Ρώτα με να σε ρωτώ

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,022 μηνύματα.
O πατέρας μου είναι αισιόδοξος.
Η μαμά μου είναι καλοκάγαθη .
Η αδερφή μου είναι γοητευτική.


Πες μια φορά που έγινες ρόμπα μπροστά σε κόσμο.
 

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Περνούσα με τη μηχανή μπροστά από στάση λεωφορείου και κοιτούσα κάτι κοράσια που ήταν εκεί. Δεν πρόσεξα ότι το ταξί μπροστά είχε σταματήσει και καρφώθηκα στον προφυλακτήρα, όχι για να πέσω όμως. Ωστόσο, χτύπησα εκεί που δεν πιάνει μελάνι τόσο δυνατά, που έμεινα κόκκαλο από τον πόνο. Δεν μπορούσα να κουνηθώ, να κατέβω, τπτ. Τα κοράσια γελούσαν φυσικά, ο ταρίφας τρόμαξε γιατί ούτε να μιλήσω δεν μπορούσα...
Ευτυχώς φορούσα κράνος και δεν είδαν φάτσα!

Ίδια
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Κατενθουσιασμένη εγώ στην Αριστοτέλους, με τη φωτογραφική στο χέρι ενώ έξω χιονίζει, τραβάω φωτογραφίες τα παγκάκια, τα δέντρα, τους ανθρώπους, μ ένα ύφος καλλιτέχνη πολλών καρατίων. Με κοιτούσαν, λοιπόν, κάτι πιτσιρίκια με τη φωτογραφική και το όλο στυλάκι μου και με θαύμαζαν, μέχρι που... γίνεται το κακό και γλιστράω και τρώω μια θεαματικότατη τούμπα με τα χέρια στον αέρα για να σώσω τη μηχανή, έσκασα με το στήθος μπροστά. Τα πιτσιρίκια έκλαψαν απ' το γέλιο, να με δείχνουν και να κακαρίζουν. Ε τι να κάνω, άρχισα να γελάω κι εγώ.


πες μας τον λόγο που χώρισες με τον/την τελευταίο/α πρώην σου (με τον τέως δηλαδή)
 

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Αρρώστησα, μπήκα νοσοκομείο, δεν έβρισκαν τι είχα, ήμουν μια βδομάδα στο κρεβάτι και έτρεχα από γιατρό σε γιατρό. Και αυτή μόλις τελείωνε τη δουλειά έβγαινε για καφέ με τις φίλες της και έμενα μόνος σπίτι και να να τρέχω στους γιατρούς. Αλλά, μου είπε: "Φαΐ είχα φτιάξει, τι άλλο ήθελες να κάνω;"
Τι να κάνω και εγώ ζήτησα ταπεινά συγνωμη και την έστειλα στη μάνα της

Ίδια
 

Νηματολάγνος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νηματολάγνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας. Έχει γράψει 338 μηνύματα.
Διαφορα ηλικιας. 22 εγω, 35 αυτη, δεν ηθελε να μαθευτει απο τους γονει της η σχεση μας.

Μια φορα που εγινες ρεζιλι των σκυλιων;
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Εεε... ξέρω γω πριν λίγο είπα...

Άντε, να πω κι άλλο. Μια φορά σχετικά μικρή στην Αμαλιάδα ήμουν σε μια παιδική χαρά και μούτζωσα ένα παιδάκι που μου σπασε τα νεύρα. Ε το είδε η μάνα του, έτρεξε προς το μέρος μου και μου έκανε ολόκληρο κήρυγμα και "αυτές τις χειρονομίες να τις κάνω στην οικογένειά μου". Το καμάρι της που δε μας άφηνε να κάνουμε τσουλήθρα αν δεν του δίναμε μια πέτρα για "εισιτήριο" δεν την πείραζε, κλώσα. Δεν ξέρω αν θεωρείται ρεζίλι των σκυλιών αλλά ντράπηκα πάρα πολύ.



Απ το 1 μέχρι το 10, πόσο πολύ θες μια αγκαλίτσα τώρα;
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.

Guest 090132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εεεεε δεν είχα προλάβει να το διαβάσωωω, ξαναπες το μου σε pm και απάντα και την ερώτηση για την αγκαλίτσα.
Καλύτερα που δεν πρόλαβες. Επίσης, 10. Νιώθω σκατά τελευταία οπότε θα πάρω όσες αγκαλίτσες μου δίνετε.

σορρυ, συνεχίστε.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Αυτοτιμωρία -> Μη αυτοπεποίθηση -> Ενδοσκόπηση -> Ανασυγκρότηση

Πόσα μπουφάν/παλτά έχεις και χρησιμοποιείς;
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Εχ, κάτσε να τα μετρήσω :P

Πρέπει να χω 12 και χρησιμοποιώ τα 4-5 αυτόν τον καιρό.


Απ' το 1 = με τίποτα μέχρι το 10 = χωρίς να υπάρχει καν legit λόγος, πόσο εύκολα θεωρείς ότι ζηλεύεις μέσα σε μια σχέση;
 

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
3-4, έχουμε ανασφαλίτσες, δεν είμεθα τέλοιοι.

Σκηνικό που έχεις κάνει για ζήλεια;
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
3-4 είναι λίγο καλέ, τι δεν είμεθα τέλειοι μου λες :laugh:

Δεν κάνω σκηνικά ζήλειας, I am way too proud for that. Προτιμώ το low-key passive aggressiveness, αν και τις περισσότερες φορές είναι τόσο low-key που ο άλλος δεν το παίρνει καν χαμπάρι και στο τέλος το ξεχνάω κι εγώ. :P


Υπάρχει κάποιο επάγγελμα που να σε ελκύει πολύ όταν ασκεί το αντίθετο φύλο; (πώς λένε για τους ένστολους πχ).
Αν ναι, ποιο/α και γιατί;
 

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Όχι ιδιαίτερα. Ας πω παιδαγωγικά γιατί θα ξέρει να μεγαλώσει παιδιά και θετικές επιστήμες γιατί θα στροφάρει. Αλλά σεξουαλικά να με ελκύει λόγο επαγγέλματος δεν με καίει ιδιαίτερα.

Με βαθμό 10 = "με ξέρει όλη η περιοχή, έχω μια α είδους φήμη και γνωριμίες από το μπακάλικο της γειτονιάς μέχρι τα νυχτερινά μαγαζιά", μέχρι το 1 = "δεν με νοιάζουν αυτά", πόσο διαχυτικός είσαι στην τοπική κοινωνία;
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
3 :)


Συγκρατείς στη μνήμη και δίνεις τις ανάλογες ευχές σε γιορτές και επέτειους συγγενών, φίλων κλπ.;
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Ναι, εννοείται.

Ποιο είναι το καλύτερο δώρο που έχεις πάρει μέχρι σήμερα;
 

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το επί χρόνια αγαπημένο παλτό φίλης, που μου το 'κανε δώρο στα γενέθλιά μου (βλ το παλιό μου παλτό τού Δάντη, που 'ναι ένα απ' τα τραγούδια μας).

Μου άρεσε η ερώτηση, οπότε αφήνω την ίδια.
Ποιο είναι το καλύτερο δώρο που έχεις πάρει μέχρι σήμερα;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top