Σκέψεις... III

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Το ότι βγήκα 26 Γενάρη να πάρω καφέ με κοντομάνικο και ζακετούλα κι ήμουν κομπλέ είναι αρκετά περίεργο και ανησυχητικό.
επιτελους καποιος το πε!

το ακομα πιο ανησυχητικο ειναι οτι απο αυριο λενε για χιονια :)
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
“People think a soul mate is your perfect fit, and that's what everyone wants. But a true soul mate is a mirror, the person who shows you everything that is holding you back, the person who brings you to your own attention so you can change your life.

A true soul mate is probably the most important person you'll ever meet, because they tear down your walls and smack you awake. But to live with a soul mate forever? Nah. Too painful. Soul mates, they come into your life just to reveal another layer of yourself to you, and then leave.

A soul mates purpose is to shake you up, tear apart your ego a little bit, show you your obstacles and addictions, break your heart open so new light can get in, make you so desperate and out of control that you have to transform your life, then introduce you to your spiritual master...”
― Elizabeth Gilbert, Eat, Pray, Love

266a1907eb922a5f01ee4c6b0c7c5058.jpg
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Τα όνειρα που εγκαταλείψαμε
Τα λόγια που δεν είπαμε
Τα απραγματοποίητα θαύματα
Οι γιορτές που αναβλήθηκαν
Οι αστερισμοί που αγνοήθηκαν
Τα ταξίδια που ακυρώθηκαν
Δεν χάθηκαν
Κάποιος Θεός τα φροντίζει

Όλα τελικά
Επιστρέφουν σε εμάς
#greek quotes

5b0ad17a844f01a5881a6845987f91f2.jpg
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
Συγγνώμη εαυτέ μου...

Αναπαύθηκα τόσο καιρό στις δάφνες του μυαλού μου, μα τώρα πρέπει να βγω από τη ζώνη της άνεσης και να κάνω ότι δεν έκανα, για να πάρω όσα δεν πήρα, κι εδω, κι εκεί, κι αλλού.

Ο σταυρός στο χέρι δεν έσωσε, ο ιδεαλισμός δεν έσωσε, ο φόβος δεν έσωσε, η δειλία δεν έσωσε, ο ωχαδερφισμός δεν έσωσε.

Οι μόνες φορές που σώθηκα ήταν αυτές που έκανα πράγματα που με έκαναν να αισθάνομαι πως τρέμω να πάω εκεί, πως είναι πραγματικά δύσκολο, πως δε μπορώ.

Μα κι οι δυο ξέρουμε πως μια χαρά τα μπορώ τα δύσκολα. Ιδίως τα πολύ δύσκολα.

Α ρε συ, ή του ύψους είσαι ή του βάθους, έλεγε η μαθηματικός στο γυμνάσιο.

Είδα το ύψος.

Και μετα είδα το βάθος.

Και τωρα θέλω να ξαναδω το ύψος.

Δεν θα ησυχάσω για όλη μου τη ζωή εαν δεν το κάνω. Και δεν με νοιαζει αν υπαρχουν δρόμοι για να πάρω όσα θέλω από αυτή τη ζωή. Θα τους φτιάξω εγω.

Σκουπίδια του ανθρώπινου είδους να εχουν τα πάντα και καλές ψυχές να γαμιούνται;

Κάτι δε νομίζεις ότι πάει πολύ στραβά;

Κάτι δε νομίζεις ότι πρέπει να διορθωθεί;

Απο κάπου δε νομίζεις ότι πρέπει να το πιάσουμε;

ΤΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ; ΕΝΑΣ ΔΙΑΚΟΠΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ. ΚΛΕΙΣΤΟΝ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΑ, ΤΣΑΚΙΖΕ, ΟΡΜΑ, ΠΑΙΡΝΕ, ΥΠΕΡ ΠΑΡΤΗΣ ΕΠΙΤΙΘΕΜΕΝΟΣ. ΑΓΡΙΜΙ. ΜΗΧΑΝΗ.-


Αλίμονο σε όποιον μου μπει εμπόδιο...
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
Αντί να βασανίζεσαι, γιατί όχι; Τι έχουμε να χάσουμε; Ο δειλός και ο χαμένος το στρέφει στον εαυτό του, ο τρελός και νικητής, το στρέφει στο πρόβλημα. Έχεις ένα πρόβλημα. Λύσ' το.

Be calm as frak... Headshot. Reload. Headshot.


Here we go soldier...

bsg_202_35-49_headshot_reload.jpg
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Αντί να βασανίζεσαι, γιατί όχι; Τι έχουμε να χάσουμε; Ο δειλός και ο χαμένος το στρέφει στον εαυτό του, ο τρελός και νικητής, το στρέφει στο πρόβλημα. Έχεις ένα πρόβλημα. Λύσ' το.

Be calm as frak... Headshot. Reload. Headshot.


Here we go soldier...

