Σκέψεις... I

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,963 μηνύματα.
Βασικά αυτό είναι μία εκδοχή βρε Βαλ :)

Η δική μου εκδοχή- αν άκουγες εμένα να μιλάω στο τηλ και να λέω αυτά
έχω πάει στο μάθημα αρκετές φορές, αλλά όχι όλες ώστε να έχω τις πλήρεις σημειώσεις
αλλά και όλες τις φορές να είχα πάει, αναγνωρίζω ότι ο άλλος είναι καλύτερος και πιο επιμελής από εμένα και θα ήθελα ει δυνατόν να έχω και τις δικές του σημειώσεις ως συμπληρωματικές. :)
Στο κάτω κάτω, οι σημειώσεις μόνες τους δεν θα με περάσουν στο μάθημα- θα πρέπει κι εγώ να στρωθώ να διαβάσω. (κάτι το οποίο προσωπικά δεν έχω αρχίσει να κάνω, παρότι η εξεταστική μου αρχίζει σε 20κάτι μέρες... ο καθένας έχει άλλο στυλ διαβάσματος, και αγχώνεται με διαφορετικό τρόπο)



:)

Συμφωνώ! Αυτό το δέχομαι! Εϊναι σαφές τι δεν δέχομαι.

Μαλλον εχουν παρει πρεφα οτι "μετα" δε θα ειναι ακριβως ετσι και βγαζουν σπασμενα;D

Χαχαχα ίσως η καλύτερη απάντηση!:D

Έλα ρε Valder. Όλοι περάσα(με) μια τέτοια φάση.

Μπα... Τόσο χοντρόπετσος δε θυμάμαι να έγινα ποτέ. Ίσως γιατί είχα φάει ήδη το φούσκο της πρώτης σχολής και ήξερα πλέον ότι τα χρόνια που έπρεπε να μείνω εδώ είναι μετρημένα, οπότε ξέρω πότε να διασκεδάσω, πότε να διαβάσω και πότε να γκομενίσω.

Ο καθένας πρώτον παίρνει το βαθμό που του αξίζει όταν έχουμε να κάνουμε με σοβαρές σχολές και δεύτερον μπαίνεις και συ στο τρυπάκι να κατηγορείς νέα παιδιά λες και είσαι 50 χρονών, ενώ είσαι μόνο 25.
Δεν τίθεται θέμα χάσματος.

Ηλικιακού όχι...:)

Αν δε βγει στα 20 στα μπουζούκια και στα κλαμπ πότε θα βγει; Δεν είναι η ζωή μόνο δουλειά.

Εγώ αναφέρομαι στην περίπτωση που είπαν του τρελού να αφοδεύσει κι αυτός ξεσκίστηκε!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Nαι, αυτό που θέλω να σου πω είναι ότι δεν είναι όλοι οι νέοι έτσι για να το γενικεύεις τόσο.

Δεν είμαστε ούτε εμείς καλύτεροι από τους 18άρηδες ούτε οι γονείς μας από εμάς.

Ε μη γίνουμε κι εμείς σαν κάτι παππούδες που τους ακούν να λένε:
"Άχρηστη η νέα γενιά, εμείς δουλεύαμε από τα 15 δείχναμε σεβασμό"
ή
"Αν γίνει ένας πόλεμος να δω ποιος θα πάει να πολεμήσει από τα αχαΐρευτα, που το μόνο που τους νοιάζει είναι να πηγαίνουν για καφέ"

"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,963 μηνύματα.
Nαι, αυτό που θέλω να σου πω είναι ότι δεν είναι όλοι οι νέοι έτσι για να το γενικεύεις τόσο.

Δεν είμαστε ούτε εμείς καλύτεροι από τους 18άρηδες ούτε οι γονείς μας από εμάς.

