Σκέψεις... I

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
όποιος δεν ακούει τους οιωνούς - τα ακούει μετά
(άσχετο , συνεχίστε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.

Κυκλοφορεί ένας αστικός μύθος που λέει πως όποιον φτύνεις , αυτός κολλάει περισσότερο .

Κι αναρωτιέμαι τώρα εγώ , :hmm: πόσο χαμηλή αυτοεκτίμηση πρέπει να έχει κάποιος για να περιμένει το :
" βρεχει φτύσιμο στη στράτα μου" :P για να ...τρέξει ?

Έλεος ?

Δεν ξέρω για σας , αλλά σε μένα αυτός ο μύθος δεν ισχύει , ίσα – ίσα που φέρνει τα αντίθετα αποτελέσματα όσο πιο πολύ έρχεται κοντά μου κάποιος τόσο πιο πολύ ερωτεύομαι , κι όσο απομακρύνεται τόσο πιο πολύ ξενερώνω , αλλά μιλάμε για πολύ ξενέρωμα λέμε …

Ωραία τα παιχνιδάκια δεν λέω , αλλά αν διαρκούν πάνω από μια ώρα άντε δυο αρχίζουν και γίνονται κουραστικά εως αηδιαστικά και εντέλει θέλω να με αγαπούν και να μου το δείχνουν όχι μόνο με λόγια αλλά και με τις πράξεις τους .
Κι όταν νιώθω πως δεν με αγαπούν , αλλά "φτύνουν" δια να κολλήσω ως συλλεκτικόν γραμματόσημον , έχουν επιλέξει

τον καλύτερο τρόπο για να φύγωωωωωωωωω !

Άντε γεια ! ( αλα Τσουκαλάς ):P

Σα να διαβάζω τον εαυτό μου σε σχετικές περιπτώσεις με θηλυκές. Μετά από αυτό (αλλά όχι μόνο από αυτό) τολμώ να πω ότι σε θαυμάζω και σε εκτιμώ πολύ!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nt¤wnis|~|¤e

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 787 μηνύματα.
ραστώνη θηλυκό
έλλειψη δραστηριότητας, ραθυμία, τεμπελιά
η καλοκαιρινή ραστώνη

σπαρίλα :redface:

σκεψη.. τελικα ειμαι πολυ πιο αθωα απο οτι νομιζα... ιλεοςςςςςςςςςςςς
δωστε μου δυο σφαλιαρες να ερθω στον σωστο δρομο...:mad:
ντοντ γουόρη, έχεις τον σιντ
μαζί του θα ξεχάσεις μια για πάντα τη χαμένη σου αθωότητα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
θα κοιμηθω σε κανα δυωρο .θα ξυπνησω στισ 2.θα παω στο gym.θαπαω για μπασκετ .σπιτι.μπανιο.εξοδο.ΑΥΤΗΕΙΝΑΙΖΩΗ.αυτα σκεφτομαι και λεω ολα ΚΑΛΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Αusverkauft? Ausverkauft??????? Τί λέτε ρε παλικάρια; Από τώρα για τον Δεκέμβριο, 4 μέρες στην ίδια πόλη και τελείωσαν τα εισητήρια; Πόσοι είστε πια εκεί; Μιλιούνια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
I think I want out.
Και θέλω κι άλλες διακοπές!

..Tι κομμάτι έβαλε τώρα.. I got to buy me a ticket to the tropics..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Χμμ, ό,τι σκεφτόμουν και σελίδες πριν.

Σκέφτομαι όλα όσα θέλω να κάνω, το καλοκαίρι και γενικότερα στη ζωή μου, και βλέπω πως απλά δεν έχω το χρόνο να τα κάνω.

