Πώς με φαντάζεσαι;

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν εκλαμβάνεις την ευγένεια ως θλιβερότητα τότε είναι δικό σου πρόβλημα και όχι δικό μου!

Άλλο ένα πρόβλημα στη λίστα!

Κανονικά θα έπρεπε να κριντζάρεις όσο δεν παίρνει άλλο!

Παίζει να έχω οιδιπόδειο.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Αυτό ακούστηκε τέρμα sad.

Θα περιγράψω την Αγάπη γιατί η Λένω μου θυμίζει τη μάνα μου και κριντζαρω λίγο.


Επειδή η Αγάπη μας κοπανησε μπαμ τη φάτσα της με το καλημέρα και δεν μας άφησε καν να αναρωτιομαστε (μέγα λάθος) θα περιγράψω απλά πως τη φαντάζομαι σαν συμπεριφορά.

Οταν την γνωρίζεις πρώτη φορά είναι ντροπαλή και συνεσταλμενη και θα βγάλει αμηχανία. Από μέσα βέβαια τα γρανάζια δουλεύουν στο φουλ και σε σκαναρει από πάνω μέχρι κάτω προσπαθώντας να καταλάβει σε ποια κατηγορία μαλακά να σε κατατάξει. Στην περίπτωση που σε κατατάξει σε ελαφρές αποδέκτες κατηγορίες μαλακινσης και αισθανθεί ότι την αποδέχεσαι αρχίζει να χαλαρώνει και να αφήνει ελεύθερο τον πραγματικο της εαυτό.

Εκεί καταλαβαίνεις ότι η πρώτη εντύπωση δεν είχε καμία σχέση με την πραγματικότητα καθώς πλέον βρίσκεσαι αντιμέτωπος με ένα χείμαρρο high energy λογοδιαροιας. Σε ρωτάει συνεχώς πράγματα για σένα όπως ακριβώς έκανε εκείνο το ενοχλητικό κοριτσάκι στην τρίτη δημοτικού, αλλά θέλει να την ρωτάς κι εσύ γιατί αλλιώς παρεξηγείται. Αν την ρωτήσεις γιατί θα σου πει επειδή δεν νοιάζεσαι για μένα αλλά κατά βάθος είναι γιατί δεν της δίνεις την ευκαιρία να μιλήσει κι άλλο.
Είναι το κορίτσι που μετά από τρεις ώρες συναναστροφης θες να τη φιλήσεις μόνο και μόνο για να ηρεμήσει λίγο το κεφάλι σου και όταν την έχεις αγκαλιά σου περνάει φευγαλέα η σκέψη να τη σφίξεις λιιιιιγο πιο δυνατά για λιιιιιγο περισσότερη ώρα και να ησυχάσεις.

Είναι επικοινωνίακη αλλά όταν την γράφεις τσατίζεται και θέλει να σε χτυπήσει αλλά επειδή είναι μιση μερίδα πονάει αυτή περισσότερο από σένα και έτσι δεν το κάνει αλλά αντίθετα κατάληγει να κλαίει από τα νεύρα της αφού βγάλει τσιριδα στο μαξιλάρι. Με δύο σταγόνες αλκοόλ χορευει στο τραπέζι και αν κάτσει δύο μέρες συνεχόμενες σπίτι παθαίνει κατάθλιψη.

Είναι αγαπησιαρα αλλά ταυτόχρονα και ζηλιαρογατο. Παρόλο που δεν το δείχνει λόγο εγωισμού μέσα βράζει στο ζουμί της. Προσπαθεί να προβάλει εικόνα emotional stability αλλά μόλις την ρωτήσεις τι έχει θα σου πει "Τίποτα!"

Αχαχαχ τι έχεις κάνει εδώ βρε άνθρωπε, ολόκληρη ψυχανάλυση! Σε γενικές γραμμές μέσα έχεις πέσει, απλώς:

1. Στην αρχική γνωριμία είμαι κάτι μεταξύ σοβαρής και φιλικής, αλλά καθόλου ντροπαλή και συνεσταλμένη. Λιγάκι σνομπ, ίσως. :P

2. Για το γράψιμο, αν καταλάβω ότι είναι επιτηδευμένο (για να "κολλήσω" δηλαδή), απλώς ξενερώνω. Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση, φιλική ή μη, θα ρωτήσω αν τρέχει κάτι. Τσιρίδα έτσι στο ξεκάρφωτο μόνο για τη βιοχημεία 2 έχω ρίξει. Κλάματα ναι.

