Σκέψεις... I

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Σκέψη 1.
Πρώτη φορά στα χρονικά του στεκίου που βάζω αβέρτα αρνητικές χωρίς να τον διαβάζω καν...

Σκέψη 2.
Γιατί είναι μόνιμα αόρατοι τόσοι πολλοί στο στέκι ; Κάποιους έχω να τους δω ορατούς από τη μέρα που έγινα μέλος. Μου λέει πολλά αυτό για τον άλλον και δεν μ'αρέσει καθόλου.

Σκέψη 3.
...Στο στέκι μαθαίνεις να είσαι λακωνικός. :P

Σκέψη 1: Αρνητική!
Σκέψη 2: Γινόμαστε αγάλι -αγάλι, "Ανώνυμο Στέκι" επωνύμων, μήπως;
Σκέψη 3:...στο βαθμό που e-φωτίζεται κανείς!

Σκέψη: Θα τα προλάβω όλα, πρέπει να τα προλάβω όλα!

Ο διά-ολος παρεισφρύει συνήθως στα "πρέπει"!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Μια φορά έστω για αλλαγή λίγη ηρεμία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Σκέψη 1.
Πρώτη φορά στα χρονικά του στεκίου που βάζω αβέρτα αρνητικές χωρίς να τον διαβάζω καν...

Σκέψη 2.
Γιατί είναι μόνιμα αόρατοι τόσοι πολλοί στο στέκι ; Κάποιους έχω να τους δω ορατούς από τη μέρα που έγινα μέλος. Μου λέει πολλά αυτό για τον άλλον και δεν μ'αρέσει καθόλου.

κάνε μια επεξήγηση :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,814 μηνύματα.
Σκέψη 1.
Πρώτη φορά στα χρονικά του στεκίου που βάζω αβέρτα αρνητικές χωρίς να τον διαβάζω καν...

Σκέψη 2.
Γιατί είναι μόνιμα αόρατοι τόσοι πολλοί στο στέκι ; Κάποιους έχω να τους δω ορατούς από τη μέρα που έγινα μέλος. Μου λέει πολλά αυτό για τον άλλον και δεν μ'αρέσει καθόλου.

Σκέψη 3.
Ο χρόνος σύνδεσης έληξε, ξανασυνδεθείτε, αυτό το σεντόνι που γράψατε χάθηκε τελείως αν δεν το κοπιάρατε, και ξαναγράψτε από την αρχή με ό,τι νεύρα σας απέμειναν ό,τι θυμάστε. Τελευταία άσκηση υπομονής και νεύρων πριν από 2 μέρες που έχασα όλο το pm. Συμβαίνει συχνά. Στο στέκι μαθαίνεις να είσαι λακωνικός. :P

Το ξέρεις ότι σε συμπαθώ, κι αν δεν το ξέρεις, το μαθαίνεις τώρα. Έχοντας πει αυτό όμως:

Παραίνεση στη Σκέψη 1:

Μην το κάνεις. Οι αβέρτα αρνητικές και μάλιστα δίχως ανάγνωση των γραφομένων του, αποτελούν κατάχρηση του συστήματος αξιολόγησης. Η δε δημόσια δήλωση αυτού είναι σα να έχεις φορέσει και μια ταμπέλα "ρίχτε μου ποινή"!:P Αν συνεχίσεις τις αβέρτα, εκεί θα πάει το πράγμα, οπότε ξαναγυρίζω στο "Μην το κάνεις".


Απάντηση στη Σκέψη 2:

Ούτε εμένα μου αρέσει, όπως δεν μου αρέσουν οι αποκρύψεις στα τηλέφωνα. Όμως είναι δικαίωμα του καθενός να χρησιμοποιεί μια "υπηρεσία" εφόσον νιώθει ότι θα τον εξυπηρετήσει καλύτερα. Φυσικά άλλο η προσωπική εξυπηρέτηση (πχ κάποιος που τον ενοχλούν συνέχεια να γίνεται αόρατος) κι άλλο η προσωπική ανοησία (πχ. έβαλε ο Μήτσος απόκρυψη στο κινητό και κάνει φάρσες στην παρέα). Παρόλαυτά δεν ξέρεις γιατί ο άλλος "αποκρύπτει", οπότε μέχρι να μάθεις έστω, stay calm.

