Σκέψεις... III

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,876 μηνύματα.
Λίγες μέρες ακόμα για να αποφασίσω αν θα το δώσω το ρημάδι...

Τακτικό βήμα προς τα πίσω και αυτογνωσία ότι δεν μπορώ να αποδώσω όπως θέλω;

ή

Η κλασσική επιμονή μου, το αγύριστο κεφάλι μου και η συνήθης συμπεριφορά "Μάχη μέχρι εξάντλησης κι ας πέσω στο σπαθί με ηρωική προσπάθεια";



Μα τι να κανω που μ αρέσουν τα δύσκολα κι ας γκρινιάζω;

Μα τι να κάνω που δεν μου αρέσει να χάνω;

Μα τι να κανω που μου αρέσει η μάχη και γουστάρω τον πόνο μου;




Βλέπω που πάει η ιστορία... Πάλι σε ζόρια θα με βάλεις εαυτέ μου. Πάμε.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
273875488.jpg
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Γιατί μαραζώσε το λουλούδι;
 

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
Στη ζωή κοιτάμε προς πέντε κατευθύνσεις:

Εμπρός, για να 'χουμε στόχους.
Πίσω, για να μη ξεχνάμε από πού ξεκινήσαμε.
Πλάι, για να βλέπουμε ποιός μας στηρίζει σε δύσκολους καιρούς.
Κάτω, για να βεβαιωνόμαστε πως δεν ποδοπατούμε κανέναν στον δρόμο μας.
Ψηλά, για να μη ξεχνάμε να ευγνωμονούμε για κάθε ευλογία που λαμβάνουμε.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
34.gif


Α, και καλό μήνα :)
όσο καλός μπορεί να είναι, με όλα αυτά που τρέχουν γύρω μας κι εντός μας
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
274812027.jpg
 

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
Πλέον δε πάμε απ' το κακό στο χειρότερο.
Πλέον πάμε απ' το χειρότερο προς το τέλος.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,876 μηνύματα.
Μεγάλο πράγμα να μπορείς με σθένος να επιλέγεις την ελευθερία σου όταν δεν είσαι ευτυχισμένος, προκειμένου να πας εκεί που πραγματικά επιθυμεί η ψυχή σου.
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,861 μηνύματα.
Όταν ένας άνθρωπος σιχαίνεται τα σάλια του σκύλου του, σύντομα θα σιχαθεί και το φιλί σου.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,372 μηνύματα.
Οχι, άλλο drama βρε φίλε.
Δεν ξέρω τι να κάνω.
Να κάνω αυτό που θεωρώ σωστό και να μιλήσω ή να καθήσω ήσυχα στην ακρουλα μου και να μην ανακατευτώ;

Υ.Γ Βασικά τώρα που το έγραψα συνειδητοποίησα οτι η Πακ και το δεύτερο δεν πάνε μαζί. Ολοι ξέρουμε οτι θα μιλήσω :lol:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,876 μηνύματα.
Εγω: Δεν θα ξαναπάρω ξυριστικά μέχρι τα γενέθλιά μου τον Οκτώβριο. Εχω ήδη 5 ξυράφια και δε θέλω άλλο.

Εντωμεταξύ: **Το αγαπημένο μου κατάστημα φέρνει το ξυράφι Rockwell 6s Stainless Steel**

Εγω: Φέρτε! :happy:

ΦΕΡΤΕ!
ΥΓ: Συνέπεια οχι ανοησίες...
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
4428974-Paula-Abdul-Quote-I-m-tired-of-people-not-treating-me-like-the.jpg

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

@TheUltimateUnderdog μακάρι να μπορούσα να γελάσω και εγώ, αλλά κανείς δεν ξέρει πως μου φέρθηκαν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
get0750.gif
 

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
View attachment 97855
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

@TheUltimateUnderdog μακάρι να μπορούσα να γελάσω και εγώ, αλλά κανείς δεν ξέρει πως μου φέρθηκαν.
Η απεγνωσμένη ανάγκη να ικανοποιηθεί το αίσθημα της «σπουδαιότητάς» σου, δε δείχνει δύναμη, αλλά αδυναμία, προδίδοντας έτσι τον μεγαλύτερό σου φόβο: ότι δεν αγαπιέσαι αρκετά απ' τους άλλους.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Η απεγνωσμένη ανάγκη να ικανοποιηθεί το αίσθημα της «σπουδαιότητάς» σου, δε δείχνει δύναμη, αλλά αδυναμία, προδίδοντας έτσι τον μεγαλύτερό σου φόβο: ότι δεν αγαπιέσαι αρκετά απ' τους άλλους.
Κάνεις δε με αγαπάει.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
40c2b25fc45257d9ffe53317217.gif
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τώρα πια - στα 50 - έχω μάθει τί πραγματικά έχει αξία σ' αυτή τη ζωή. Και αυτό το έμαθα ύστερα από πολλά 'χαστούκια'...

Αυτό που ξέρω, πολύ καλά να κάνω, είναι να προχωράω παρακάτω. Πάντα παρακάτω...Έχοντας, στις αποσκευές μου, εμπειρίες, λάθη και μαθήματα...

Δεν ένιωσα το κέντρο του κόσμου, ούτε το θέλησα και ποτέ. Δεν πιστεύω ότι τα πάντα περιστρέφονται γύρω μου...

Έχοντας τα βασικά (υγεία, το παιδί μου, οικογένεια, φίλους, εργασία...), έμαθα να μηδενίζω - στα όποια μελανά σημεία - και να ξεκινώ απ' την αρχή...

Δεν αναλώνομαι στα ίδια. Δεν γυρίζω πίσω. Μόνο μπροστά. Μόνο μπροστά πάει η ζωή...
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
«Όλα για κάποιο λόγο γίνονται».
Γι' αυτό και όταν σιγά σιγά συνηθίζεις κάποια γεγονότα, δε λυπάσαι πλέον. Ούτε τα αναλύεις.
Αντιθέτως, επιτρέπεις στον χρόνο να σε λυτρώσει σωστά. Όποιο κι αν είναι το αποτέλεσμα. Ό,τι κι αν συμβεί.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top