Σκέψεις... I

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,814 μηνύματα.
πιο βαρετο καλοκαιρι απο το φετινο δεν εχει υπαρξει ποτε , ελπιζω ο χειμωνας να καλυψει τα κενα του καλοκαιριου....

Και ξέρεις κάτι άλλο; Δεν είναι θέμα το τι προσφέρει μια εποχή, μια εποχή άλλωστε δε μπορεί εκ των πραγμάτων να προσφέρει κάτι από μόνη της. Το ζήτημα είναι και το περιβάλλον σου τι ευκαιρίες σου προβάλλει για να ασχοληθείς με κάτι. Εμένα για παράδειγμα μου είπαν οι γονείς μου να τους επισκεφτώ 3 βδομάδες το καλοκαίρι και καθόμουν ο άνθρωπος και κοίταγα τους τοίχους ή έπαιζα στο laptop Warcraft 3. Δεν είναι πράγματα σοβαρά αυτά τώρα... Εντάξει δε λέω, διασκεδαστικό το Warcraft 3, είδα και Fringe και άλλες σειρές, έφαγα και σπιτικό φαγητό, αλλά ήθελα άλλο πράγμα από το καλοκαίρι μου... Ήθελα να μαι σε μια παραλία σ' ένα νησί και να τρώω βάφλα με παγωτό ή να χτυπάω το φραπεδόνι μου τη μέρα και το ποτάκι μου τη νύχτα και να μην έχω άγχος για τίποτα. Δεν έκατσε φέτος, ελπίζω για next summer.

Ευτυχώς έρχεται χειμώνας με μεταπτυχιακό, γνωριμίες-φιλίες, ομαδικές εργασίες, έρευνα σε αντικείμενο που κάνω κέφι και φυσικά η ανυπομονησία για συνεχή άνοδο και εξέλιξη.

Εν κατακλείδι έχω καταλάβει το εξής: Όταν κάνεις αυτό που πραγματικά θες, περνάς καλά, ακόμα και δουλειά να είναι. Άμα κάνεις με βαριά καρδιά κάτι που είναι επιθυμία άλλων ακόμα και διακοπές, γα*ΜΠΙΙΙΙΠ*σε τα κι άφησέ τα να στεγνώσουν στον ήλιο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
θελω να αλλαξω... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
θελω να αλλαξω... :)

Αν είναι να το κάνεις, να γίνει μόνο από δική σου επιθυμία και όχι ..τρίτων!;)


Χώρισα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
https://www.youtube.com/watch?v=0k0Jswy6ugE&feature=related

2 μέρες μόνο ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
δικια μου επιθυμια ειναι. και καθυστερημενη κιολας.

φοκο, σιριουσλι ναου, επρεπε να γινεις νηπιαγωγος!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Οι νηπιαγωγοί πρέπει να είναι κακοί και να επιβάλονται και να κάνουνε τα μικρά παιδάκια να τους φοβούνται και να μην κλαίνε.
Δυσκολη δουλειά να χειριστείς ένα σωρό μιξιάρικα που δεν είναι δικά σου
https://www.youtube.com/watch?v=WSdWCtn8oko
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Δεν έχεις δίκιο. Η δική μου νηπιαγωγός (η κυρία Δήμητρα) ήταν υπέροχη. Δεν τη φοβόμασταν, αλλά την αγαπούσαμε και για αυτό την ακούγαμε κιόλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ίσως έχεις δίκιο. Και εμένα καλή ήτανε δε θυμάμαι να έχω πρόβλημα μαζί της. Φυσικά εγώ ήμουν καλό παιδάκι δεν ξέρω τι θα έλεγα αν ήμουν κακό όμως. Και εσύ καλό παιδάκι ήσουν μάλλον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
ηθελα σα τρελη να περασω νηπιαγωγος. αλλα φαινεται πως συμφωνα με το ελληνικο κρατος τα 14,5 χιλιαδες μορια που εβγαλα δεν εχουν την ανωτατη εκπαιδευση που πρεπει να εχει καποιος που διδασκει κουκλοθεατρο και διαβαζει παραμυθια σε παιδια. φαινεται πως η αγαπη μου για τα παιδια αυτης της ηλικιας δεν εφτανε. ειναι προτιμοτερος καποιος αλλος που εγραψε 19... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smaragda:)

