Σκέψεις... I

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
ελεος με το δημοσιο σχολειο εχει μαζεψει ολη την σαβουρα που υπαρχει........και μην ξανακουσω την φραση υπαρχουν και στο δημοσιο σχολειο καλοι καθηγητης γιατι......... :knife:.....και αυτοι οι λιγοι που υπαρχουν ειναι και αυτοι που εχουν γεμισει τα απογευματα τους με ιδιαιτερα!!!!
το σχολειο πλεον μονο σχολειο δεν μοιαζει.....ειμαστε ο ενας πανω στον αλλον σαν τις σαρδελες και μετα αντε να μην κανεις μαθηματα σε φροντηστηρια...
και για να σου σπασουν τα νευρα ακομα περισσοτερο ερχετε ο κυριος ο οποιος πληρωνεται απο το κ***κρατος με το χιλιαρικακι του να γυρισει να μας πει οτι θα μας αποφυγει...ε οχι ρε φιλε αν δεν γουσταρεις παρε την συνταξουλα σου και αντε σπιτακι.....νομιζατε ολοι οτι γινατε καποιοι! :worry:

Pffff, μα σου λέει είμαι καθηγήτρια 35 χρόνια, έχω εμπειρία, κάνω ό,τι θέλω, όπως το θέλω, άμα το θέλω, σε όποιον το θέλω. Έχουν ρωτήσει ποτέ τα παιδιά αν τους αρέσει το μάθημα όπως το κάνουν; Εμ, Ελλάδα. Εδώ 3 μέρες είναι που κάνουμε μάθημα και είχαμε ήδη 2 κενά σε κατεύθυνση. Βαριόταν φαίνεται να ξυπνήσει η έμπειρη.:P

Δόξα τω θεώ πάντως υπάρχουν και 2-3 καθηγητές που ξέρουν να κάνουν μάθημα, και χαίρεσαι να τους ακούς. -.-'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Δόξα τω θεώ πάντως υπάρχουν και 2-3 καθηγητές που ξέρουν να κάνουν μάθημα, και χαίρεσαι να τους ακούς. -.-'

Τα παιδιά μας πάσχουν από υπεργραμματισμό
τα βάζουν να αφομιώνουν ελλειπείς γνώσεις, κάθε είδους γνώσης, προκειμένου να μην αποκτήσουν ποτέ Γνώση!!
Έτσι, όχι μόνο γίνονται ημιμαθείς ενήλικες, πιθηκίζοντας έννοιες τις οποίες δεν έχουν καλά αφομοιώσει,
αλλά τα κάνουν δια του βασανισμού να απεχθάνονται κάθε είδους μάθηση...
Οι κατάλληλοι "ψηφοφόροι" των κατοχικών κυβερνήσεων του ΔΝΤ, βγαίνουν απ' τη γραμμή παραγωγής του Metropolis!!
Η υπερπληροφόρηση καταλήγει σε αποπληροφόρηση που να πάρει...

Τα παιδιά μας πάσχουν από υπερΠΡΟγραμματισμό.
Εάν δεν τα αλέσει τώρα η κρεατομηχανή των Pink Floyd,
Θα το κάνει αργότερα στα πανεπιστήμια.
Όλα με πρόγραμμα, τα παιδικά μας χρόνια, η εφηβεία μας, ολόκληρη η ζωή...


Και χρειάζεται χαρτιά η ζωή, όπως τα φύλλα χρειάζονται τον ήλιο. Πτυχία, μεταπτυχιακά, τρεις ξένες γλώσσες, επτά κρατικές πιστοποιήσεις, δέκα ξενόγλωσσες δημοσιεύσεις, ολίγη λογιστική από ΙΕΚ δήθεν College , διαβόλους, τριβόλους, πτυχία, χαρτιά, χαρτομάζα, χαρτοπόλεμος...

Γιατί; Για να βγουν στην αγορά εργασίας. Τους αντιμετωπίζουν με συγκαταβατικό χαμόγελο: "Λυπούμεθα, αλλά ξέρετε, όλοι πλέον έχουν πτυχία, μεταπτυχιακά, τρεις ξένες γλώσσες, επτά κρατικές πιστοποιήσεις, δέκα ξενόγλωσσες δημοσιεύσεις, ολίγη λογιστική από ΙΕΚ δήθεν College , διαβόλους, τριβόλους, πτυχία, χαρτιά, χαρτομάζα, χαρτοπόλεμο... Τόσα κι άλλα τόσα, να φαν κι οι κότες, πληθωρισμός πτυχίων, πληθωρισμός νομισμάτων, 20% ανεργία"...

