Σκέψεις... I

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Ε και τι εγινε? Ηρθε το τελος του κοσμου?
Εγωιστικο χιμ!
Εγω προτιμω την απορριψη παρα το να μη πιανω τα χερακια οσων θελω!

Εγώ προτιμώ την αξιοπρέπεια από το να πιάνω χεράκια που με απορρίπτουν και με λυπούνται που τα αγαπώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
κουτσομπολη.. :fss:

θα το κανουμε μπο*ρ*ε*ο !!:jumpy::P
:jumpy: Θα βγαλετε κανα φραγκο τουλαχιστον;γιατι εμεις οι βλακες δεν χρεωσαμε τπτ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ασχετο!:P
Σκεφτεσαι κατι αλλο κι εγω μαλλον κατι αλλο!:D

Θες να το συζητησουμε? Αλλα μη βγουμε οφ σκεφτομαι,εδω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Και δεν το συζητάμε; Το πολύ πολύ να μας μεταφέρουν στην κουβεντούλα χωρίς θέμα. Και χωρίς αποτέλεσμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
:jumpy: Θα βγαλετε κανα φραγκο τουλαχιστον;γιατι εμεις οι βλακες δεν χρεωσαμε τπτ:P
την επομενη φορα θα τα καταφερετε καλυτερα... :P
αν και αυτοι τα οικονομησαν γιατι δεν πληρωσαν τους υπαλληλους αντε μη τα θυμηθω τωρα αντε... :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
:jumpy: Θα βγαλετε κανα φραγκο τουλαχιστον;γιατι εμεις οι βλακες δεν χρεωσαμε τπτ:P
οχι ρε.. :P
οταν κανεις μπουρδελο το κανεις για την ευφρανση των παρευρισκομενων και κυριως για να μορφωθουν οι "αμορφωτοι" :fss::jumpy: :lol:
με λιγα λογια προσφερουμε δωρεαν παιδεια :lol::lol::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
οχι ρε.. :P
οταν κανεις μπουρδελο το κανεις για την ευφρανση των παρευρισκομενων και κυριως για να μορφωθουν οι "αμορφωτοι" :fss::jumpy: :lol:
με λιγα λογια προσφερουμε δωρεαν παιδεια :lol::lol::jumpy:
μισο θανουλη να τα γραψω...
δε θελω να μου ξεφυγει ουτε κομμα... (αν και δεν εχει κομμα)
:lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
την επομενη φορα θα τα καταφερετε καλυτερα... :P
αν και αυτοι τα οικονομησαν γιατι δεν πληρωσαν τους υπαλληλους αντε μη τα θυμηθω τωρα αντε... :mad:
να τα θυμηθεις και να τα απαιτησεις απο τη μαρακι λαβ :P
εγω δεν εχω καμια αναμειξη με αυτο:fss:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
να τα θυμηθεις και να τα απαιτησεις απο τη μαρακι λαβ :P
εγω δεν εχω καμια αναμειξη με αυτο:fss:
ναι ε;
θα δεις εσυ μην ανησυχεις...
θα παρω το αιμα μου πισω... :mad:
:lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ωραια, ας ξεκινησω:P Μιλησες για λυπηση, αξιοπρεπεια,απορριψη, αγαπη. Ολα μαζι σε ενα κουβα τα μπλεκουμε.

Λυπηση για μενα δεν ξερω αν υπαρχει. Συνηθως για να μου βγαλει καποιος τον οικτο, θα πρεπει να περνα μεγαλα ζορια και να χει τοσα πολλα προβληματα που να τα φερει με τον α η τον β κακο τροπο στην επιφανεια. Σαφεστατα υπαρχουν ανθρωποι που περνουν ζορια αλλα ειναι τοσο περηφανοι και καλοψυχοι που σε αυτους μαρεσει να πιανω το χερακι.
Στους πρωτους απλως απομακρυνομαι. Ειναι καποιοι ανθρωποι που οσο και να θες να βοηθησεις πραγματικα,δεν κανουν καμια προσπαθεια οι ιδιοι, οποτε τους αφηνω και παω παρακατω γιατι δεν εχω χρονο, με χρειαζονται χερακια δυνατα, λυπημενες περηφανες φατσουλες!!

