Παραξενιές και μικρές λεπτομέρειες της καθημερινότητας

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Καλησπέρα στην ομάδα.
Εμένα δεν μου αρέσει όταν μου παραποιούν το όνομά μου. Δε λέω το "Λυσιστράτη" είναι αρκετά μεγάλο όνομα. Ωστόσο, πώς να το κάνουμε; Δεν κόβεται το ρημάδι, όπως άλλα ονόματα. Το τι έχω ακούσει "Λύσια, Σίσι, Στράτη, Στρατούλα κ.ά.". Πώς δεν με είπανε και λυσσαμένη ή λυσσάρα. Δεν αντιλέγω είναι παραξενιά να θέλω να με προσφωνούν με ολόκληρο το όνομά μου, αλλά αν κάποιος/α δυσκολεύεται, καλύτερα να μην το προσφωνήσει καθόλου παρά να μου το κατακερματίζει. Anyway! Ίσως είμαι κι εγώ κάπως υπερβολική.

Φιλικά,
Λυσιστράτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Σιχαινομαι το σουσαμι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
δεν είπα πως φτερνίζομαι μόλις δω αίμα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bopajgo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Bopajgo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 327 μηνύματα.
όταν τρώω πίτσα, ξεκινάω σχεδόν πάντα
τρώγοντας από το μικρότερο
προς το μεγαλύτερο κομμάτι..

:redface:
υγ: όταν δεν το κάνω αυτό, αγχώνομαι,
και για να συνέλθω
περπατάω 5 γύρους
κάνοντας κουτσό γύρω από το τραπέζι
τραγουδώντας το "the banana boat song"

να ανησυχήσω?
:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paul95

Δραστήριο μέλος

Ο paul95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χειρούργος και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
1. Α-ΠΕΧ-ΘΑ-ΝΟ-ΜΑΙ το κιτρινο χρωμα στα ρουχααα!!!! Στην ντουλαπα μου δεν εχω τιποτα κιτρινο και ξενερωνω απιστευτα οταν βλεπω αγορια να φορανε κιτρινο!!

Είσαι ΤΡΕΛΗ????????????? Προφανώς όσα άτομα έχεις δει να φοράνε κίτρινα δεν θα ξέρανε πώς να το φορέσουν. Κίτρινο και μωβ είναι τα αγαπημένα μου χρώματα για ρούχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
υγ: όταν δεν το κάνω αυτό, αγχώνομαι,
και για να συνέλθω
περπατάω 5 γύρους
κάνοντας κουτσό γύρω από το τραπέζι
τραγουδώντας το "the banana boat song"
να ανησυχήσω?
:worry:

Όχι καλέ. Όλοι/ες λίγο πού παθαίνουμε κάτι τέτοιο. Θα σου πω κι ένα δικό μου παράδοξο για να μην τρομάζεις. Όταν αγοράζω μπαγκέτα θέλω να την κόβω σε πολλές μερίδες και να παίρνω ένα κομμάτι να τρώω όταν θέλω. Αυτό το κάνω γιατί φοβάμαι να τη βλέπω ολόκληρη. Μου θυμίζει φίδι. :mpliaks: Μπορεί να σου φαίνεται απίθανο, αλλά τα τελευταία 17 χρόνια το παθαίνω αυτό, απ' τα 18 μου, δηλαδή, που είδα για πρώτη φορά φίδι. Θα μου πεις, γιατί δεν παίρνω άλλο είδος ψωμιού; Θα σου λύσω την απορία. Η μπαγκέτα είναι σκληρή και όταν την τρώμε, γυμνάζονται τα δόντια και τα ούλα κι έτσι είναι πιο γερά. Ελπίζω να μην σε σοκάρισα.;)

Φιλικά,
Λυσιστράτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
καμμιά φορά αγχώνομαι πάρα πολύ χωρίς κανέναν απολύτως λόγο. Απλά αγχώνομαι. Έντονο συναίσθημα πολύ, δεν έχω καταλάβει τι μου το προκαλεί

επίσης καμμιά φορά εκεί που είμαι μια χαρά και δεν έχω τίποτα το ιδιαίτερο να με απασχολεί στενοχωριέμαι και μελαγχολώ και αυτό διαρκεί κάμποσο. Δε ξέρω ούτε αυτό για ποιο λόγο συμβαίνει

:confused:

με βαριέμαι αφόρητα

Μην φοβασαι ουτε η πρωτη εισαι ουτε η τελευταια εγω απο το αγχος τρωω και τα νυχια μου! :/: νταξει δεν ειναι και το καλυτερο αλλα μου αρεσει.... Βεβαια τωρα σταματησα... Μην τα βλεπεις ολα τοσο πως να σου το πω τοσο ασχημα, τοσο αδικα δες τα και με αλλο ματι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν μου αρέσουν οι αυτοπροσκλήσεις που με φέρνουν σε δύσκολη θέση.