Δεν πειράζει. Θα ''πεθάνουμε'' στη διαδικασία φαντάζομαι. Ω ναι. :xixi:

Φυσικά όλη αυτή η ''απελπισία'' που με έπιασε δε μου ήρθε τυχαία. Χάρη στον Tolkien την απέκτησα. Και λέω ''χάρη σε'' και όχι ''εξαιτίας'' γιατί δεν είναι απαραίτητα κακό συναίσθημα η απελπισία για τον λιγοστό χρόνο που έχει ένας άνθρωπος. Ίσα ίσα θα έλεγα.

Όπως έχω ξαναπει, ξεκίνησα από την αρχή να διαβάζω τα έργα του, κυρίως γιατί αισθανόμουν πως με την πρώτη ανάγνωση που είχα κάνει μικρότερος δεν είχα καταλάβει απολύτως τίποτα. Όταν ένα πράγμα το δεις σοβαρότερα και το μελετήσεις βαθύτερα ανακαλύπτεις τις ''κρυφές'' προεκτάσεις του και τα ολοκληρωμένα του νοήματα. Αναλογιζόμενος λοιπόν το πόσο λίγο έχω στην ουσία καταλάβει από το έργο του, και το πόσα πολλά έχω ακόμα να μάθω τόσο γι' αυτό όσο και για άλλα πράγματα που μ' ενδιαφέρουν, κατέληξα σε αυτές τις σκέψεις. Όπως άλλωστε είχε πει και ο ίδιος, μέσα από τα βιβλία του:

''I wish life was not so short, he thought. Languages take such a time, and so do all the things one wants to know about.''

Η ζωή πράγματι είναι μικρή, τόσο για τις γλώσσες όσο και για όλα τα πράγματα που θέλει να γνωρίζει κάποιος. Ποιός ξέρει πού θα είχε φτάσει το ο ίδιος το έργο του αν δεν πέθαινε.

Ουφ, αρκετή φιλοσοφία για τις μεσημεριανές ώρες :xixi:. Συνεχίζουμε, όπως είπα, να μαθαίνουμε για πάντα με στόχο φυσικά να μάθουμε και να ανακαλύψουμε όλα όσα θα θέλαμε. Μολονότι αυτό δε γίνεται ποτέ, μιας και πάντα ξεπηδούν νέα πράγματα και ενδιαφέροντα, συνεχίζουμε.

Και το ότι κακώς έμεινα μέχρι τέτοια ώρα ξύπνιος. :emm: :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Σκέφτομαι ότι σε 3 ώρες θα έρθει η κυρία των Ισπανικών για ιδιαίτερα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
σκέψεις :
1.ευχαριστούμε για τα παράπονά σας , μας βοηθούνε να βελτιωθούμε - σύντομα το πρόβλημα που εντοπίσατε θα διορθωθεί
2.αν δεν υπήρχε , δεν θα έβγαινε και η φώτο


π.σ. όχι π.σ. σήμερα , δεν έχω πιει καφέ

Καταρχας θα απαντας και θα σκεφτεσαι πιθανη αλλαγη αβαταρ παντα αφου θα εχεις καταναλωσει κανα χιλιαρι ml καφε. Διαφορετικα κανεις πατατες!


Κυκλοφορεί ένας αστικός μύθος που λέει πως όποιον φτύνεις , αυτός κολλάει περισσότερο .

Κι αναρωτιέμαι τώρα εγώ , :hmm: πόσο χαμηλή αυτοεκτίμηση πρέπει να έχει κάποιος για να περιμένει το :
" βρεχει φτύσιμο στη στράτα μου" :P για να ...τρέξει ?

Έλεος ?