Τωρα μιλησες για απορριψη. Αν δε φας χυλοπιτες στη ζωη δε μαθαινεις.Υπαρχει ανθρωπος που δεν εχει φαει?
Ναι, υπαρχει. Αυτος που φευγει πρωτος συνηθως απο μια σχεση επειδη φοβαται μην το παρατησει ο αλλος ομως χαλαει πολυ τον εαυτο του ετσι. Ο εγωισμος δυαλυει πρωτα αυτον που ναι εγωιστης κι επετα τους γυρω. Που και οι γυρω ξεχνανε, ο εαυτος ομως? Δεν ξεχναει αυτος, ειναι παμπονηρος!! :DΠιστευω πως αν καποιος θελει να μεινει να δωσει αγαπη και δεν το κανει εξαιτιας του φοβου ειναι ηττημενος εξ αρχης. Τι θελω να πω? Εχει χασει το νοημα, του να δινεις αγαπη δηλαδη χωρις να ζητας τιποτα! Για μενα αυτο ειναι το νοημα, το να δινεις. Κι αν θελησει ο αλλος να σου δωσει αγαπη, το βρισκω σα μια ευχαριστη εκπληξη και δε λεω οχι!!

Τωρα, αν εσυ μιλας για ανθρωπους υποκριτες, ζηλοφθονες, ισως μνησικακους που το μονο που θελουν ειναι να ρουφανε τοτε γιατι να δωσεις το χερακι σου? Εγω δε θα το δινα, οχι απο εγωισμο η φοβο οπως το νιωθεις εσυ αλλα απο ξενερωμα. Δε μαρεσουν αυτοι οι ανθρωποι.
Ειχα καποτε μια φιλη που ειναι ετσι με ολο τον κοσμο. Φιλη, τελοσπαντων παρεα καναμε. Ειναι ετσι με τις φιλες της, με τους αντρες, με ολα. Δηλαδη ρουφαει ο,τι βρει και μολις της ζητησεις να κανει μια μικρη μοιρασια, να δωσει λιγακι, τσιτωνει, αναστατωνεται, τα σπαει, ζηταει και ρεστα. Αυτο βεβαια για μενα ειχε ως αποτελεσμα την απομακρυνω απο τη ζωη μου κι ευτυχως δεν εκανα λαθος γιατι τα σημαδια που εδιεχνε απεναντι μου ηταν ιδια με αυτα που εδειχνε σε αλλους.
Παρολαυτα το χερακι μου της το εδωσα πολλες φορες και μου το δαγκωσε:P

Την συγκεκριμενη κοντεψα να τη λυπηθω. Θεωρω κακο πραμα να λυπασαι καποιον! Κακο για σενα! Ομως κρατηθηκα, τη δικαιολογησα(ο,τι μπορεσα να βρω σα δικαιολογια το ειπα μεσα μου κι εξω μου, επρεπε να της βρω καποια καλα ωστε να τη συγχωρεσω, να τιμωρησω λιγακι κι εμενα που το παλευα για καιρο γνωριζοντας εξαρχης το αποτελεσμα) Τελικα εγινε και το κοριτσι αυτο δεν ειναι πια στη ζωη μου, ουτε το χερακι μου της δινω γιατι ειχα φαει την ξενερα απο νωρις.

Θελω να σου πω για να γινω πιο πρακτικη στη σκεψη, οταν θελεις να δωσεις δινε.
Αν φας μια σφαλιαρα, κατσε φατην.
Μετα γυρνα και το αλλο μαγουλο.
Στην τριτη σφαλιαρα δωσε μια κλωτσια στα @@@(αν ειναι αντρας) η μια μπουνια στη μουρη(αν ειναι γυναικα) και καντην.

Για μενα αυτο ειναι αξιοπρεπεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Πρωτα αγκαλιαζουμε τον αλλον κι επειτα ζηταμε την αγκαλια...
Πρωτα απ'ολα αγκαλιαζουμε τον εαυτο μας!! Ο οποιος μπορει να εχει πονεσει πολλες φορες στο παρερλθον. Ο φοβος του για πονο και απορριψη γινεται επιθετικοτητα και δεν αφηνει ουτε τον εαυτο του να αγκαλιασει τους αλλους ουτε τους αλλους αυτον!
Γιατι ολοι ολα να τα περιμενουμε απο τους αλλους? Αυτο δεν το καταλαβαινω!
Απ'τον αλλον μπορεις να περιμενεις αγαπη! Οχι με το ζορι αλλα αυτο θες! Αυτο θελουν ολοι. Ειδικα αυτοι που εχουν πονεσει πιο παλια..
Ωραια, ας ξεκινησω:P
Τι ηθελε και το λεγε αυτο;;:(
Στην τριτη σφαλιαρα δωσε μια κλωτσια στα @@@(αν ειναι αντρας)
Ειδες λοβακι που σου λεγα!!!!:clapup::clapup:(εντιτ:να ξερω να σταματαω στις δυο σφαλιαρες:P)
Για μενα αυτο ειναι αξιοπρεπεια.
Θελω να πιστευω πως οταν συναντηθουμε απο κοντα δεν θα μου δειξεις ποσο αξιοπρεπης εισαι με τον εαυτο σου!!!:P:P

