Πώς με φαντάζεσαι;

rafaela11

Διάσημο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,324 μηνύματα.
Τι τέλειο θέμα! :laugh:

Εντάξει συμφωνώ με όλους σας!!

Λοιπόν, καθημερινή καλοκαιριάτικα χωρίς μπάνιο ή έξοδο, οπότε αναγκαστικά στέκι. Για να ξεφύγουμε από την καθημερινή ανταλλαγή μπινελικίων για ευαίσθητα θέματα, ανοίγω τούτο εδώ, όπου θα γράφει, όποιος θέλει, μια περιγραφή για όποιο μέλος του e steki θέλει. Ξεκινάω με τον @Ουριήλ (χαβαλέ κάνουμε, ε):

Πολύ καλό παιδί, δικός μας Χριστιανός, αλλά με απαράδεκτες φιλογουόκ απόψεις, ο Ουριήλ είναι ο τύπος ανθρώπου που θα αποκαλούσες «ειρηνοποιό.» Είναι ευαίσθητος και ρομαντικός, έχει μια αγνότητα που χάθηκε πια στην εποχή μας. Κόντρα σε όλους και σε όλα, πιστεύει στους ανθρώπους, που τον έχουν προδώσει πολλές φορές, αλλά δεν το βάζει κάτω.
Κάθε μέρα ξυπνάει στις 8:30 ακριβώς, είτε έχει να κάνει κάτι είτε όχι, με ήχο αφύπνισης ένα κομμάτι κλασσικής μουσικής. Το πρωινό του αποτελείται από πράσινο τσάι με ελάχιστο λεμόνι, βρώμη και αποξηραμένα δαμάσκηνα. Όταν φίλοι ή συγγενείς του του φέρνουν να φάει κρέας το δέχεται ευγενικά, αλλά όταν φεύγει κλαίει πάνω από το σώμα του αδικοχαμένου κοτόπουλου (ή γουρουνιού ή ό,τι άλλο) και μετά το δίνει σε άστεγους Ρουμάνους (γιατί δεν θέλει να πετάει φαγητό).
Στο στέκι μπαίνει για αποφόρτιση από το απαιτητικό πρόγραμμα των Ρουμανόγυφτων στο πανεπιστήμιο και από τον εθελοντισμό (που φυσικά κάνει), μετά την καθιερωμένη του βόλτα με το ποδήλατο στους δρόμους του Βουκουρεστίου. Guilty pleasures του είναι να ακούει κρυφά κλαρίνα, να βλέπει παλιά βίντεο της Αννίτας Πάνια και να σκάει στα γέλια με τα ξεκατινιάσματα στο ε στέκι, ενώ παριστάνει τον ειρηνιστή (και να λύνεται τελείως στα γέλια όταν πιστεύουν ότι όντως είναι ειρηνιστής...)

Σειρά σας :shifty:
Επίσης Ηλία να συμπληρώσω κάτι; Δεν πιστεύετε και εσείς ότι ο @Ουριήλ και ο @ultraviolence έχουν παρόμοια αυρα; vibe;

Εγώ πάντως ναι, κι νομίζω θα ήταν πολύ καλοί φίλοι στην πραγματική ζωή. :)
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,980 μηνύματα.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,940 μηνύματα.
Τι τέλειο θέμα! :laugh:

Εντάξει συμφωνώ με όλους σας!!


Επίσης Ηλία να συμπληρώσω κάτι; Δεν πιστεύετε και εσείς ότι ο @Ουριήλ και ο @ultraviolence έχουν παρόμοια αυρα; vibe;

Εγώ πάντως ναι, κι νομίζω θα ήταν πολύ καλοί φίλοι στην πραγματική ζωή. :)
Ρουμανια-Γαλλία, ένα 50-50 δρόμος, ετσι @Ουριήλ ; :hehe:
Πέρα από την αύρα, έχουμε και παρόμοιο μαλλί να προσθέσω αχαχ.
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 990 μηνύματα.
Ρουμανια-Γαλλία, ένα 50-50 δρόμος, ετσι @Ουριήλ ; :hehe:
Πέρα από την αύρα, έχουμε και παρόμοιο μαλλί να προσθέσω αχαχ.
η Ρουμανία όπως και η Γαλλία είναι λατινογενείς χώρες, το Βουκουρεστι ονομάζεται και το Παρίσι της Ανατολής. Μας αρέσουν και τα παιχνίδια με story behind ειδικά της mihoyo. Δίδυμοι :hehe:
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,940 μηνύματα.
η Ρουμανία όπως και η Γαλλία είναι λατινογενείς χώρες, το Βουκουρεστι ονομάζεται και το Παρίσι της Ανατολής. Μας αρέσουν και τα παιχνίδια με story behind ειδικά της mihoyo. Δίδυμοι :hehe:
Actual footage από τον καφέ που πίνουμε αυτή τη στιγμή στην Av. Gustave Eiffel του Βουκουρεστίου :hehe:

 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 990 μηνύματα.
Actual footage από τον καφέ που πίνουμε αυτή τη στιγμή στην Av. Gustave Eiffel του Βουκουρεστίου :hehe:

Και μιλάμε περί ποίησης, λογοτεχνίας και φιλοσοφίας και εν τέλη έπειτα από την πολύωρη συζήτηση βλέπουμε και την Δύση του ηλίου :hehe:
IMG_4732.jpeg

(Ας σταματήσουμε εδω γιατί μας βλέπω να δημιουργούμε ολόκληρο μυθιστόρημα :giveup:)
 
Τελευταία επεξεργασία:

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,940 μηνύματα.
Και μιλάμε περί ποίησης, λογοτεχνίας και φιλοσοφίας και εν τέλη έπειτα από την πολύωρη συζήτηση βλέπουμε και την Δύση του ηλίου :hehe:
View attachment 134408
(Ας σταματήσουμε εδω γιατί μας βλέπω να δημιουργούμε ολόκληρο μυθιστόρημα :giveup:)
Γράφω δική μου ποίηση και πιστεύω θα σου άρεσε να την διάβαζες, με θέα τον Πύργο του Αιφελ του Βουκουρεστίου, βεβαίως-βεβαίως.
(Σκάω, σκάω :hehe: )
 

rafaela11

Διάσημο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,324 μηνύματα.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,940 μηνύματα.

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 990 μηνύματα.

rafaela11

Διάσημο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,324 μηνύματα.

Kate1914

Διάσημο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,835 μηνύματα.
Μήπως είστε τίποτα χαμένα αδέλφια πλάκα πλάκα; :laugh:
 

nearos

Διάσημο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Μαέστρος. Έχει γράψει 3,220 μηνύματα.
@Kate1914 απο τα πρώτα πρώτα ατομα που γνωρισα στο ischool αρχικά, στις μερες μου ως lurker με το ονομα κοκακολάκιας, καθως με βοηθούσες σε απορίες που είχα στη φυσική. Απο τα ελάχιστα άτομα που ανεξαρτήτως τι μαλακίες πετάω (είτε πανε κοντρα ειτε υπερ της ιδεολογίας) με υποστηρίζεις και καθε μηνυμα που στέλνω συνοδεύεται παντα απο ενα reaction σου. Ειμαι ευγνωμων για το πρόσωπό σου γιατι καθε φορά που στέλνω κατι που με απασχολεί εσύ είσαι ενα απο τα πρώτα άτομα που θα με παρηγορήσει, ειναι πραγματικά κρίμα ενα τοσο στη ψυχή και στη καρδιά ομορφο άτομο να εχει τοσο χαμηλή εικόνα του εαυτού του. Αν και δεν εισαι του χώρου μου, αμα το ταξει ο θεος στο μεγαλο meetup του στεκιού θα σου παιξω Μάλαμα και θα σε κεράσω πρεζόκρασο. Ας φερει το μελλον να γινουμε συναδελφοι φυσικοχημικοί ή πραξικοπ- στρατιωτικοί υπηρετώντας την θεία δΗμΟκΡαΤιΑ (:mpliaks:)

@ilias90 Μη ειρωνικά ενας απο τους τοπ του στεκιού, λιγο επιβλητικός στην αρχή που εριχνες μονιμως λασπη στους κομμουνιστές και πίστευα οτι θα γυρίσει ολη η ακροδεξια / συντηρητικοί απεναντι μου. Σε καθε debate μονιμως με τη λογική διατηρώντας παντα τα οφέλιμα στοιχεία του χριστιανισμού (λχ την ηθική και τη συμπάθεια προς τους ανθρώπους) που ομολογω οτι με εφεραν πιο κοντα στο Θεο γενικότερα, αν οχι χριστιανο, τοτε χρησιμοποιοντας αυτο ως ηθικό γνώκμονα. Σου ευχομαι απλετες ρετσίνες και τσιγάρα και immunity στο κακό τους, οταν μπορέσω θα πιω πρεζόκρασο στο ονομα εσας των δυο

