Σκέψεις... II

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Όταν η μία δυσκολία διαδέχεται την άλλη και τα αποθέματα δυνάμεων εξαντλούνται... :(
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όταν η μία δυσκολία διαδέχεται την άλλη και τα αποθέματα δυνάμεων εξαντλούνται... :(
My dear girl:

"You ΄re unstoppable
You ΄re a Porsche with no brakes
You ΄re invincible
You win every single game
You ΄re so powerful
You don't need batteries to play
You ΄re so confident
You ΄re unstoppable today!"

And tomorrow and forever!
Don ΄t you ever forget that!!!:)
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Αγαπητή Λένω σ ευχαριστώ τόσο πολύ!!
Ήταν πολύ όμορφο να διαβάσω αυτούς τους στίχους ακούγοντας παράλληλα και το τραγούδι!
Με έκανε να χαμογελάσω :prettyplz:
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
ολη μου η ζωη ειναι μια αντιπαραθεση μεταξυ του θελω οσο τιποτα αλλο να σωθει το μωρο φωκια απο την πολικη αρκουδα, αλλα δεν θα κοιμηθω πολλα βραδια σκεπτομενη οτι θα μεινει νηστικη και ισως να πεθανει απο ασυτια

(μην βαλετε πολλα ελεος ριαξιονς, ειμαι ευαισθητη ολοι οπως ειδαμε)
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Πάντα μετρούσες τα λεφτά: "Αυτά μόνο αξίζουν"

Μέτρα λοιπόν τ αρχ... μου, να δεις πόσο ζυγίζουν.-
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Λένε όλοι γύρω μου, μην πεις "γιατί σε μένα;"

Ναι, όλα είναι μια πιθανότητα στη ζωή, άσπρο - μαύρο. Οχι μόνο άσπρο, ούτε μονο μαύρο. Ενίοτε είναι και ενδιάμεσα, θαμπά δυστυχώς. Ναι, το ξέρω καλά, έχω μεγαλώσει με λογική στο κεφάλι μου, τετράγωνα, ξέρω τι μου γίνεται.

Οι πιο θρήσκοι μου λένε "είναι αμαρτία, μη το ξεστομίσεις το γιατί σε μένα". Και σκέφτομαι το γνωστό σε αυτούς αλλά και σε μένα (ναι έχω μια επαφή με τη θρησκεία παραδόξως και είμαι χαρούμενος γι αυτό) "Παρελθέτω απ' εμού το ποτήριον τούτο".

Το σκέφτομαι, το φωνάζω μέσα μου. Γιατί να μη το φωνάξω και έξω;

Δεν είναι δίκαιο να θες να αντισταθείς στην αδικία; Γιατί θα έπρεπε να είναι "αμαρτία"; Εχω "αμαρτήσει" σύμφωνα με τους δικούς τους κώδικες και τον δικό μου, ναι και πολύ μάλιστα.

Αλλά πιστεύω πως τιμωρήθηκα αρκετά. Ας μείνει αυτό το ποτήρι μακριά από τα χέρια μου, κι αν δεν μπορώ να το αποφύγω, γιατί κάτι μου λέει πως δεν μπορώ και έχω μάθει να βλέπω τα πράγματα ρεαλιστικά, τουλάχιστον ας είναι για καλύτερα.

Απλά θέλω να μου πάει απο δω και μπρος η ζωή καλύτερα. Τίποτε άλλο.
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Το "γιατί σε μένα;" είναι απολύτως ανθρώπινο κατα τη γνώμη μου. Δεν έχει να κάνει με το ότι θεωρεί κάποιος τον εαυτό του καλύτερο απο τους άλλους ή ότι είναι στο απυρόβλητο. Έχει να κάνει με κούραση και με αδικία πολύ συχνά. Η ζωή έχει πολλή αδικία από τη φύση της.
Εύχομαι αυτό που περνάς να φύγει μακριά όσο πιο γρήγορα και ανώδυνα γίνεται και να έρθουν τα καλύτερα που επιθυμείς.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Το "γιατί σε μένα;" είναι απολύτως ανθρώπινο κατα τη γνώμη μου. Δεν έχει να κάνει με το ότι θεωρεί κάποιος τον εαυτό του καλύτερο απο τους άλλους ή ότι είναι στο απυρόβλητο. Έχει να κάνει με κούραση και με αδικία πολύ συχνά. Η ζωή έχει πολλή αδικία από τη φύση της.
Εύχομαι αυτό που περνάς να φύγει μακριά όσο πιο γρήγορα και ανώδυνα γίνεται και να έρθουν τα καλύτερα που επιθυμείς.

Σε ευχαριστώ, αλήθεια!:vroum:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Ουφ...
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
232132.jpg
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Είναι αυτή η στιγμή.

Έχεις χάσει τα πάντα. Done deal. Δεν αλλάζει.

Επιλογη 1: Κάθεσαι εκει που είσαι και πεθαίνεις. Σχεδόν εύχεσαι να πεθάνεις.

Επιλογή 2: Απλά κάνεις κάτι; Και λάθος; Αρκεί να πάρει μπρος το μυαλό να απασχοληθεί με κάτι άλλο;


Από που κι ως που ρε φίλε να είναι καν ελκυστική η πρώτη επιλογή έστω και στο ελάχιστο; Καρφωτό το 2ο λέει η λογική.

Μυαλό, γιατί δεν ξεκλειδώνεις να πάρεις μπρος;
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.
Top