3. Δυστυχώς για την τσέπη μου χρειάζομαι πολύ παραπάνω από 2 σταγόνες για να μεθύσω. Ευτυχώς για εσάς χορεύω και με πορτοκαλάδα άμα έχω κέφια.

4. Ζηλιαρόγατο δεν ξέρω αν είμαι γιατί δε ζηλεύω εύκολα, αλλά ναι, αν τύχει, έτσι όπως τα λες είναι.

Γενικά σ όλα τ' άλλα κάπως έτσι είμαι, χε.
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ τη @Λένω τη φαντάζομαι 165 ψιλοεναλλακτικιά - άλλα όχι πολύ: Καμιά παντελόνα σε λαδί χρώμα ή τζην καμπάνα, κάνα σανδάλι με δαχτυλοχωρίστρα και λιτά σκουλαρίκια σαν αυτά που πουλάνε στην Ακρόπολη. Όταν μιλάει είναι ευγενική και φιλική σαν δασκάλα αγγλικών.

Φαστ - αρκετά ψηλός, κανονικό βάρος, όχι ιδιαίτερα γυμνασμένος, baby face, ανοιχτό δέρμα, καστανά μαλλιά, ανοιχτά καφέ ή πράσινα μάτια, πάντα ξυρισμένος, βαριά φωνή, ελαφρώς φλωρικο στυλ :P
Τι σημαίνει φλώρικο στυλ; Να ξέρω αν είναι να φέρω δίκανο εκεί στη Σπάρτη!

Κατά τ' άλλα μπράβο σου έπεσες μέσα σχεδόν σε όλα, μάτια έχω πράσινα σκούρα και δεν έχω baby face.
 

element skate

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βρασιδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 950 μηνύματα.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
@Agaphbou σε φαντάζομαι με κόκκινο κραγιόν, ροζ μπουφάν και μποτάκια ΟΥΓΚ να περιφέρεσαι στα μαγαζιά καλλυντικών της Σπάρτης.

Όταν σε γνωρίζει κάποιος στην αρχή σε συμπαθεί, αλλά μετά όταν μαθαίνει το γούστο σου στη μουσική και στους άντρες και στο πως συνδέονται - π.χ. στο τραγούδι της χρύσπας "άντρες 100%" καταλαβαίνει πως πρόκειται για διαβολικό θηλυκό, που ψάχνει έναν παπαμιχαήλ να γίνει η βουγιουκλάκη του!

Στη σχέση είσαι περιποιητική και πάντα προσπαθείς να σιγουρεύεσαι ότι ακούς τον άλλον. Σου αρέσουν πολύ οι ρομαντικές δραστηριότητες όπως ντίσνευ και δείπνο στο σπίτι με κεριά ή σε καλό εστιατόριο ντυμένοι επίσημα(ή ακόμα και βόλτα σε λίμνη με πάπιες). Αν όμως σου τη δώσει, εκεί που θα του φτιάχνεις το φραπέ με εβαπορέ, θα σου πέσει τάχα μου κατά λάθος αλάτι, αντί για ζάχαρη, και θα γελάς με τις φίλες σου στο viber ασταμάτητα για 36 ώρες!!! Αν, π.χ., έχετε κανονίσει να δείτε ρομαντική κομεντί απ' αυτές που σ' αρέσουν, αλλά αυτός στο ακυρώνει και πάει να φάει σουβλάκια με τους φίλους του ή αν σου πάρει μικρό δώρο σε χρώμα που μισείς π.χ. λαδί ή καφετί.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
@Agaphbou σε φαντάζομαι με κόκκινο κραγιόν, ροζ μπουφάν και μποτάκια ΟΥΓΚ να περιφέρεσαι στα μαγαζιά καλλυντικών της Σπάρτης.

Όταν σε γνωρίζει κάποιος στην αρχή σε συμπαθεί, αλλά μετά όταν μαθαίνει το γούστο σου στη μουσική και στους άντρες και στο πως συνδέονται - π.χ. στο τραγούδι της χρύσπας "άντρες 100%" καταλαβαίνει πως πρόκειται για διαβολικό θηλυκό, που ψάχνει έναν παπαμιχαήλ να γίνει η βουγιουκλάκη του!