@Μήτσος10 ΜΗΤΣΑΡΑ ΜΟΥ
Ενας ατυχος καυλιάρης που σε ορισμένα πράγματα ειναι πιο αστείος και απο 'μενα, αφου γλύτωσες και απο το κελι 33 θα σε εχουμε να σε απολαμβάνουμε, αμα μακρύνεις λίγο το μαλλι και έρθεις στο μονοπάτι του φασαιισμού θα σε ενταξω στο χαρεμι μου και θα σου δινω το μεριδιο γκομενων/ Πιο φανατικος ολυμπιακός απο τον τσουκαλά που ωρυοταν απο χιλιομετρα μακρια οταν ο ολυμπιακος νικησε τη φιορεντινα, ισως ενας απο τους πιο ικανους διαδοχους μου. Ευγε νεαρέ, και εις ανώτερα

@Poirot Υγειας καλύτερη :pfff:
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,940 μηνύματα.
ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙΤΕ ΡΕ SOULMATES ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ :lol:
Ααα, όχι παρακαλώ! Έχω περάσει από 300 κύματα με την τωρινή σχέση μου. Δε μπορώ να τον παρατήσω μετά από τόσες κρίσεις που περάσαμε. :redface: Maybe in another lifetime, @Ουριήλ ; Αν τότε έχεις Black Swan Ε6, it's a + :hehe:
Μήπως είστε τίποτα χαμένα αδέλφια πλάκα πλάκα; :laugh:
Θα το πάρω ως κοπλιμέντο που μου μίκρυνες την ηλικία λολ
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,980 μηνύματα.

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 990 μηνύματα.
:redface: Maybe in another lifetime, @Ουριήλ ; Αν τότε έχεις Black Swan Ε6, it's a + :hehe:
Let’s say so Ultra, I will be preparing my marriage costume 😌, ew e1 και πολύ είναι. Μαζεύω για Sunday E6 :bleh: (αντε να περάσει ο καιρός να πάμε στο 2.7 μπας και βγει), αλλά ο επόμενος κόσμος θα βασίζεται στην αρχαία Ελλάδα, με τέτοιο theme βλέπω να ξενυχτάω για να μαζέψω tickets :dizzy2:

Αλλά αντε ας πούμε θα έχω Ε6 black Swan αλλά περιμένω να εχεις κι εσυ E6 acheron :giveup:
 
Τελευταία επεξεργασία:

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
@ilias90 Μη ειρωνικά ενας απο τους τοπ του στεκιού, λιγο επιβλητικός στην αρχή που εριχνες μονιμως λασπη στους κομμουνιστές και πίστευα οτι θα γυρίσει ολη η ακροδεξια / συντηρητικοί απεναντι μου. Σε καθε debate μονιμως με τη λογική διατηρώντας παντα τα οφέλιμα στοιχεία του χριστιανισμού (λχ την ηθική και τη συμπάθεια προς τους ανθρώπους) που ομολογω οτι με εφεραν πιο κοντα στο Θεο γενικότερα, αν οχι χριστιανο, τοτε χρησιμοποιοντας αυτο ως ηθικό γνώκμονα. Σου ευχομαι απλετες ρετσίνες και τσιγάρα και immunity στο κακό τους, οταν μπορέσω θα πιω πρεζόκρασο στο ονομα εσας των δυο
Να' σαι καλά, παλίκαρε, για κάποιον αδιευκρίνιστο λόγο σε έχω αδυναμία...

Λοιπόν, θα πιάσω τώρα τον @Valder, γιατί έχει ζουμί το μεταξύ μας και εσείς οι πιο νέοι στο στέκι μάλλον δεν τα έχετε προλάβει. Όταν ήμουν με τον πρώτο λογαριασμό αρκετά ενεργός -προ 4-5 ετών- και αριστερός (η μπιφτέκα που με λένε ότι γύρισα τώρα :P) είχα μια ας πούμε κόντρα μαζί του. Έλεγα «ωχ τι ακροδεξιά μας λέει πάλι» και για τη βυζαντινή αυτοκρατορία που τη θεωρούσα (ο αμαρτωλός) πληγή για τον Ελληνισμό και για τους alpha - beta males (άνετα με θεωρούσε beta ή simp :lol:), γενικά δεν είχαμε και τις καλύτερες των σχέσεων.
Όταν γύρισα με το τρολοψευδώνυμο του Ουριήλ να κάνω τον υποστηρικτή του Βελόπουλου (εν τέλει ψήφισα στα αλήθεια Βελό) νομίζω με συμπάθησε και καταλιάγιασε η κόντρα. Τώρα πως τον φαντάζομαι, τον φαντάζομαι λοιπόν να φοράει μια πορφυρή ρόμπα με κεντημένο τον χρυσό δικέφαλο αετό του Βυζαντίου στην πλάτη, να έχει στα δεξιά του τον Άρμιν (έτσι νομίζω τον λένε τον γάτο) και να τον χαϊδεύει ωσάν τον Τζιοβάννι, τον αρχηγό της ομάδας πύραυλος στα Πόκεμον (για όποιον θυμάται), πίνοντας παράλληλα ένα σπέσιαλ ουϊσκι (τζόνι μπλε ή σίβας ρέγκαλ ρουαγιάλ) και για κάποιον λόγο είμαι σίγουρος ότι γράφει κάτι σαν ιστορικό μυθιστόρημα στα χρόνια του Βυζαντίου ή κάτι σε σκέψεις/αφορισμούς, εκπέμποντας ελαφρά βάιμπς καταραμένων ποιητών. Εκνευρίζεται έντονα και με πάθος όταν λογομαχεί, αλλά του φεύγει στιγμιαία.

