Σκέψεις... I

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

tinkerbell

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tinkerbell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Νομιζω πως επειδη ειναι εταιρια παροχης υπηρεσιων, υποχρεουσαι να πληρωνεις σε καθε λογαριασμο προκαταβολικα τους δυο επομενους μηνες. Μην αγχωνεσαι ο πρωτος λογαριασμος παντα ειναι φουσκωμενος..

Παντως χωρις προθεση διαφημισης or sth, βαλαμε forthnet απο τα χριστουγεννα, και με 40 ευρω το μηνα συνδυαζεις internet 24/7, δωρεαν σταθερες εθνικες, υπεραστικες και διεθνεις (απεριοριστα!) και μια ωρα καθε μηνα σε κινητα... και εχει βολεψει αρκετα. Απλως πρεπει να εχεις θυρες στην περιοχη που μενεις αλλιως εχω ακουσει πως η forthnet κανει disconnect συνεχεια... :)

Δηλαδή η φόρθνετ και η οντέλεκομς και η χολ και η σολ κλπ κλπ κλπ δεν είναι εταιρείες παροχής υπηρεσιών;

Όχι, δε νομίζω πως ισχύει αυτό. Άλλο η προκαταβολή κι άλλο τα τέλη που ανέφερε η kajira.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,963 μηνύματα.

Estartu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η τρελή κι αλλοπαρμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 61 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 169 μηνύματα.


όλες αυτές οι εταιρείες που αναφέρατε είναι όντως εταιρείες παροχής υπηρεσιών και όντως ισχύει το
ότι προκαταβάλλεις τα τέλη του επόμενου διμήνου

για να καταλάβεις τις χρεώσεις στο λογαριασμό του ΟΤΕ, πρέπει να κοιτάξεις δίπλα από τις χρεώσεις
τις ημερομηνίες που αναφέρουν οι παρενθέσεις

έτσι θα καταλάβεις τι σε χρεώνουν και γιατί σου βγήκε "φουσκωμένος" αυτός ο λογαριασμός



αν χρειάζεσαι περισσότερη βοήθεια, στείλε μου πμ

ααα... και όχι !! δεν είμαι ΟΤΕτζού!!



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Τους πήρα τηλέφωνο.. αλλά ούτε η κοπέλα ήξερε ΑΚΡΙΒΩΣ να μου πει τι χρεώνουν :lol: Oύτε στο περίπου ήξερε εδώ που τα λέμε.. Διατηρώ μόνο μία μικρή επιφύλαξη επειδή είναι πρώτος λογαριαζμός και ίσως χρεώσανε και την αποστολή του Modem και κάνα περίεργο τέλος ενεργοποίησης (που ξεχάσανε να μου πούνε). Αλλιώς αλήθεια θα τους πάρει και θα τους σηκώσει, πριν το connx πληρωνα 50? το δίμηνο! Ε να μπουν άλλα 50?, αφού ήθελα την ασφάλεια και σιγουριά του ΟΤΕ (η σταθερότητα ποικίλλει ανάλογα με την ώρα :P), να πάμε στα 100?.. άμα ο επόμενος είναι πιο πολλά, ουαί κι αλοιμόνο τους!

Άσχετο: Τι θα μπορούσε να στέλνει κάποιος με ταχυδρομείο χωρίς χρέωση σε κάποιον που εδώ και 9 σχεδόν μήνες δεν ζει; :blink: (νομίζω έχω μείνει πολύ μέσα και είδα πολύ supernatural.. )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinkerbell

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tinkerbell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Τους πήρα τηλέφωνο.. αλλά ούτε η κοπέλα ήξερε ΑΚΡΙΒΩΣ να μου πει τι χρεώνουν :lol: Oύτε στο περίπου ήξερε εδώ που τα λέμε.. Διατηρώ μόνο μία μικρή επιφύλαξη επειδή είναι πρώτος λογαριαζμός και ίσως χρεώσανε και την αποστολή του Modem και κάνα περίεργο τέλος ενεργοποίησης (που ξεχάσανε να μου πούνε). Αλλιώς αλήθεια θα τους πάρει και θα τους σηκώσει, πριν το connx πληρωνα 50? το δίμηνο! Ε να μπουν άλλα 50?, αφού ήθελα την ασφάλεια και σιγουριά του ΟΤΕ (η σταθερότητα ποικίλλει ανάλογα με την ώρα :P), να πάμε στα 100?.. άμα ο επόμενος είναι πιο πολλά, ουαί κι αλοιμόνο τους!

