Σκέψεις... I

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
κατεβαίνοντας πεζός, έξω από ένα κατάστημα, κάτι παιδία, είχαν αράξει και παίζανε πάνω σε κάτι χαλία
όποιος ενδιαφερόταν έπρεπε να τα σηκώσει
και ένα ακόμα πιο κάτω φώναζε πώς την είδες; μάγκας; και κοίταξα να δω με περιέργεια, γιατί για μια στιγμή νόμιζα ότι μίλαγε σε εμένα, αλλά μίλαγε στο φίλο του....
πάλι καλά, λέω τί γίνεται εδώ; μας πήραν στο ψιλό και τα πιτσιρίκια; έλεος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
To χειρότερο με τα Χριστούγεννα είναι ότι πάω στα goodys και ντρέπομαι να ζητήσω Argoodaki :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pennylane

Τιμώμενο Μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 396 μηνύματα.
To χειρότερο με τα Χριστούγεννα είναι ότι πάω στα goodys και ντρέπομαι να ζητήσω Argoodaki :(

:P:P εγω παντως ζητησα και καθολου περιεργο δεν τους φανηκε:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Γιατί βρε Φόκε; Εγώ πήρα ήδη ένα (θα πάω να πάρω και το κουνελάκι με τη ροζ μπλούζα) και μάλιστα το ζήτησα με junior! Κι η φίλη μου πήρε το ίδιο και ξέρεις τι μας είπε η κυριούλα; "Να σας βάλω ίδιο παιχνιδάκι, για να μη μαλώνετε;" :lol:

Πήγα για ψώνια! Λατρεύω τα χριστουγεννιάτικα στολίδια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
:happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
To χειρότερο με τα Χριστούγεννα είναι ότι πάω στα goodys και ντρέπομαι να ζητήσω Argoodaki :(
Εξαρτάται από το γεύμα που παραγγέλνεις:P

Πάλι καλά που μου το θύμισες:D Να πάω να γίνω ρεζίλι πάλι:clapup::clapup::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Βασικά είχα πάει την προηγούμενη βδομάδα με μια κοπελιά. Κατάφερα και πήρα το πολυπόθητο Argoodaki (το γατάκι πήρα) αλλά όταν το πήρα και το είχα στα χέρια μου της το χάρισα (καταλαβαίνετε δε μπορούσα να κάνω διαφορετικο). Όταν πάω μόνος μου δε με ρωτάνε καν αν θέλω Argoodaki είναι κρίμα να βλέπω όλους με τα Argoodakia τους και να μην μπορώ να πάρω και εγώ ένα. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pennylane

Τιμώμενο Μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Βασικά είχα πάει την προηγούμενη βδομάδα με μια κοπελιά. Κατάφερα και πήρα το πολυπόθητο Argoodaki (το γατάκι πήρα) αλλά όταν το πήρα και το είχα στα χέρια μου της το χάρισα (καταλαβαίνετε δε μπορούσα να κάνω διαφορετικο). Όταν πάω μόνος μου δε με ρωτάνε καν αν θέλω Argoodaki είναι κρίμα να βλέπω όλους με τα Argoodakia τους και να μην μπορώ να πάρω και εγώ ένα. :(

:P και εγω το γατακι πηρα:P
Σιγα καλε πες τους να σου δωσουν! Δεν θα πουν τιποτα!:P Ε και αν ντρεπεσαι τοσο πες τους οτι ειναι...ξερω γω για την μικρη σου αδερφη:P;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Σιγά μη δώσει κι εκτενή αναφορά.
Φόκε πήγαινε και πες θέλω ένα γεύμα με argoodaki. Πριν δώσεις την παραγγελία. :bot: (κι εγώ το γατάκι πήρα) Αν πάλι δε θες θα σου δώσω το δικό μου, τι να κάνω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Xαίρομαι όταν κάνω χαρούμενα κάποια πρόσωπα!
Παπάω! :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
μου λειπει αυτο...........