View attachment 75168
Εχω μια απαντηση σε αυτο που ταιριαζει γαντι λεμε😂μισο @Valder δες
My favorite actress:D

giphy.gif
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
41Oq9v5zDPL.jpg
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
ΑΡΚΕΤΑ.-
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ίσως να ήσουν όντως αυτό που έψαχνα. Περίμενα χρόνια να βρω έναν άνθρωπο που θα είμαι χαρούμενη μαζί του για να τον φέρω κοντά μου. Τελικά τον βρήκα, πίστευα. Στο είχα πει κάποια στιγμή θυμάμαι. Ήμουν χαρούμενη που αυτός ο άνθρωπος ήσουν εσύ, είχα βρει αυτό που έψαχνα, είπα. Σε αγκάλιασα. Σε φίλησα. Σε αγάπησα. Σε έβαλα στη ζωή μου και ξανάνιωσα. Δεν ζήτησα κάτι παραπάνω, ένα βράδυ μια ταινία και τα χάδια μας. Αυτό μου αρκούσε μια ζωή.
Από ό,τι φαίνεται για σένα αυτό ήταν πολύ. Δεν πειράζει. Θα μάθω να ζω χωρίς αυτό. Φαίνεται ο κόσμος σου δεν είναι τόσο μεγάλος για να χωρέσει κι εμένα πια. Έφυγες κάποια χιλιόμετρα και όλα άλλαξαν μάλλον. Ή είχαν αλλάξει από πριν, ποτέ δε θα μάθω υποθέτω.
Ελπίζω τουλάχιστον να περνάς καλά. Και κάπου εκεί στα ξενύχτια σου, ελπίζω να βρίσκομαι στις σκέψεις σου. Ελπίζω να ακούς "αγάπη" και έστω και για ένα δεύτερο να σκέφτεσαι τη δική μας. Αν ήταν. Για μένα ήταν πάντως.
Ακόμα σ' αγαπάω, πάντα θα σ' αγαπάω.
(Θυμάσαι τι είχαμε πει στη στροφή; Μου έλεγες. Μια υπόσχεση μου έδωσες). Μακάρι τελικά να την κρατήσεις κι εσύ, έστω και μακριά μου.

e5152aca4faf873c87833d5838df9073.jpg
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
Σε ποιο ακριβώς σημείο βρίσκεσαι;
Εισβολή στην Πολωνία ή μάχη του Βερολίνου;
΄Οχι τίποτα άλλο αλλά να ξέρουμε περίπου πότε θα τελειώσει αυτός ο πόλεμος!;)

Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΑΚΟΜΑ. Κατεβάζω τα στρατά, δεκαπέντε μεραρχίες Centurions, 8 μοίρες Raiders και 4 μητρικά σκάφη Basestars πάνω από τους 12 πλανήτες.


ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΠΡΟΣΚΥΝΗΣΕΩΣ.-

Cylon_U87_Atlas_Arena_Caprica.png
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΑΚΟΜΑ. Κατεβάζω τα στρατά, δεκαπέντε μεραρχίες Centurions, 8 μοίρες Raiders και 4 μητρικά σκάφη Basestars πάνω από τους 12 πλανήτες.


ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΠΡΟΣΚΥΝΗΣΕΩΣ.-

View attachment 75194
΄Οπως καταλαβαίνω έχουμε δρόμο ακόμα, αγαπητέ!
΄Αντε να δούμε!
Και με τη νίκη, σου εύχομαι!
Θα παρακολουθώ τα βήματά σου!
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Το γυμναστήριο και η καλή δίαιτα βοηθούν πάρα πολύ κάποιον με οποιασδήποτε σοβαρότητας πρόβλημα άγχους ή κατάθλιψης και επομένως δεν πρέπει να τα στοιβάζουμε μαζί με βιβλία αυτοβελτίωσης ή σεμινάρια για "wellness".

Αγάπη αυτό συμβαίνει από τη στιγμή που η κοινωνία μας έπαψε να βασίζεται στην παραγωγή και ξεκίνησε να είναι καταναλωτική, δλδ να παράγει άπειρα προιόντα τα οποία δεν προορίζονται για να καλείψουν κάποια πραγματιστική ανάγκη, όπως οι σόμπες την ανάγκη για θέρμανση.

Με τον ίδιο τρόπο που αυτοί υπόσχονται ανακούφιση στους καταθλιπτικούς, η κόκα κόλα υπόσχεται μαγικές οικογενειακές στιγμές και παραδίδει διαβήτη, η camel υπόσχεται στυλ και παραδίδει καρκίνο του πνεύμωνα κλπ... Τα ίδια patterns που βλέπουμε από τη μαντ μεν εποχή είναι, απλώς γίνονται όλο και πιο σοφιστικέ.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
΄Οπως καταλαβαίνω έχουμε δρόμο ακόμα, αγαπητέ!
΄Αντε να δούμε!
Και με τη νίκη, σου εύχομαι!
Θα παρακολουθώ τα βήματά σου!
Δεν μπορώ να αφήσω αυτή την ανθρώπινη ευχή αναπάντητη, γιατί αν και ανθρώπινη μάλλον έχει αυτί Θεου, και θέλω ο Θεος να ακούσει τις παρακλήσεις μου.

Μακάρι να μου βγει. Σ ευχαριστώ θερμά!
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
083633.jpg
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top