Σκέψεις... I

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
προς χιμελα (με προλαβε ο σιντ)
:Το αλλαξες αυτο περι απορριψης, χερακιων κι αγαπης.
Δε θυμαμαι πως ακριβως το χες γραψει αλλα ειμαι σιγουρη γιατι πατησα σε καθε λεξουλα σου για να σου απαντησω.:/:
Μπορει να το αλλαζες οσο απαντουσα...

Οκευ δες το κατεβατο μου!! Με ενεπνευσες!:D:)

Εγώ προτιμώ την αξιοπρέπεια από το να πιάνω χεράκια που με απορρίπτουν και με λυπούνται που τα αγαπώ.

Αυτό λες; Ρε συ, θα με τρελάνεις; Δεν άλλαξα τίποτα...

Τι σκατά, αλτσχάιμερ παθαίνω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
λύπηση που θα νιώσει κάποιος που θα σε απορρίψει - α την καημενούλα, μ' ερωτεύτηκε κι εγώ θα την απορρίψω. Αυτό δε θα επιτρέψω σε κανέναν να το νιώσει για μένα. Μόλις δω οτι υπάρχει περίπτωση να με απορρίψει, τον απορρίπτω πρώτη εγώ στο μυαλό μου και υποχωρώ.

:hmm: και πως ξερεις τι μπορει να νιωθει ο αλλος? Εγω αυτο που λες δε μου χει περασει ποτε απο το μυαλο, δεν μπορω να μπαινω στο μυαλο αυτου που ειμαι ερωτευμενη, τουλαχιστον στην αρχη. Υπαρχει καποιο τιπ να μου πεις να μαθω??:DΜετα δειχνει ο καθενας τις προθεσεις του και τον ψυχολογω καλυτερα, οχι πολυ ομως, δεν ξερω ποτε τι σκεφτεται καποιος. Συνηθως ξερω τι σκεφτομαι εγω... αβυσσος η ψυχη καθε ανθρωπου αλλωστε..



καλά έκανα και έμενα και το πάλευα, γιατί αν δεν το έκανα, μετά θα με έτρωγε το τι θα γινόταν αν έμενα.

;)

Και η ανάμνηση που μένει στον άλλον ποια είναι; Η ηλίθια που της έδινα τα χαστούκια κι αυτή γύρναγε και το άλλο μάγουλο. Ε όχι ρε μανάρι μου, αυτό δεν είναι αξιοπρέπεια, αυτό είναι ηλιθιότητα. Αν με τη λέξη χαστούκι εννοείς μια κακιά συμπεριφορά, αξιοπρέπεια είναι να φύγεις από το πρώτο χαστούκι. Αυτός που μας αγαπάει δε μας φέρεται άσχημα. Άπαξ και μας φερθεί, πάει να πει οτι η αγάπη του κάποιο ψεγάδι έχει. Και εγώ πια δε θέλω αγάπη με ψεγάδια. Θέλω μαύρο - άσπρο, μ'αγαπάς; Είσαι δικός μου; Καλώς. Το σκέφτεσαι; Αμφιβάλλεις; Παίζεις και μ'αλλες; Άντε αγοράκι μου στο καλό. Μπορεί την πρώτη περίπτωση να μην τη βρω ποτέ. Αλλά θα πεθάνω ψάχνοντας. Και δε θα συμβιβαστώ πια. Δεν έχω χρόνο για άλλα λάθη.

Οταν λες ασχημη συμπεριφορα τι εννοεις?
Κατα τη γνωμη μου δεν υπαρχει ανθρωπος που δε θα σε πληγωσει στον κοσμο και δε θα φας σφαλιαριτσα, ειτε ειναι η αδερφη σου ειτε ο φιλος σου.
Δεν ξερω για τι ειδους συμπεριφορες μιλας, εγω θελω να πω πως κανω υπομονη γενικα, κατι το οποιο με ευχαριστει και μου χει δωσει μακροπροθεσμα θετικα αποτελεσματα. Ετσι το αντιλαμβανομαι εγω τουλαχιστον.
Αν με ενοχλησει κατι σε καποιον θα του το πω, αν δω πως συνεχιζει θα το ξαναπω, αν συνεχισει και παλι θα καταλαβω πως δε με σεβεται και θαποχωρησω. Θαχω ξενερωσει ομως, δε θα το χω κανει απο φοβο μημαφησει.
Γινομαι κυνικη, ειρωνικη, απαθης και ξενερουα σε κατι τετοια, ψυχρη.
Οσο για την αναμνηση που λες... δεν το χω σκεφτει.:hmm:
Δε κανω σχεσεις για να με θυμουνται καλα η κακα. Δε με νοιαζει αυτο(ισως γιαυτο δεν με ξεχνανε τελικα:P:redface:)

