Σκέψεις... III

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,252 μηνύματα.
Morning to everyone.
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγωισμέ μου, πόσο μίσος σού χρωστάω
εσύ την έδιωξες, μα εγώ την αγαπάω
κι ας μην της το 'πα κι ας μην το 'μαθε ποτέ
εγωισμέ μου, πόσο μίσος σού χρωστάω
εγωισμέ μου, δεύτερέ μου εαυτέ..


:thanku:
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Είναι το κορίτσι που θα περάσει τρέχοντας το δρόμο και θα γίνει ένα με το πλήθος. Το κορίτσι με τα περίεργα μαλλιά και τις περίεργες ιδέες. Ερωτεύεται παράφορα τον περαστικό και δίνει τα πάντα σε όποιον της δώσει τα ελάχιστα. Είναι το κορίτσι που διαβάζει Καβάφη και Γώγου και Ντοστογιέφσκι και Ελύτη και Μαρξ, που διαβάζει για να συλλέξει πληροφορίες, για να γίνει μια σπιθαμή πιο έξυπνη. Αμφισβητεί τα πάντα, αποδέχεται τα πάντα, δε κρίνει αν δεν κριθεί, δεν αναπτύσσει άποψη αν δεν δει τα πράγματα με τα μάτια της, δεν βασίζεται στις κρίσεις των άλλων. Είναι το κορίτσι με τα μεγάλα γυαλιά που είδες να μπαίνει το πρωί τρέχοντας στο αστικό, που κουβαλάει πάντα μια μεγάλη Μπορντό τσάντα, που τα μάτια της αν βγάλει το “στόκο” είναι κόκκινα, που αν προσπαθήσεις να μπεις στο μυαλό της θα χαθείς κάπου ανάμεσα σε άγχος και έρωτες.
Μιμιλού
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,416 μηνύματα.
Speak the truth, even if your voice shakes.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,963 μηνύματα.
Ψυχική ηρεμία, μεγάλο πράγμα. Τουλάχιστον ενα κομματι του μυαλού να είναι ήρεμο, όχι όλο το μυαλό ταραγμένο και να μη μπορώ να κοιμάμαι τις νυχτες. Κάπου είχε παραγίνει το δηλητήριο στη σκέψη.

Τώρα μπορώ να συγκεντρωθώ να ανέβω κι άλλο.

Δεν είναι πλεονεξία η παντοδυναμία, είναι η φυσική μου θέση.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Η ελπίδα είναι δόκανο,
που πιάνει τις απελπισμένες ψυχές.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
….ΕΙΣΑΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΠΟΥ ΑΦΙΕΡΩΣΕΣ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ …..

1642787335718.png
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,416 μηνύματα.
20220121_213832.png
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,963 μηνύματα.
byzmeme1.jpeg
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,963 μηνύματα.
Αυτο που κάνει την πουστιά το γατί και κυκλοφορεί κυριλέ με το καφετί σουραύλι στον κώλο στο χωλ και οταν το πλακώνω στα τζελ και στα μωρομάντηλα να το καθαρίσω εκει πίσω ουρλιάζει...

Ε αει γαμήσου κι εσυ, ούτε συ δεν ξερεις τι θέλεις, μαλάκα.

Μέσα χέζουν, έξω γκαρίζουν.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,416 μηνύματα.
Απεχθάνομαι τις ψευτοφιλιες.
Τις αντιλαμβανομαι πολύ εύκολα απλά παίζω την πάπια, γιατί δεν έχω όρεξη για drama.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
1642876603667.png



Source: “ενα τετράδιο με λεκέδες από κρασί”, "Portions from a wine-stained notebook”, Charles Bukowski
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,963 μηνύματα.
Κάθε φορά που βλέπω έναν μαλάκα άντρα στον εγκέφαλο, μου έρχεται ασυναίσθητα εκείνη η αποφράδα ώρα που θα κάνει έρωτα με την κακομοίρα τη γυναίκα του και θα είναι έτοιμος να τελειώσει, εκει που θα παίρνει τη γκριμάτσα της νυφίτσας που έχει πάθει τρια εγκεφαλικά μαζί με κόψιμο στο κωλάντερο.

Σκέψου το την επόμενη φορά που θα σε εκνευρίσει κάποιος.

Αυτός ο άνθρωπος, κατορθώνει να κανει σεξ με κάποια. Και αύριο θα κάνει παιδιά, που θα τα φάνε στη μάπα τα δικά σου παιδιά.


Φρικαλεότητες.

ΥΓ: Πιανω τον εαυτό μου πραγματικά να μονολογει μεγαλοφώνως στη μέση του δρόμου "ΑΥΤΟΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΓΑΜΑΕΙ". Και ύστερα σωπαίνω...
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
“Don't Just

Don't just learn, experience.
Don't just read, absorb.
Don't just change, transform.
Don't just relate, advocate.
Don't just promise, prove.
Don't just criticize, encourage.
Don't just think, ponder.
Don't just take, give.
Don't just see, feel.
Don’t just dream, do.
Don't just hear, listen.
Don't just talk, act.
Don't just tell, show.
Don't just exist, live.”
― Roy T. Bennett, The Light in the Heart
 
Τελευταία επεξεργασία:

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,416 μηνύματα.
20220122_212833.png
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
69ef42859d298899572ecfdbc30ddbf4.jpeg
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top