Σκέψεις... III

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,019 μηνύματα.
Πολύ το ευχαριστήθηκα που κέρδισε και η τριφυλλάρα, αλλα και η ΑΕΚ που οι αλήτες οι Κροάτες το φαγανε το παιδί.

Δε διορθώνονται κάποια πράγματα, αλλά, χάρηκε η ψυχή μου λίγο απόψε.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
663814f638fcf8d7eee3bfae82970d8a.jpg
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
3632e6bd3195dc31183ef02a5e4094e1.jpg
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,019 μηνύματα.
peaky14.jpg
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,019 μηνύματα.
Το κλειδί για την καταπολέμηση της ψυχικής αδυναμίας, της θλίψης καθώς και κάθε παραγώγου αυτής, είναι η παύση της θεώρησης της ψυχής ως ενός αδυνάμου και γαλήνιου υποτακτικού κυνός, η άφεση της αλυσίδας του προλεχθέντος κυνός και η μετεξέλιξή του σε έναν αφηνιασμένο κέρβερο.

Ακόμα και οι δαίμονες της ψυχής, απαιτούν τροφή ώστε να συντηρηθούν και να επιβιώσουν. Και όσο πιο σύντομα μάθει κανείς να κατασπαράζει, τόσο πιο καλός γίνεται σε αυτό.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
367686970.jpg
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
Πιστεύω πως ο σημερινός πολιτισμένος άνθρωπος πάσχει από ανεπαρκή εκτόνωση του επιθετικού του ένστικτου.
Konrad Lorenz
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
8349cb2e36.jpg
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,598 μηνύματα.
Best dating advice:
"The signs you ignore in the beginning just end up being the reason you leave later. You know right away who is good and bad for you. Don't ignore your intuition. "
Μα πόσο αλήθεια πια!
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,019 μηνύματα.
Ανακάλυψα και ξοδεύω πια -νομίζω- πολύ πιο σοφά, τις ισχυρότερες εκ των διαπραγματευτικών μου δυνάμεων:

Την προσοχή μου, και τον χρόνο μου.

Με το σταγονόμετρο και εξαιρετικά επιλεγμένα.

Η σαγήνη από τις Σειρήνες, δεν πιάνει πλέον. Έχω δεθεί στο κατάρτι και το πλοίο προχωράει, μακριά από ξέρες.
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
d7538313476a170e4eb801671692962d.jpg
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,019 μηνύματα.
Το κόλπο με τους ανθρώπους, είναι να μη τους παίρνεις ποτέ στα σοβαρά.

Κάπου εκεί μαθαίνουν ποιός είναι ο μπαμπάς τους.
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
Δεν εμπιστεύομαι ανθρώπους που δεν βλέπουν ταινίες τρόμου
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,886 μηνύματα.
Είναι φυσικό να θεωρείς αχρείαστη τη μετάνοια όταν δεν αναγνωρίζεις αμαρτία..
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
55cd26e4ab430f0e6ce88056c4d40570.jpg
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,598 μηνύματα.
ratsismos.jpg
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top