Δεν ξέρω για σας , αλλά σε μένα αυτός ο μύθος δεν ισχύει , ίσα – ίσα που φέρνει τα αντίθετα αποτελέσματα όσο πιο πολύ έρχεται κοντά μου κάποιος τόσο πιο πολύ ερωτεύομαι , κι όσο απομακρύνεται τόσο πιο πολύ ξενερώνω , αλλά μιλάμε για πολύ ξενέρωμα λέμε …

Ωραία τα παιχνιδάκια δεν λέω , αλλά αν διαρκούν πάνω από μια ώρα άντε δυο αρχίζουν και γίνονται κουραστικά εως αηδιαστικά και εντέλει θέλω να με αγαπούν και να μου το δείχνουν όχι μόνο με λόγια αλλά και με τις πράξεις τους .
Κι όταν νιώθω πως δεν με αγαπούν , αλλά "φτύνουν" δια να κολλήσω ως συλλεκτικόν γραμματόσημον , έχουν επιλέξει

τον καλύτερο τρόπο για να φύγωωωωωωωωω !

Άντε γεια ! ( αλα Τσουκαλάς ):P


Τζοιν δι κλαμπ!! :D




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Τζοιν δι κλαμπ!! :D

Αυτό περί φτυσίματος πιστεύω πιάνει κυρίως στους άντρες, δεν είναι για την γυναικεία ματαιοδοξία και ευφυία. Η θεωρία είναι ότι επειδή στον άντρα αρέσει να κυνηγάει, η γυναίκα που δεν είναι εξαρτημένη απ'αυτόν και που αρχικά δεν δείχνει ότι είναι ο τύπος του ναι σε όλα, επιδρά πάνω του προκαλώντας μεγαλύτερο ενδιαφέρον, και του βγάζει τον κυνηγό και έτσι τον κάνει να προσπαθεί περισσσότερο να κάνει το καλύτερο, του αυξάνει το πείσμα και τη θέληση για κατάκτηση. 'Οταν όμως συμβαίνει το αντίθετο, όταν δηλαδή ο άντρας φτύνει τη γυναίκα, πιστεύω αυτό δεν λειτουργεί γιατί θίγεται η ματαιοδοξία και ο έμφυτος ναρκισισμός της. Πάντως όποτε έχω φτύσει, έτρεχαν από πίσω μου, όντως είχαν πολύ χαμηλή αυτοεκτίμηση, αδυναμία και ανασφάλεια και ήταν όλες πολύ εξαρτημένες με αποτέλεσμα να νοιώθω πολύ γρήγορα ότι εγώ είμαι αυτός που κυβερνάει. Να συμφωνήσω βέβαια ότι αυτό είναι πολύ κακό και εξουθενωτικό παιχνίδι και στις δυο περιπτώσεις, και για άντρες και γυναίκες και δεν δείχνει ειλικρίνεια, μόνο που όποτε έφτυσα το εννοούσα, δεν το έκανα για παιχνίδι, απλά δεν μου έκανε η άλλη, με είχε κουράσει και έδινα σινιάλο μπας και πάρει το μήνυμα αναγκαίων αλλαγών για να περισωθεί η σχέση, όταν πια είχαμε εξαντλήσει τα πάντα σε διάλογο και συζητήσεις επί συζητήσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αυτό περί φτυσίματος πιστεύω πιάνει κυρίως στους άντρες, δεν είναι για την γυναικεία ματαιοδοξία και ευφυία. Η θεωρία είναι ότι επειδή στον άντρα αρέσει να κυνηγάει, η γυναίκα που δεν είναι εξαρτημένη απ'αυτόν και που αρχικά δεν δείχνει ότι είναι ο τύπος του ναι σε όλα, επιδρά πάνω του προκαλώντας μεγαλύτερο ενδιαφέρον, και του βγάζει τον κυνηγό και έτσι τον κάνει να προσπαθεί περισσσότερο να κάνει το καλύτερο, του αυξάνει το πείσμα και τη θέληση για κατάκτηση.
'Οταν όμως συμβαίνει το αντίθετο, όταν δηλαδή ο άντρας φτύνει τη γυναίκα, πιστεύω αυτό δεν λειτουργεί γιατί θίγεται η ματαιοδοξία και ο έμφυτος ναρκισισμός της. Πάντως όποτε έχω φτύσει, έτρεχαν από πίσω μου, όντως είχαν πολύ χαμηλή αυτοεκτίμηση, αδυναμία και ανασφάλεια και ήταν όλες πολύ εξαρτημένες με αποτέλεσμα να νοιώθω πολύ γρήγορα ότι εγώ είμαι αυτός που κυβερνάει. Να συμφωνήσω βέβαια ότι αυτό είναι πολύ κακό και εξουθενωτικό παιχνίδι και στις δυο περιπτώσεις, και για άντρες και γυναίκες και δεν δείχνει ειλικρίνεια, μόνο που όποτε έφτυσα το εννοούσα, δεν το έκανα για παιχνίδι, απλά δεν μου έκανε η άλλη, με είχε κουράσει και έδινα σινιάλο μπας και πάρει το μήνυμα αναγκαίων αλλαγών για να περισωθεί η σχέση, όταν πια είχαμε εξαντλήσει τα πάντα σε διάλογο και συζητήσεις επί συζητήσεων.