Άσχετο: Τι θα μπορούσε να στέλνει κάποιος με ταχυδρομείο χωρίς χρέωση σε κάποιον που εδώ και 9 σχεδόν μήνες δεν ζει; :blink: (νομίζω έχω μείνει πολύ μέσα και είδα πολύ supernatural.. )

Συγγνώμη αλλά εγώ δεν θα έμενα στα ίσως. Θα πήγαινα στο πιο κοντινό μου ΟΤΕσόπ ή Γερμανό και θα ζητούσα πλήρη ανάλυση και επεξήγηση. Αρνούμαι να πληρώσω χωρίς να ξέρω τι δίνω πού και γιατί. (Μην τους εμπιστεύεσαι τόσο πολύ).

4Άσχετο: πολλά! εμείς λαμβάνουμε αλληλογραφία και ευχετήριες κάρτες "δια την ονομαστική εορτή" χρόνια μετά το θάνατο του γονιού μου. Κι ενώ τους έχουμε ενημερώσει πως δεν ζει πια. :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Μου στείλανε ειδοποίηση να πάω να το παραλάβω.. δεν πρόκειται απλά για κάρτα ή λογαριασμό (τέτοια έρχονται ακόμα πολλά).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madrugada*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 808 μηνύματα.
Αυτό που θαυμάζω στον άνθρωπο, είναι η αυτογνωσία....

:teasing::teasing::teasing:

Γι'αυτο ταιριαζουμε βρε Valder.. τα ετερωνυμα ελκονται, αφου. :upside:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κάτι σουβλάκια σκέφτομαι :fss:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PAOKARA_Kilkis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 1,073 μηνύματα.
σκέφτομαι να κάνω καμία πλακίτσα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
Σκεφτομαι αρα υπάρχω !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
τον υπνο!:sleep:
την τυχη μου την μαυρη!:focus:
Καλα το πρωτο ναι,αλλα ΕΙΔΙΚΑ το δευτερο καθε μερα. :P
Οπως και τωρα.
Εχμ.
Α.Και καποιον ακομα που δεν επρεπε να σκεφτομαι. :emm: :eyesup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Έγώ θα ήθελα να μιλήσω για τα περίεργα πράγματα που σχεδόν κανείς δεν ξέρει αλλά έχει πέσει τόσο το επίπεδο που ξαφνικά τα μαθαίνουν όλοι.
Και χαίρονται να βλέπουν τον κόσμο να εξεφτελίζεται.

Xθες βαριόμουνα πολύ και μπήκα να δω καμία σειρά.
Τελικά αυτό που είδα ήταν αυτή η εκπομπή που όλοι λένε αλήθειες :P...
Δεν ξέρω πολλά για αυτή, όπως τι ώρα προβάλλεται, τι απήχηση έχει κτλ.

Πρόλαβα όμως να μάθω άλλα πράγματα>

Έμαθα τα πάντα για τη σεξουαλική ζωή μίας τύπισσας, για τις κακές σχέσεις με τους γονείς της, για τη σεξουαλική της κακοποίηση, για τις ερωτικές της βλέψεις απέναντι στην κολλητή της κοκ.

Όσο εγώ έβριζα για την κατάντια, αυτή έβγαζε κι άλλα σώψυχα στη φόρα, απαντώντας μάλιστα και σε πρόσθετες ερωτήσεις ακόμη πιο προσωπικές που της έκανε η στην εντέλεια βαμένη αυτόκλητη σωτήρας/παρουσιάστρια/κοινωνική λειτουργός κοιτώντας με συμπόνια στην κάμερα και λέγοντας μας με το βλέμμα της, «έλα κι εσύ στην εκπομπή μας να γίνεις ρεζίλι και δε θα χάσεις». Περιττό να πω ότι κατά τη διάρκεια αυτών μου των παρατηρήσεων, κάθε λεπτό που περνούσε η «διαγωνιζόμενη» κέρδιζε χίλια ευρώ.


