Σκέψεις... I

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Τελικά αυτό για τις αποζημιώσεις απόλυσης στον ιδιωτικό τομέα μας το πέρασαν;
Να αφοδεύσω στη κούπα του αφεντικού ή να περιμένω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Rows of houses, all bearing down on me
I can feel their blue hands touching me
All these things into position
All these things we'll one day swallow whole
And fade out again and fade out

This machine will, will not communicate
These thoughts and the strain I am under
Be a world child, form a circle
Before we all go under
And fade out again and fade out again
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariza_93

Δραστήριο μέλος

Η mariza_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Δεν υπάρχουν νερά του Ιορδάνη....κι oταν πιάνεις μώρο μου λιμάνι....μην την ψάχνεις πολύ
όλοι οι αμαρτωλοί......όλοι είναι απ΄ το ίδιο χαρμάνι.

Ελα ψυχούλα μου, ελα καρδούλα μου....Ξέρω δεν είσαι ό,τι δείχνεις
αλλοι σε παίξανε άλλοι σε μπλέξανε......κλάψε γιατί όταν κλαίς μικροδείχνεις.

Δάγκωσ' τα χείλη σου...είμαι μαντήλι σου....σβήνω τον πάγο απ΄το βλέμμα.
Έλα στραβάδι μου....πιάσου απ΄το χάδι μου....κράτα εδώ μην σε πάρει το ρέμα......

https://www.youtube.com/watch?v=ec_Th1xRm-o



ακόμα δεν έχω καταλάβει και μάλλον ποτέ δεν θα καταλάβω γιατί να σκοτώνονται άνθρωποι χωρίς λόγο....τώρα λέει είχαν στόχο τους δημοσιογράφους και μετά δηλαδή ποιους θα χουν? διαλύθηκε μια ολόκληρη οικογένεια επειδή αυτοί ετσι αποφασισαν....:ermm:....
τελικά οι άνθρωποι είναι πολλοί παράξενοι....(ίσως βέβαια και εγω να μην τους εχω καταλάβει ακόμα)
συλλυπητήρια στην οικογένεια του....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
δεν ξερω ποια ειμαι... περιεργο; κι ομως, δεν ξερω.. δεν ξερω τι ειναι πιο σημαντικο για μενα, να περναω πιο πολυ χρονο με τον φιλο μου η να βγαινω πιο πολυ μονη μου; βγαινω μονη μου οταν θελω και βγαινω κι λιγο παραπανω απο αυτο γιατι με ξεμυαλιζουν οι φιλοι μου που μου λενε οτι με τη συμβιωση κλπ να προσεχω μην γερασω πριν την ωρα μου. αλλα μπορει να περασει μια εβδομαδα και να μη βγω καθολου, να καθομαι μεσα στο σπιτι να βλεπουμε ταινιες με το μωρο μου... και μετα τσαντιζομαι γιατι "μια εβδομαδα πηγε χαμενη" αλλα αφου το εκανα, δε θα πει οτι το ηθελα; αλλα αν το ηθελα τοτε μετα γιατι τσαντιζομαι; με τον φιλο μου μαζι δε βγαινουμε οσο συχνα θα ηθελα, ειναι πιο σπιτογατος, το εχω αποδεχτει. ουφ ουτε που ξερω που θελω να καταληξω με ολα αυτα που γραφω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
οταν ειμαι ελευθερη βγαινω καθε βραδυ χορευω κανω καινουριες παρεες, περναω καλα... αυτη ημουν τοτε και μου αρεσε παρα πολυ. τωρα απολαμβανω πολυ και το cocooning με τον φιλο μου. αλλα θα μου λειψουν τα παρτυ οταν θα πεταξουμε και δυο παιδια; αλλα και γιατι αυτος ο ψυχαναγκασμος, αυτο το "πρεπει να γλεντησω"; οποτε θελω θα βγω, οποτε δε θελω δε θα βγω... και γιατι με επηρεαζουν τοσο πολυ τα "σχολιακια" οταν δε βγαινω, τυπου "παει παντρευτηκε αυτη, παει η χακουνα που ξεραμε, νοικοκυρευτηκε". ναι ρε φιλε, βρες κι εσυ τον ανθρωπο σου, κι αν τον βρεις βαλε τα ξενυχτια σου πανω απο αυτον!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Σε πήρα από τα μούτρα, ε; ..... :(
Νταξ ... αφού με ξέρεις! :redface:
Αλλά κι εσύ φταίς.... ναι, ναι φταίς! Τι πας δια της πλαγίας;
Πες κατευθείαν τι θες, να φας τη γκαραζόπορτα στο κεφάλι να τελειώνουμε! Εεε, μαα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lovesome

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η για σήμερα Debbie ;p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 316 μηνύματα.
element skate αγόρι μου...
θα θελα να σου πω κάτι
ειναι εδώ και κάτι μέρες που σε σκέφτομαι συνέχεια:redface:
καιι αν και ντρέπομαι γιαυτό...
θα φασωνόμουν άνετα μαζί σου!:redface:
στο λαλαρό...