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
αυτήν την φορά θα έχω δι΄ρκεια
σας έχω ανάγκη, αλλλά δεν μπορώ να σας κρατήσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
:bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
<<Νομίζω ότι ο άνθρωπος είναι το πιο θλιμμένο είδος πάνω στον πλανήτη. Ναι,
Τάνια. Το πιο θλιμμένο είδος! Η θλίψη του τον συνοδεύει μέχρι τον θάνατό του. Δεν
τον αφήνει σε ησυχία ούτε λεπτό. Έρχεται και ξανάρχεται σε τακτά χρονικά διαστήματα
στην ζωή του, προσβάλλοντας ακόμη και τις πιο ευτυχισμένες θεωρητικά στιγμές του.
Γιατί, όμως; Αναρωτήθηκες ποτέ το γιατί;
Από τότε που συνειδητοποιούμε την ζωή μας, μας λένε να κοιτάμε εμπρός, να
κοιτάμε το μέλλον μας, να ατενίζουμε το πέλαγος που ανοίγεται μπροστά στα μάτια μας.
Έτσι, μέσα στο παιδικό μυαλό μας, η ζωή σχηματοποιείται, και το σχήμα που παίρνει
δεν θυμίζει σε τίποτα έναν κύκλο, αλλά μια ατέρμονη ευθεία γραμμή. Και, τότε, έρχεται
η φρίκη! Ένας αιφνίδιος, απότομος, άγριος φόβος θα φωλιάσει στην ψυχή μας. Η
ευθεία αυτή γραμμή δεν είναι ατελείωτη, αλλά πεπερασμένη! Καμιά φορά, μάλιστα,
πολύ πεπερασμένη! Και το μέλλον; Αυτό το μέλλον που πρέπει να ατενίζουμε με ελπίδα;
Αυτή η ζωή που έχουμε μπροστά μας και όλοι μάς εύχονται να είναι ανθόσπαρτη; Έχει
ημερομηνία λήξεως; ΄΄Όλα είναι μάταια΄΄ θα πει κάποιος. ΄΄Όλα καταλήγουν στο
μηδέν΄΄ θα πει κάποιος άλλος. ΄΄Όλα τελειώνουν άδοξα΄΄ θα ισχυριστεί ένας τρίτος
στην παρέα. Και εσύ θα πεις: ΄΄Όλα γίνονται ωραία, όταν τα ζεις δημιουργικά΄΄.>>
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
<<Νομίζω ότι ο άνθρωπος είναι το πιο θλιμμένο είδος πάνω στον πλανήτη. Ναι,
Τάνια. Το πιο θλιμμένο είδος! Η θλίψη του τον συνοδεύει μέχρι τον θάνατό του. Δεν
τον αφήνει σε ησυχία ούτε λεπτό. Έρχεται και ξανάρχεται σε τακτά χρονικά διαστήματα
στην ζωή του, προσβάλλοντας ακόμη και τις πιο ευτυχισμένες θεωρητικά στιγμές του.
Γιατί, όμως; Αναρωτήθηκες ποτέ το γιατί;
Από τότε που συνειδητοποιούμε την ζωή μας, μας λένε να κοιτάμε εμπρός, να
κοιτάμε το μέλλον μας, να ατενίζουμε το πέλαγος που ανοίγεται μπροστά στα μάτια μας.
Έτσι, μέσα στο παιδικό μυαλό μας, η ζωή σχηματοποιείται, και το σχήμα που παίρνει
δεν θυμίζει σε τίποτα έναν κύκλο, αλλά μια ατέρμονη ευθεία γραμμή. Και, τότε, έρχεται
η φρίκη! Ένας αιφνίδιος, απότομος, άγριος φόβος θα φωλιάσει στην ψυχή μας. Η
ευθεία αυτή γραμμή δεν είναι ατελείωτη, αλλά πεπερασμένη! Καμιά φορά, μάλιστα,
πολύ πεπερασμένη! Και το μέλλον; Αυτό το μέλλον που πρέπει να ατενίζουμε με ελπίδα;
Αυτή η ζωή που έχουμε μπροστά μας και όλοι μάς εύχονται να είναι ανθόσπαρτη; Έχει
ημερομηνία λήξεως; ΄΄Όλα είναι μάταια΄΄ θα πει κάποιος. ΄΄Όλα καταλήγουν στο
μηδέν΄΄ θα πει κάποιος άλλος. ΄΄Όλα τελειώνουν άδοξα΄΄ θα ισχυριστεί ένας τρίτος
στην παρέα. Και εσύ θα πεις: ΄΄Όλα γίνονται ωραία, όταν τα ζεις δημιουργικά΄΄.>>

σαν εμένα το κάνεις και εσύ
προσπαθείς να εξηγήσεις αυτά που δεν χρειάζεται
και δεν προσπαθείς να εξηγήσεις γιατί πρέπει να πας να φας και δεν πηγαίνεις
γιατί άραγε;
για να υπάρχει ένα γιατί, γιατί αν δεν υπήρχε το γιατί, δεν θα επικοινωνούσαμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
σαν εμένα το κάνεις και εσύ
προσπαθείς να εξηγήσεις αυτά που δεν χρειάζεται
και δεν προσπαθείς να εξηγήσεις γιατί πρέπει να πας να φας και δεν πηγαίνεις
γιατί άραγε;
για να υπάρχει ένα γιατί, γιατί αν δεν υπήρχε το γιατί, δεν θα επικοινωνούσαμε

Σωστά.Δεν θα υπήρχε το ερέθισμα, που να ξεκινά τη σειρά από τις αναζητήσεις, (άρα και συζητήσεις-->επικοινωνία) χωρίς το γιατί.
Μερικές φορές, τα γιατί είναι αυτά που σε κρατούν πίσω...Ψάχνεις τόσο πολύ να βρεις την απάντηση και ξεχνάς...Να ζήσεις...
Το συγκεκριμένο που έγραψα παραπάνω, ήταν ένα απόσπασμα από ένα διήγημα, πολύ ωραίο. Με έβαλε σε πολλές σκέψεις και...γιατί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
Αυτό το μήνυμα το έγραψα από το HTC Desire Z. Το στέκι δείχνει ωραίο από το κινητό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
2700 μηνυμα μου:P

Θα κανουμε χριστουγεννα με ζεστη...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lucky sunray

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lucky sunray αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,441 μηνύματα.
2700 μηνυμα μου:P

Θα κανουμε χριστουγεννα με ζεστη...:mad:

Μπραβο,Μαρια!!:)
Περνα κι απο την κρεμαλα τωρα να τα κανεις 2702!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 16 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top