Ε μη γίνουμε κι εμείς σαν κάτι παππούδες που τους ακούν να λένε:
"Άχρηστη η νέα γενιά, εμείς δουλεύαμε από τα 15 δείχναμε σεβασμό"
ή
"Αν γίνει ένας πόλεμος να δω ποιος θα πάει να πολεμήσει από τα αχαΐρευτα, που το μόνο που τους νοιάζει είναι να πηγαίνουν για καφέ"

"

Μήνυμα ελήφθη, chill out!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
ΑαΑΑ, θα αρχίσω να τραγουδάω Καζαντζίδη με κατσαρολικά στο κεφάλι τρέχοντας πάνω κάτω στο μπαλκόνι από τη ζαλούρα του διαβάσματος. :hypno::knife: Και μετά θα αρχίσω να τραγουδάω "Είχα ένα λεμφοζίδιο κει δα στο πάγκρεας, παρέα με τριχοειδή έπαιζαν τάβλι και ξερή"

Δεν προλαβαίνω, δεν προλαβαίνω,δεν προλαβαίνω,δεν προλαβαίνω,δεν προλαβαίνω,δεν προλαβαίνω,δεν προλαβαίνω, δεν... ZzZz...


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,963 μηνύματα.
Το Ντράμι τραγουδάει... εγώ λες ν' αρχίσω να ψέλλνω Οικονομετρία;;; Έτσι πέρασα πέρσι τον Σεπτέμβρη την Ακίνητη Περιουσία! Είχα τόσο άγχος που ακόμα θυμάμαι τα λόγια της τότε κυράς μου που της είχα κάνει το συκώτι δίλιτρο κινητήρα: "...αν τη Δευτέρα το περάσεις τελικά, θα σε σφάξω στο γόνατο ρε".

Και το πέρασα!:P

Πάμε για Οικονομετρία:

ΣΟΦΙΑ ΟΡΘΗ ΑΚΟΥΣΟΜΕΝ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΝΤΕΤΕΡΜΙΝΙΣΤΙΚΟΥ ΥΠΟΔΕΙΓΜΑΤΟΣ:

Και ο Quand Quantfelt επορεύθη προς Γεσθημανή, δια των καταλοίπων του παλινδρομημένου υποδείγματος. Προσευχόμενος εις μιαν Γενικευμένη Μέθοδο Ελαχίστων Τετραγώνων, επί πολυμεταβλητής συναρτήσεως ΑΑΑΑΑΜΗΗΗΗΗΝ!

Και εθεράπευσεν αυτήν δια του κριτηρίου White, από την επαίσχυντην ασθένεια της αυτοσυσχετίσεως του διαταρακτικού όρου, δίνοντας έτσι στο υπόδειγμα την αιώνια ζωή, εκ δεξιών της Ετεροσκεδαστικότητος ΠΡΟΣΧΩΜΕΕΕΕΝ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
χμου. πώς μπορώ κι εγώ να φτιάξω τέτοιο τραγουδάκι με τα ρουλεμαν;.. :hmm:


πς. :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,963 μηνύματα.
χμου. πώς μπορώ κι εγώ να φτιάξω τέτοιο τραγουδάκι με τα ρουλεμαν;.. :hmm:


πς. :D:D

Πα να ζεστάνω το φαί... Πέτα ένα κομμάτι της ύλης με τα ρουλεμαν στην Κουβεντούλα, και σου φτιάχνω ένα Ρεμπέτικο σε 5'.

"Τα ρουλεμαν... καλέ μανδάμ!" **κλάαατς** ήχος από κομπολόι....:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Πα να ζεστάνω το φαί... Πέτα ένα κομμάτι της ύλης με τα ρουλεμαν στην Κουβεντούλα, και σου φτιάχνω ένα Ρεμπέτικο σε 5'.