λαλαλαλα
:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

element skate

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βρασιδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 950 μηνύματα.
ευχαριστω δε θα παρω προτιμω να πεσω σε γκρεμο εκει ο θανατος θα ειναι και ακαριαιος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lovesome

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η για σήμερα Debbie ;p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 316 μηνύματα.
ευχαριστω δε θα παρω προτιμω να πεσω σε γκρεμο εκει ο θανατος θα ειναι και ακαριαιος

αι μωρε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Αχ τι γλυκό!!!! Άντε να πληθαίνουν τα ζευγαράκια του στεκιού...:clapup:

Element Skate αγόρι της μην είσαι ντροπαλούλης... Μία χαρά κοπελίτσα είναι η Debbie μας, μην μας κάνεις τον καμπόσο.. Το έξυπνο πουλί, από την μύτη πιάνεται...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
οταν ειμαι ελευθερη βγαινω καθε βραδυ χορευω κανω καινουριες παρεες, περναω καλα... αυτη ημουν τοτε και μου αρεσε παρα πολυ. τωρα απολαμβανω πολυ και το cocooning με τον φιλο μου. αλλα θα μου λειψουν τα παρτυ οταν θα πεταξουμε και δυο παιδια; αλλα και γιατι αυτος ο ψυχαναγκασμος, αυτο το "πρεπει να γλεντησω"; οποτε θελω θα βγω, οποτε δε θελω δε θα βγω... και γιατι με επηρεαζουν τοσο πολυ τα "σχολιακια" οταν δε βγαινω, τυπου "παει παντρευτηκε αυτη, παει η χακουνα που ξεραμε, νοικοκυρευτηκε". ναι ρε φιλε, βρες κι εσυ τον ανθρωπο σου, κι αν τον βρεις βαλε τα ξενυχτια σου πανω απο αυτον!

Αχ όλο μαζί μου κάνει κρίση των τριάντα... και σε νιώθω...!
Αλλά από την άλλη, βλέπω και πιστεύω, ότι όλα είναι τόσο ευέλικτα, τόσο ρευστά.
Μία φίλη μου έκανε παιδί και συνεχίζει τη ζωή της όπως πριν. Γιατί έχει μαμά, ή νταντά, και πολύ απλά όρεξη να ξεδώσει πού και πού.

Αλλά προσωπικά απολαμβάνω πολύ το "μέσα" και το "χαλαρά". Αν και εξαρτάται από το πώς θα το περάσω... αν είμαστε σε φάση "ε, νταξ μωρέ, τι να κάνουμε... να δούμε ταινία; ε, ξέρω'γω, ας δούμε", απογοητεύομαι, ή νιώθω ότι δεν εκτονώθηκα ή χαλάρωσα. Αλλά αν είμαστε πιο δημιουργικοί και ενθουσιασμένοι, μαγειρέψουμε κάτι όμορφο, ή ανακαλύψουμε μία ταινία που ψάχναμε καιρό, κλπ, δε με βγάζεις από τον καναπέ μου που να μου κραδαίνεις ένα κιλό Ben&Jerrys.

Το πόσο μας επηρεάζουν οι άλλοι πάλι... έχει διάφορους λόγους να συμβαίνει, και προσωπικά έχω τα αντίθετα βιώματα. Το να είμαι ή single ή απλά μακριά από τον καλό μου, και να ζω σε ένα περιβάλλον ζευγαριών. Όπου αν βρεις κάποιον να βγει, θα έρθει παρέα και το έτερόν του ήμισυ. Ή θα γυρίσει νωρίς. Ή γενικά, θα πλανάται αυτή η "ζευγαρίτιδα", κι όχι το πνεύμα της Παρέας. Συνεπώς, αν θέλω να κάνω κάτι, προσπαθώ να το κάνω γιατί εγώ το θέλω. Κι όχι γιατί φοβάμαι να γυρίσω σελίδα στη ζωή μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
ωρα για μπαλα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lovesome

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η για σήμερα Debbie ;p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Αχ τι γλυκό!!!! Άντε να πληθαίνουν τα ζευγαράκια του στεκιού...:clapup:

Element Skate αγόρι της μην είσαι ντροπαλούλης... Μία χαρά κοπελίτσα είναι η Debbie μας, μην μας κάνεις τον καμπόσο.. Το έξυπνο πουλί, από την μύτη πιάνεται...:P

