Σκέψεις... II

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
adventure-buddhist-change-freedom-Favim.com-3013080.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
φτερωτα
φτερωτα ανεπιθυμητα αντικειμενα
εξαιρετικα ανεπιθυμητα
μακρια μακρια μακρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.


Σταματήστε λοιπόν :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
My secret lover just brings me down, fooling around
How can I sing these songs of love?
A secret lover will never cry, will pass you by
Keepin' the secret is like a game, you feel ashamed
You think of nothing but yourself
A secret lover should never mind I'm not that kind!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Ημέρα καύσωνα και στο ράδιο βάζουν το "Here comes the rain again"

Ραδιοφωνική "δροσιά" κ'έτσ' ? :worry::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wherever

Δραστήριο μέλος

Η wherever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 474 μηνύματα.

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Ημέρα καύσωνα και στο ράδιο βάζουν το "Here comes the rain again"

Ραδιοφωνική "δροσιά" κ'έτσ' ? :worry::worry:

Φθινοπωρινή νοσταλγία μάλλον :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.


Καλημέρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.


31.07 παγκόσμια μέρα φιλίας.
Ευχαριστώ τον Θεό για τους φίλους που μου έχει δώσει,για αυτά τα άτομα που λείπουν από την καθημερινότητα αλλά είναι εκεί,που μαζί τους ξεχνάω όλα τα κακά και μπορώ δίπλα τους να περπατάω.Το ''φάρμακο'' μου και το στήριγμα μου και το κουράγιο που μου λείπει σε όλα τα καλά και τα κακά,τα μικρά και τα μεγάλα που δυστυχώς δεν τα περνάμε από φέτος μαζί.Σας αγαπώ αστέρια μου είστε ότι πιο σημαντικό έχω.Δεν μπορώ να φανταστώ την ζωή μου χωρίς την συντροφιά σας,όταν είμαστε μαζί πετάααω σαααν τα μεγάαααλα πουλιάααα που λέει και το τραγούδι,όταν θυμόμαστε αυτά που περάσαμε μαζί και πονάμε από τα γέλια και όταν συμβουλεύει ο ένας τον άλλον και πάνε όλα στου κουφού την πόρτα:redface:

Για την κολλητή μου δεν γράφω παραπάνω,ισχύουν τα παραπάνω και άλλα τόσα που της τα λέω κάθε μέρα:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Καλό ταξίδι, φωτούλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.


31.07 παγκόσμια μέρα φιλίας.
Ευχαριστώ τον Θεό για τους φίλους που μου έχει δώσει,για αυτά τα άτομα που λείπουν από την καθημερινότητα αλλά είναι εκεί,που μαζί τους ξεχνάω όλα τα κακά και μπορώ δίπλα τους να περπατάω.Το ''φάρμακο'' μου και το στήριγμα μου και το κουράγιο που μου λείπει σε όλα τα καλά και τα κακά,τα μικρά και τα μεγάλα που δυστυχώς δεν τα περνάμε από φέτος μαζί.Σας αγαπώ αστέρια μου είστε ότι πιο σημαντικό έχω.Δεν μπορώ να φανταστώ την ζωή μου χωρίς την συντροφιά σας,όταν είμαστε μαζί πετάααω σαααν τα μεγάαααλα πουλιάααα που λέει και το τραγούδι,όταν θυμόμαστε αυτά που περάσαμε μαζί και πονάμε από τα γέλια και όταν συμβουλεύει ο ένας τον άλλον και πάνε όλα στου κουφού την πόρτα:redface:

Για την κολλητή μου δεν γράφω παραπάνω,ισχύουν τα παραπάνω και άλλα τόσα που της τα λέω κάθε μέρα:inlove:

:redface::redface::redface:
η κολλητή στέλνει αγκαλίτσες, φιλάκια και χαμόγελα :hug: :kissing: :inlove: :D



on:

Να μάθεις να φεύγεις.
Από την ασφάλεια τρύπιων αγκαλιών.
Από χειραψίες που σε στοιχειώνουν.
Από την ανάμνηση μιας κάλπικης ευτυχίας.Να φεύγεις -αθόρυβα, σιωπηλά, χωρίς κραυγές, μακρόσυρτους αποχαιρετισμούς.
Να μην παίρνεις τίποτα μαζί, ούτε ενθύμια, ούτε ζακέτες για το δρόμο.
[...] Όχι αγκαλιές, γράμματα, αφιερώσεις, κάποτε θα ξανασυναντηθούμε αγάπη μου.
(Όλα τα βράδια και τα τραγούδια δεν θα είναι ποτέ δικά σας -αποδέξου το)
Να σταματήσεις να αγαπάς τον Μέλλοντα, όταν αυτό που έχεις είναι μόνο ο Ενεστώτας.
Να φεύγεις από εκεί που δεν ξέρεις γιατί βρίσκεσαι - από 'κει που δεν ξέρουν γιατί σε κρατάνε.
Να αποχωρίζεσαι τραγούδια που αγάπησες, μέρη που περπάτησες. [...]Να μαλώνεις τον εαυτό σου καμιά φορά που κάθεται και κλαψουρίζει σαν μωρό κι εσύ κάθεσαι και του δίνεις γλειφιτζούρι μη και σου στεναχωρηθεί το βυζανιάρικο. [...]Από εκεί που ποτέ πραγματικά δεν υπήρξες.
Να φεύγεις κι ας μοιάζει να σου ξεριζώνουν το παιδί από τη μήτρα.
Να φεύγεις από όσα νόμισες γι' αληθινά, μήπως φτάσεις κάποτε σ' αυτά.



Πέρα από την κολλητή μου που έγραψε πιο πάνω και την ευχαριστώ κάθε μέρα :whistle:
Αφού σήμερα είναι παγκόσμια μέρα φιλίας, αφιερώνω και αυτά τα αποσπάσματα από το αγαπημένο μου ποίημα ''να μάθεις να φεύγεις'' σε μια φίλη
Να μάθεις να φεύγεις χωρίς αποχαιρετισμούς λοιπόν. Δεν αξίζουν. Σκέψου σε λίγα χρόνια:whistle: το σκι στις Άλπεις:whistle: ... θέλω να πω εντάξει θα κάνουμε μόνο έλκηθρο γιατί ξέρεις :P .... Σκέψου τα Weißwurst και τις μπύρες:clapup: . Μα πάνω από όλα σκέψου πως μια μέρα θα έρθω και θα σου πω: ''κοίτα με! Είμαι εδώ! Ήρθα εδώ! Ήρθα εδώ χάρη σε εσένα'' . Να φεύγεις από εκεί που δεν ξέρεις γιατί βρίσκεσαι. Γιατί δεν ξέρεις γιατί είσαι εδώ. :/: . Να φεύγεις από εκεί που πραγματικά δεν υπήρξες. Και δεν υπάρχεις εδώ. Ναι σωματικά ναι, αλλά πνευματικά δεν είσαι εδώ. Και είναι το χειρότερο αυτό. Το σώμα είναι άχρηστο από μόνο του. Να φεύγεις και ας αφήνεις πίσω το παιδί σου:redface: ( θέλω να πω το καμάρι σου κλπ ξέρεις:whistle::whistle: ) . Να φύγεις γιατί θέλω να βλέπω ένα χαμόγελο συνεχώς, που δίνει δύναμη και σε εμένα.
Αποφάσισε ότι θεωρείς καλύτερο για εσένα λοιπόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.
Top