Ρώτα με να σε ρωτώ

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Να γίνω αρχαιολόγος


Τι είναι αυτό που το θεωρείς απαραίτητο στη ζωή σου
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Ανθρώπινη συντροφιά



Τι μπορεί να σε ξενερώσει εμφανισιακά (στο αντίθετο φύλο) ;
 

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Τα απαιριποίητα μαλλιά.

Πλένεις τα δόντια, από συνήθεια, από θέμα υγείας ή δεν τα πλένεις;
 

Aggelos.95

Νεοφερμένος

Ο Aggelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Θεμα υγειας.

Αγαπημενο φαγητο;
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Παραδόξως αυτόν τον καιρό δεν έχω κάποιο συγκεκριμένο... Στα τοπ μου πάντως σίγουρα είναι σουτζουκάκια με ρύζι, κοτόσουπα αυγολέμονο, τηγανητά καλαμαράκια και παϊδάκια στα κάρβουνα.



Πόσο έξυπνο θεωρείς τον εαυτό σου;
 

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
10/10

Ποιά είναι η αγαπημένη σου αίσθηση και ποιά η αγαπημένη σου νοητική διεργασία;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Dude what? :laugh:

Αγαπημένη αίσθηση... Αγαπημένη; Ποτέ μου δεν το είχα σκεφτεί έτσι... Ξέρω γω; Μάλλον η αφή, αν συμπεριλάβουμε όλο το σώμα και όχι μόνο το δέρμα (πχ η αίσθηση που προκαλεί ένα μασάζ σε όλο μας το νευρικό σύστημα). Η γεύση και η όσφρηση μπορεί να γίνουν εξαιρετικά ευχάριστες, αλλά μπορεί να σε στείλουν και στην κόλαση.

Τώρα το άλλο είναι ακόμη πιο αφηρημένη ερώτηση. Όπως και να' χει, θα απαντήσω την ενσυναίσθηση αν και δεν είμαι σίγουρη ότι ανήκει στις νοητικές διεργασίες που εννοείς.




Αν έγραφες ένα μυθιστόρημα, τι υπόθεση θα είχε;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ένας άντρας σκοτωνει την γυναίκα του επειδή ήταν υπερβολικά γκρινιαρα και ειρωνική και μετά σκηνοθετεί την απαγωγή της. Ο σκύλος της γυναίκας ένα τσιουαουα προσπαθεί να υποδείξει στου αστυνομικούς ποιος είναι ο πραγματικός δολοφόνος και ο άντρας προσπαθεί να τον βγάλει από τη μεση.

Θα πήγαινες διακοπές εντελώς μονος/η και αν ναι που;
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Ναι, πολύ άνετα. Δε θα είχα θέμα με το μέρος, γιατί στα μέρη με κόσμο θα έβρισκα παρέα επιτόπου και στα μέρη χωρίς κόσμο θα άραζα, θα έτρωγα, θα έβγαζα τις φωτογραφίες μου και θα ηρεμούσα. Τώρα πού συγκεκριμένα δεν ξέρω, αλλά θα προτιμούσα κάπου με θάλασσα και οργανωμένο κάμπινγκ.



Ποια ταινία θα επέλεγες για το πρώτο σας ραντεβού σε σπίτι;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η ταινία επιλέγεται ανάλογα με τα γούστα και την ψυχοσύνθεση του εκάστοτε κορασιου, διότι η ταινία είναι απλά ένας καταλύτης για κάτι άλλο και όχι ο σκοπος. Συνεπώς δεν μπορεί να δωθει σαφής απαντήση στο παρόν ερώτημα εκτός και η ερωτουσα υπαινισσεται πως αντιμετωπίζουμε όλα τα κορασια με συγκεκριμένο τρόπο μαζικής παραγωγής.

Πότε φοβήθηκες περισσότερο στη ζωή σου.
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Όταν οι δύο μεγαλύτεροι φόβοι μου, τα φαντάσματα και τα ποντίκια, ενώθηκαν σ ένα: ονειρεύτηκα ότι ένα ποντίκι φάντασμα είχε ανέβει στο κρεβάτι μου. Ξύπνησα κλαίγοντας.

Πες ένα φεικ κουτσομπολιό που έχεις μάθει για τον εαυτό σου από τρίτους.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Βρε, γιατί πας να βγάλεις απ τη μύγα ξύγκι; Η κοπέλα σου λέει "διάλεξε εσύ, εμένα μ' αρέσουν όλα, δεν έχω θέμα" και πρέπει ΕΣΥ να διαλέξεις. Η ερώτηση δε στοχεύει στο γούστο του κορασιου αλλά στο ποια θεωρείς ΕΣΥ κατάλληλη. Jeez, young people these days...


