Περίεργοι γευστικοί συνδυασμοί

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Καρυδόψιχα με νιφάδες Special K.


Α, στην Κίνα βάζουν βούτυρο στον καφέ...
Υποθέτω ότι είναι επειδή δεν είναι εξοικειωμένοι με τα γαλακτοκομικά και το είδα μόνο στο πρωινό του ξενοδοχείου... αλλά oh... my... GOD!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
το πιο ανόητο που έχω φάει είναι τσουρέκι με μερέντα και πορτοκαλάδα

Τι λες; :eek:
Το τσουρέκι με μερέντα είναι κόλαση
:redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αχ είναι... Κι όχι μόνο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Αχ είναι... Κι όχι μόνο...

Γιδάκι σταμάτα να βάζεις φωτογραφίες! Θέλω τσουρέκι με σοκολάτα!!! :imotikonpoutoutrexountasalia: :P


Εγώ έφαγα τις προάλλες πατάτες τηγανιτές με μερέντα και ήταν γευστικότατο! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Kι εγώ πατάτες τηγανητές με μερέντα

Τέλειο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Επίσης δεν ξέρω αν το έχω πει, τυρί ένταμ με μαρμελάδα βερύκοκο και όλο πάνω σε φρυγανιά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Πόσες ωραίες ιδέες, εξαιρετικά inspiring νήμα! :D

Σουβλάκι (ή κεμπάπ) με σοκολάτα κίντερ ή μπισκότα μιράντα σοκολάτα.

Κεφτεδάκια με παγωτό βανίλια-cookies.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
μμμμμμμμ φροντίζει το Γίδι να παχύνω με φαίνεται :D
Όχι, όχι, δίαιτα κάνουμε. Τα κοιτάμε αντί να τα τρώμε, βρε Καλυψώ, συγκεντρώσου! ;)

Γιδάκι σταμάτα να βάζεις φωτογραφίες! Θέλω τσουρέκι με σοκολάτα!!! :imotikonpoutoutrexountasalia: :P
Α, λινκ έβαλα, δεν ξέρω τίποτα εγώ...

Εγώ έφαγα τις προάλλες πατάτες τηγανιτές με μερέντα και ήταν γευστικότατο! :D

Kι εγώ πατάτες τηγανητές με μερέντα
Τέλειο

Πλλλλλάκα με κάνετε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Eγώ πλάκα έκανα.

Ίλεος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Εγώ πάλι δεν έκανα πλάκα! Δοκιμάστε το και θα με θυμηθείτε! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
^^στη λίστα! :D

Τρώω συχνά:
- Σαλάτα [ντομάτα, μαρούλι, ρόκα, κρεμμύδι] με γιαούρτι σακούλας.
- Φέτα στο φούρνο με μέλι [το ξεσήκωσα από το Beer Academy]

Έχω φάει και θα'θελα να ξαναφάω:
- Χοιρινή μπριζόλα με ανανά
- Κοτόπουλο με κομπόστα βερύκοκο [σπεσιαλιτέ στο εξωτερικό]
- Βατραχοπόδαρα με μέλι [επίσης σπεσιαλιτέ στο εξωτερικό]
- Ωμό κιμά με κρεμμύδι, μουστάρδα, αλάτι, πιπέρι, πίκλες [το λεγόμενο Steak Tartare στις γαλλόφωνες χώρες]

Κάνω quote δημοσίευση δύο ετών αλλά θα ήμουν πολύ περίεργη να δοκιμάσω τον ωμό κιμά και μία χοιρινή μπριζόλα, όχι με ανανά αλλά με κομπόστα. :hmm: Γνωρίζει κανείς τι είναι γιαούρτι σακούλας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
^^στη λίστα! :D



Κάνω quote δημοσίευση δύο ετών αλλά θα ήμουν πολύ περίεργη να δοκιμάσω τον ωμό κιμά και μία χοιρινή μπριζόλα, όχι με ανανά αλλά με κομπόστα. :hmm: Γνωρίζει κανείς τι είναι γιαούρτι σακούλας;

