Σκέψεις... I

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Ακόμα και η νύχτα σού μοιάζει,
η μακρινή νύχτα που θρηνεί
σιωπηλά, μέσα στα βάθη της καρδιάς,
και τ’ άστρα περνάνε κουρασμένα.
Ένα μάγουλο ακουμπάει σ’ έν’ άλλο μάγουλο
είναι μια παγερή ανατριχίλα, κάποιος
χτυπιέται και σε παρακαλεί, μονάχος,
σκορπισμένος μέσα σου, στον πυρετό σου.

Η νύχτα υποφέρει και θέλει την αυγή
φτωχή καρδιά που τρέμεις.
Ω πρόσωπο κλειστό, σκοτεινή αγωνία,
πυρετέ που πικραίνεις τα άστρα,
υπάρχει κάποιος που περιμένει την αυγή όπως και συ
ψάχνοντας το πρόσωπό σου στη σιωπή.
Φτωχή καρδιά που τρέμεις
κάποτε ήσουν η αυγή.

Τσέζαρε Παβέζε / Τη νύχτα που κοιμήθηκες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
το τοπικ ειναι για δικες μας σκεψεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
το τοπικ ειναι για δικες μας σκεψεις

...καλά μην τον μαλώνεις μπορεί να ταυτίστηκε με τον καλιτέχνη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
μα προφανως ταυτιστηκε :) δεν παυει να μην ειναι δικη του σκεψη ομως :)

ΥΓ: δε μαλωνω ετσι, δεν εχω φερει καν τα εργαλεια μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Τι λες ρε Λορυ παλι?!:worry:
Δλδ οταν καποιος σκεφτεται καποιους στιχους ενος τραγουδιου και τους παραθετει εδω...σημαινει οτι κακως το κανει γιατι δεν εχει γραψει ο ιδιος τους στιχους?!
Ελα με τα συγκαλα σου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

klepsydra

Νεοφερμένος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Δραπετσώνα (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Όλοι λένε ν ακολουθείς την καρδιά σου...Όταν όμως αυτή έχει σπάσει σε τόσα κομμάτια,ποιό απ όλα πρέπει ν ακολουθήσεις..;;; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Ξεκίνησα να γράφω και εγώ την δική μου λίστα, μόνο που σταμάτησα πριν καν αρχίσω... ΞΕΠΕΡΑΣΕ ΤΟ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Τι λες ρε Λορυ παλι?!:worry:
Δλδ οταν καποιος σκεφτεται καποιους στιχους ενος τραγουδιου και τους παραθετει εδω...σημαινει οτι κακως το κανει γιατι δεν εχει γραψει ο ιδιος τους στιχους?!
Ελα με τα συγκαλα σου:P
Δε λεω να μη το κανει καθολου, απλά ας το κανει στο αναλογο τοπικ. Το τοπικ ειναι για δικες μας σκεψεις. Οχι για σκεψεις γενικα οτι μας κατεβει. Αν κανω λαθος , ζητω συγνωμη απο τωρα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Οποιαδήποτε ώρα της ημέρας..
Σε οποιαδήποτε ψυχολογική κατάσταση κι αν βρίσκεστε..
όοο,τι και να νιώθετε, όποια σκέψη και να κάνετε..
μοιραστείτε τη με τους υπόλοιπους εδώ!

Μπορείτε απλά να το πείτε για να ξεδώσετε,
να φωνάααξετε απο χαρά ή απο θυμό,
ή να πείτε ό,τι σας καπνίσει ρε αδερφέ,

...το ποστ αυτό ας ΜΗΝ έχει όρια!
Πρώτο Post δεν διαβάζεις ρε Λόρυ αγορίνα; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ακριβως αυτο εκανα Ζορζ. Και το λεει ("οποια σκεψη και να κανετε") και φαινεται απο τα συμφραζομενα. Αλλωστε τοπικς για σχεδον οτιδηποτε αλλο, εχουμε, γιαυτο το πα. Ας αντιγραψει και βιβλιο καποιος εδω, εμενα τι με νοιαζει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Αφήστε τον άνθρωπο να εκφραστεί ρε, αίντε... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Τι βαρετοι που ειστεεεεεεεε. :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,499 μηνύματα.
Όλοι λένε ν ακολουθείς την καρδιά σου...Όταν όμως αυτή έχει σπάσει σε τόσα κομμάτια,ποιό απ όλα πρέπει ν ακολουθήσεις..;;; :hmm:

Βρίσκεις ανθρώπους που θα σου δώσουν δύναμη για να την κάνεις ένα ξανά, ώστε να είσαι βέβαιη ποιό κομμάτι πια (το μοναδικό) θα ακολουθήσεις!:)

Προφανώς όμως δεν μπήκα για να γράψω αυτή τη συμβουλή αλλά μια από τις συνήθεις φιλοσοφίες μου. Δεν πειράζει, τη γράφω κι άλλη ώρα, εσείς να στε καλά!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ragu al Bolognese : τοματοπολτός 37.9%, συμπυκνωμενος τοματοπολτός 15.3% κρεμμυδι 13.1 %, χοιρινο κρεας 9.7%, βοδινό κρεας 9.7%, νερο, σελινο, καροτο, ηλιελαιο,εξαιρετικά παρθενο (χαχαχαχαχχα) ελαιολαδο, αλατι, ζαχαρη , θυμαρι, εκχυλισμα φασκομηλου, δαφνη, μαυρο πιπερι. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,499 μηνύματα.
εξαιρετικά παρθενο (χαχαχαχαχχα) ελαιολαδο

Γιατί γελάς; Το μόνο θηλυκό που επιστημονικά είναι αχαμούρευτο μέχρι και σήμερα και παρόλαυτά βγάζει καρπό (το λάδι) είναι η ελιά. Οπότε με ασφάλεια μπορούμε να υποθέσουμε ότι εφόσον η ελιά είναι παρθένα, το ίδιο θα είναι και το λάδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
το τοπικ ειναι για δικες μας σκεψεις

Κοιμήσου καραμέλα μου για να σε πιπιλήσω (Οδυσσέας Ελύτης)...:whatever:

Το τόπικ είναι για σκέψεις που δεν οικειοποιούνται κατ'ανάγκην από τα αυτά πρόσωπα.
Άλλωστε αν μια σκέψη την έχει κάνει παραπάνω από ένας, αυτό θα σου φαινόταν ότι η έκφραση της μέσα σε αυτό το τοπικ θα σήμαινε double account;

Γιούργια στο ντορβά με τα κουλούρια και μπούλου γκούλου γιούργια. Μην ρωτήσεις ετυμολογική προέλευση. Απλώς, αυτό μου ήρθε στο μυαλό με το παραπάνω quote σου. Δικές μου σκέψεις δεν ήθελες; :hehe:

μα προφανως ταυτιστηκε :) δεν παυει να μην ειναι δικη του σκεψη ομως :)
ΥΓ: δε μαλωνω ετσι, δεν εχω φερει καν τα εργαλεια μου :P

Με μπουλόνια και τρυπάνια γράφεις κουρκουμπίνι μου;

Για πιάστα σύνεργα και μάλωσε με. Μη ξεχάσεις να πεις "ντα-ντα" για να ξέρω ότι άρχισες!

Όλοι λένε ν ακολουθείς την καρδιά σου...Όταν όμως αυτή έχει σπάσει σε τόσα κομμάτια,ποιό απ όλα πρέπει ν ακολουθήσεις..;;; :hmm:

Βρες το πιο απομεμακρυσένο κομμάτι απο κει που στέκεσαι και πάρε το δρομάκι όπου βγάζει..

Δε λεω να μη το κανει καθολου, απλά ας το κανει στο αναλογο τοπικ. Το τοπικ ειναι για δικες μας σκεψεις. Οχι για σκεψεις γενικα οτι μας κατεβει. Αν κανω λαθος , ζητω συγνωμη απο τωρα. :)


Τι μπολσεβικισμός με βρήκε Σαββατιάτικα;
Κάνεις λάθος. Γονάτισε...


Ακριβως αυτο εκανα Ζορζ. Και το λεει ("οποια σκεψη και να κανετε") και φαινεται απο τα συμφραζομενα. Αλλωστε τοπικς για σχεδον οτιδηποτε αλλο, εχουμε, γιαυτο το πα. Ας αντιγραψει και βιβλιο καποιος εδω, εμενα τι με νοιαζει :P

Και βέβαια τα εως τώρα ποστ σου δείχνουν κάθε άλλο από το ότι δε σε νοιάζει. Μπα σε καλό σου!
Σπασοκλαμπανίαση detection..processing...

