Σκέψεις... III

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Θέλω να είσαι εκεί, συνένοχος στα σκοτάδια μου και να είμαι εκεί, σύμμαχος στις μάχες σου.
Θέλω να μην έχω δεύτερη σκέψη, αμφιβολία και αμφισβήτηση σε τίποτα που να σε αφορά.
Θέλω να μπορώ να σου εμπιστεύομαι την ζωή μου, τα όνειρά μου και τους φόβους μου και να ξέρω πως δεν θα τα χρησιμοποιήσεις εναντίον μου σε μια κακή μας στιγμή.
Να μην φοβάμαι μην σε χάσω, γιατί θα ξέρω πως είσαι εκεί. Όχι δεδομένη, αλλά επειδή αυτή θα είναι η επιλογή μας.
Να μην φοβάσαι μην με χάσεις, γιατί θα ξέρεις πως από όλες τις επιλογές που θα μπορούσα να έχω κάνει, εσύ είσαι η ακλόνητή μου!
Όχι, οι σχέσεις κάνουν τον κύκλο τους και τελειώνουν και οι ταμπέλες, ξηλώνονται εύκολα.
Θέλω να είσαι το “έλα” μου, όταν η πραγματικότητά δεν παλεύεται. Χωρίς λέξεις κι εξηγήσεις. Χωρίς αναλύσεις και απολογίες.
Ήρθες.
Σοφία Παπαηλιάδου
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,223 μηνύματα.
When someone calls me crazy, but i have only showed them level 1

Surprised Season 2 GIF by Big Little Lies



P.S Just kidding or ... not :bleh:
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Μην κάνεις το λάθος να της δείξεις ότι σου περνάει απαρατήρητη.
Μην την αγγίζεις βαριεστημένα ,μην την αγγίζεις σαν αντικείμενο γιατί απλά δεν είναι.
Μπορεί να έχει περάσει καιρός από τότε που γνωριστήκατε αλλά εκείνη συνεχίζει να νιώθει νέα και όμορφη.
Γι αυτό μην τη συγκρίνεις.
Δεν υπάρχει διαγωνισμός πουθενά.
Να την αγαπάς και να της το δείχνεις.
Να της το δείχνεις με την επιθυμία σου με τη θέρμη σου ,με το ενδιαφέρον σου.
Μόνο έτσι θα νιώθει ασφάλεια κοντά σου, μόνο έτσι θα νιώθει καλά με τον εαυτό της.
Μια γυναίκα που ξέρει ποια είναι ,δε θα ασχοληθεί με το πορτοφόλι σου , ούτε με τις κοινωνικές σου δεξιότητες.
Θα σε μετρήσει στον έρωτα.
Εκεί μπορεί να νιώσει την αλήθεια σου.
Εκεί λοιπόν κάθε φορά που την αγγίζεις, αν την αγαπάς, άγγιξε την σαν να είναι η πρώτη φορά.
Οδύσσεια
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
42598b54.jpg
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Αξιοπρέπεια είναι να κοιτάζεις στον καθρέφτη σου και να νιώθεις περήφανος με αυτό που βλέπεις.
Να κοιμάσαι με ήσυχη συνείδηση, δίχως να τρέμεις στο σκοτάδι.
Η περηφάνια είναι γενναία.
Η αξιοπρέπεια είναι πολλές φορές δειλή, γιατί μας καταδικάζει στην σιωπή όταν πρέπει να αρπάξουμε απ' τον λαιμό αυτόν που μας αδίκησε κι εμείς σιωπούμε για να μην δείξουμε τα συναισθήματά μας.
Σιωπούμε για να πείσουμε τους άλλους πως είμαστε κάποιοι που δεν θα γίνουμε ποτέ.
Ανθεκτικοί στην αδικία και στον φόβο.
Να είστε γενναίοι, να δείχνετε τα συναισθήματά σας με αξιοπρέπεια και μεγαλείο ψυχής.
Να μην αφήνετε να σας ποδοπατούν.
Γιατί μόνο ο γενναίος έχει την αξιοπρέπεια και την περηφάνια στην ψυχή του και ξέρει καλά πως μόνο με αγάπη και δύναμη κερδίζει
Ηρώ Αναστασίου
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,499 μηνύματα.
Χριστέ μου σα να βλέπω την παιδική μου ηλικία...
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
αντιστρόφως ανάλογα
Όσο μεγαλώνει η ηλικία
λιγοστεύουν τα τηλέφωνα στην ατζέντα,
λιγοστεύουν οι φίλοι οι καθημερινοί,
λιγοστεύουν τα βράδια έξω.
Μαζί και οι δρόμοι και οι τόποι στενεύουν
γίνεται πια ο κόσμος όλος ένα δυο δωμάτια,
όμορφα τακτοποιημένα
με στιλ και φινέτσα, μια τηλεόραση, ένα βιβλίο.
Ακόμα και η αγριάδα της μοναξιάς λιγοστεύει.
Όχι η μοναξιά η ίδια.
Πληθαίνει αυτή με γεωμετρική πρόοδο
γεμίζει κάθε γωνιά και κάθε χαραμάδα.
Δεν χωράει πλέον κανένας άλλος.
Μα δεν μας τρομάζει πια.
Μάλλον η όποια προσπάθεια υπέρβασής της
πανικοβάλλει.
Και όσο λιγοστεύουν τα χρόνια
λιγοστεύουν τα λόγια που θέλεις να πεις,
τα λόγια που θέλεις να ακούσεις,
και όσο μεγαλώνει η ηλικία,
μικραίνουν οι σκέψεις
ξαναγίνονται μωρού παιδιού
και όπως τότε τους αρκεί
μια αγκαλιά και ένα φιλί,
μα πού να βρεθεί;
Αντώνης Γεωργίου
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.
I will love you either way ...
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
125wsNwq01tqs1q4.jpg
 

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
Το λάθος σου, στην ερωτική σου ιστορία, είναι πως η πρωταγωνίστρια εκείνη που διάλεξες, δεν ήταν τρελή για σένα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Αυτός που κάνει το πρώτο βήμα προς τα πίσω, αγαπά περισσότερο λέγαν οι παλιοί.
Ένα χάδι. Ένα άγγιγμα. Ένα φιλί. Ένα δικό μου πρώτο βήμα πάλι.
Το περίμενες, το ήξερες. Το προσδοκούσες.
Σ’αγαπάω και δεν στο κρύβω.
Σ’αγαπάω και δεν σε παίζω.
Σ’αγαπάω και δεν σε γεμίζω αμφιβολίες.
Σ’αγαπάω και δεν νοείται μια νύχτα με γυρισμένες πλάτες, χωρίς φιλί για καληνύχτα, χωρίς να σε αγγίζω.
Δεδομένη η αγάπη μου, μεχρι τη φορά που..
Άρης Γρηγοριάδης
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top