Όχι αλλά δε θα ήθελα και να μάθω :worry:

Επίσης, Γίδι καλόμ' πρώτα μας κολάζεις και μετά λες ότι απλά τα κοιτάμε;;; :'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Το στραγγιστό δεν είναι;
Πάντως ο συνδυασμός γιαουρτιού με μαγειρευτά, λαχανικά, κρέας... τα πάντα βασικά, είναι πολύ διαδεδομένος, δε μου κάνει εντύπωση... Το ίδιο και το κρέας με φρούτα, ειδικά στις βόρειες χώρες. ;)

@ Καλυψώ: Έλα, έλαααααα... πατ-πατ-πατ...
σοκολατίτσα για παρηγοριά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Παριζάκι με αλειμμένη merenda πριν λίγες μέρες.
...
...
...
...
...
Κάτι έλεγε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Γαριδακια βουτηγμενα σε λιωμενη σοκολατα, γιαμ γιααααμ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εγώ τρελαίνομαι για cream crackers βουτηγμένα σε πορτοκαλάδα ή coca-cola. ΜΙΑΜ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna283

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα... :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
λοιπον,εγώ δεν τρώω παιδιά τίποτα σε περίεργους γευστικούς συνδυασμούυυς :( δεν έχω θέση σε αυτό το θέμααα? :redface: χαχα
παρεμπιπτόντως,το τσουρέκι με μερέντα ΤΑ ΣΠΑΕΙ..και όχι δεν είναι ανώμαλος συνδυασμός η φιλαδέλφεια με το σολωμό,κάκερλακ καλή μου.είναι ο πιο κλασικός συνδυασμός σολωμού όπως είπε κι η ιο-ιο :) λατρεύω το σολωμό..

μια φίλη μου ωστόσο κάνει πολύ μα ΠΟΛΥ περίεργα φαγητά,μόνη της.δεν ξέρει να μαγειρεύει η κοπέλα,το παραδέχεται,και όσες φορές μας είπε μαγείρεψα,απλά όλοι αναφωνήσαμε ΩΩΩΧ,τι έβαλες μέσα? :Ρ
λατρεύει να μαγειρεύει σε ΚΑΤΣΑΡΟΛΑ,μακαρόνια με χαβιάρι και μερέντα,τρώει πατατάκια μπάρμπεκιου με νουτέλα..σε φέτα με μαρμελάδα έχει βάλει και αντζούγια..καλά γενικώς δεν την παλεύει,ετσι? χαχαχα :D
παρ'όλες τις περίεργες προτιμήσεις της σε φαγητά όμως,διατηρεί την κορμάρα της..άριστα..μήπως εμείς που τρώμε και καλά νορμάλ (για μας νορμάλ,για άλλους άλλοι γευστικοί συνδυασμοί είναι καλύτεροι :redface:),διατηρούμαστε στο ιδανικό βάρος? :whistle:

@underwater που είναι καλέ το περίεργο??:Pκι εγώ το κάνω,αλλά το θεωρώ νορμάλ.όπως και τα κουλουράκια σε κοκα κόλα :D.αφού πάν με τον καφέ,γιατί όχι και με κόκα κόλα? λολ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flyer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο flyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
τοστ με γεμιση φακες:D πλακα κανω!
δεν νομιζω να ειναι περιεργο αλλα σοκολατα με ψωμι. τελειο!
επισης (ενταξει αυτο ειναι καπως περιεργο:redface:) ωμο κιμα με μυρωδικα,πιπερι και μουσταρδα...
το χειροτερο που εχω δοκιμασει ειναι χοιρινο βουτηγμενο σε μελι. και μονο που το σκεφτομαι ανακατευομαι...
το πιο τρελο το κανει η κοπελα ενος φιλου μου! δεν κανω πλακα τρωει πατατακια με...οδοντοκρεμα:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
:eek:

Αυτό είναι επικίνδυνο, όχι παράξενο!
Το χοιρινό με σάλτσα μελιού είναι τέλειο. Ειδικά και με μουστάρδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top