Σκέψεις... III

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,475 μηνύματα.
images-1.jpg
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,014 μηνύματα.
"- Μας προσβάλλεις!
- Είστε αξιοπρόσβλητες, δε μπορώ να αντισταθώ"

Δε μου το είχα. Πως τα πετάω κάτι τέτοια αψυχολόγητα, ούτε κι εγω το ξέρω.

Μ' αρέσω πολύ τελικά, μου πάει αυτό το ρούχο.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
1befaae951.jpg
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,014 μηνύματα.
Δεν μισώ κανέναν. Όμως δε μου αρέσει να τη βγάζει καθαρή το άδικο.

Και δυστυχώς επειδή είμαι ρεαλιστής, ξέρω πως έτσι είναι χτισμένος ο κόσμος.

Αγαπώ τις αξίες, το ήθος, την πίστη, την τρυφερότητα, την αφοσίωση, την πειθαρχία, την Πατρίδα, το Χριστό, την Παναγία, το Θεο, τη Μάνα μου και την οικογένειά μου.

Έχω μια σταθερά να με κρατάει, έχω πράγματα να δώσω.

Είμαι αυτόφωτος.
 

Nascentes morimur

Διάσημο μέλος

Η Nascentes morimur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,502 μηνύματα.
Όταν οι μέρες λυγίζουν μία μία Χωνεύονται γίνονται μνήμη Και ίσκιοι μες στη μνήμη
Ανοίγουν κύκλο γύρω τα παράθυρα
Τραβιούνται άξαφνα στις άκρες οι κουρτίνες

«Προσπάθησε να δεις Προσπάθησε επί τέλους Κοίταξε όρισε προσδιόρισε»
«Ζωή μας αυτό που ποτέ μας δε ζήσαμε Αυτό το κενό – η ζωή μας»
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,598 μηνύματα.
1684648594283.png
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
370f91c8a345cb3f.jpg
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,014 μηνύματα.
Σηκώθηκε ο άλλος, πήρε το πρωινό του με μπρικ, σολωμό, ομελέτα από αυγά στρουθοκαμήλου, του βαλε η μαμά του ένα πανοφώρι, ένα κολατσιό για τη διαδρομή μες το Λέξους, σταύρωσε και το ψηφοδέλτιο, του σάλιωσε το φάκελο, και πριν ο γαλατάς μοιράσει το γάλα, μες το μαύρο ξημέρωμα, τον έστειλε να ψηφίσει Νεα Δημοκρατία.

Εγω στα παπάρια μου, έβλεπα Mayans νυχτιάτικο, ξύπνησα με την ησυχία μου, χουζούρεψα τις κάψες μου λίγο στο κρεβάτι σκεφτόμενος όλα όσα δεν τολμώ να κάνω, ήπια μια καφεδάρα, χάιδεψα τη γάτα, έχεσα τα μισά σύμπαντα, κι έβαλα το πανηγύρι των εκλογών, σαν άλλη Γιουροβίζιον να τους βλέπω οι ψεύτες να πλακώνονται στα πάνελ. Και δεν πλησίασα καν το δικαίωμά μου, ούτε αυτή τη φορά. Και βλέπουμε για την επόμενη...

Δυο διαφορετικοί άνθρωποι, δυο διαφορετικές φιλοσοφίες, δυο διαφορετικοί κόσμοι.

Ποιός είναι ο σωστός;

Ποιός ξέρει άραγε... Και έχει σημασία;

Ίσως και να χει, ίσως και να μαι λάθος. Η πρώτη φορά θα είναι;
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,460 μηνύματα.
Απορώ με τον δακρυϊκό μου πόρο που έχει ακόμα δάκρυα.
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,886 μηνύματα.
1684762411965.png
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,460 μηνύματα.
Ελεεινέ και τρισάθλιε σε πίστεψα!
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
21347396.jpg
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
5e56ddad0b.gif
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
Αυτό που λένε "ο σωστός άνθρωπος, σε λάθος χρόνο", δεν ισχύει.

Απλώς ήταν ο λάθος άνθρωπος.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top