Διαβάστε ρεμάλια, να γίνετε ανθρώποι!!! Τουλάχιστον δέκα ώρες τη μέρα, για το καλό σας!!



Αντισταθείτε!! Φτύστε την κονσερβαρισμένη μάθηση, στα μούτρα τους. Μαγειρέψτε τη γνώση σας από μόνοι σας...

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
αισθανομαι μελαγχολια και καταθλιψη.

και εγώ το ίδιο αισθανόμουν σήμερα..., θα δεις, αύριο θα νιώθεις καλύτερα.... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.

Madrugada*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 808 μηνύματα.
Πωπω πώς περνάει έτσι ο χρόνος ρε γαμώτο...

πέρυσι τέτοια εποχή θυμάμαι πως είχα πάει να δω Τσανακλίδου - Φριτζήλα στο φεστιβάλ της ΚΝΕ, κι ύστερα πέρασα για λίγο να δω την Isiliel, τον Great Chaos και τον Bill σ'ένα καφέ στη Ναυαρίνου. Πρέπει να ήταν και η Αμφιτρίτη αλλά δεν είμαι σίγουρη. Μετά πήγα σ'ένα πάρτυ γενεθλίων φίλου στο οποίο θα πάω και μεθαύριο πάλι... σαν χθες μου φαίνεται :(

Καλά τον λέει η Πρωτοψάλτη αλήτη :/:

ο Χατζιδάκις μοιάζει στην προϊστορία
κι αντικατάσταση δεν έγινε καμία
Χρόνια μετά τις κηδείες των παλιών
όταν δεν θα μπορώ να γράψω ούτε τ' όνομά μου,
τα τραγουδάκια που άφησα για αργότερα
θα με κοιτούν να φεύγω
και θα γκρινιάζουν
σαν γέροι που δεν έζησαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Πωπω πώς περνάει έτσι ο χρόνος ρε γαμώτο...

πέρυσι τέτοια εποχή θυμάμαι πως είχα πάει να δω Τσανακλίδου - Φριτζήλα στο φεστιβάλ της ΚΝΕ, κι ύστερα πέρασα για λίγο να δω την Isiliel, τον Great Chaos και τον Bill σ'ένα καφέ στη Ναυαρίνου. Πρέπει να ήταν και η Αμφιτρίτη αλλά δεν είμαι σίγουρη. Μετά πήγα σ'ένα πάρτυ γενεθλίων φίλου στο οποίο θα πάω και μεθαύριο πάλι... σαν χθες μου φαίνεται :(

Και έπιασε βροχή :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Ζωγραφική τυφλών όψεων κτιρίων: Χρώμα στο γκρίζο της πόλης

επιτέλους!!!!!! λίγο χρώμα στην γκρίζα Αθήνα.......
άλλωστε είναι πολύ καλό είναι να "αναδεικνύονται" μέσα απο την τέχνη τους και
να παρουσιάζονται στο κοινό και οι ζωγράφοι απο τη Σχολή Καλών Τεχνών:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Τι ήθελα και το πήρα το στριφτό. Δεν στρίβεται με τίποτα, πήρα και το μηχανάκι μετά, πολύ φασαρία για το τίποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
την τελευταία φορά που έπεσα, ξέχασα να σηκωθώ..., από τότε, κείτομαι κάτω στο έδαφος ακόμα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madrugada*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 808 μηνύματα.
Τι ήθελα και το πήρα το στριφτό. Δεν στρίβεται με τίποτα, πήρα και το μηχανάκι μετά, πολύ φασαρία για το τίποτα

Σκέψη: Πάντως το μηχανάκι ακυρώνει όλη τη φιλοσοφία του στριφτού! Η όλη ευχαρίστηση είναι να το στρίβεις μόνος σου. (αν μιλάμε για τσιγάρα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
βαριεμαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Σκέψη: Πάντως το μηχανάκι ακυρώνει όλη τη φιλοσοφία του στριφτού! Η όλη ευχαρίστηση είναι να το στρίβεις μόνος σου. (αν μιλάμε για τσιγάρα)

καμμία ευχαρίστηση, μου φαίνεται επίσης σαν να μην καπνίζω, τελείως διαφορετική αίσθηση/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Πω ρε φίλε, τι μόδα είναι αυτή πάλι; Παλιά γΡαΦανΕ κΑπΩς ΈτΣι γΙαΤι εΙνΑι ΤρεΝτΥ, τώρα γιατί τα λένε ανάποδα; Ο.ο
Το ΛοσΤρε, ασχολιάστο. Όλοι το ίδιο επώνυμο έχουν στο φέιςμπούκ χΔ