Νεοφερμένος

Η smaragda:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
focko σε ποια κλινική είσαι στο νοσοκομείο(παιδιατρικη, παθολογικη, αιμοδοσίακτλ)?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Σε εντατική νεογνών ήμουνα το παιδάκι :).
Αιμοδοσία πήγα στρατό για να μάθω να παίρνω γρήγορα αίμα. Παθολογική δεν πήγα καλύτερα είναι τα μιξιάρικα από τους μαντράχαλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Οι νηπιαγωγοί πρέπει να είναι κακοί και να επιβάλονται και να κάνουνε τα μικρά παιδάκια να τους φοβούνται και να μην κλαίνε.

Για να δούμε αν θα λες το ίδιο όταν θα κάνεις δικό σου παιδί και θα έρθει η ώρα να το πας στο νηπιαγωγείο....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smaragda:)

Νεοφερμένος

Η smaragda:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Σε εντατική νεογνών ήμουνα το παιδάκι. :).
Αιμοδοσία πήγα στρατό για να μάθω να παίρνω γρήγορα αίμα.
τώρα που είσαι? στην εντατική νεογνών πως ήταν?:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariza_93

Δραστήριο μέλος

Η mariza_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Όλη η παρέα είναι εκεί
κάθε μέρα είναι γιορτή.
Στη χαρά, στη στεναχώρια
είναι εκεί οι κολλητοί.

Μες την τάξη ησυχία
να μιλήσεις αμαρτία ,
κι άμα κάνεις και σκονάκι
θα 'χεις πιάσει την ουσία.

Πρώτο λύκειο το λένε
κι άμα φύγουν όλοι κλαίνε.
Μην ακούτε που γκρινιάζω
τα μαθητικά τα χρόνια δεν τ'αλλάζω.

Δυό θρανία παρακάτω
κάθησε ένα πρωί
και μου έκλεισε το μάτι
μία κόλαση σωστή.

Μες την τάξη τα έχασα όλα,
αγγλικά και φυσική,
κι από τότε δε με νοιάζει
να ξυπνάω τόσο πρωί.

Πρώτο λύκειο το λένε
κι άμα φύγουν όλοι κλαίνε.
Μην ακούτε που γκρινιάζω
τα μαθητικά τα χρόνια δεν τ'αλλάζω.
:'( :'( :'( :'(
https://www.youtube.com/watch?v=0k0Jswy6ugE&feature=related

2 μέρες μόνο ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ :)

:D:D:D:D:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ωραία ήταν πλάκα είχε.
Τώρα είμαι στην αναμονή για να μπω στο δημόσιο (έχω καταθέσει χαρτιά ήρθε ο διορισμός και περιμένω να με πάρουν τηλέφωνο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smaragda:)

Νεοφερμένος

Η smaragda:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Τώρα είμαι στην αναομονή για να μπω στο δημόσιο (έχω καταθέσει χαρτιά και περιμένω)
σορρυ φοκο είχα την εντύπωση ότι διοριστηκες, καλη επιτυχία:clapup:όταν διορίζεσαι σε βάζουν σε όποιο τομέα θέλουν ή διαλέγεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Στις πολυκλινικές σε παίρνουν αμέσως εντός διμήνου
(τουλάχιστον όταν έκανα εγώ τα χαρτιά μου τωρα με την κρίση δεν ξέρω τι παίζει)

Στην ουσία έχω διοριστεί στο Αττικό (έχω καταθέσει είδη τα δικαιολογητικά που χρειάζονται, αλλά έχει στο ενδιάμεσο κάτι γραφειοκρατικά)

Στο δημόσιο έκανα τα χαρτιά μου τον Φεβρουάριο...και ηρθε Αυγουστος ο διορισμός. Δεν ξέρω τι θα γίνει μετά...

Λογικά θα με βάλουν να διαλέξω ανάμεσα σε κάποια τμήματα που υπάρχει έλλειψη προσωπικού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 16 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top