Ρώτα με να σε ρωτώ

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
΄Οχι

Πώς αντιμετωπίζεις τις μέρες που έχεις τη διάθεση να τσακωθείς μ΄όλον τον κόσμο;
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι εννοείς υπάρχουν κι άλλες μέρες;

Σοβαρα : προσπαθω να μην μιλάω πολύ με κόσμο επειδή ξέρω πως δεν είναι σωστό να ξεσπάω σε τρίτους αν και δεν το κάνω συνήθως.

Ποιος ειναι ο μεγαλύτερος φόβος σου;
 

erestu

Νεοφερμένος

Η erestu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεναριογράφος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Η διαπίστωση ότι έχω επενδύσει χρόνο, κόπο, και συναισθηματική ενέργεια σε κάτι εντελώς μάταιο και ανούσιο.
Ένας δικός σου φόβος;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,035 μηνύματα.
Η διαπίστωση ότι έχω επενδύσει χρόνο, κόπο, και συναισθηματική ενέργεια σε κάτι εντελώς μάταιο και ανούσιο.
Ένας δικός σου φόβος;

Να γεράσω και να πεθάνω μόνος χωρίς να έχω προσφέρει τίποτα ουσιαστικό στον κόσμο, μια μάταιη ύπαρξη, άλλος ένας οξυγονοφάγος που θα ψοφήσει σα το ζώο.

Ίδια ερώτηση.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Όντας αρκετά κοινωνική και συναναστρεφόμενη με πολύ κόσμο, φοβάμαι μη χάσω την κριτική ικανότητα και ελευθερία σκέψης μου λόγω της απίστευτα αποπνικτικής εποχής που διανύουμε, της ψυχολογίας της μάζας και της υπέρμετρης πολιτικής ορθότητας. Να παραμένω ανοικτόμυαλη και να μην παρασύρομαι απ' τον ψευτοπροοδευτικό περίγυρό μου (και το άλλο άκρο φυσικά).


Τι γονιός πιστεύεις ότι είσαι/θα γινόσουν;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
απαίσιος γονιός

ποιο φαγητο θα μπορούσες να τρως καθε μερα χωρις προβλημα;
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,035 μηνύματα.
απαίσιος γονιός

ποιο φαγητο θα μπορούσες να τρως καθε μερα χωρις προβλημα;
Μακαρόνια με κιμά!!! :dance2:(Αυτο θα φάω και τώρα)



Ποιά είναι η μεγαλύτερη ποσότητα σε βαρύ ποτό (πχ ουίσκι, βότκα, τσίπουρο, ούζο) που έχεις πιεί ποτέ;
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μάλλον κοντά στο ένα μπουκάλι βότκα ή αντίστοιχη ποσότητα τσίπουρου. Πάνε πολλά χρόνια και δεν θυμάμαι ακριβώς, αλλά θυμάμαι ότι μετα έπεσε ξερατο και ύπνος έξω στο χιόνι. Γενικά ήταν άθλια εμπειρία, οπότε δε νομίζω να την επαναλαβω.


Πως αντιμετωπίζεις την απογοήτευση για κάτι που περίμενες καιρό να γίνει και το ήθελες πολύ και τελικά δεν έγινε και κατάλαβες και πως δεν πρόκειται να γίνει ποτέ;
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πως αντιμετωπίζεις την απογοήτευση για κάτι που περίμενες καιρό να γίνει και το ήθελες πολύ και τελικά δεν έγινε και κατάλαβες και πως δεν πρόκειται να γίνει ποτέ;
Χτύπησες φλέβα.

Επειδή μου έχει συμβεί στο παρελθόν και εχω απογοητευτεί πάρα πολύ μετά απο εκείνη την εμπειρία αποφάσισα να μην θέτω ξανα καθόλου expectations και έτσι έκτοτε ζώ πολύ καλά.
Δεν περιμένω τίποτα απο κανέναν.
ίδια ερώτηση
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,063 μηνύματα.
Ακριβώς αυτό που είπε η Χριστίνα: κατεβάζεις τις προσδοκίες σου. Αυτό μπορεί σε κάποιους να φαίνεται αποτυχία αλλά για κάποιους είναι η μόνη λύση επιβίωσης.

Ίδια ερώτηση.
 

erestu

Νεοφερμένος

Η erestu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεναριογράφος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Οι προσδοκίες δεν χτίζονται από μόνες τους, δυστυχώς. Και πρακτικά είναι πολύ δύσκολο να τις «κατεβάσουμε». Ειδικά αν κρύβεται από πίσω μια εξωγενής δύναμη που τροφοδοτεί συνέχεια τη φαντασία μας… Δεν με πληγώνει πια η ματαίωση τους. Ούτε φυσικά έχω καμία απαίτηση από κανέναν. Προτιμώ όμως να ακούω την αλήθεια.

Αυτό που μπορεί να με πληγώσει πραγματικά είναι η υποψία ότι ένας άνθρωπος -οποι@δήποτε- έχει κάποια παραπάνω γνώση ή την ικανότητα να με αποδεσμεύσει οποιαδήποτε στιγμή και παρόλα αυτά επιλέγει να μη το κάνει. Γιατί συμβαίνει αυτό. Δεν μπορώ να καταλάβω…

Και ειλικρινά, έχω κουραστεί να απορώ.


( Αχ Αύρα δεν εμφανίστηκε το μήνυμα σου και έγραψα τα δικά μου παλι. Απαντώ και σε σένα τώρα: ναι αλλά με προϋποθέσεις :P )

Ίδια ερώτηση
 

erestu

Νεοφερμένος

Η erestu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεναριογράφος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Έκανα ήδη μια δόση, αλλά δεν ξέρω ποιο εμβόλιο ήταν… :skull:

Πιστεύεις ότι μπορείς να αλλάξεις τη μοίρα σου ;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όχι, μονάχα να την εκπληρώσεις.



Αλλάζει ο άνθρωπος?
 

erestu

Νεοφερμένος

Η erestu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεναριογράφος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Μπααα

Σε κλίμακα 1 έως 10 πόσο ρουφιάνικο είναι να φλερτάρεις κάποιον απλά και μόνο για να κόψεις αντιδράσεις;
 

erestu

Νεοφερμένος

Η erestu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεναριογράφος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Πιστεύω μόνο ότι έχω διαπιστώσει ιδίοις όμμασι.

Συγχωρείς εύκολα κι αν όχι τι σε εμποδίζει;
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν συγχωρω ευκολα, με εμποδιζει η ελλειψη υπομονης με τους ανθρωπους
ιδια ερωτηση
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top