Σκέψεις... III

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,940 μηνύματα.
«...ακόμα και το τελικό σίγμα, στο τέλος μιας μουσικής φράσης, που εξαφανίζεται πλήρως στους περσσότερους τραγουδιστές, στον Μπιθικώτση ακούγεται με απόλυτη καθαρότητα...»

- Γιάννης Ρίτσος

το πέτυχα πριν λίγο στην τιβι και το βρήκα και στο youtube. θυμήθηκα, που κάποτε είχα πει, ότι θα ήθελα να λέω το σίγμα σαν τον Μπιθικώτση :stunned:

 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,248 μηνύματα.
176f2ede4cb29b28482288992e649df1.jpg
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
687.jpg
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
Έχω την οικογένειά μου,
Έχω τους φίλους μου (λίγους αλλά καλούς),
Έχω τους στόχους μου (ξανά)
Έχω τις ασχολίες μου (ήδη)

Δεν είμαι σ αυτό τον κόσμο ούτε για να επιβραβεύω κακές συμπεριφορές, ούτε για να κατευνάζω τύψεις κι ενοχές των άλλων, για κάθε πισώπλατη μαχαιριά που έφαγα από αυτούς.

Αυτοί έφτιαξαν τη λίμνη με το δηλητήριο και την κατάντια τους, ας κολυμπήσουν τώρα σε αυτή.

Προχωράμε.
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,940 μηνύματα.
But stalking in my cloisters hang the acolytes of gloom
and Death's Head throws his cloak into the corner of my room
and I am doomed.
But laughing in my courtyard play the pranksters of my youth
and solemn, waiting Old Man in the gables of the roof:
he tells me truth.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
an8rwpoi pou diely8hsan hsyxws.jpg
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
"Ο έρωτας δεν εκδηλώνεται με την επιθυμία να κάνεις έρωτα (αυτή η επιθυμία ταιριάζει σε αναρίθμητο πλήθος γυναικών) αλλά με την επιθυμία του μοιρασμένου ύπνου (αυτή η επιθυμία δεν αφορά παρά μια και μόνο γυναίκα)"

-Μίλαν Κούντερα
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όλοι υποκρίνονται πως δεν είναι υποκριτές μέχρι να το αποδείξουν.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,248 μηνύματα.
kafring_17.jpg
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top