"Τα ρουλεμαν... καλέ μανδάμ!" **κλάαατς** ήχος από κομπολόι....:D

:D:D

θα βάλω κομμάτι στην κουβεντούλα όταν θα κοντοζυγώνει η ώρα- προς το παρόν κάνω μια εργασία και τα βλέπω από το βιβλίο, αλλά για την εξεταστική θα πρέπει να τα ξέρω στο περίπου... επιτρέπει βέβαια σημειώσεις, αλλά πού να τα βρεις μέσα στο χάος εκείνη την ώρα!

ευχαριστώ :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Στην καρδιά βάλε πατίνια και δυο ρουλεμάαααν :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Κεφτέ μαν :rofl: αυτό πρέπει να γίνει comics σίγουρα :loltooth: :hehe:


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
βλαχοι... τυρια...
τι περιμενεις?

να ριξει εναν κατακλισμο να βουλιαξει ο καμπος.

αυτο θα μας σωσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Έτσι και ακούσω άλλη μια φορά το: Ένα το χελιδόνι θα σπάσω όλα τα μεγάφωνα της Πανεπιστημίου!!!:mad::mad::mad:

Ααααααααααααααααααα να το πάλι!!!!!!!! Τα νεύρα μου!!!!!!!!!! Από τις 9 το πρωί ακούω αυτό το τραγούδι!!!!!!! Δεν μπορώ άλλο!!!!!!! :knife::knife:
:verymad::verymad::verymad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Τι κάνεις εσύ στην Πανεπιστημίου;
(Εκεί δίπλα εργαζόμουν... ξέρω τι περνάς!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ένα το χελιδόνι λέμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Τι κάνεις εσύ στην Πανεπιστημίου;
(Εκεί δίπλα εργαζόμουν... ξέρω τι περνάς!)

Είμαι στην δουλειά και το γραφείο βλέπει κατευθείαν στην Πανεπιστημίου! :mad:
Εκλογές είναι, θα περάσουν!

Ένα το χελιδόνι λέμε!

:ropalo: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Είμαι στην δουλειά και το γραφείο βλέπει κατευθείαν στην Πανεπιστημίου! :mad:
Εκλογές είναι, θα περάσουν!

Με βλέπεις που σε χαιρετάω;:redface:


Έχω ένα χελιδόνι στον ώμο μου...


...με έχει καταχέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
:hmm: τι να κανουν και αυτα τα δυσμοιρα περιστερια του πατερα μου στη ταρατσα μας στον κορυδαλλο?

ζουν ακομα ή τους πεταξε κανα ποντικοφαρμακο η μαμα?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.


Χρώματα άνοιξη βόλτα στον ήλιο
στη θάλασσα παρέα μ' έναν φίλο
σε γνώρισα σε γνώρισα
Χάδια ανέμελα πάνω στην άμμο
ζωγράφισες ένα αεροπλάνο και
γέλασες γέλασες

Δε θυμάμαι αν στο είχα πει
μα σ' αγαπούσα
πίσω απ' το φεγγάρι είχα κρυφτεί
και σε κοιτούσα
Δε θυμάμαι αν στο είχα πει
μα κάθε βράδυ
τ' άστρα πέφταν πάνω μου βροχή
μ' ένα σου χάδι

Βούτηξα με μια κιθάρα
στο διάστημα τα πρωτα τσιγάρα
με φίλησες με φίλησες
καράβια ακυβέρνητα τα κορμιά μας
αντίδοτα στην ερημια μας
αστρόπλοια αστρόπλοια


...:rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Estartu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η τρελή κι αλλοπαρμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 61 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 169 μηνύματα.


αναρωτιέμαι τι από τα δύο είναι χειρότερο ....


ένας ξανθός πρώην που καίγεται ευκολότερα από εμένα στον ήλιο ή ένας ξανθός πρώην που μαυρίζει
με την πρώτη βουτιά στη θάλασσα ενώ εγώ σιγοβράζω στο ζουμί μου κάτω από την ομπρέλα ??


:hmm: :hmm: :hmm:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
$hit

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 16 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top