Στο τέλος μάλιστα δήλωσε ότι «δυσκολέυτηκε αλλά τελικά τα κατάφερε».

Και σκεφτόμουνα, τι κατάφερε?
Και που δυσκολέυτηκε?

Της το ρώτησα κι όλας δυνατά, εκνευρισμένη, αλλά δε μου απάντησε.

Αναρωτήθηκα που είναι το ΕΡΣ και ποιος προστατεύει την αξιοπρέπεια του ανθρώπου, τα ματάκια των παιδιών, την κατρακύλα που ξεκίνησε σε δρόμο με κλίση 80 μοιρών.

Θυμήθηκα τέλος κάτι που είχα διαβάσει γύρω στο 2000 στο περιοδικό μετρο, στα πρώτα τεύχη του, για τα αμερικάνικα ρηάλιτυ.

Για μία εκπομπή του jerryspringerθαρρώ, που κάποιος βγήκε στον αέρα, έβγαλε τα σώψυχα του, αναφέρθηκε σε κάποιον τρίτο εκθέτοντας γεγονότα της προσωπικής του ζωής. Ο τρίτος το είδε στην εκπομπή, τα πήρε και μετά από λίγο πήρε το όπλο του (τι, σου φαίνεται περίεργο που είχα όπλο?) και πήγε και το σκότωσε.

Όλο το αμέρικα συγκλονισμένο και αποφασισμένο... άλλαξε κανάλι για να δει ειδήσεις, φυσικά όχι για να ενημερωθεί, αλλά για να συνεχίστει το πατιρντί με απευθείας συνδέσεις στον τόπο του εγκλήματος και δηλώσεις οικείων και άσχετων οι οποίοι χαμογελούσαν λάγνα στην κάμερα.

Μηδέν αξιοπρέπεια ακόμη και σε περίπτωση θανάτου.

Ότι γίναμε λίγο αμέρικα το ήξερα (και για να μη με φάτε, μιλάω για τα αρνητικά της), αλλά τόσο...

ΤΥΠΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΦΡΙΤΤΩ

το κοψανε, τι λέτε για αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Έχω να πω πως είχες γράψει ένα υπέροχο ποστ που δεν έτυχε να διαβάσω και χαίρομαι που το έκανα τώρα... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
συμφωνω με την ισι πολυ ωραιο ποστ:)
το κοψανε αυτο αλλα ολα τα αλλα τα αισχη τα αφηνουν να μεταδιδονται.. ολο βλακωδεις εκπομπες... να δουμε που θα παει ολο αυτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Franco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Ότι πρέπει κάποτε να αρχίσω διάβασμα γιατί το έχω παραχέσει. :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitroula!

Νεοφερμένος

Η Δημητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
οτι νυσταζω....κ εχω κοιμηθει 8 ωρες συνολικα τς τελευταιες 3 μερες....
τν κακια μ αυτη συνηθεια να διαβαζω βραδυ κ παντα τελευταια στιγμη...!
αχ....!τν υλη τς χημειας π δν μ βγαινει μ τπτ μεχρι το πρωι!!!!:'(:'(:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
το κοψανε, τι λέτε για αυτο?
έχουμε να πούμε ότι το κόψανε αφού τελείωσε...Στην ελλάδα τελικά υπάρχει δικαιοσύνη απλά την βρίσκεις μεταθάνατον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
ποιος σου ειπε οτι την βρισκεις μετα θανατον??:hmm:
αμα ειναι να την βρω εκει που ολοι θα την παθουμε και θα μπουμε μες τα καζανια να το βρασω... εδω θελω δικαιοσυνη ΕΔΩ:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Σκεφτομαι τι στο διαολο εχει παθει αυτο το *μπιιιιιιιιιιιπ* σκανερ μου και δεν λειτουργει τωρα που το χρειαζομαι. Χτες μια χαρα δουλευε γαμωτο...

Τα νευρα μουυυυυυυυυ. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Σκέφτομαι ποιον θα χρυσώσω να ρθει μαζί μου στη συναυλία της Joss Stone.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 16 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top