=====5%=============================================================================

===============20%=================================================================

==============================35%================================================

=============================================60%===============================

=============================================================89%=============

glinnnn...processing completed.

(1) spasoklampania item found.

Για να μπορέσεις όμως να κλικάρεις στο "item above" πρέπει πρώτα να μπεις στο site:

https://www.το_πράγμα_μοιάζει.gr/
_σαν 2_υγιείς_να_ανταλλάσουν_τροφές_
_με_τη_διαμεσολάβηση_1_σκεύους_μολυσμένου_
_που_είναι_η_τρέχουσα_παρανόηση_σου/αν_με_εννοείς


Τι βαρετοι που ειστεεεεεεεε. :pfff:

Μα γιατί το λες αυτό; :(

Εδώ είναι ένας ωραίος τόπος για να προβληθούν φαντασιακά και να εμπνευστούν πικραμένοι και απίκραντοι μιαν αλληλεγγύη στο κοινό πάθος της γραφομανίας...and this is not so boring!
Η γραφομανία είναι η υπέρτατη δημοκρατία...

Συνεχίστε κυρία μου να βαριέστε, συνεχίστε κύριέ μου τη γραπτή δικαίωση των απωθημένων σας...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Αβάφτιστε, ακόμα και όταν έχεις δίκιο,
το ξεφτυλίζεις το πράγμα.

Γιατί καλό μου;
Πες μου για τις πρώτες παιδικές σου αναμνήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Εννοειται πως ολα τα παρακατω ειναι σκεψεις μου ετσι ; :D

Το τόπικ είναι για σκέψεις που δεν οικειοποιούνται κατ'ανάγκην από τα αυτά πρόσωπα.
Ενα ολοκληρο ποιημα ολοιδιο με καποιον ποιητη σκεφτηκες σαν δικη σου σκεψη καλο μου ; και εβαλες και το ονομα του απο κατω ; σοβαρεψου, δεν εισαι 7 χρονων σαν εμενα
Τοπικ για ποιηματα εχουμε, το μονο πραγμα που διαφοροποιει αυτο εδω το τοπικ ειναι να βαζουμε δικες σκεψεις, οχι να διαβαζουμε κατι, κι επειδη μας εκφραζει να το αντιγραφουμε εδω.

Άλλωστε αν μια σκέψη την έχει κάνει παραπάνω από ένας, αυτό θα σου φαινόταν ότι η έκφραση της μέσα σε αυτό το τοπικ θα σήμαινε double account;
ξερεις πολυ κοσμο να κανει ως δικη του σκεψη αυτολεξί ολοκληρο ποιημα ; :whistle: Οχι ; Γονατισε :D

Γιούργια στο ντορβά με τα κουλούρια και μπούλου γκούλου γιούργια. Μην ρωτήσεις ετυμολογική προέλευση. Απλώς, αυτό μου ήρθε στο μυαλό με το παραπάνω quote σου. Δικές μου σκέψεις δεν ήθελες; :hehe:
Ετσι μπραβο! Δειξε το ταλεντο σου, αφου μπορεις !


Και βέβαια τα εως τώρα ποστ σου δείχνουν κάθε άλλο από το ότι δε σε νοιάζει. Μπα σε καλό σου!
Με νοιαζει μεχρι το σημειο να πω 2 κουβεντες με οποιον το συζηταει σοβαρα. Δε με νοιαζει τοσο ωστε να επιμεινω παραπανω και να γινει φασαρια. Με τους υπολοιπους που εχουν αλλο σκοπο, μπορω να συζητω επ απειρον (μεχρι να βγουνε οφφ) αφου μερικοι ειναι διασκεδαστικοι ;) Το πιασες τωρα ; ελα δεν ηταν και τοσο δυσκολο ! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Δεν θα ξαναμιλήσω στον Λόρυ! :knife:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sunrise

Δραστήριο μέλος

Η Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Γιατί δεν μου είπε τίποτα?

Εμένα θα μου πεις τώρα τι με νοιάζει.....
Απλή περιέργεια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 16 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top