Θα πονεεεσει...:look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Ο παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός...
θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου...:redface:

Δεσμώτης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Σκέψη : πώς δίνω +0.5;

βάζεις +1 στο ποστ και μετά άλλο +1 σε ένα ποστ από κάτω που διαφωνεί κάθετα με το πρώτο


έτσι παίρνουνε από +0,5


σκέψη :
μία είναι η ουσία
δεν υπάρχει αμφιβολία
φέρτε μου έναν ινδό
δεν θέλω έλληνα γιατρό
να μου πάρει τον σφυγμό
για να δω αν όντως ζω
στην γη κληρώθηκα να ζω
μα εγώ στον σείριο κατοικώ


λαλαλαλαλαλαΛΑΛΑΛΑΛΑΛΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έτσι και ξανακάνω λάθος σε 1ο θέμα να έρθουν 50 μέλη να με φτύσουν.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Χιμελα μην αλλαζεις τα ποστς σου και νομιζει ο κοσμος οτι μιλαω στον αερα ή λεω ασχετα κι αμα θες να συζηταμε μην μαφηνεις να μιλαω μονη μου!!:D Για σενα το γραψα το κατεβατο:P
:rolleyes:

Σκεψη- απο δω κι εμπρος θα κανω παραθεσεις!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Χιμελα μην αλλαζεις τα ποστς σου και νομιζει ο κοσμος οτι μιλαω στον αερα ή λεω ασχετα κι αμα θες να συζηταμε μην μαφηνεις να μιλαω μονη μου!!:D Για σενα το γραψα το κατεβατο:P
:rolleyes:

Σκεψη- απο δω κι εμπρος θα κανω παραθεσεις!!!:D

Τι λες μαρη τρελή κι αλλοπαρμένη; Δεν άλλαξα τίποτα. Και έλειπα, τώρα πήγαινα να απαντήσω. :confused:

Κάτσε να το ξαναδιαβάσω κι απαντάω.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Υγεία και να είσαι καλά
Καλή χρονιά.

εμένα πάντως το σύνολο των ποστ σου , μου στέλνει πάντα απλόχερα θετική ενέργεια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
προς χιμελα (με προλαβε ο σιντ)
:Το αλλαξες αυτο περι απορριψης, χερακιων κι αγαπης.
Δε θυμαμαι πως ακριβως το χες γραψει αλλα ειμαι σιγουρη γιατι πατησα σε καθε λεξουλα σου για να σου απαντησω.:/:
Μπορει να το αλλαζες οσο απαντουσα...

Οκευ δες το κατεβατο μου!! Με ενεπνευσες!:D:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Λυπηση για μενα δεν ξερω αν υπαρχει. Συνηθως για να μου βγαλει καποιος τον οικτο, θα πρεπει να περνα μεγαλα ζορια και να χει τοσα πολλα προβληματα που να τα φερει με τον α η τον β κακο τροπο στην επιφανεια. Σαφεστατα υπαρχουν ανθρωποι που περνουν ζορια αλλα ειναι τοσο περηφανοι και καλοψυχοι που σε αυτους μαρεσει να πιανω το χερακι.
Στους πρωτους απλως απομακρυνομαι. Ειναι καποιοι ανθρωποι που οσο και να θες να βοηθησεις πραγματικα,δεν κανουν καμια προσπαθεια οι ιδιοι, οποτε τους αφηνω και παω παρακατω γιατι δεν εχω χρονο, με χρειαζονται χερακια δυνατα, λυπημενες περηφανες φατσουλες!!

Ούτε για μένα υπάρχει λύπηση με τον τρόπο που το λες. Όταν ασχολούμαι με κάποιον πολύ δεν το κάνω επειδή τον λυπάμαι αλλά γιατί μου εξάπτει την περιέργεια και θέλω να μάθω τον τρόπο που σκέφτεται. Πολλές φορές ερωτεύομαι κιόλας αυτούς τους ανθρώπους. Εγώ όμως μιλούσα για τη λύπηση που θα νιώσει κάποιος που θα σε απορρίψει - α την καημενούλα, μ' ερωτεύτηκε κι εγώ θα την απορρίψω. Αυτό δε θα επιτρέψω σε κανέναν να το νιώσει για μένα. Μόλις δω οτι υπάρχει περίπτωση να με απορρίψει, τον απορρίπτω πρώτη εγώ στο μυαλό μου και υποχωρώ.