ΡθαΗ για να νωμει -.-


Θεε μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariza_93

Δραστήριο μέλος

Η mariza_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Pffff, μα σου λέει είμαι καθηγήτρια 35 χρόνια, έχω εμπειρία, κάνω ό,τι θέλω, όπως το θέλω, άμα το θέλω, σε όποιον το θέλω. Έχουν ρωτήσει ποτέ τα παιδιά αν τους αρέσει το μάθημα όπως το κάνουν; Εμ, Ελλάδα. Εδώ 3 μέρες είναι που κάνουμε μάθημα και είχαμε ήδη 2 κενά σε κατεύθυνση. Βαριόταν φαίνεται να ξυπνήσει η έμπειρη.:P

Δόξα τω θεώ πάντως υπάρχουν και 2-3 καθηγητές που ξέρουν να κάνουν μάθημα, και χαίρεσαι να τους ακούς. -.-'

μπηκατε και σε κατευθηνσεις? :worry:
εμας σημερα μας χωρισαν για να παρουμε τα βιβλια πιο πολυ......και φυσικα δεν τα πηραμε γιατι αργουσαν και φυγαμε....χεχε....δεν βαριεσαι απο δευτερα περνουμε τα βιβλια......μεχρι την τεταρτη θα πηγαινουμε με αδεια χερια....τι να πεις.....ελληνικο δημοσιο σχολειο σε ολο του το μεγαλειο! :worry:
οσο για την καθηγητρια που λες ως παραδειγμα δυστυχως εχουμε γεμισει ενα καρο τετοιους.....:confused:.....απ την μια λεω δεν βαριεσαι ενα χρονος εμεινε και μετα ας χτυπαν το κεφαλι τους απο την αλλη λεω μα που παμε? οκ εγω τελειωσα αλλα οι επομενοι θα συνεχισουν να αντιμετωπιζουν αυτα τα χαλια......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

element skate

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βρασιδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 950 μηνύματα.
μπραβο ριζα που νοιαζεσαι για τις επομενες γενεις με συγκινεις:cry_x::cry_x::cry_x::cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
μπηκατε και σε κατευθηνσεις? :worry:
εμας σημερα μας χωρισαν για να παρουμε τα βιβλια πιο πολυ......και φυσικα δεν τα πηραμε γιατι αργουσαν και φυγαμε....χεχε....δεν βαριεσαι απο δευτερα περνουμε τα βιβλια......μεχρι την τεταρτη θα πηγαινουμε με αδεια χερια....τι να πεις.....ελληνικο δημοσιο σχολειο σε ολο του το μεγαλειο! :worry:
οσο για την καθηγητρια που λες ως παραδειγμα δυστυχως εχουμε γεμισει ενα καρο τετοιους.....:confused:.....απ την μια λεω δεν βαριεσαι ενα χρονος εμεινε και μετα ας χτυπαν το κεφαλι τους απο την αλλη λεω μα που παμε? οκ εγω τελειωσα αλλα οι επομενοι θα συνεχισουν να αντιμετωπιζουν αυτα τα χαλια......

Ουυυυ τώραα. Από τη Τρίτη τα έχουμε πάρει όλα τα βιβλία. Τετάρτη κάναμε 4ωρο και όλες τις ώρες Κατευθ.
Την επόμενη μέρα είχαμε 6ωρο, με 2 ή 3 ώρες Κατευθ.
Γενικά πιο πολύ έχουμε κάνει με Κατευθ. παρά Γ.Π, αφού περιμένουμε Φυσικό να μας έρθει, Φιλόλογο και Κοινωνιολόγο. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Παιδιά, πριν από λίγο είδα το τελευταίο trailer της σειράς "Το νησί". Ήταν συγκλονιστικό:eek::popcorn::worship::stunned::'(:'(:happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Μπορώ να κάνω εξαγωγή στομάχου; Βαριέμαι να τρώω κάθε μέρα. -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_Vampire

Νεοφερμένος

Η Dark_Vampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Ποια ταινια να κατεβασω για να δω......Πολλες σαβουροταινιες εχουν μαζευτει στο ιντερνετ...Πρεπει να ξεθαψεις τις καλες!!Ελεος δηλαδη πια....!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Θα γίνω φορτικός και θα επαναληφθώ. Αλλά στην ερώτηση "Ποια ταινία να δω;" η απάντηση είναι μια και μοναδική

ΜΑΣΕΤΕ !

ΟΥΓΚ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 16 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top