Σκέψεις... I

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Αρχές Οκτώβρη (λένε) ξεκινάει πρώτη φάση ΔΙΜΕΠΑ! Θα πάω πάλι σχολείο! :vroum:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smaragda:)

Νεοφερμένος

Η smaragda:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
ωραία με το καλό να ξεκινήσεις τότε:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
2 years
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Σ'ευχαριστώ πολύ!!! :D
Α! Ούτε κι η δική μου νηπιαγωγός ταιριάζει στο προφιλ που είπες Φοκε :pfff: Κι ακόμα τώρα με βλέπει και χαίρεται :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
βρεχει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


για πρωτη φορα μετα απο το απριλιο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:clapup:
:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.

βρεχει βρεχει! βρεχει! σε ποια αλλα μερη βρεχει???
στην νικαια, ναι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
έλα Χριστέ....... πάει λάθος το μοναδικό πανάκριβο ρολόι μου;;;;;;;;

κου κου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
Παθολογική δεν πήγα καλύτερα είναι τα μιξιάρικα από τους μαντράχαλους.

Τόση αγάπη για το ανθρώπινο είδος μαζεμένη σε μια φορτισμένη συναισθηματικά σειρούλα!:redface: (Σε πειράζω φυσικά!:))

Άσχετο: Επειδή μου φαίνονται πολύ ενδιαφέρουσες οι απόψεις σου και διαβάζω τα πόστς σου, θα ήθελα να σχολιάσω αυτό που είπες για τους νηπιαγωγούς σήμερα. Αν ο νηπιαγωγός έπρεπε να είναι boogie-man ή τρομάρας, θα του έδιναν αυτή την οδηγία πριν πιάσει δουλειά και τέλος. Άσε που θα μπορούσες να την κάνεις κι εσυ που είσαι νοσηλευτής, κι εγώ που είμαι οικονομολόγος, και η Myrtle που είναι μαθηματικός και πάει λέγοντας. Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρουμε και δεν μπορούμε να κάνουμε αυτή τη δουλειά και ως εκ τούτου δε μπορούμε να ξέρουμε τι πρέπει να είναι ο σημερινός νηπιαγωγός εφόσον δεν έχουμε εντρυφήσει στο ακαδημαϊκό αντικείμενό του, καθώς φυσικά πρόκειται για μια συντεταγμένη επιστήμη (συντεταγμένη = όχι σκορποχώρι) και όχι κάτι που θα μπορούσε να το κατέχει ο καθένας εν ριπή οφθαλμού.

Συν αυτά, κάτι που είχες πεί και στο i-school παλαιότερα για τους φαρμακοποιούς νομίζω, με το οποίο διαφωνώ καθότι το ξέρω από πρώτο χέρι από τους γονείς μου (αν και πάλι δεν θα μπορούσα να θεωρηθώ ειδικός, γιατί όπως είπα είμαι οικονομολόγος).

Τι θέλω να πω με αυτά. Είναι πολύ εύκολο να εκφράσουμε μια γνώμη για ένα επάγγελμα και φυσικά είναι δικαίωμά μας, όμως η απολυτότητα της γνώμης, η σιγουριά με την οποία την εκφράζουμε, δεν χτυπάει καλά στο μάτι ενός αναγνώστη. Έχω διαβάσει και οικονομικά πόστ από μέλη παλαιότερα και διαφώνησα σφοδρά διότι ήταν τόσο βέβαιοι για το λάθος τους ή για την άγνοια της επιστήμης αυτής ως αντικείμενο, που προκαλούσαν δυσαρέσκεια σε έναν κατέχοντα το αντικείμενο. Η ακόμα χειρότερα, να βγεί πχ ο Βαλντερ και να ξεκινήσει να γράφει από Φυσική σε πόστς εως και Ναυπηγική ή Ψυχολογία, τη στιγμή που είναι μόνο οικονομολόγος.

Γι αυτό οι οικονομολόγοι γίναμε οικονομολόγοι, οι μαθηματικοι έγιναν μαθηματικοί, οι νοσηλευτές έγιναν νοσηλευτές, οι παιδαγωγοί κάθε είδους έγιναν παιδαγωγοί και ούτω καθ εξής.