Βοήθεια στη Σκέψη 3:

Τσέκαρε το Αυτόματη Σύνδεση κατά την ώρα που εισάγεις Username και Password!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Κάτω τα χέρια...απ' τα μοτέρια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
Σκέψη-Απορία:
Απ'την στιγμή που ότι γράφουμε είναι ορατό σε όλους και φέρει την υπογραφή μας,τι τον κόφτει τον καθένα γιά το ποιός είναι μέσα;:confused::hmm::worry:


edit:Με εξαίρεση την διαχειριστική ομάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Σκέψη-Απορία:
Απ'την στιγμή που ότι γράφουμε είναι ορατό σε όλους και φέρει την υπογραφή μας,τι τον κόφτει τον καθένα γιά το ποιός είναι μέσα;:confused::hmm::worry:

Γιατί θέλουμε να ελέγχουμε τις ζωές των άλλων περισσότερο και από τη δική μας. Καλύφθηκες;

Δεν πήγαινε για τον dr αλλά ήθελα πάντα να τω πω αυτό :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Neri εντάξει τώρα??? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Aπάντησα σε ένα pm σε κάποιο μέλος τι πιστεύω, αλλά επειδή τώρα διάβασα τι γράψατε μετά, βαριέμαι να τα ξαναγράφω τα σεντόνια μου εδώ :D απλά με λίγα λόγια πιστεύω ότι πολλές επιλογές ανθρώπων του κυβερνοχώρου και λεπτομέρειες που σε πολλούς διαφεύγουν, αποκαλύπτουν πολλά στο μάτι ενός αυτοσχέδιου ψυχολόγου (έστω του κώλου) όπως τα usernames, ο τρόπος γραφής, οι επιλογές αν είναι ορατός ή αόρατος, πόσο συχνά αλλάζει avatar, αν χρησιμοποιεί τα avatar που χρησιμοποιήσε κάποτε αλλά μετά τα διέγραψε, αν το επανέφερε μετά από πολύ καιρό, οι υπογραφές του κλπ. Κι εγώ μπαίνω πολλές φορές αόρατος. 'Εχω την εντύπωση ότι οι ορατοί είναι χαρακτήρες που δεν φοβούνται τόσο πολύ την έκθεση, αυτό ως πρώτο χαρακτηριστικό. Είσαι online και ορατός, ο καθένας βλέπει τι κάνεις. Στέλνεις pm, κοιτάς το τάδε θέμα, κάτι. Είσαι αόρατος ; Κρύβεις αν είσαι μέσα και πόσο είσαι μέσα ; Απ'την άλλη αυτά τα μυθικά "αιώνια avatar" π.χ οι επιλογές του Χάους ή του Νωέα μου δείχνουν ότι τη ζωή τους διέπει μια μεγάλη σταθερότητα αφού έχει αλλάξει ο πρώτος avatar μόνο 2 φορές μέσα σε 2 χρόνια ενώ ο δεύτερος ποτέ. Βραβείο σταθερότητας ; Τα'χουν καλά με τον εαυτό τους ; Δεν πολυπειραματίζονται ; Δεν βαριούνται εύκολα ; Δεν τους απασχολεί η εικόνα τους ; 'Εχουν καταλάβει ότι την ουσία δεν την δίνει η εικόνα αλλά το κείμενο ; Δεν ξέρω, κάτι θα λένε λογικά τέτοιες επιλογές ψυχολογικά. 'Aλλοι γράφουν τεράστιες υπογραφές, άλλοι καθόλου, άλλοι γράφουν με χίλια δυο smilies, καρδούλες, φιλάκια, άλλοι καθόλου, έχει πολύ ενδιαφέρον αυτό. Tα ψιλά γράμματα. Κάτι σαν γραφολογία του κυβερνοχώρου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Το ζορισμένο δάκρυ αργεί να στάξει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Αντίο κυρία Κατερίνα. Θα είμαι δίπλα στη Μαρία για όσο μπορώ, με όση ψυχή μπορώ να έχω να δώσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Γιατί είναι μόνιμα αόρατοι τόσοι πολλοί στο στέκι ; Κάποιους έχω να τους δω ορατούς από τη μέρα που έγινα μέλος. Μου λέει πολλά αυτό για τον άλλον και δεν μ'αρέσει καθόλου.