εχουμε πιασει τωρα συζητηση μπερδεμα. Με καθε ανθρωπο λειτουργω διαφορετικα. Ο χαρακτηρας μου ειναι παντα ο ιδιος αλλα η συμπεριφορα μου αλλαζει εμενα προσωπικα.
Αλλα δεν ειμαι τοσο αυστηρη με τους ανθρωπους, δεν ειμαι τοσο οσο ειμαι με τον εαυτο μου!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Αυτό λες; Ρε συ, θα με τρελάνεις; Δεν άλλαξα τίποτα...

Τι σκατά, αλτσχάιμερ παθαίνω;

που βρεθηκε αυτο? Ηταν αλλιως πισω!
:/:
Αυτο ειπα!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Γιατί ο άλλος μπορεί να μας απορρίψει.


ρε συ, εγω αυτο ειδα.
και μπερδευτηκα.
:/:

:redface:σορυ!!:redface::redface::redface::fool::fool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
οτι βαρεθηκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
και πως ξερεις τι μπορει να νιωθει ο αλλος? Εγω αυτο που λες δε μου χει περασει ποτε απο το μυαλο, δεν μπορω να μπαινω στο μυαλο αυτου που ειμαι ερωτευμενη, τουλαχιστον στην αρχη. Υπαρχει καποιο τιπ να μου πεις να μαθω??:DΜετα δειχνει ο καθενας τις προθεσεις του και τον ψυχολογω καλυτερα, οχι πολυ ομως, δεν ξερω ποτε τι σκεφτεται καποιος. Συνηθως ξερω τι σκεφτομαι εγω... αβυσσος η ψυχη καθε ανθρωπου αλλωστε..

Ε ρε συ, όταν ζήσεις λίγο καιρό κάποιον άνθρωπο - δε λέω να είναι άγνωστος τελείως - καταλαβαίνεις αν τον ενδιαφέρεις ερωτικά, φιλικά, επαγγελματικά, αν παίζει μαζί σου, αν κοιτάει πολλές, ειδικά όταν είσαι ερωτευμένη τον παρατηρείς και πιο πολύ. Υπάρχουν τα σημάδια οτι ο άλλος κάτι αισθάνεται αλλά ντρέπεται - έλα τώρα, υπάρχει ολόκληρη ψυχολογική ενότητα για τη γλώσσα του σώματος κλπ. Όταν λοιπόν δω οτι ο άλλος δεν ενδιαφέρεται,γιατί να μείνω κολλημένη μαζί του ή το χειρότερο, να αρχίσω τις εξομολογήσεις; Γιατί να ζητήσω κάτι όταν ξέρω πως η απάντηση θα είναι αρνητική;

Οταν λες ασχημη συμπεριφορα τι εννοεις?
Κατα τη γνωμη μου δεν υπαρχει ανθρωπος που δε θα σε πληγωσει στον κοσμο και δε θα φας σφαλιαριτσα, ειτε ειναι η αδερφη σου ειτε ο φιλος σου.
Δεν ξερω για τι ειδους συμπεριφορες μιλας, εγω θελω να πω πως κανω υπομονη γενικα, κατι το οποιο με ευχαριστει και μου χει δωσει μακροπροθεσμα θετικα αποτελεσματα. Ετσι το αντιλαμβανομαι εγω τουλαχιστον.
Αν με ενοχλησει κατι σε καποιον θα του το πω, αν δω πως συνεχιζει θα το ξαναπω, αν συνεχισει και παλι θα καταλαβω πως δε με σεβεται και θαποχωρησω. Θαχω ξενερωσει ομως, δε θα το χω κανει απο φοβο μημαφησει.
Γινομαι κυνικη, ειρωνικη, απαθης και ξενερουα σε κατι τετοια, ψυχρη.

