
Θα πέσουνε να με σπαράξουν…
 

Nascentes morimur

Διάσημο μέλος

Η Nascentes morimur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,502 μηνύματα.
Το "διαφορετικό" και το "ενάντια" είναι ό,τι πιστεύουμε κι' ό,τι
έχουμε να κληροδοτήσουμε στην επόμενη γενιά​
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top