Αυτή η επιλογή "Κρυφός Χρήστης", από την πρώτη στιγμή που την αντίκρισα μου θύμισε, μ' έναν ανεξέλεγκτο και επιτακτικό συνειρμό "Κρυφός Λούστης" (με το συμπάθειο) κι έτσι δεν μου πάει η καρδιά να τη χρησιμοποιήσω. Είμαι από αυτούς που τον παίρνουν στα φανερά...:clapup:

Απ'την άλλη αυτά τα μυθικά "αιώνια avatar" π.χ οι επιλογές του Χάους ή του Νωέα μου δείχνουν ότι τη ζωή τους διέπει μια μεγάλη σταθερότητα αφού έχει αλλάξει ο πρώτος avatar μόνο 2 φορές μέσα σε 2 χρόνια ενώ ο δεύτερος ποτέ. Βραβείο σταθερότητας ; Τα'χουν καλά με τον εαυτό τους ; Δεν πολυπειραματίζονται ; Δεν βαριούνται εύκολα ; Δεν τους απασχολεί η εικόνα τους ; 'Εχουν καταλάβει ότι την ουσία δεν την δίνει η εικόνα αλλά το κείμενο ; Δεν ξέρω, κάτι θα λένε λογικά τέτοιες επιλογές ψυχολογικά.

Το άβαταρ είναι η σημαία μου, το σύμβολό μου, το έμβλημά μου ή αν θέλεις το οικόσημό μου. Η σημειολογία κι ο συμβολισμός του μ' εκφράζει πλήρως ως χαρακτήρα. Η σταθερότητα στο χαρακτήρα μου είναι απλά επιφανειακή. Η αλλαγή υποφώσκει σιγοβράζοντας κάτω από τη φαινομενική ακινησία. Οι αλλαγές μου είναι απότομες, ξαφνικές και ραγδαίες. Οι σημαίες όμως δεν υποστέλλονται φίλε Δόκτορα.

Ελπίζω να σε διαφώτισα επί του ανώμαλου της ψυχοσύνθεσής μου, το οποίο ωστόσο είναι παγκοίνως γνωστό και δεν χρειάζεται ιδιαίτερη ανάλυση. Χαίρομαι που με σκέφτεσαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Το άβαταρ είναι η σημαία μου, το σύμβολό μου, το έμβλημά μου ή αν θέλεις το οικόσημό μου. Η σημειολογία κι ο συμβολισμός του μ' εκφράζει πλήρως ως χαρακτήρα. Η σταθερότητα στο χαρακτήρα μου είναι απλά επιφανειακή. Η αλλαγή υποφώσκει σιγοβράζοντας κάτω από τη φαινομενική ακινησία. Οι αλλαγές μου είναι απότομες, ξαφνικές και ραγδαίες. Οι σημαίες όμως δεν υποστέλλονται φίλε Δόκτορα.

Tι σημαίνει το avatar ; Χάος ; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena80

Νεοφερμένος

Η elena80 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών, επαγγέλεται Μικροβιολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
:whistle:Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου... Μας έχουν καταντήσει ρομποτάκια και λέμε και ευχαριστώ... Τι να πω, απλά είμαστε πολύ ηλίθιοι για να τα ανεχόμαστε όοοοοοοολα αυτά...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
όταν κουράζομαι, κοιμάμαι..., όταν κοιμάμαι, ξεκουράζομαι..., όταν ξυπνάω, κουράζομαι..., όταν κουράζομαι, κοιμάμαι....
ένας "ατελείωτος" κύκλος, η ζωή μας ολόκληρη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
:whistle:Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου... Μας έχουν καταντήσει ρομποτάκια και λέμε και ευχαριστώ... Τι να πω, απλά είμαστε πολύ ηλίθιοι για να τα ανεχόμαστε όοοοοοοολα αυτά...:hmm:

Σκέψη Νούμπερ ουάν : Ποιά καλέ ;

Σκέψη Νούμπερ Τού : Ο Χόρον-ζώον με κυνηγά με μουσακάδες. 'Ελεος ! Mercy !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
όταν κουράζομαι, κοιμάμαι..., όταν κοιμάμαι, ξεκουράζομαι..., όταν ξυπνάω, κουράζομαι..., όταν κουράζομαι, κοιμάμαι....
ένας "ατελείωτος" κύκλος, η ζωή μας ολόκληρη....

...ή φαύλος;

Ρε γ*μ*τ*, ακόμη και οι νυχτερίδες νυστάζουν αυτό το βράδυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Burp

Δραστήριο μέλος

Η Burp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 786 μηνύματα.
με φώναξε κανείς??..:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,814 μηνύματα.
2 λίτρα μπύρας μπορούν να σε κάνουν να ξεστομίσεις τα πιό ανορθόδοξα κοπλιμέντα που έχεις ξεστομίσει ποτέ σου σε μια γυναίκα.

Τώρα αν θα φάω ξύλο ή φιλί, ένας Θεος το ξέρει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Εσύ δεν είσαι μία τυχαία και απλή νυχτερίδα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 16 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top