Δε μιλάω για μια μικρή ενόχληση. Μιλάω για κάτι βαρύ. Μπορεί την προκειμένη στιγμή να είναι ασήμαντο, αλλά αν δεν του δώσεις σημασία, ο άλλος θα το επαναλάβει. Θέλω να εμπνέω σεβασμό, κι ειδικά σε κάποιον που αγαπώ και κάνω τα πάντα γι' αυτόν. Όσο δίνεις ευκαιρίες, ο άλλος τις παίρνει για αδυναμία. Ένα παράδειγμα να σου πω: στις αρχές που ήμουν με το φίλο μου (στα μέλια δηλαδή) κάποια στιγμή μιλούσαμε στο τηλέφωνο και κάτι του έλεγα κι αυτός θύμωσε, κι ένιωσα οτι κάτι πέταξε από τα νεύρα του. Του λέω "αν ήμουν εκεί μπορεί και να με χτύπαγες ε;". Δεν απάντησε, μπορεί να το έκανε,μπορεί και όχι. Εκείνη τη στιγμή σοκαρισμένη του λέω, αν το ξανακανεις αυτό και μου μιλήσεις έτσι, χωρίζουμε. Φοβήθηκε. Αλλά μετά από καιρό το ξανάκανε, και το ξανάκανε, κι εγώ του ζητούσα να μην το κάνει, κι όλο μετάνιωνε κι έκλαιγε, κι όλο το ξανάκανε. Στην τελική ξέρεις κάτι; Εγώ ήμουν η ηλίθια που το δεχόμουν από κάποιο σημείο και μετά. Και λέω αυτό που μου είχε πει η Isiliel κάποτε, με δικά μου λόγια: σε μια σχέση δεν πρέπει να έχεις προβλήματα κι αμφιβολίες, όλα πρέπει να είναι απλά κι εύκολα. Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις.

Οσο για την αναμνηση που λες... δεν το χω σκεφτει.:hmm:
Δε κανω σχεσεις για να με θυμουνται καλα η κακα. Δε με νοιαζει αυτο(ισως γιαυτο δεν με ξεχνανε τελικα:P:redface:)

Εγώ πάλι θέλω να με θυμούνται με καλές αναμνήσεις, να λένε "ρε συ η Σύλβια ήταν σωστή". Κόλλημα; Μπορεί.

ρε συ, εγω αυτο ειδα.
και μπερδευτηκα.
:/:

:redface:σορυ!!:redface::redface::redface::fool::fool:

Καλά σε λέω εγώ τρελή κι αλλοπαρμένη!;):kissing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pemptousia

Διάσημο μέλος

Η Pemptousia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,420 μηνύματα.
οι κοπέλες, που αηδιάζουν με το αίμα... ακόμα και με το δικό τους... τόσο πολύ που αρχίζουν να ζαλίζονται, να ξερνάνε, να λυποθυμάνε και τα λοιπά... τι κάνουν όταν είναι αδιάθετες??? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
δε θελω αυτες τις αλλαγες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ε ρε συ, όταν ζήσεις λίγο καιρό κάποιον άνθρωπο - δε λέω να είναι άγνωστος τελείως - καταλαβαίνεις αν τον ενδιαφέρεις ερωτικά, φιλικά, επαγγελματικά, αν παίζει μαζί σου, αν κοιτάει πολλές, ειδικά όταν είσαι ερωτευμένη τον παρατηρείς και πιο πολύ. Υπάρχουν τα σημάδια οτι ο άλλος κάτι αισθάνεται αλλά ντρέπεται - έλα τώρα, υπάρχει ολόκληρη ψυχολογική ενότητα για τη γλώσσα του σώματος κλπ. Όταν λοιπόν δω οτι ο άλλος δεν ενδιαφέρεται,γιατί να μείνω κολλημένη μαζί του ή το χειρότερο, να αρχίσω τις εξομολογήσεις; Γιατί να ζητήσω κάτι όταν ξέρω πως η απάντηση θα είναι αρνητική;