Καταρχας, τελευταια ολο και περισσοτερο απανταται η ματαιδοξια στην ομορφια και στους ανδρες.
Ποιος δε θελει να δειχνει ομορφος, ποιος δεν κολακευεται απο ενα κοπλιμεντο?
Οση αυτοπεποιθηση και να εχει κανεις, ανδρας-γυναικα, ειναι γεγονος οτι μεσω αυτων ικανοποιειται η αυταρεσκεια, τονωνεται η αυτοεκτιμηση και δε βλεπω και κατι το μεμπτο επ' αυτου.
Τωρα οσον αφορα στο θεμα κατακτησης, δε νομιζω επισης οτι εχει φυλο. Ολοι να κατακτησουμε και να κατακτηθουμε θελουμε. Ο τροπος ισως να αλλαζει, κατι που ομως εχει να κανει περισσοτερο με τις καταβολες και χαρακτηρα μας.

Επισης, ποιος δεν εχει στοιχεια ναρκισσισμου?!
Ποιος δεν εστιαζει στις αναγκες και επιθυμιες του? Και δε μιλαμε για οταν καποιος εχει ξεπερασει καθε οριο οπου τοτε γινεται λογος για διαταραχη.

Τα περι χαμηλης αυτοεκτιμησης, ανασφαλειας, αδυναμιας δε, για ποιο λογο ισχυουν μονομερως?
Γιατι να ισχυουν μονο οταν ενας ανδρας "φτυνει" μια γυναικα και οχι τουμπαλιν?!
Παλι πιστευω οτι εχει να κανει με τον ανθρωπο και οχι με το το φυλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
Σκέφτομαι ότι δεν ξέρω τι θέλω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Είναι ωραίο τραγουδάκι... το είχες ακούσει... δεν ξέρω όμως αν σου άρεσε... δεν ξέρω τίποτα για εσένα και αυτό είναι που με πληγώνει... την απουσία σου την έχω συνηθίσει, δεν μου κάνει καμία αίσθηση πλέον, σαν να μην υπήρχες ποτέ... :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
back!


τι νυστα και αυτη... :sleep:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Catch love with a net or a gun.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
Xίλιες φορές να φευγα!!! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
4 στα 5!!!!:clapup::clapup::clapup::clapup:

Πέρασα με τη μια τα δυο πιο παλούκια μαθήματα της σχολής. Βγήκαν και τα δυο σήμερα. Αντίο Οικονομετρία! Αντίο Ανάλυση-Αποτίμηση Επιχειρήσεων!:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

metalhead9121

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η φλώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 263 μηνύματα.
μπραβο valder!:D:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
απο τη μια καταλαβαινω απολυτα... απο την αλλη καταβαθος με ενοχλει αυτη η σιγη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
ηρεμα βρε μανα μου...σβαρνα τα χεις παρει και με ζαλισες...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 16 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top