Σκέψεις... I

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ξεκινά μια ψαροπούλα... ♪♫
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Θα 'μαι πάντα εγώ μες το όπλο σου σφαίρα
να σκοτώνεις αυτούς που σκοτώνουν τη μέρα
Με τα μαύρα γυαλιά και το άσπρο φουστάνι
να κοιτάς μακριά τη φωτιά στο λιμάνι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Σαν σήμερα πριν 3 μήνες ήταν πάλι Κυριακή..
Και λυπάμαι που δεν μπόρεσα τελικά να έρθω.
Το ότι δεν στεναχωριέμαι συνέχεια είναι άραγε δείγμα γαιδουριάς;
Πως γίνεται να είναι η ζωή τόσο σκληρή και να μπορείς να συνεχίζεις μετά από τέτοια γεγονότα;.. Πως είναι δυνατόν έστω και κάποιες στιγμές να χαίρεσαι που είσαι ακόμα ζωντανός; Πως είναι δυνατόν να σκέφτεσαι πως "έτσι είναι η ζωή, πρέπει να ζήσω"; Κι ας γνωρίζεις πως μπορεί μερικές ώρες αργότερα να λιώνεις στο κλάμα σκεφτόμενος πως απλά δεν αντέχεις να συνεχίσεις να ζεις χωρίς εκείνον..

Τι αντιφάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Δεν το πιστεύω. Έλεος. Πάω αύριο να αγοράσω στοκ κεράκια και ρεσώ. Δεν ξανα-ανάβω φως και το νερό θα το ζεσταίνω τσίμα τσίμα για να μην παθαίνω κρυοπαγήματα. Άκους εκεί τριψήφιος αριθμός εκ των οποίων 50 ευρώ για τον δήμο και την ΕΡΤ. Μισώ την Μπίλιω Τσουκαλά, μισώ την Eurovision.Επιχείρηση Σκρουτζ αρχίζει.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dini

Νεοφερμένος

Η dini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
δεν θυμάμαι αν μου έχει ξανατύχει.νομίζω άλλη μια φορά στα 18 μου αλλά ήταν πολύ πλατωνικό!!!και θα μου πεις τόσα χρονιά τι έκανες; απλά λάθη!! φοβόμουν μην απογοητευτώ οπότε στόχευα στα χαμηλά, ήταν και η αυτοπεποίθηση μου αρκετά χαμηλή οπότε πήγαινα στα σίγουρα. φοβόμουν μην πληγωθώ από την απορρίψει αλλά τελικά πληγωνόμουν περισσότερο από τις επιλογές μου. τόσα χρονιά απλά ενθουσιασμός και μια φορά αυτό ekselixthike σε αγάπη και συνήθεια!!! και τώρα έτσι ξαφνικά ήρθε ουρανοκατέβατο!!!!!! στην αρχή πήγα να το aporipsw από το μυαλό μου,βασικά κρατούσα άμυνες.μετά όμως με παρέσυρε!!!! και τώρα; ερωτευμένη!!ναι το παραδέχομαι, είμαι ερωτευμένη. νομίζω ότι οπού και να γυρίσω τον βλέπω αλλά τελικά είναι κάποιος που του μοιάζει.ούτε καν του μοιάζει. εκείνος είναι τόσο διαφορετικός, τόσο υπέροχος.
εκείνος τι νοιώθει;δεν ξέρω,κινεί τα νήματα αργά αργά!!!!αργά και βασανιστικά στην αρχή για μένα!
στην αρχή τα έβαλα με τον εαυτό μου που με πίρε το ποτάμι χωρίς να ξέρω που θα με βγάλει τώρα; τώρα χαίρομαι που ταξιδεύω.τόσα χρονιά το έβλεπα να φεύγει, να παίρνει φίλους γνωστούς ,όλοι να χαίρονται και εγώ φοβόμουν να βουτήξω!!!! τώρα χωρίς να με ρωτήσει απλά με παρέσυρε!!! το απολαμβάνω, το χαίρομαι!!!και που θα με βγάλει; μπορεί σε μια υπεροχή παραλία μπορεί σε έναν φουρτουνιασμένο ωκεανό.όπως και να χει όμως εγώ θα το απολαύσω......
πάντα πίστευα ότι τίποτα σε αυτί την ζωή δεν γίνεται τυχαία και ότι γίνεται,γίνεται πάντα για καλό....οπότε απλά περιμένω και ελπίζω το 2009 να κυλίσει και εκείνος να με κρατάει αγκαλιά........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Απλά κ@ύλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Γιατί ακριβώς παλεύω; Ο κόσμος δεν πρόκειται αλλάξει ποτέ...
Το κακό είναι ότι δεν το παίρνω απόφαση, να κάτσω στα αυγά μου.
Συνεχίζω να ελπίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Delfis