Σωστα τα λες. :hmm:Δε μου χει τυχει να θελω καποιον και να μη με θελει. Να ειμαι ερωτευμενη εννοω.
Δε πιστευω στον κεραυνοβολο. Ερωτευομαι(οσες φορες μου τυχε, δεν ηταν και πολλες) σταδιακα.
Εχω νιωσει κεραυνοβολο ενθουσιασμο, κεραυνοβολα... εξαψη:redface: αλλα οχι ερωτα(οταν λεω κεραυνοβολο εννοω να περασει και μηνας) Μου χει ερθει λιγο λιγο και πανω στο χρονο της σχεσης ειχα καταλαβει πως ειχα ερωτευτει. Αλλα ναι, μου χει τυχει ναμαρεσει καποιος και να μην ενδιαφερεται. Το βλεπω λιγακι και σαν παιχνιδι με την τυχη μου στην αρχη, δεν μενω ακινητοποιημενη, μου χω εμπιστοσυνη, συνηθως το κανω. Δηλαδη, μπορει να μη του αρεσεις στην αρχη αλλα μετα σιγουρα θα του αρεσεις:devil: Εξαρταται τις φασεις μου. Αλλοτε πεφτει το καστρο αλλοτε οχι. Το αν καταληγει σε σχεση ειναι αλλο.



Δε μιλάω για μια μικρή ενόχληση. Μιλάω για κάτι βαρύ. Μπορεί την προκειμένη στιγμή να είναι ασήμαντο, αλλά αν δεν του δώσεις σημασία, ο άλλος θα το επαναλάβει. Θέλω να εμπνέω σεβασμό, κι ειδικά σε κάποιον που αγαπώ και κάνω τα πάντα γι' αυτόν. Όσο δίνεις ευκαιρίες, ο άλλος τις παίρνει για αδυναμία. Ένα παράδειγμα να σου πω: στις αρχές που ήμουν με το φίλο μου (στα μέλια δηλαδή) κάποια στιγμή μιλούσαμε στο τηλέφωνο και κάτι του έλεγα κι αυτός θύμωσε, κι ένιωσα οτι κάτι πέταξε από τα νεύρα του. Του λέω "αν ήμουν εκεί μπορεί και να με χτύπαγες ε;". Δεν απάντησε, μπορεί να το έκανε,μπορεί και όχι. Εκείνη τη στιγμή σοκαρισμένη του λέω, αν το ξανακανεις αυτό και μου μιλήσεις έτσι, χωρίζουμε. Φοβήθηκε. Αλλά μετά από καιρό το ξανάκανε, και το ξανάκανε, κι εγώ του ζητούσα να μην το κάνει, κι όλο μετάνιωνε κι έκλαιγε, κι όλο το ξανάκανε. Στην τελική ξέρεις κάτι; Εγώ ήμουν η ηλίθια που το δεχόμουν από κάποιο σημείο και μετά. Και λέω αυτό που μου είχε πει η Isiliel κάποτε, με δικά μου λόγια: σε μια σχέση δεν πρέπει να έχεις προβλήματα κι αμφιβολίες, όλα πρέπει να είναι απλά κι εύκολα. Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις.

σωστα τα λες και σωστη βρισκω και της ισιλιελ την αποψη.
Κι εγω πιστευω πως το λαθος αν γινει, θα ξαναγινει. Αλλα εξαρταιται το λαθος και πσο το αποδεχεσαι. Το αποδεχεσαι η πας παρακατω. Δε νομιζω να υπαρχει μεση οδος σε αυτο.
Μια ερωτηση μονο. Οταν τον ακουγες να κλαιει δε φρικαρες?:/:
Δεν αντεχω να βλεπω αντρα να κλαιει, μου σπαραζεται η καρδια.]
Αν και το βρισκω φυσιολογικο, αλλα γινεται να μην το κανει μπροστα μου? :hmm:



Εγώ πάλι θέλω να με θυμούνται με καλές αναμνήσεις, να λένε "ρε συ η Σύλβια ήταν σωστή". Κόλλημα; Μπορεί.