Στη σχέση είσαι περιποιητική και πάντα προσπαθείς να σιγουρεύεσαι ότι ακούς τον άλλον. Σου αρέσουν πολύ οι ρομαντικές δραστηριότητες όπως ντίσνευ και δείπνο στο σπίτι με κεριά ή σε καλό εστιατόριο ντυμένοι επίσημα(ή ακόμα και βόλτα σε λίμνη με πάπιες). Αν όμως σου τη δώσει, εκεί που θα του φτιάχνεις το φραπέ με εβαπορέ, θα σου πέσει τάχα μου κατά λάθος αλάτι, αντί για ζάχαρη, και θα γελάς με τις φίλες σου στο viber ασταμάτητα για 36 ώρες!!! Αν, π.χ., έχετε κανονίσει να δείτε ρομαντική κομεντί απ' αυτές που σ' αρέσουν, αλλά αυτός στο ακυρώνει και πάει να φάει σουβλάκια με τους φίλους του ή αν σου πάρει μικρό δώρο σε χρώμα που μισείς π.χ. λαδί ή καφετί.

Όσο κι αν μου βγαίνει η έμφυτη τάση του σπασίκλα, δε θα το διορθώσω (κι ας έχεις πέσει έξω σχεδόν σε όλα) γιατί εκτιμώ τον χρόνο που σου πήρε να τα σκεφτείς και να τα γράψεις, χε. Μερικά είχαν πλάκα κιόλας!

Α, κι επειδή δεν είχα απαντήσει εδώ στην απορία σου, φλωρικο στυλ εννοούσα με πόλο μπλουζάκι, πουλοβερακια, υφασμάτινα παντελόνια, δερμάτινα μποτάκια κτλ, το κλασικό ντύσιμο του μοσχοαναθρεμμενου καλού παιδιού :P


Εντιτ: αυτό όμως δε θα αντέξω να το αφήσω έτσι, ΟΧΙ ΜΕ ΟΥΓΚ ΒΡΕ ΦΑΣΤ, είναι ό,τι πιο άσχημο μετά τα κροκς και την τρίπατη παντόφλα!!!
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όσο κι αν μου βγαίνει η έμφυτη τάση του σπασίκλα, δε θα το διορθώσω (κι ας έχεις πέσει έξω σχεδόν σε όλα) γιατί εκτιμώ τον χρόνο που σου πήρε να τα σκεφτείς και να τα γράψεις, χε. Μερικά είχαν πλάκα κιόλας!

Α, κι επειδή δεν είχα απαντήσει εδώ στην απορία σου, φλωρικο στυλ εννοούσα με πόλο μπλουζάκι, πουλοβερακια, υφασμάτινα παντελόνια, δερμάτινα μποτάκια κτλ, το κλασικό ντύσιμο του μοσχοαναθρεμμενου καλού παιδιού :P
Εχω απορία σε τι έπεσα μέσα! Μεγάλωσα φορώντας φόρμες επειδή βαριόμουν, τώρα ντύνομαι πολύ απλά και λιτά αλλά ίσως αν είχα χρόνο/χρήματα να ντυνόμουν έτσι "φλώρικα" τα οποία σε εμένα θα φαινόντουασν τέλεια.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
@Agaphbou σε φαντάζομαι με κόκκινο κραγιόν, ροζ μπουφάν και μποτάκια ΟΥΓΚ να περιφέρεσαι στα μαγαζιά καλλυντικών της Σπάρτης.

Όταν σε γνωρίζει κάποιος στην αρχή σε συμπαθεί, αλλά μετά όταν μαθαίνει το γούστο σου στη μουσική και στους άντρες και στο πως συνδέονται - π.χ. στο τραγούδι της χρύσπας "άντρες 100%" καταλαβαίνει πως πρόκειται για διαβολικό θηλυκό, που ψάχνει έναν παπαμιχαήλ να γίνει η βουγιουκλάκη του!

Στη σχέση είσαι περιποιητική και πάντα προσπαθείς να σιγουρεύεσαι ότι ακούς τον άλλον. Σου αρέσουν πολύ οι ρομαντικές δραστηριότητες όπως ντίσνευ και δείπνο στο σπίτι με κεριά ή σε καλό εστιατόριο ντυμένοι επίσημα(ή ακόμα και βόλτα σε λίμνη με πάπιες). Αν όμως σου τη δώσει, εκεί που θα του φτιάχνεις το φραπέ με εβαπορέ, θα σου πέσει τάχα μου κατά λάθος αλάτι, αντί για ζάχαρη, και θα γελάς με τις φίλες σου στο viber ασταμάτητα για 36 ώρες!!! Αν, π.χ., έχετε κανονίσει να δείτε ρομαντική κομεντί απ' αυτές που σ' αρέσουν, αλλά αυτός στο ακυρώνει και πάει να φάει σουβλάκια με τους φίλους του ή αν σου πάρει μικρό δώρο σε χρώμα που μισείς π.χ. λαδί ή καφετί.