Δύο φορές έχω φοβηθεί πραγματικά και δεν μπορώ να επιλέξω ανάμεσά τους. Η πρώτη ήταν τον Αύγουστο του 2007 με τις πυρκαγιές σε όλη την Ελλάδα και συγκεκριμένα τη μέρα που η φωτιά σταμάτησε ακριβώς μπροστά στο χωράφι μας. Η δεύτερη ήταν το 2009 που πηγαίναμε Σάμο και φοβηθήκαμε (όλοι οι επιβάτες) ότι θα πέσει το αεροπλάνο. Οι μισοί έκλαιγαν κι οι άλλοι μισοί προσεύχονταν.




Ποιον θα επέλεγες από εδώ για συγκάτοικο και γιατί;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Όταν οι δύο μεγαλύτεροι φόβοι μου, τα φαντάσματα και τα ποντίκια, ενώθηκαν σ ένα: ονειρεύτηκα ότι ένα ποντίκι φάντασμα είχε ανέβει στο κρεβάτι μου. Ξύπνησα κλαίγοντας.

Πες ένα φεικ κουτσομπολιό που έχεις μάθει για τον εαυτό σου από τρίτους.
Όπα σορρυ ποσταραμε ταυτόχρονα, θα σου απαντήσω.

Ότι στην 5ημερη ολοκλήρωσα με το τότε αγόρι μου (επειδή κοιμόμασταν στο ίδιο δωμάτιο λογικά).

Η ερώτησή μου είναι από πάνω με bold
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τον @Fast γιατί έχει paperback όλα τα βιβλία που θέλω να διαβάσω και μαγειρεύει κιόλας.

Πότε ένιωσες την μεγαλύτερη δυστυχία στη ζωή σου.
 

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Αγνοώ την απάντηση του Χάκερ οπότε απαντάω και εγώ στην ερώτηση της Αγάπης. Την Αγάπη, γιατί είναι από τις λίγες που πρέπει να ξέρουν να νιώθουν.

Η απάντηση στον Χάκερ είναι το 2014.

Ποιά είναι η αντίδραση σου όταν εκνευρίζεσαι με κάποιον;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Σ' ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά γιατί αυτό με καθιστά καλή συγκάτοικο; Καημένο μου παιδί, πλήρης άγνοια κινδύνου :laugh:

Η αντίδρασή μου όταν εκνευρίζομαι με κάποιον δεν είναι στάνταρ αλλά συνήθως παίρνω δολοφονικό βλεμματάκι και μιλάω κοφτά.



Ποια είναι/ήταν η χειρότερή σου συνήθεια;
 

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Δεσμεύομαι να πλένω όλα τα πιάτα και να καθαρίζω το σπίτι όταν είναι η σειρά μου. Θα φέρνω και κουλουράκια από τον φούρνο της γειτονιάς για τον καφέ. :beer: Για να μην αρχίσεις να μου μιλάς κοφτά και εμένα :P

Συνήθιζα να κατακρίνω τον εαυτό μου, τις πράξεις μου, τα συναισθήματα μου. Για καλή μου τύχη το σταμάτησα αυτό.

Με ποιόν/ποιά θα ήθελες να είσασταν συμμαθητές στο σχολείο;
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Με τη @Λένω, θα ήμασταν εγώ το φυτό της θετικής, εκείνη το φυτό της θεωρητικής και θα ανταλλάζαμε σημειώσεις και ασκήσεις, θα φαινόμασταν τα πιο ήσυχα και καλά κορίτσια ενώ στην πραγματικότητα θα είχαμε ρίξει φτυάρι για τη μισή τάξη και δε θα τσακωνόμασταν σχεδόν ποτέ. Εξάλλου μου θυμίζει πολύ την κολλητή μου με την οποία ήμασταν όντως διπλανές στο σχολείο. Κολλητός μας θα ήταν ο @Fast τον οποίο θα πρήζαμε 24/7 γι' αυτούς που γουστάρουμε κι εκείνος θα μας έκραζε γιατί ασχολούμαστε με αγόρια που δε μας αξίζουν. Εσύ Γιαννούτα θα ήσουν ανάμεσα στους φίλους μας αλλά θα έκανες κυρίως παρέα με τ' αγόρια του τμήματος και θα ήσουν σε άλλο "πηγαδάκι".




Τι είδος μαθητή ήσουν στην τάξη σου; (φυτό, δημοφιλής, κλόουν, κλπ)
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Δημοφιλές φυτό που κανείς δεν ήθελε όταν χωριζόμασταν σε ομάδες στο βόλει.

Την ίδια ερώτηση γιατί ήταν πολύ ωραία!
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Daydreamer στο μάθημα, έλεγα πολλά αστεία και πλακωνομουν τακτικά.

Περιέγραψε τη χειρότερη μέρα της ζωής σου.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top