Σκέψεις... II

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Καλή Χρονιά!:)

 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ΟΜΗΡΟΥ ΙΛΙΑΣ
ΡΑΨΩΔΙΑ Ι
406 Το ξέρεις δα, ληστεύονται τα βόδια και τα παχιά αρνιά,
πουλιούνται κι αγοράζονται οι τρίποδες και τ΄άλογα
με το ξανθό κεφάλι του ανθρώπου όμως η ψυχή, όταν ξεφύγει
από τον φράχτη των δοντιών, πίσω δεν έρχεται, δεν πιάνεται,
δεν γίνεται λεία πολέμου.
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.

μη σου πω και one year ago
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.

GoddamnRight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GoddamnRight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 339 μηνύματα.
4η μέρα διατροφής σήμερα (όχι δίαιτας, δεν θέλω να χασω). Έχουν να κλείσουν πολλά καταστήματα... Θα με παρακαλάνε να αγοράζω τα γλυκά τους για να μπορέσουν να στείλουν τα παιδιά τους στο πανεπιστήμιο.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Υποτίθεται έχεις μαγαζί 30 χρόνια.

Υποτίθεται ξέρεις το επάγγελμά σου.

Ερχομαι λοιπόν εγω ο ΓΝΩΣΤΗΣ εξ' αποστάσεως και σου ζητάω κάτι συγκεκριμένο, και μου λες ΝΑΙ ΤΟ ΕΧΩ.

Και σου στέλνω τα λεφτά ως κύριος. Και μου στέλνεις τελείως λάθος πράγμα.


Τι τα διαφημίζετε τα 30 και τα 40 χρόνια παρουσία αν δεν μπορείτε να τα υποστηρίξετε γαμώ το φτυστό μου;
 

GoddamnRight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GoddamnRight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Σήμερα κλείνω την 9η μέρα χωρίς γλυκά παιδιά. Κάθε μέρα που περνάει και ένα κατάστημα κλείνει.

Θα τους το κλείσω το μαγαζάκι εδώ. Θα επηρεάσω την παγκόσμια οικονομία. Θα το ονομάσουν φαινόμενο "GoddamnRight" και θα το διαβάζουν τα παιδιά σας στο σχολείο. Θα γινω το σκονάκι στα οικονομικά τμήματα. Άντε αυτά.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Σήμερα κλείνω την 9η μέρα χωρίς γλυκά παιδιά. Κάθε μέρα που περνάει και ένα κατάστημα κλείνει.

Θα τους το κλείσω το μαγαζάκι εδώ. Θα επηρεάσω την παγκόσμια οικονομία. Θα το ονομάσουν φαινόμενο "GoddamnRight" και θα το διαβάζουν τα παιδιά σας στο σχολείο. Θα γινω το σκονάκι στα οικονομικά τμήματα. Άντε αυτά.

*Meanwhile αν δε μετρούσε τις μέρες, θα μπορούσε κάλλιστα να περάσει ένας μήνας χωρίς γλυκό και να μην το καταλάβει*
 

GoddamnRight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GoddamnRight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 339 μηνύματα.
*Meanwhile αν δε μετρούσε τις μέρες, θα μπορούσε κάλλιστα να περάσει ένας μήνας χωρίς γλυκό και να μην το καταλάβει*


Δεν τις μετράω ακριβώς. Τώρα το συνειδητοποίησα από την τελευταία φορά και έχουν περάσει καμιά 4-5 μέρες από τότε. Άσε που είμαι περήφανος. Έχω αρχίσει και τρώω αρκετά φρούτα για επιδόρπιο. Ψάχνω μήλα πια.

 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.
Top