Σκέψεις... I

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Και να που έφθασε η μέρα......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nenoula

Δραστήριο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 540 μηνύματα.
τέλειωσα όλη την ύλη της ιστορίας....!!!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
ειναι στιγμες που θελω να τα παρατησω ολα και να ρθω να σε βρω να σε παρω αγκαλια και να σε φιλησω οπως ποτε ξανα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κaτε_αlx

Πολύ δραστήριο μέλος

Η κaτε_αlx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,545 μηνύματα.
σε ευχαριστω που σ εχω διπλα μου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
κωλοεξετασεις βαρεθηκα να διαβαζω :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.

Nenoula

Δραστήριο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 540 μηνύματα.
θα δουλευόμαστε και μεταξύ μας τώρα????:ropalo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sal Paradise

Δραστήριο μέλος

Ο Sal Paradise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πιλότος. Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Περιεργα ονειρα μπλεκονται με τις επιθυμιες και τα απωθημενα μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
You are just a liar και γω σε πίστεψα :mad:
Γαμώτο δηλαδή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Πωπω, επιτέλους τελειώνω με την Ιστορία. Νιώθω ανακούφιση.:]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Τελείωσα με τη μετάφραση και να 'μαι πάλι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κaτε_αlx

Πολύ δραστήριο μέλος

Η κaτε_αlx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,545 μηνύματα.
..όλα αλλάζουν :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kornelakh 14

Νεοφερμένος

Η kornelakh 14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

_Silence_

Διάσημο μέλος

Η _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,382 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silent song

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Little Broken Heart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Χορευτής και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Εγώ θα πάω και θα μείνω για πάντα εκεί ρε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Chiyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ταχυδρόμος και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 949 μηνύματα.
σου ζήτησα να με βοηθήσεις. εσύ συμφώνησες. με κοίταζες με μάτια γεμάτα ενθουσιασμό και περίμενες να ακούσεις τι ακριβώς θέλω. ήρθα με τη φωτογραφική στο χέρι και σε ρώτησα: Τι είναι το κενό Αλέκο? παραξενεύτηκες. <<δεν καταλαβαίνω>> μου λες στην αρχή.<<δεν ξέρω τι είναι το κενό :/ >>. <<έλα άλεξ. πες. τι σκέφτεσαι? τι σου 'ρχεται στο μυαλό όταν ακούς αυτή τη λέξη?>> αφήνεις τον χυμό σου, σηκώνεσαι και κλείνεις την τηλεόραση. <<θυμάμαι στον μπομπ σφουγγαράκη είχε ένα επεισόδιο με τον καλαμάρη. είχε μία χρονομηχανή και ταξίδευε στον χρόνο. κάποια στιγμή πάτησε κάτι λάθος και η χρονομηχανή εξαφανίστηκε. έλεγε ότι ήταν το κενό. ήταν ένα άαασπρο μέρος. όολο άσπρο. χωρίς τίποτα. όπου και να πήγαινες άσπρο. ε νομίζω αυτό είναι το κενό. εκεί που δεν υπάρχει τίποτα. αλλά εκεί πεθαίνεις έτσι?>>
τσι:<<γιατί να πεθαίνεις?>>
αλ:<<γιατί δεν έχεις φαγητό. ούτε παιχνίδια. τίποτα δεν υπάρχει εκεί.>>
τσι:<<αχα ναι. σωστά. άρα το κενό είναι πραγματικός κόσμος? και γιατί άσπρο αλέκο? γιατί το κενό να μην είναι μαύρο?>>
αλ:<<ναι. το κενό είναι πραγματικό.εεε... θα μπορούσε να είναι και μαύρο. νομίζω το κενό έχει και πράσινο. πράσινο γεμάτο μαύρα κουτιά. χαχα. μου θυμίζει υπολογιστή>>
τσι: <<χαχα. ναι μπορεί. αν το κενό ήταν φανταστικό πώς θα ήταν? όταν κλείνεις τα μάτια σου βλέπεις κάτι? το κενό δεν βλέπεις?>>
αλ:<< όχι. όταν κλείνουμε τα μάτια μας κοιμόμαστε ή βλέπουμε όνειρα. ή φανταζόμαστε κάτι.>>
τσι: <<και αυτό για σένα δεν είναι κενό....κενό στην καρδιά? μπορεί να υπάρχει?>>
αλ: <<σαν τη δασκάλα στο σχολείο μου μιλάς. ναι. αν δεν έχεις φίλους και είσαι μόνος σου. και ο ουρανός είναι κενό σωστά?>>
τσι: <<χαχαχα. ναι. αφού το λες τότε είναι. γιατί όμως είναι? >>
αλ: <<δεν ξέρω. είναι απλώς μπλε με αστέρια. και αυτός δεν έχει τίποτα>>
τσι: <<ωραία. άρα το κενό είναι το τίποτα. εγώ όμως θέλω να βγάλω φωτογραφία το κενό. πώς θα γίνει αυτό?>>
αλ: <<ε πού να ξέρω?>>
τσι: <<δεν γίνεται να το βγάλω φωτογραφία με αυτά που μου λες. σκέψου. τι άλλο είναι το κενό? τι άλλο είναι το τίποτα? μπορεί κάτι που βλέπεις να είναι το τίποτα. >>
αλ: <<αν το βλέπω είναι κάτι. δεν είναι το τίποτα.>>
τσι: << όταν βλέπεις κάτι και δεν νιώθεις ΤΙΠΟΤΑ για αυτό? τότε γιατί να μην είναι το τίποτα?.>>
αλ: << τότε βγάλε φωτογραφία την τηλεόραση. την κλείνεις και είναι το τίποτα.>>

τσι: <<ωραία. ευχαριστώ.>>
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Βλέπεις μια πολυθρόνα. Δεν αισθάνεσαι τίποτα. Η πολυθρόνα είναι ένα τίποτα για σένα;
Αλίμονο αν γι'αυτα τα πράγματα που δεν νιώθαμε τίποτα ήταν το ιδιο το τίποτα η το κενό.
Αυτό συνεπάγεται μιας ζωής του πλήρους κενού. Το κενό τι είναι για μένα; Το άδειο. Η απάθεια.
Πως μπορείς να ζωγραφίσεις το κενό ε; Με τα ματια της ψυχής σου θα το δείς. Αυτά βλέπουν πράγματα που τα ομορφα ματάκια σου δεν βλέπουν η ακομη αρνούνται να δούνε.
Το κενό, το άδειο υπαρχει μέσα μας και διαφέρει από άνθρωπο σε άνθρωπο. Δεν νιώθουν όλοι οι ανθρωποι τοσο άδειοι. Δεν είναι όλοι τους τοσο άδειοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Chiyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ταχυδρόμος και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 949 μηνύματα.
όπως βλέπεις ο καθένας αντιλαμβάνεται διαφορετικά το κενό.

να σημειώσω ότι η παραπάνω συζήτηση έγινε με τον αδερφό μου ο οποίος παραμπιπτόντως είναι 9 χρόνών :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 16 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top