Τωρα μιλησες για απορριψη. Αν δε φας χυλοπιτες στη ζωη δε μαθαινεις.Υπαρχει ανθρωπος που δεν εχει φαει?
Ναι, υπαρχει. Αυτος που φευγει πρωτος συνηθως απο μια σχεση επειδη φοβαται μην το παρατησει ο αλλος ομως χαλαει πολυ τον εαυτο του ετσι. Ο εγωισμος δυαλυει πρωτα αυτον που ναι εγωιστης κι επετα τους γυρω. Που και οι γυρω ξεχνανε, ο εαυτος ομως? Δεν ξεχναει αυτος, ειναι παμπονηρος!! :DΠιστευω πως αν καποιος θελει να μεινει να δωσει αγαπη και δεν το κανει εξαιτιας του φοβου ειναι ηττημενος εξ αρχης. Τι θελω να πω? Εχει χασει το νοημα, του να δινεις αγαπη δηλαδη χωρις να ζητας τιποτα! Για μενα αυτο ειναι το νοημα, το να δινεις. Κι αν θελησει ο αλλος να σου δωσει αγαπη, το βρισκω σα μια ευχαριστη εκπληξη και δε λεω οχι!!

Εγώ κάνω αυτό που είπα πριν: φεύγω πριν προλάβει ο άλλος να με απορρίψει. Μιλάω όμως για το αρχικό στάδιο που ερωτεύεσαι κάποιον και ψυχανεμίζεσαι αν του αρέσεις. Σε μια σχέση μέσα όχι, δεν είχα ποτέ το θάρρος να φύγω πριν με διώξει ο άλλος, καθόμουν και το πάλευα γιατί έλεγα, όπως λες κι εσύ, αν δώσω αγάπη κάτι ευχάριστο θα βγει. Τελικά δεν έβγαινε. Αλλά επειδή ξέρω τον εαυτό μου, καλά έκανα και έμενα και το πάλευα, γιατί αν δεν το έκανα, μετά θα με έτρωγε το τι θα γινόταν αν έμενα. Πάντως χυλόπιτες δε μου αρέσει να τρώω. Έχω ένα μεγάλο κόλλημα με αυτό το θέμα. Προτιμώ να πείσω τον εαυτό μου να ξε-ερωτευτεί, παρά να δώσω στον άλλον την "ικανοποίηση" να με απορρίψει. Κι όταν γίνεται αυτό αρχίζω και γίνομαι περίεργη χωρίς προφανή λόγο. Ο λόγος είναι αυτός.

Θελω να σου πω για να γινω πιο πρακτικη στη σκεψη, οταν θελεις να δωσεις δινε.
Αν φας μια σφαλιαρα, κατσε φατην.
Μετα γυρνα και το αλλο μαγουλο.
Στην τριτη σφαλιαρα δωσε μια κλωτσια στα @@@(αν ειναι αντρας) η μια μπουνια στη μουρη(αν ειναι γυναικα) και καντην.

Για μενα αυτο ειναι αξιοπρεπεια.

Και η ανάμνηση που μένει στον άλλον ποια είναι; Η ηλίθια που της έδινα τα χαστούκια κι αυτή γύρναγε και το άλλο μάγουλο. Ε όχι ρε μανάρι μου, αυτό δεν είναι αξιοπρέπεια, αυτό είναι ηλιθιότητα. Αν με τη λέξη χαστούκι εννοείς μια κακιά συμπεριφορά, αξιοπρέπεια είναι να φύγεις από το πρώτο χαστούκι. Αυτός που μας αγαπάει δε μας φέρεται άσχημα. Άπαξ και μας φερθεί, πάει να πει οτι η αγάπη του κάποιο ψεγάδι έχει. Και εγώ πια δε θέλω αγάπη με ψεγάδια. Θέλω μαύρο - άσπρο, μ'αγαπάς; Είσαι δικός μου; Καλώς. Το σκέφτεσαι; Αμφιβάλλεις; Παίζεις και μ'αλλες; Άντε αγοράκι μου στο καλό. Μπορεί την πρώτη περίπτωση να μην τη βρω ποτέ. Αλλά θα πεθάνω ψάχνοντας. Και δε θα συμβιβαστώ πια. Δεν έχω χρόνο για άλλα λάθη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 16 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top