Μπορει... εσυ πως νιωθεις..:/:



Καλά σε λέω εγώ τρελή κι αλλοπαρμένη!:kissing:;)

:redface:
:kissing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Οταν τον ακουγες να κλαιει δε φρικαρες?:/:
Δεν αντεχω να βλεπω αντρα να κλαιει, μου σπαραζεται η καρδια.]
Αν και το βρισκω φυσιολογικο, αλλα γινεται να μην το κανει μπροστα μου? :hmm:

Να φρικάρω; Γιατί να φρικάρω; Ίσα ίσα, μου "αρέσει" ο άλλος να μπορεί να δείχνει την αδυναμία του. Τις αδυναμίες αγαπώ στους ανθρώπους. Είναι πολύ γλυκό να βλέπεις οτι κι ο άλλος έχει τρωτά σημεία, πληγώνεται, πονάει, υποφέρει. Εννοώ, οτι έχει αισθήματα - όχι οτι γουστάρω ο άλλος να υποφέρει! Μου δείχνει οτι είναι ανθρώπινος, κι αυτό τον φέρνει πιο κοντά μου. Δε μου αρέσουν αυτοί που το παίζουν σκληροί και δυνατοί - το παίζουν λέω γιατί κανείς δεν υπάρχει χωρίς αδυναμίες. Τους φοβάμαι τους δυνατούς ανθρώπους. Δεν μπορώ να τους φτάσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
νιωθω μια ατονια... μια ανησυχια... :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Μια ερωτηση μονο. Οταν τον ακουγες να κλαιει δε φρικαρες?:/:
Δεν αντεχω να βλεπω αντρα να κλαιει, μου σπαραζεται η καρδια.


σκέψη : :cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Για Χιμελα -Κοιτα να δεις ποσο διαφορετικες ειμαστε...Φανταστικο!

Μην τους φοβασαι τους πιο δυνατους. Αυτοι τελικα θα σε κρατησουν οταν πας να πεσεις.:)


στα εμοτικονς ξερω κι εγω να το κανω!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Για Χιμελα -Κοιτα να δεις ποσο διαφορετικες ειμαστε...Φανταστικο!

Μην τους φοβασαι τους πιο δυνατους. Αυτοι τελικα θα σε κρατησουν οταν πας να πεσεις.:)

Δε θέλω να με κρατήσει κανείς δυνατός όταν πάω να πέσω - γιατί στο δυνατό δε θα πω καν οτι πέφτω. Θέλω κάποιον να μοιραζόμαστε τις αδυναμίες μας. Να κρατιόμαστε ο ένας από τον άλλον όταν πάμε να πέσουμε.

Προς Σιντ: έλεος με τα εμότικον σήμερα. Πληκτρολόγιο δεν έχεις;:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
My prrecious... They stole it from us...


Ο Άρχοντας των Δαχτυλιδιών!!!!! :clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Ε ρε συ, όταν ζήσεις λίγο καιρό κάποιον άνθρωπο - δε λέω να είναι άγνωστος τελείως - καταλαβαίνεις αν τον ενδιαφέρεις ερωτικά, φιλικά, επαγγελματικά, αν παίζει μαζί σου, αν κοιτάει πολλές, ειδικά όταν είσαι ερωτευμένη τον παρατηρείς και πιο πολύ. Υπάρχουν τα σημάδια οτι ο άλλος κάτι αισθάνεται αλλά ντρέπεται - έλα τώρα, υπάρχει ολόκληρη ψυχολογική ενότητα για τη γλώσσα του σώματος κλπ. Όταν λοιπόν δω οτι ο άλλος δεν ενδιαφέρεται,γιατί να μείνω κολλημένη μαζί του ή το χειρότερο, να αρχίσω τις εξομολογήσεις; Γιατί να ζητήσω κάτι όταν ξέρω πως η απάντηση θα είναι αρνητική;