Άντε, ας σου λύσω την απορία.
- Φοράω μερικές φορές κόκκινο κραγιόν αλλά βράδυ μόνο
- Στη Σπάρτη δε μ αρέσουν τα μαγαζιά, αλλά στη Θεσσαλονίκη όντως περιφερόμουν στο sephora κάθε τρεις και λίγο
- Τα 90s και 00s trash τ ανεβάζω στον χαβαλέ βρε φαστακο, αφού ξέρεις τι ακούω...
- Είμαι περιποιητική, δεν ξέρω αν ακούω πάντα τον άλλον, ανάλογα τα κέφια.
- Όντως χάλια χρώματα το καφέ και το λαδί.

Όλα τα υπόλοιπα όχι :P
 
Τελευταία επεξεργασία:

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
δλδ δε σ' αρεσει η ντισνευ ή τα ρομαντικά δείπνα; :down:

Ντισνευ εννοούμε τις ταινίες της Ντισνευ ή το λούνα παρκ; αν λέμε το πρώτο, αδιάφορο, αν λέμε το δεύτερο um yaaaas τότε μ αρέσει πολύ!! Τα ρομαντικά δείπνα καλά είναι αλλά δεν τα κατατάσσω στα top dates για να το αναφέρεις σαν χαρακτηριστικό μου. Γενικά ό,τι είναι ρομαντικό με την κλασική έννοια μου φαίνεται λίγο ξενέρωτο. :P
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ντισνευ εννοούμε τις ταινίες της Ντισνευ ή το λούνα παρκ; αν λέμε το πρώτο, αδιάφορο, αν λέμε το δεύτερο um yaaaas τότε μ αρέσει πολύ!! Τα ρομαντικά δείπνα καλά είναι αλλά δεν τα κατατάσσω στα top dates για να το αναφέρεις σαν χαρακτηριστικό μου. Γενικά ό,τι είναι ρομαντικό με την κλασική έννοια μου φαίνεται λίγο ξενέρωτο. :P
Είχα δίκιο και εκεί, επομένως. 😏
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εντελώς αποδυναμωμένο απο fasting με μια βαλιστρα στο χέρι
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εντελώς αποδυναμωμένη από την αϋπνία, με ένα μπουκάλι στο χέρι.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Φαντάζομαι τον @hack3r και την @_Christine_ να παίζουν σ' ένα σίριαλ και να είναι εκείνοι οι χαρακτήρες που μισιούνται, τη λένε μονίμως ο ένας στον άλλο ώσπου ένα πρωί μετά από μεθύσι ξυπνάνε στο ίδιο κρεβάτι γυμνοί και μέσα στη φρίκη τους προσπαθούν να καταλάβουν τι συνέβη.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Φαντάζομαι τον @hack3r και την @_Christine_ να παίζουν σ' ένα σίριαλ και να είναι εκείνοι οι χαρακτήρες που μισιούνται, τη λένε μονίμως ο ένας στον άλλο ώσπου ένα πρωί μετά από μεθύσι ξυπνάνε στο ίδιο κρεβάτι γυμνοί και μέσα στη φρίκη τους προσπαθούν να καταλάβουν τι συνέβη.
Αν τα βάλεις κάτω, μάλλον αυτό που έγινε είναι η σύλληψη του Αντίχριστου.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Δυνατη γυναικα αλλα και ευαισθητη,και το κρυβεις πολυ καλα,αψογα :D
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Φαντάζομαι τον @hack3r και την @_Christine_ να παίζουν σ' ένα σίριαλ και να είναι εκείνοι οι χαρακτήρες που μισιούνται, τη λένε μονίμως ο ένας στον άλλο ώσπου ένα πρωί μετά από μεθύσι ξυπνάνε στο ίδιο κρεβάτι γυμνοί και μέσα στη φρίκη τους προσπαθούν να καταλάβουν τι συνέβη.
Το είχε φανταστεί και ο Ρήγας με τον Μαρκορά και την Κουντουράτου. Βέβαια οι υποφαινόμενοι δεν φέρνουν ούτε σε Μαρκορά, ούτε σε Κουντουράτου.

Δεν εννοώ εμφανισιακά, για αυτά που γράφετε λέω.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top