Σκέψεις... I

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
θελω μια κουταλια μελι!

παω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
Όλα πάνε χάλια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,871 μηνύματα.
Στις πιο κρίσιμες στιγμές η Λογική
Προσγειώνει και είτε ενώνει είτε σκορπίζει
Εραστές και ερωτύλους , ψεύτες και αληθινούς
Είναι μια δύναμη ανώτερη τους
Ανεξάρτητη από τα πάθη και τα έργα τους
Είναι η γλώσσα του Θείου , τα λόγια του μέσα μας , που σου λένε :
" συνέχισε πάνω στη γης , μπορείς "

Μελιώ
" Κοσμικα Ουράνια Λογική "


Πολυαγαπημένη μου και ποιοτικότατη Μελιώ:

Ο Θεος δεν έχει να κάνει τίποτα με αυτό. Η αλήθεια και το ψέμα, ο Έρωτας και η Λογική, το καλό και το κακό, είναι έννοιες που εμείς δημιουργήσαμε. Τώρα το κατα πόσο τα τιμούμε με υπευθυνότητα και το κατα πόσο μπορούμε να στηρίξουμε με τις πράξεις μας, τις ατέλειωτες ορδές των λόγων μας, είναι άλλο θέμα αυτό...

Ο καθένας κρίνεται όχι μόνο γι αυτό που αντιπροσωπεύει, αλλά και για το αν πράττει αναλόγως. Και για να κρίνεις, πρέπει πρώτον να έχεις κύρος και δεύτερον να αφεθείς κι εσύ στην κρίση των άλλων.

"The Finer Points of Interaction Law", (Valder)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Oύτε θυμάμαι αν σε χαιρέτησα, γιατί ήμουνα πάλι αφηρημένη και γιατί θα γυρνούσα ξανά Κάρπαθο. Κι ούτε που το ήξερα ότι σε φέρανε σπίτι. Το κεφάλι μου πονάει τώρα. Δε θέλω να κοιμηθώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μελιώ

Δραστήριο μέλος

Η -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Πολυαγαπημένη μου και ποιοτικότατη Μελιώ:

Ο Θεος δεν έχει να κάνει τίποτα με αυτό. Η αλήθεια και το ψέμα, ο Έρωτας και η Λογική, το καλό και το κακό, είναι έννοιες που εμείς δημιουργήσαμε. Τώρα το κατα πόσο τα τιμούμε με υπευθυνότητα και το κατα πόσο μπορούμε να στηρίξουμε με τις πράξεις μας, τις ατέλειωτες ορδές των λόγων μας, είναι άλλο θέμα αυτό...

Ο καθένας κρίνεται όχι μόνο γι αυτό που αντιπροσωπεύει, αλλά και για το αν πράττει αναλόγως. Και για να κρίνεις, πρέπει πρώτον να έχεις κύρος και δεύτερον να αφεθείς κι εσύ στην κρίση των άλλων.

"The Finer Points of Interaction Law", (Valder)

Αγαπημένε μου και σκεπτόμενε Βαλ ...

Για όποιον πιστεύει στο Θεό ας αφήσει στην ατυχή μου προσπαθεια να μεταφράσω
τον Καζαντζάκη στη δική μου γλώσσα την έννοια του Θείου ως έχει ..
Για όποιον δεν πιστεύει ας βάλει στη θέση της τη λέξη : Συνείδηση ή Λογική

Και για να μην είμαι οφφ

Σκέψεις .....
Για τα έντονα γράμματα πάει ετούτο και (σ)το αφιερώνω



Α.Ε.Ε.Ε.

Αντιπρόεδρος Ενωμένων Αμπελοφιλοσόφων Ελλάδος

Μελιώ :)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,871 μηνύματα.
Για όποιον δεν πιστεύει ας βάλει στη θέση της τη λέξη : Συνείδηση ή Λογική




Για τα έντονα γράμματα πάει ετούτο και (σ)το αφιερώνω





Να σαι καλά κούκλα μου.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
πότε θα πιάσω ουρανό;:/:

Αγεωγράφητο παιδί! Δε ξέρει πως εκεί βρίσκεται, μόνον και μόνον επειδή αγαπάει παράφορα τα γήινα!