Διαφωνώ λοιπόν με αυτό που γίνεται στην Ελλάδα, όλοι να έχουμε ένα επάγγελμα, και είτε στο τέλος να ασχολούμαστε με κάτι άλλο άσχετο ή να είμαστε θεωρητικά πολυ-επαγγελματίες μέσω της διαλεκτικής οδού. Δεν το λεω για σένα. Μην θιχτείς. Το λεω ορμώμενος από εσένα, διότι είμαστε 11 εκατομμύρια Έλληνες (ή ορθότερα κάτοικοι Ελλάδος!:whistle: ) που είμαστε:

Πολιτικοί ("τους μ@κάκες τα φάγανε 30 χρόνια")
Οικονομολόγοι ("τους μ@κάκες τα φάγανε 30 χρόνια και τώρα θέλουν να τα ξαναφάνε)
Διαιτολόγοι ("τον μ@κάκα, γιατί έφαγε τόσο; Ας φάει χόρτα να αδυνατίσει")
Αθλητές ("Τον μ@κάκα τον Τζόρβα τι γκόλ τρώει)
Δικηγόροι ("Του έφαγε τα λεφτά, ας τον πάνε στο δικαστήριο για υπεξαίρεση")
Κομμωτές ("Και τι να τα κάνω εγώ αυτά τα μαλλιά, να τα φάω; Περμανάντ το λες αυτό;;;")
Παραγωγοί Hollywood ("Twilight και κουραφέξαλα. Παραμύθια να τα τρώνε οι μικρούλες") (σημ: έχω δει και τα τρία μέρη)


Ακόμα, αλλάζουμε και εθνικότητα πολλές φορές με ρατσιστικά υπονοούμενα, όσο αστεία κι αν σας φανούν:

Αθίγγανοι ("Το γύφτο ρε, να πάρει και το δεκάρικο από τα ρέστα στο φαγητό, ούτε ένα πουρμπουάρ δεν άφησε)
Αλβανοί ("Δουλεύω σαν Αλβανός όλη μέρα και μου ζητάς να περιμένω άλλη μια ώρα για να φάω;;")
Αφρικανοί ("Από τους μαύρους σε πήραμε, μαζί με κάτι cd γι αυτό βγήκες ελαττωματικό παιδί και δεν τρως το φαγητό σου")
Σάξονες ("Οι βόρειοι μωρέ τι να καταλάβουν από ζωή. Όλη μέρα δουλεύουν. Τουλάχιστον εδώ τρώμε και καναν πιτόγυρο")
Ξανά Αφρικανοί ("Πως είσαι έτσι; Σα το Μόγλη είσαι και περιμένεις να πάμε στο εστιατόριο να φάμε έτσι;;")
Αφγανοί ("Εγώ σε έκανα κυρία και τα τρως! Για να σουν σε άλλη χώρα, σούζα θα σε είχα")
Τούρκοι ("Τον Ονούρ και τον Κερέμ ξέρεις να τους βλέπεις. Να κάνουμε ανατολίτικο έρωτα δεν ξέρεις...")
Ρώσοι ("Μια βότκα θα με φέρει στα ίσα μου, το ξέρω στα σίγουρα)
Αμερικάνοι ("Τι να ξέρουν αυτοί μωρέ; Εμείς έχουμε πιτόγυρο, φραπέ και Παρθενώνα")


Φαίνομαι ότι δεν αγαπώ τη χώρα μου, μα δεν είναι έτσι, απλά με έχει πιάσει το αίσθημα δικαίου μου.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Εδώ δεν βρέχει, έχει όμως τουλάχιστον μία υπέροχη συννεφιά!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Τα περισσότερα παιδάκια είναι καλά και έχουν μάθει από τους γονείς τους να είναι κοινωνικά και έτσι δεν έχουν πρόβλημα στην ενταξή τους στο ν περιβαλλόν του νηπιαγωγείου. Πολλά παιδιά όμως αφήνουν για πρώτη φορά τους γονείες του, ΄άλλα είναι πολύ κακομαθημένα και βαράνε άλλα παιδάκια και κάνουν αταξίες. Τα δεύτερα παιδάκια πρέπει με κάποιον τρόπο να σταματήσουν και αυτή είναι μια πολύ δύσκολη δουλειά που αναλαμβάνει ένας νηπιαγωγούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
καταιγιδα!!!!! πλυμμηρες!!! εχει εδω!!! το νερο ξεπερασε το πεζοδρομιο!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Το πεδίο ελεύθερο. :vroum:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.

βρεχει βρεχει! βρεχει! σε ποια αλλα μερη βρεχει???
στην νικαια, ναι!!!

και στον κορυδαλλο!
περιεργο μιας και ειμαστε γειτονακια.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Εδώ δε βρέχει. 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Silence_

Διάσημο μέλος

Η _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,382 μηνύματα.
σε εμας βρεχει καταρρακτωδως απο χθες το βραδυ (2 και μιση ) και οσοπαει δυναμωνει..... ελεος ειναι χαλια εχει κρυο το νερο φτανει στον αστραγαλο και εξω εχει τοσο σκοταδι λες και ειναι 12 το βραδυ.....:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.

Ευχαριστώ, με έκανες και γέλασα :P Περίμενα να ακούσω κάτι πολύ διαφορετικό και είδα Μακρόπουλο! :P
Εδώ έχει συννεφιά. Το πάει για βροχή μάλλον.. :) Μου αρέσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Σ' όλη την Αθήνα βρέχει =]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.

Βρέχει, βρέχει, βρέχει................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 16 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top