Δε μιλάω για μια μικρή ενόχληση. Μιλάω για κάτι βαρύ. Μπορεί την προκειμένη στιγμή να είναι ασήμαντο, αλλά αν δεν του δώσεις σημασία, ο άλλος θα το επαναλάβει. Θέλω να εμπνέω σεβασμό, κι ειδικά σε κάποιον που αγαπώ και κάνω τα πάντα γι' αυτόν. Όσο δίνεις ευκαιρίες, ο άλλος τις παίρνει για αδυναμία. Ένα παράδειγμα να σου πω: στις αρχές που ήμουν με το φίλο μου (στα μέλια δηλαδή) κάποια στιγμή μιλούσαμε στο τηλέφωνο και κάτι του έλεγα κι αυτός θύμωσε, κι ένιωσα οτι κάτι πέταξε από τα νεύρα του. Του λέω "αν ήμουν εκεί μπορεί και να με χτύπαγες ε;". Δεν απάντησε, μπορεί να το έκανε,μπορεί και όχι. Εκείνη τη στιγμή σοκαρισμένη του λέω, αν το ξανακανεις αυτό και μου μιλήσεις έτσι, χωρίζουμε. Φοβήθηκε. Αλλά μετά από καιρό το ξανάκανε, και το ξανάκανε, κι εγώ του ζητούσα να μην το κάνει, κι όλο μετάνιωνε κι έκλαιγε, κι όλο το ξανάκανε. Στην τελική ξέρεις κάτι; Εγώ ήμουν η ηλίθια που το δεχόμουν από κάποιο σημείο και μετά. Και λέω αυτό που μου είχε πει η Isiliel κάποτε, με δικά μου λόγια: σε μια σχέση δεν πρέπει να έχεις προβλήματα κι αμφιβολίες, όλα πρέπει να είναι απλά κι εύκολα.
Αυτο θελεις αλλα μπορει να γινει οταν ζητας τοσα πραγματα πισω, απ'τον συντροφο σου και οταν νοιωθεις τοση ευθυνη για την αγαπη σου προς σ'αυτον;;

Σε μια σχεση πρεπει ολα να κυλανε απλα και ευκολα! Οχι να πεφτει ο ενας στα ποδια του αλλου. Οταν υπαρχει γκρινια, ζηλεια, ανασφαλεια ειναι λογικο ο χρονος να περναει αργα και βασανιστικα!!:/:


Ωστοσο στα περισσοτερα που λες συμφωνω απολυτα! Απλως κανω μια υποσημειωση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Αυτο θελεις αλλα μπορει να γινει οταν ζητας τοσα πραγματα πισω απ'τον συντροφο σου και οταν νοιωθεις τοση ευθυνη για την αγαπη σου προς σ'αυτον;;

Και τι προτείνεις; Να μη ζητάω πράγματα; Να μην του δείχνω την αγάπη μου για να είναι όλα απλά και εύκολα; Δε ζητάω αυτό το απλόκαι εύκολο - δηλαδή το λίγο. Ζητάω το πολύ. Ίσως βέβαια όλα αυτά είναι θεωρίες και τελικά να μη βρω ποτέ τίποτα τέτοιο. Αλλά όπως είπα και πάνω, θα πεθάνω ψάχνοντας.

Οταν υπαρχει γκρινια, ζηλεια, ανασφαλεια ειναι λογικο ο χρονος να περναει αργα και βασανιστικα!!:/:

Κοίταξε, τη γκρίνια, τη ζήλεια και την ανασφάλεια ο άλλος στην προκαλεί, δεν είσαι εσύ τρελός να γκρινιάζεις και να ζηλεύεις χωρίς λόγο. Όταν λοιπόν εγώ του πω οτι μ τη συμπεριφορά του με κάνει να νιώθω έτσι και δεν προσπαθήσει να την αλλάξει, πάει να πει οτι δεν τον νοιάζει να την αλλάξει, δεν τον νοιάζει αν είμαι δυστυχισμένη έτσι. Θεωρείς οτι μου αξίζει ένας τέτοιος άνθρωπος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
δεν γινονται ολα για καλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Θεωρείς οτι μου αξίζει ένας τέτοιος άνθρωπος;
Θεωρω οτι το περισσοτερο που αξιζεις εισαι εσυ και οχι καποιος αλλος ανθρωπος. Αν ειναι να ψαξεις για καποιον ανθρωπο κοιτα πρωτα να σε κανει να εισαι περισσοτερο ο εαυτος σου και αυτο σημαινει οτι δεν θα υπαρχει λογοκρισια σε κανενα σημειο για σενα. Και οχι να ψαχνεις μια αγαπη που θα σε "φυλακισει" για αλλη μια φορα!!!;)


Προχωρα μπροστα..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
δεν γινονται ολα για καλο

Ουδέν κακό αΜΠιγιέζ καλού, που λέει κι η Άντζελα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 16 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top