Σκέψεις... III

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
images (5).jpg
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
Όταν παίζεις την Πρωτοχρονιά χαρτάκι με τους φίλους σου, στον κύκλο σου, εκεί που σε παίρνει και δεν ενοχλείς κανέναν άλλο, κανείς δεν σε κυνηγάει. Είναι όλα καλά.

Αν αρχίσεις όμως και το κάνεις μαγαζί, λέσχη, και χαλάσεις την πιάτσα, χωθείς σε μέρη και καταστάσεις άλλων, εκεί που δεν πρέπει, εκεί ξαφνικά όλοι σε κυνηγούν.

Πρέπει να μαθεις σ αυτο τον κόσμο που σε παίρνει και που όχι να παίξεις.

Και εδω δεν σε παίρνει. Ποτέ ξανά.



peaky7.jpg
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
"- Βυζαντινή Ιστορία γνωρίζετε;
- Βεβαίως!
- Πείτε μας για τα επιτεύγματα του Βελισάριου..."

velisarios_profylakseis.jpg
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,356 μηνύματα.
20220203_154717.png
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
IMG_20220203_152905.jpg

Βροχή δρόμος και μουσική...
Ψυχοθεραπεία!
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,857 μηνύματα.
Το πρόβλημα ξέρεις που είναι; Προσπαθείς και τους αναπτερώνεις το ηθικό με καλά λόγια, αυτοί σου απαντάνε μας κοροϊδεύεις, είσαι απόλυτη; Είσαι αντιπαιδαγωγική. Τους λες έχουν κάνει απουσίες, έχουμε μείνει πίσω, σου απαντάνε δικό σου πρόβλημα. Είμαι καθηγήτρια, ξέρω, εσύ δεν κάνεις σωστά τη δουλειά σου, εγώ θα τους έτρεχα...
Και προσπαθείς να μη ρίχνεις λάδι στη φωτιά, γιατί το φροντιστήριο δεν είναι δικό σου.
Μάντεψε ποιος τα ακούει πάλι..
Τα 5 πρώτα χρόνια που δούλεψα σε φροντιστήρια ήταν απ' τα δυσκολότερα της ζωής μου. Δεν μπορούσα να στεριώσω πουθενά, με τίποτα. Πάντα εσύ φταις για τις λαλακίες των άλλων. Απαίσια δουλειά, κακοπληρωμένη, σχεδόν ανασφάλιστη, μόνο σαν σκαλοπάτι αξίζει να το δεις. Κάνε μια μετεκπαίδευση σε οτιδήποτε άλλο και φύγε μακριά.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Κάτι εντελώς άσχετο . Δεν ξέρω πως μου ήρθε . Στο διδακτορικο πληρώνονται??? Επειδη είπατε για μετεκπαίδευση
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,356 μηνύματα.
Κουράστηκα να λέω τα ίδια και τα ίδια. :thumbup:
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Γεια σας και καλωσήρθατε σε ακόμα ένα επεισόδιο της σειράς "τα προβλήματα μιας κουτης"
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
bsg_lovesherdeeply.jpg
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,356 μηνύματα.
Είμαι πιο πολύ της άποψης οτι ο χρόνος μας γιατρεύει. Αν και θέτει ενα μικρο λιθαράκι και η αγάπη προς τον εαυτό μας.

42fc3bf2270db21446199829a4ef4100.jpg
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top