ηαηαηα!
ευχαριστώ για την υποστήριξη αλλά ζευγαράκι μαζί του δεν γίνομαι!
παίζουμε θαρρος ή αληθεια!
έλα και εσύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Α Το να είμαι ή single ή απλά μακριά από τον καλό μου, και να ζω σε ένα περιβάλλον ζευγαριών. Όπου αν βρεις κάποιον να βγει, θα έρθει παρέα και το έτερόν του ήμισυ. Ή θα γυρίσει νωρίς. Ή γενικά, θα πλανάται αυτή η "ζευγαρίτιδα", κι όχι το πνεύμα της Παρέας. Συνεπώς, αν θέλω να κάνω κάτι, προσπαθώ να το κάνω γιατί εγώ το θέλω. Κι όχι γιατί φοβάμαι να γυρίσω σελίδα στη ζωή μου...


Εγω παλι ζω σε περιβαλλον σινγκλ. Αλλα ρε συ, αν δεν φερω και το ετερον ημισυ μαζι, πως θα τον γνωρισουν καλα οι φιλοι μου; να γινει κι αυτος φιλος τους; να μπει στην παρεα;
Βεβαια δε λεω να ερχεται καθε φορα, αυτο ουτε εγω το θελω.
Κι επισης αυτη τη ζευγαριτιδα, σε μενα τουλαχιστον, μου την κοτσαραν αλλοι. Ξαφνικα με το που ειπα "μενουμε μαζι" δεν ειμαι πια γι'αυτους η Χακουνα, ειμαι Χακουνα και Σια και μην ενοχλειτε μετα τις 8.30!!
Ουφ πρεπει να φυγω, συνεχιζω τη γκρινια αυριο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
ηαηαηα!
ευχαριστώ για την υποστήριξη αλλά ζευγαράκι μαζί του δεν γίνομαι!
παίζουμε θαρρος ή αληθεια!
έλα και εσύ!

Αχ τι ωραίο!!!:)
Δυστυχώς τώρα φεύγω για ... ΘΑΛΑΣΣΑ (:clapup:) οπότε μία άλλη φορά - να μου πείτε πότε και είμαι μέσα!- :clapup:
Θα κάνω μία βουτιά και για 'σας...
:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εγω παλι ζω σε περιβαλλον σινγκλ. Αλλα ρε συ, αν δεν φερω και το ετερον ημισυ μαζι, πως θα τον γνωρισουν καλα οι φιλοι μου; να γινει κι αυτος φιλος τους; να μπει στην παρεα;
Βεβαια δε λεω να ερχεται καθε φορα, αυτο ουτε εγω το θελω.
Κι επισης αυτη τη ζευγαριτιδα, σε μενα τουλαχιστον, μου την κοτσαραν αλλοι. Ξαφνικα με το που ειπα "μενουμε μαζι" δεν ειμαι πια γι'αυτους η Χακουνα, ειμαι Χακουνα και Σια και μην ενοχλειτε μετα τις 8.30!!
Ουφ πρεπει να φυγω, συνεχιζω τη γκρινια αυριο!

Ε, καλά, μήπως πρέπει να αναθεωρήσουν το χιούμορ τους, αν τους αρέσει να σε "πειράζουν" με αυτό; Στην τελική, μπορείς να εξηγήσεις ότι οκ, καλώς ή κακώς είσαι σε μία φάση (και ίσως αυτό να αλλάξει και μετά από κάποιο διάστημα να ξανααποζητήσεις τις εξόδους σας) όπου θέλεις να επενδύεις το χρόνο σου στον καλό σου. Και το βρίσκω απόλυτα νορμάλ, στην τελική, duh!
Αν πάλι πιστεύεις ότι είσαι η ίδια, με το ίδιο κέφι για εξόδους, απλά ξεκαθάρισέ το, γιατί στην τελική το να σε ταμπελώνουν ξανά και ξανά απλά είναι η επανάληψη ενός αστείου που πάλιωσε.


Αλλά δεν τον ξέρουν καθόλου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lovesome

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η για σήμερα Debbie ;p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Αχ τι ωραίο!!!:)
Δυστυχώς τώρα φεύγω για ... ΘΑΛΑΣΣΑ (:clapup:) οπότε μία άλλη φορά - να μου πείτε πότε και είμαι μέσα!- :clapup:
Θα κάνω μία βουτιά και για 'σας...
:redface:

οκ κανονίστηκε!
καλά να περάσεις!
και ευχαριστούμε για την βουτια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Κάνει ζέστη :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
αντε να έρθει η παρασκευή για ολιγοήμερες διακοπές και πάλι ........

https://www.youtube.com/watch?v=OJnOwGw9Sps

ναι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.



Όχι ρε γαμώτο,κρίμα.

Πολύ κρίμα.

https://www.youtube.com/watch?v=w9TGj2jrJk8

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 16 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top