-Α θα κοιμηθώ σπίτι σου απόψε
-(Δεν θυμάμαι να στο πρότεινα -.-') Ναι οκ κανένα πρόβλημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
-Δε θελω φωτα στο δωματιο οταν κοιμαμαι
-Δεν μπορω τις φωνες της μανας μου του τυπου:"Μαζεψε τα ρουχα που τα'χεις πεταμμενα μια εβδομαδα τωρα"
-Θελω να αποκτησω το δικο μου σπιτι μακρια απο ολους και απο ολα,γινεται??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
-Δε θελω φωτα στο δωματιο οταν κοιμαμαι
-Δεν μπορω τις φωνες της μανας μου του τυπου:"Μαζεψε τα ρουχα που τα'χεις πεταμμενα μια εβδομαδα τωρα"
-Θελω να αποκτησω το δικο μου σπιτι μακρια απο ολους και απο ολα,γινεται??

Μαζι σου... Θελω να φυγω μακρια απο ολους και να κανω την δικη μου ζωη αλλα ΔΕΝ γινεται:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Εχω το εξης χαρισμα.

Μπορει να συμμαζευω το σπιτι για δυο ολοκληρες ημερες και να το κανω λαμπικο και μετα μεσα σε 3 λεπτα να το επαναφερω στα μαυρα του τα χαλια και χειροτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
εμμμ.... για να σεκφτω κατι ακομα.... Οταν αρχιζω να φωναζω μετα ξεσπαω σε κλαμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cassiopeia

Νεοφερμένος

Η Cassiopeia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Είμαι πολύ παράξενη με τα ρούχα και τα παπούτσια! Ειδικά με τα παπούτσια! Μπορεί και να κάνω μία ολόκληρη ώρα σε μαγαζί μεχρι να διαλέξω αυτό ακριβώς που μου αρέσει...! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
δε μ'αρέσει να με λένε Βούλα,όπως τη γιαγιά μου.Δε καταλαβαίνω απο που της το βγάλανε:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Η αδυναμια μου στην ιστορια σπαει κοκαλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Η αδυναμια μου να σπαω αρχιδια,σπαει αρχιδια :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Η αδυναμια μου να σπαω αρχιδια,σπαει αρχιδια :redface:

Δεν κλέβουμε ατάκες παρακαλώ!!!:redface: =>:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος Mt

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 842 μηνύματα.
Aπό που να ξεκινήσω τώρα; Άστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

just smile!

Δραστήριο μέλος

Η just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μακροχώρι (Καστοριά). Έχει γράψει 442 μηνύματα.
1.αααααααα...................το κλασσικο,τρελαινομαι με ενα παπουτσι:clapup:,το αγοραζω ,δεν το φοραω ποτε(και δυο να ναι δεν τα φοραω:hmm::hmm::hmm:)
2.Οταν τρωω κατι πρωτα τρωω σαν κυρια

και καταληγω να τρωω σαν .............

3.Όταν διαβαζω λογοτεχνια μαρεσει να πινω κρασι(οχι για να αντεξω ,μαρεσει η λογοτεχνια)
4.Τα περισσοτερα φαγητα τ ατρωω με χερι(εκτος απο μακαρονια,σουπα και ρυζι)
5.Μου αρεσει να διαβαζω σε βιβλια για δολοφονιες και φανταζομαι τετοια(watch out..............:devil::devil::devil:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crash crash

Νεοφερμένος

Η Λαμπρινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
αχαχαχααχα!!!!!! εγω παλι εχω ΚΟΛΛΗΜΑ με τα πρασινα ματια..=!
κ οταν διαβαζω μαθηματικα τρελαινομαι αν καποιος με διακοπτειι >_<
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top