ως ποτε θα πιανω πατο?:/:

"Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου ", λατρευτή μου, και η άβυσσός μάλλον δεν έχει πάτο!

τουλάχιστον το δικό σου πιάνεται:confused:

Παρηγορήτρα ή ζηλιάρα;

... Τίποτε δε θα μου σταματήσει την άνοδο.:)

Μάιν φρόιντ, ποια σκάλα διάλεξες;

Κάνε ένα θαύμα Θεέ μου, κάνε ένα θαύμα, έστω κι αργά.
Σε παρακαλώ.

Ένα περιστατικό απ' το ημερολόγιό Του:
- Καθόταν ένας απελπισμένος ώρα πολή στο χείλος ενός γκρεμού, σε μία ακροθαλασσιά και Τον παρακαλούσε, με θέρμη είν' αλήθεια: Κάνε το θαύμα Σου, Θεέ μου και δώσε μου τη δύναμη να πηδήξω εκεί κάτω! Ώσπου του ήρθε η "δύναμη" και σαλτάρει. Πέφτει λοιπόν, πέφτει, και λίγα μέτρα πριν τα αδημονούντα να τον υποδεχθούν βράχια, τον προλαβαίνουν τα κλαδιά ενός παντέρημου και ξεχασμένου πεύκου. Πόνεσε, είν' αλήθεια, από το σπάσιμο μερικών πλευρών του, αλλά, καθώς από εκεί θωρούσε λίγα μέτρα παρακάτω τα μυτερά βράχια παραπονεμένα, του ήρθε να πει το εξής διαβολικό: Ευτυχώς, Θεέ μου, δεν με άκουσες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Μακάρι πολλοί άνθρωποι να είχανε την ηρεμία του Νωεύς


(είναι από τις πιο αυθόρμητες σκέψεις που έχω κάνει - και όχι δεν εννοώ στεκομέλη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Mόνο εγώ χαίρομαι με το psp μου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Σκεφτομαι αυτο που μου ειπε :lol:

σκεφτομαι οτι μου λειπει ....:(
πως θελω να τα ξανα πουμε συντομα
πως...πως....γιατι....και πολλα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pauline

Δραστήριο μέλος

Η pauline αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Τέλεια η υπογραφή σου BAM BAM!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Τέλεια η υπογραφή σου BAM BAM!!!!!!!
Συμφωνώ.Ειδικά αυτό που γράφεις στο τέλος:"Χαρά στο κουράγιο σου (; )" είναι όλα τα λεφτά.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Συμφωνώ.Ειδικά αυτό που γράφεις στο τέλος:"Χαρά στο κουράγιο σου (; )" είναι όλα τα λεφτά.:P
Αχ...σε ευχαριστω...:xixi:
Και εμενα μου αρεσει...αν και θα την αλλαξω γιατι σε καποιους θα τους νευριαζουν τα 10 σποιλερ :zilia:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Οτι την Δευτερα εχω σχολειο.-.-'
Οχι ρε φιλε..-.-'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
ουυυυυυυυυυυυυ
αντε στρωσου ρε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Αι σταδιαλα ρε.-.-'
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Τέλεια η υπογραφή σου BAM BAM!!!!!!!
Σε ευχαριστω πολυ καμαρι μου..:xixi::xixi:
Καλη φοιτητικη ζωη ...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
τι ειναι αυτο
ρε λουκ τωρα πασ γαμα γυμνασιου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
Οτι την Δευτερα εχω σχολειο.-.-'
Οχι ρε φιλε..-.-'


οτι την δευτερα θα την ξαναδω και θα της πω καλημερα για να την προσεγγισω:D
συγγνωμη δεν θα καθυστερησει η Δευτερα για εσας κυρια μου:P


οτι αυριο θα παω στον τρυγο και οτι εχω ξεσκιστει στα torrents:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Αχ...σε ευχαριστω...:xixi:
Και εμενα μου αρεσει...αν και θα την αλλαξω γιατι σε καποιους θα τους νευριαζουν τα 10 σποιλερ :zilia:

Παρακαλώ.....:xixi:
Γιατί δεν βάζεις παραπάνω Spoiler;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 16 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top