Σκέψεις... III

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
1611915211301.png
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
bsg_razor_cain1.jpg



-And do you always get what you want?
-Most of the time, Sir!
-Good. Me too.
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Θαρρώ πως είναι αρχές Ιανουαρίου
μα ο χρόνος χάθηκε,
οσο η μούχλα μας ζωγράφιζε στον τοίχο

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν αναγνωρίζω τον εαυτό μου
είμαι η χειρότερη εκδοχή μου
αμφιβάλλω αν μ' αγαπάνε ο αδερφός και το σκυλί μου
γενικότερα οι δικοί μου
ποιοι δικοί μου;
οι δικοί τους πια...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Ποτέ δεν ξέρεις αν αξίζει το ρίσκο... Αν δεν ρισκάρεις όμως, δεν θα μάθεις... Κι αν αξίζει;
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
τι απίστευτη ομολογία... ήταν τόσο δυνατή η ευτυχία της που ξεπέρασε τη δυστυχία που ακολούθησε.. περίεργη που είναι η ζωή!
Ακριβως! :clapping: οντως η ζωη ειναι αγρίως απίθανη,οπως ειχε γραψει και η Μαργαριτα Καραπάνου.
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω απολύτως... αγρίως απίθανη! Πολύ σωστά επιλεγμένες λέξεις.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω απολύτως... αγρίως απίθανη! Πολύ σωστά επιλεγμένες λέξεις.
βρηκα μερικα άλλα αγαπημενα :)

-Τίποτα δεν είναι μάταιο. Στη ζωή δεν φτάνουμε πουθενά, μόνο περπατάμε.(''Κόρη της μοίρας'',Ιζαμπέλ Αλιέντε)

-Πότε δεν μπορείς να ξέρεις αν αυτά που έζησες είναι τα χειρότερα. Από μια άποψη καλύτερα. Αυτό που κρατάει τον άνθρωπο στη ζωή είναι η ελπίδα. Κι αυτό που συντηρεί την ελπίδα είναι η άγνοια. Μπορεί να ακούγεται μοιρολατρικο,αλλά είναι αλήθεια. Ποτέ δεν ξέρουμε τι χαρές και τι λύπες μάς περιμένουν στο μέλλον. Ξέρουμε ότι θα έρθουν, αλλά δεν ξέρουμε ούτε ποιες ούτε πόσο μεγάλες θα είναι. Αυτή η άγνοια συντηρεί την προσμονή, αυτή η προσμονή την ελπίδα κι αυτή με την σειρά της τον ίδιο τον άνθρωπο.Ο άνθρωπος είναι ζώο της συνήθειας
(''Το αστρολούλουδο του Βοσπόρου'',Θοδωρής Παπαθεοδώρου)

-….Δεν άλλαξε ποτέ ο κόσμος. Ίδιος ήταν πάντα. Ποτέ καλύτερος, ποτέ χειρότερος. Ένας κύκλος αέναος και αμετάβλητος. Μόνο που κάποιοι έσπαγαν τον δικό τους κύκλο ψάχνοντας για τον έρωτα. Αυτό ήταν πάντα το μόνο μυστικό. Να κάνεις την υπέρβαση για να βρεις τον έρωτα. Τον έρωτα που σαν χαμένος θησαυρός σε περιμένει σ’ένα κρυμμένο σεντούκι. Σαν το ανοίξεις δε θα βρεις ούτε χρυσά νομίσματα, ούτε σμαραγδένια βραχιόλια. Δυο μάτια θα βρεις.Δυο μάτια που θα σε κοιτάξουν πριν κλείσεις τα δικά σου μάτια και θα σου πουν: «Άξιζε η ζωή».("Το μυστικό του Λεβάντε",Στέφανος Λίβος)

-"Αν με ρωτούσε κάποτε ο θεός τι έκανα κάτω στη γη, θα του απαντούσα: "Τόλμησα".
("Τερέζα",Φρέντυ Γερμανός)
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Μίλησες στην ψυχούλα μου αγαπημένη @EvanescenceQ :thumbup: <3
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πιο πολύ απ’ όσο φαντάζεσαι,
πιο πολύ απ’ όσο φοβάσαι,
πιο πολύ απ’ ότι ονειρεύεσαι
μες στα χέρια μου όταν κοιμάσαι,
πιο πολύ από μένα σ’ αγαπώ!!!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top