Κάπως έτσι...
 
Τελευταία επεξεργασία:

nearos

Διάσημο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Μαέστρος. Έχει γράψει 3,220 μηνύματα.
Μπήκα κι εγώ με χαρά να δω ποιος με περιέγραψε και αντίκρισα αυτό το ψέμα :pfff:
Μη τολμας να κριτικάρεις εμένα για ψέματα ΔΙΚΗΓΟΡΕ
1719600901391.png


Πέρα απο τη πλάκα, και εσυ ενας απο τις μορφες του στεκιου, γρηγορος να υπερασπιστείς τους αδικημένους (τους θεωρητικούς δηλαδή) και να στηλιτεύσεις τις ατασθαλίες των Πολλών και κακών (τους θετικουγείας) και εμπλουτίζεις τη κουβεντούλα με τις ομορφες λέξεις. Λίγο ωρύαζες με την Ευρωπαϊκή Ένωση αλλα εντός υγειών ορίων. Γουσταρω τρελα το χιουμορ σου και τα αστεία με τις κατευθύνσιες που κανεις, συνεχισε ετσι τις πλακες μαγκα

(νεες λεξεις, εγκρίνεις;;; ;) )
 

Kate1914

Διάσημο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,835 μηνύματα.
@Kate1914 απο τα πρώτα πρώτα ατομα που γνωρισα στο ischool αρχικά, στις μερες μου ως lurker με το ονομα κοκακολάκιας, καθως με βοηθούσες σε απορίες που είχα στη φυσική. Απο τα ελάχιστα άτομα που ανεξαρτήτως τι μαλακίες πετάω (είτε πανε κοντρα ειτε υπερ της ιδεολογίας) με υποστηρίζεις και καθε μηνυμα που στέλνω συνοδεύεται παντα απο ενα reaction σου. Ειμαι ευγνωμων για το πρόσωπό σου γιατι καθε φορά που στέλνω κατι που με απασχολεί εσύ είσαι ενα απο τα πρώτα άτομα που θα με παρηγορήσει, ειναι πραγματικά κρίμα ενα τοσο στη ψυχή και στη καρδιά ομορφο άτομο να εχει τοσο χαμηλή εικόνα του εαυτού του. Αν και δεν εισαι του χώρου μου, αμα το ταξει ο θεος στο μεγαλο meetup του στεκιού θα σου παιξω Μάλαμα και θα σε κεράσω πρεζόκρασο. Ας φερει το μελλον να γινουμε συναδελφοι φυσικοχημικοί ή πραξικοπ- στρατιωτικοί υπηρετώντας την θεία δΗμΟκΡαΤιΑ (:mpliaks:)
Να 'σαι καλά βρε νεαρέ, σε ευχαριστώ πολύ για τα λόγια σου, τα εκτιμώ πολύ όσα είπες. Με συγκίνησες αλήθεια:bigarmhug
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,980 μηνύματα.
Μη τολμας να κριτικάρεις εμένα για ψέματα ΔΙΚΗΓΟΡΕ
View attachment 134419


Πέρα απο τη πλάκα, και εσυ ενας απο τις μορφες του στεκιου, γρηγορος να υπερασπιστείς τους αδικημένους (τους θεωρητικούς δηλαδή) και να στηλιτεύσεις τις ατασθαλίες των Πολλών και κακών (τους θετικουγείας) και εμπλουτίζεις τη κουβεντούλα με τις ομορφες λέξεις. Λίγο ωρύαζες με την Ευρωπαϊκή Ένωση αλλα εντός υγειών ορίων. Γουσταρω τρελα το χιουμορ σου και τα αστεία με τις κατευθύνσιες που κανεις, συνεχισε ετσι τις πλακες μαγκα

(νεες λεξεις, εγκρίνεις;;; ;) )
Χαχαχαχα εγκρίνω φυσικά, νιώθω υπερήφανος θεωρητικός. Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top