Ρώτα με να σε ρωτώ

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
να πέσει κάτι και να σπάσει, γενικά οτιδήποτε που δεν πάει όπως το θέλω μπορεί να με κάνει να σπάσω όλο το σπίτι. Χτες κόντεψα να σπάσω την (τρίτη κατά σειρά) ηλεκτρική σκούπα γιατί δε ρουφούσε σωστά. Απλά γεννήθηκα με νεύρα.
εγώ




Συνεχίστε
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Να βρέξω τα ρούχα μου, να πέσει κάτι και να σπάσει, γενικά οτιδήποτε που δεν πάει όπως το θέλω μπορεί να με κάνει να σπάσω όλο το σπίτι. Χτες κόντεψα να σπάσω την (τρίτη κατά σειρά) ηλεκτρική σκούπα γιατί δε ρουφούσε σωστά. Απλά γεννήθηκα με νεύρα.

Τί είναι αυτό που δε θα αλλάξεις με τίποτα στη συμπεριφορά ή τον χαρακτήρα σου ακόμα κι αν ενοχλεί τους άλλους;

Θεωρώ τελείως λάθος να υπερασπιζεσαι κάποιον μόνο και μόνο επειδή είναι φίλος σου, ακόμη κι όταν έχει άδικο ή έστω διαφωνείτε. Σ' όλες τις περιπτώσεις θα πάρω το μέρος αυτουνού που θεωρώ ότι έχει δίκιο, ακόμη κι αν είναι "εχθρός" του φίλου μου. Αυτό έχει ενοχλήσει κάποιους κατά καιρούς αλλά δε με νοιάζει καθόλου γιατί κι εμένα έτσι θέλω να μου φέρονται και εκτιμώ βαθύτατα όσους το κάνουν.



Πες μας 2-3 απόψεις που είχες στο παρελθόν και έχουν αλλάξει.
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Το ελληνικό σχολείο παρέχει πολλές γνώσεις και εφόδια. Η παρέλαση δεν είναι απλώς τυπολατρία. Ο εγωισμός μου δε με εμποδίζει δραματικά στην ανάπτυξη σχέσεων διαπροσωπικών και κυρίως σ' αυτή με τον εαυτό μου.

Ίδια ερώτηση γιατί είναι πολύ κουλ, πες μας 2-3 απόψεις που είχες στο παρελθόν κι έχουν αλλάξει.
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οτι υπάρχει κάτι που μπορεί να σε κάνει χαρούμενο.
Οτι αξίζει να ζείς.
Οτι η αυτοκτονία δεν είναι λύση.

Ίδια ερώτηση γιατι ειναι πολύ cool.
πες μας 2-3 απόψεις που είχες στο παρελθόν κι έχουν αλλάξει.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πίστευα ότι υπάρχει Θεός, πως ασχολείται με το τι κάνουμε στην ζωή μας, μας αγαπάει, μας προστατεύει, και αν είμαστε καλοί άνθρωποι μας ανταμοιβει.

Πίστευα ότι οι γονεις μου είναι έχουν πάρα πολλές γνώσεις και ξέρουν τι είναι σωστό και τι λάθος.

Πίστευα πως είμαι νορμάλ και θα ζήσω μια νορμάλ ζωή.


Υπό ποιες συνθήκες θα δολοφόνουσες;
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Σε περίπτωση αυτοάμυνας.



Πες ένα καλό στοιχείο του χαρακτήρα σου
κι ένα κακό
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γι αυτό έγραψα δολοφονία Αλεξα, γιατί όλοι θα γράφανε για την αυτοάμυνα.
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Αν μου αφήσουν στο "διαβάστηκε" κάποια ερώτηση που θέλω όντως να πάρω απάντηση, ψιλοπρηζω, ειδάλλως κλαιν.


Σε ποιες περιπτώσεις κάνεις μπλοκ κάποιον;
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σε καμια παντα βρίσκω τροπο να γυρισω στο χαβαλε οτιδηποτε.
Μετα εκνευριζονται και με μπλοκαρουν αυτοι :(
Θα μπορουσες να κοψεις τελειως την ζαχαρη;
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Σε καμια παντα βρίσκω τροπο να γυρισω στο χαβαλε οτιδηποτε.
Μετα εκνευριζονται και με μπλοκαρουν αυτοι :(
Θα μπορουσες να κοψεις τελειως την ζαχαρη;
Αν εξαιρεσεις τα καπρις που τρωω, κατα τ αλλα την εχω κόψει ηδη σε ροφήματα και καφέδες.

Ποιό είναι το μέγιστο διάστημα που εχεις μεινει χωρις να πιεις νερο;
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Είμαι κατα του ignore για δυο λόγους κυρίως:

1ον Αν έχω διαφωνία: έχω μάθει να λύνω ότι ειναι να λύσω ευθέως και θεωρω το ignore αντιπαραγωγικό σε αυτό το πλαίσιο σκέψης.
2ον Αν έχω ενόχληση: έχω μάθει να συμβιώνω με τον ιδεολογικό μου αντίπαλο ή να φιλτράρω ότι με ενοχλεί και να κρατάω τα καλά (ναι ακόμα και απο ανθρωπους που δεν χωνεύω)


ΥΓ: Χαρακτηριστικό παράδειγμα ότι, δεν έχω κανένα μέλος σε ignore εδω.