Νεοφερμένος

Η Delfis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Γιατί ακριβώς παλεύω; Ο κόσμος δεν πρόκειται αλλάξει ποτέ...
Το κακό είναι ότι δεν το παίρνω απόφαση, να κάτσω στα αυγά μου.
Συνεχίζω να ελπίζω.
Αντ' αυτού, μήπως θα ήταν προτιμότερο να "αλλάζουμε" εμείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αντ' αυτού, μήπως θα ήταν προτιμότερο να "αλλάζουμε" εμείς;


Γιατί ακριβώς παλεύω; Ο κόσμος δεν πρόκειται αλλάξει ποτέ...
Το κακό είναι ότι δεν το παίρνω απόφαση, να κάτσω στα αυγά μου.
Συνεχίζω να ελπίζω.

...ότι θα τους αλλάξω κι αυτούς. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Γιατί ακριβώς παλεύω; Ο κόσμος δεν πρόκειται αλλάξει ποτέ...
Το κακό είναι ότι δεν το παίρνω απόφαση, να κάτσω στα αυγά μου.
Συνεχίζω να ελπίζω.
Βρε Καλυψούδι, μόνο να ελπίζεις; Πράξεις θέλει η δουλειά αυτή...

Edit: 1000 συγγνώμη, τώρα είδα το δεύετερο ποστ σου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
ενα το κρατούμενο......
Τι κάνουμε; κανείς δεν ξέρει!!!!
Τι Θα τρώμε; Κανεις δεν ξέρει!!!!
Ευτυχως πήρα το δώρο... αν και δεν το δικαι ούμουν ,...... διότι πήρα πολλά ...... αχ δεν θέλω να σκέφτομαι!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
Ήρθαμε χθες στο γνωστό μας στέκι...αλλά δεν ήσουν εκει, πάλι!!
Ελπίζω απλά να είσαι καλά...:):/: Λείπεις σε όλους μας ρε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Η ζωή συνεχίζεται αλλα το άγχος αυξάνει. Σήμερα είναι μια επέτειος, σύντομα μια άλλη, οι αναμνήσεις όλο και περισσότερες, πιο έντονες, πιο ποίκιλλες. Ο πόνος ηρεμεί. Μονο κάποια μπράντι αναβλύζει με όλη του τη δύναμη.
Θα περάσει κι αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Ποιά είναι η γενική εικόνα; Γιατί δυσκολεύομαι τόσο πολύ να βγάλω κάποιο συμπέρασμα από όλο αυτό; Σε καμία περίπτωση δεν ήταν αδιάφορη αλλά ποια γεύση επικράτησε στο τέλος; Δεν μπορώ να καταλάβω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Σιχάθηκα να καπνίζω. Τέλος πια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Γιατί αδυνατώ τόσο πολύ να συγκεντρωθώ στη δουλειά και το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι πότε θα φύγω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Κάποιοι λένε:
"Είναι υποκρισία να μιλάτε τώρα
ενώ παλιά σωπαίνατε"...

Υποκρίνονται λοιπόν και τα παιδιά
πως αγαπούν τα Χριστούγεννα,
επειδή δεν κρατήσαν όλο το χρόνο στολισμένο το
δέντρο;...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μα γιατί δεν μπορώ να κάνω ένα δώρο της προκοπης??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Σταμάτα να ψωνίζεις, σταμάτα να ψωνίζεις, σταμάτα να ψωνίζεις! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 16 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top