Ποιά είναι τα αγαπημένα σας ηλεκτρονικά παιχνίδια?

Luke87

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Luke87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 832 μηνύματα.
Τα δικά μου

1) Star-wars knights of the old republic 1-2
2) Metal gear solid sons of liberty και snakeater
3) Project Restoration (έπος)
4) Capitalism
5) Sid Meier's Civilization (όλα)
 

Luke87

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Luke87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 832 μηνύματα.
1) Worms-Armageddon
2) Breath of fire 3,4, Dragon quarter
3) Final fantasy 7,8,9
4) Fallout 2,3 new Vegas
5) The legend of Zelda (Okarina of time)

Οτι γράφω είναι state of the art. Για κάθε gamer που σέβεται τον εαυτό του. Τέτοια electronic arts δεν βγαίνουν πια.
 

Luke87

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Luke87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 832 μηνύματα.
Από παλαιότερα

-Grandia
-The legend of Dragoon
-Devil may cry 2-3
 

Luke87

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Luke87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 832 μηνύματα.
Ξέχασα να αναφέρω τα Real time strategy. Η αφρόκρεμα...

1) Warcraft III
2) Starcraft I,II
3) Command and Conquer Red alert II
4) Command and Conquer Generals
5) Command and Conquer Yuri's Revenge

Τα είχα λιώσει παλαιότερα.
 

Luke87

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Luke87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 832 μηνύματα.

Nascentes morimur

Διάσημο μέλος

Η Nascentes morimur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,502 μηνύματα.
Ελα ρε. Τι level είχες φτάσει? :hehe:
102 το main μου. Έκτος του ότι δεν είχα χρόνο πλέον να σπαταλάω για το συγκεκριμένο παιχνίδι λόγο δουλειάς με ξενέρωσε το γεγονός ότι πλέον για να φτάσεις στα lvls έπρεπε να βάζεις το χέρι στην τσέπη για να ανεβείς η να ανταπεξέλθεις σε κάποιο pvp όταν ο άλλος άδειαζε μια πιστωτική πάνω σε ένα toon. Κράτησα τις γνωριμίες μου με αρκετά παιδιά και εκτός του παιχνιδιού και το έκλεισα και ησύχασα.. συνέχισα για κάποιο διάστημα φυλετικές μάχες και σταμάτησα και αυτό. Ολα τα ωραία κάποτε τελειώνουν ετσι δεν λένε? ( μην απαντάς ετσι λένε..;)) ωραίες εποχές τότε φίλε μου @Luke87 .:)
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
Παλιός τρόφιμος του WoW, γνωστός στον σέρβερ μου ως η Blood Elf Rogue τύπισσα (ναι ειμαι πάντα κοριτσάκι στα ΜΜΟ, εκφράζω το άλτερ εγκο μου έτσι) που βοηθούσε τον κόσμο.

Αξέχαστες στιγμές που, κατα λάθος έκανα loot mob άλλου, και τον ξενερωσα, εγραψε τρεις τελειες κι έφυγε και μετα του στελνω σε mail όλο το loot και άλλο τόσο, εις διπλούν σύνολο και του είπα οτι ήταν απρέπειά μου αυτο το λάθος και μου απαντάει όλο έκπληξη: "Δεν εχουν τετοια καλή συμπεριφορά πολλοί παίχτες πια, thanks"

ή

στο Legion expansion (και αγαπημένο μου) που είχα κάνει τον πλανήτη Argus ορμητήριο και επειδη δε μας βοήθαγε κανείς να ρίξουμε το τελικό boss στο 20-man Raid (Antorus), βούτηξα μόνη μου τους νιούμπηδες που περιμεναν απέξω, γκρουπ 20 ατόμων μες τη νυχτα και τους λεω εδω είμαστε, ηγούμαι ελάτε, όλοι νιουμπηδες και πάμε για να ρίξουμε το boss να πάρουμε το μωβ φοινικα το flying mount.

Δεν περάσαμε τη μέση, μας έριχναν τα mid bosses, αλλά γνωριστηκαμε πολλοί έτσι εκεινο το βράδυ, ενας γάλλος που δουλευε πρωι στο τρένο, κλπ. Την επομενη μέρα ειχε γινει σουσουρο στον σερβερ, η τρελή η νιούμπω η γκόμενα που μάζεψε τους πάντες και πήγε να ριξει το boss. Και η προσπάθεια αρκούσε για να μαθευτεί.


Με το χρονο λιγοστό και τις συνδρομές ακριβές, κόπηκε αυτο το χόμπι. Ας κάνουν άλλοι το ατελειωτο grind όπως το γουσταρει η Blizzard. Not for me. Εχω καλύτερα πράγματα να κανω. Αν και αγαπώ την χαρακτήρα μου, εγω την έπλασα έτσι και την χαίρομαι.
 

Luke87

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Luke87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 832 μηνύματα.
-Turok-dinosaur hunter
-Turok 2- Seeds of evil

Τα είχα βγάλει με cheats-τα first person shooter δεν είναι το φόρτε μου.

-The elder scrolls-Skyrim

Ισως το καλύτερο παιχνίδι που έχει φτιαχτεί ποτέ.
 

Luke87

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Luke87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 832 μηνύματα.
-Black and white 2
-Rise of nations
-Tropico 1,5
-Hearthstone (Σχεδόν πρωταθλητής!)

Ντάξει όχι, μαζί με άλλους στο leaderboard. :hehe:
 

Luke87

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Luke87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 832 μηνύματα.
1) Xenogears.

Xenogears is a Japanese role-playing game in which God wakes up in some loser's basement and arranges a ride home.
 

Luke87

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Luke87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 832 μηνύματα.
Εχει παίξει κανείς μέχρι το τελευταίο expansion του star-wars, το "legacy of the Sith" να μου πει

αν λέει τίποτα?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 11 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top