Ίδια ερώτηση.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Δε θα λεγα ότι είμαι υπέρ ή κατά, μερικές φορές βολεύει κυρίως για να μην μπαίνεις στον πειρασμό να απαντήσεις αλλά σε γενικές γραμμές ψιλοχαζο είναι, θα προτιμούσα να υπήρχε κανονικός αποκλεισμός παρόμοιος με των social media.



Απ το 1 μέχρι το 10, πόσο δύσκολο σου είναι να ζητήσεις συγγνώμη;
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Δεν μου ναι δύσκολο, είμαι αρκετά ευαίσθητη και δεν ψήνω να στεναχωρώ ή να αδικώ κόσμο παρολο που μαι ισχυρογνώμων και αν τα πάρω γίνεται μάχη. Θα έλεγα 2 λοιπόν.

Τις λιγες φορές που δεν ζηταω είναι γιατί μπορεί να μην έχω πρόσβαση και να νιώθω πόρτα. Και σίγουρα θα με τρώει που δεν έχω ζητήσει.




ασκείς εύκολα αυτοκριτική;
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Δεν μου ναι δύσκολο, είμαι αρκετά ευαίσθητη και δεν ψήνω να στεναχωρώ ή να αδικώ κόσμο παρολο που μαι ισχυρογνώμων και αν τα πάρω γίνεται μάχη. Θα έλεγα 2 λοιπόν.

Τις λιγες φορές που δεν ζηταω είναι γιατί μπορεί να μην έχω πρόσβαση και να νιώθω πόρτα. Και σίγουρα θα με τρώει που δεν έχω ζητήσει.




ασκείς εύκολα αυτοκριτική;

Σε μεγάλο βαθμό αλλά όχι αηδιαστικό και σίγουρα όχι τόσο φανερό.

Τα του Καίσαρος τω Καίσαρι και τα Εμού εις Εμέ.

Έχω άδικο εκεί αλλά σάλτα και γαργαλήσου αλλού ένα πράγμα. Το ένα δεν αναιρεί το άλλο εξάλλου, δόξα τον εαυτό μου, έχω μπουκέτο επιλογών, δε βαριέμαι ποτέ να τα βλέπω και διασταλτικά τα πράγματα. Η υπερβολική αυτοκριτική αποτελεί μια ενοχική συστολικότητα που υποσκάπτει κάθε δυναμική εξέλιξης και δικαιοσύνης.



Είσαι σε ένα σενάριο όπου έχεις τον χειρότερό σου εχθρό δεμένο απέναντί σου και έχεις αυστηρά δυο επιλογές. Να τον βασανίσεις ή να του δώσεις τη χαριστική βολή. Τι διαλέγεις και γιατί;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Του δίνεις την χαριστική βολή. Αφενός δεν με ενδιαφέρει και τόσο να βασανίζω κόσμο, ο εχθρός μου έκανε ότι έκανε από προσωπικό όφελος, όπως και εγώ, και απλά επικράτησε ο ισχυρότερος, και αφεταιρου γιατί να βασανίσεις ένα άτομο που σέβεσαι;

Επίσης όσο τον βασανίζεις περνά χρόνος και του δίνεις χρόνο να ενεργήσει και να ανατρέψει την κατάσταση ή να συμβούν τυχαία γεγονότα με το ίδιο αποτέλεσμα.

Το τελειώνεις γρήγορα και ψύχραιμα.



Ποιο είναι το αγαπημένο σου συναίσθημα;
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Του δίνεις την χαριστική βολή. Αφενός δεν με ενδιαφέρει και τόσο να βασανίζω κόσμο, ο εχθρός μου έκανε ότι έκανε από προσωπικό όφελος, όπως και εγώ, και απλά επικράτησε ο ισχυρότερος, και αφεταιρου γιατί να βασανίσεις ένα άτομο που σέβεσαι;

Δεν παίζουν όλοι από προσωπικό όφελος. Αυτό, όταν κάτι τέτοιο συμβαίνει έστω, μπορώ να το καταλάβω.

Άλλα δεν μπορώ να τα καταλάβω. Πόσο μάλλον να τα σεβαστώ.

Η τιμή δεν είναι κάτι που αξίζουν όλοι. Αναλόγως τον χαρακτήρα. Κάποιους οφείλεις να τους παλουκώνεις σαν κοινούς εγκληματίες σα γουρούνια μες τη λάσπη. :popeanim: :devil:

Επίσης όσο τον βασανίζεις περνά χρόνος και του δίνεις χρόνο να ενεργήσει και να ανατρέψει την κατάσταση ή να συμβούν τυχαία γεγονότα με το ίδιο αποτέλεσμα.

Το τελειώνεις γρήγορα και ψύχραιμα.

Από τακτικής/στρατηγικής άποψης αν δεν έχεις να αποσπάσεις κάτι χρήσιμο όπως πχ. πληροφορίες, εξαιρετική σκέψη, συμφωνώ.

Ποιο είναι το αγαπημένο σου συναίσθημα;
Μ αρέσει να νιώθω παιχνιδιάρης, αυτή την τρέλα τη ζωηράδα και να κάνω μαλακίες because fuck it μια φορά ζω (παρά το ότι είμαι σφιχτοκ...ς σοβαρός ή και μουρμούρας συνήθως)


Ίδια ερώτηση.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Το συναίσθημα που σού δίνουν τα σκυλάκια. Αυτό το AAAWWWWWWW. Που θες να τα ζουπήξεις και να τα γαργαλίσεις.

Πόσο μακριά θα φτάνατε για μια αγάπη;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top