Σκέψεις... III

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.


Προς πάσα κατεύθυνση...
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
6453df.JPG
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,558 μηνύματα.
Να είμαστε έτοιμοι. Κάθε ώρα είναι η δική μας ώρα. (Γ. Ρίτσος)
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
«ένας χάρτης του κόσμου χωρίς την Ουτοπία δεν αξίζει να τον κοιτάξεις καν, γιατί αφήνει έξω τη μόνη χώρα όπου η ανθρωπότητα πάντα θα προσγειώνεται. […] Πρόοδος είναι η υλοποίηση της μιας ουτοπίας μετά την άλλη»
Όσκαρ Ουάιλντ

1f85d955cec154cacdcaa0d7173ea426 (1).jpg
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
368107b3df8d322.jpg
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
"Κοιτάμε πίσω μόνο για να δούμε πόσο μακριά έχουμε φτάσει, νόμος!"
(Αν και τώρα με τα GPS, ούτε αυτό είναι απαραίτητο. :P)
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Δεν έρχονται όλες οι καταιγίδες για να διαταράξουν τη ζωή σου. Κάποιες έρχονται για να καθαρίσουν το μονοπάτι σου.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
«Εγωιστής είναι τελικά ένας δειλός, τόσο δειλός που δεν μπορεί να κάνει τίποτα ουσιαστικό, ούτε να αγαπάει τον εαυτό του. Και εγωιστής δεν είναι εκείνος που αγαπάει τον εαυτό του, όπως επιπόλαια νομίζουμε. Εγωιστής είναι εκείνος που δεν αγαπάει τον εαυτό του. Που γι’ αυτό ακριβώς προσπαθεί να πείσει τους άλλους πως αξίζει, πως είναι σπουδαίος. Επειδή δεν το πιστεύει ο ίδιος. Αγωνίζεται με κάθε τρόπο να επιβάλει τούτη την καλή μαρτυρία, ώστε η μαρτυρία να επιστρέψει στον ίδιο και να γλιτώσει από την αυτοαμφισβήτηση. Γι’ αυτό άλλωστε ο εγωισμός ενέχει βία. Γιατί κουβαλάει αγωνία΄ανάγκη και τρόμο πτώσης στο εσώτερο κενό.»

Ο παλιάτσος και η Άνιμα, Μάρω Βαμβουνάκη
babfaf7a78899fac7e191ca63dc2e40c.jpg
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Ego-Εγώ​
Μέσα στο τζιμεντένιο δάσος περπτατώ μοχανικός,
μου ΄παν, τον λύκο να προσέχω
μα 'γινά αυτός
κανείς δεν βγήκε απο εκεί μέσα ζωντανός
φαντασμάτα στον δρόμο μου, ψυχές βασανισμένες με αγγίξανε και απαρνήθηκα το φως
με μέθυσαν αρώματα όμως ποτέ δεν ξέχασα ποιος ήταν ο εχθρός

Ο εχθρός ήμουνα εγώ
 
Τελευταία επεξεργασία:

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ego-Εγώ​
Μέσα στο τζιμεντένιο δάσος περπτατώ μοχανικός,
μου ΄παν, τον λύκο να προσέχω
μα 'γινά αυτός
κανείς δεν βγήκε απο εκεί μέσα ζωντανός
φαντασμάτα στον δρόμο μου, ψυχές βασανισμένες με αγγίξανε και απαρνήθηκα το φως
με μέθυσαν αρώματα όμως ποτέ δεν ξέχασα ποιος ήταν ο εχθρός

Ο εχθρός ήμουνα εγώ
(Ωραιο το ποιημα :) θελω εξηγηση :) )
Εχθρος και φιλος δηλαδη? Κατι +-? Η΄βρηκες μονο τον εχθρο και απαρνηθηκες το φιλο?
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,558 μηνύματα.
1615837429361.png
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
fe98f2155e1.jpg
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Να κοιμάσαι ευτυχισμένος.
Να εκπέμπεις αγάπη.
Να ξέρεις ότι είμαστε εδώ περαστικοί.

Ας βελτιώσουμε τις σχέσεις
με τους άλλους.

Να αρπάζουμε τις ευκαιρίες.
Να ακούμε την καρδιά μας.
Να εκτιμούμε τη ζωή.

Χόρχε Λουίς Μπόρχες

7518a241ab99c68262cfed20f4767150 (1).jpg
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Αισιόδοξος είναι ένας τρελός που λέει πως όλα πάνε καλά, ενώ όλα πάνε άσχημα ~ Φραγκλίνος Βολταίρος
 

ilovenature

Νεοφερμένος

Ο ilovenature αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Screenshot_102.png
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
45828aeb9.jpg
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ξέρω αν τα σοκολατάκια που μου στείλαν απο τη Nespresso μαζί με τις κάψουλες είναι όντως τόσο ωραία ή είναι απλά ωραία επειδή είναι τσάμπα.:morning1:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top