Παραξενιές και μικρές λεπτομέρειες της καθημερινότητας

everes

Νεοφερμένος

Ο everes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
εδω μπορειτε να αναφερετε καποια παραξενια (κουσουρι αλλιως) που εχετε/κανετε βεβαια εαν το θεωρειτε προσωπικο δεν ειστε υποχρεωμενοι να το δημοσιευσετε,..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mel999

Δραστήριο μέλος

Η Τζάνα η Μελι(τζά)να αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 556 μηνύματα.
Όταν αλλάζω τη φωνή στην τηλεόραση πάντα την αφήνω σε πολλαπλάσια του 5...:P Και γενικότερα έχω μανία με τους στρογγυλοποιημένους αριθμούς :P Αν δεν πάει 12 ακριβώς δεν πάω για ύπνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Χμμμ... όταν "εναποθέτω" κάτι (ένα αντικείμενο), αν δεν το στρίψω σε συγκεκριμένη γωνία δεν μπορώ να ησυχάσω...:hmm:

Επιπλέον, όταν ήμουν μικρή, πριν κοιμηθώ έπρεπε οπωσδήποτε να στρώσω την κουρτίνα της μπαλκονόπορτας του υπνοδωματίου μου, ώστε να μη σουρώνει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Μου αρεσει το καμμενο τυρι που ξεχυλιζει απο το τοστ. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
1. Δεν μπορώ την ακαταστασία, τα πεταμένα πράγματα από εδώ κι από 'κει. Τα χιλιάδες ρούχα όμως που έχουν γίνει στοίβα στην καρέκλα δε με ενοχλούν. :P
2. Νευριάζω απίστευτα όταν με ξυπνάει κάποιος. Θέλω μόνο το ξυπνητήρι. :)
3. Δε μου αρέσει να δίνω τα ρούχα μου. Δεν ξέρω γιατί, απλά δε μου αρέσει :P
4. Όταν ξυπνάω, βάζω μουσική. Θέλω να ξεκινάει η μέρα μου ευχάριστα, ακόμα κι αν ξυπνάω όλους τους άλλους.:D
Σίγουρα έχω κι άλλες παραξενιές, αλλά δε μου έρχονται τώρα. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Το μαξιλάρι που ακουμπάω το κεφάλι μου είναι ΙΕΡΟ.- :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
εγώ στο παιχνίδι που παίζω, δεν ησυχάζω, αν τα κιλ δεν είναι πολλαπλάσια των ντεθ, αλλιώς θυμώνω και κοπανάω το πληκτρολόγιo :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Δεν πίνω απο το μπουκάλι κάποιου άλλου αν δεν παραστεί επιτακτική ανάγκη. Και αν χρειαστεί πίνω εξ αποστάσεως. Πραγματικα οταβ βλέπω διαφορα παιδιά να πίνουν κάτι απο το ίδιο καλαμάκι που ήπιε ένας άλλος το οποίο το έχει κατασαλιωσει αηδιαζω.. -_-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Δεν πίνω απο το μπουκάλι κάποιου άλλου αν δεν παραστεί επιτακτική ανάγκη. Και αν χρειαστεί πίνω εξ αποστάσεως. Πραγματικα οταβ βλέπω διαφορα παιδιά να πίνουν κάτι απο το ίδιο καλαμάκι που ήπιε ένας άλλος το οποίο το έχει κατασαλιωσει αηδιαζω.. -_-

και εγώ το έχω αυτό! Και μετά κάποιες φίλες μου παρεξηγούνται που δεν τις αφήνω να πιουν από το μπουκάλι μου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
και εγώ το έχω αυτό! Και μετά κάποιες φίλες μου παρεξηγούνται που δεν τις αφήνω να πιουν από το μπουκάλι μου:P
Eμένα ξέρουν οτι οτι σιχαίνομαι και δεν μου λένε τίποτα..τι να κάνουμε; Παραξενιές είναι αυτές!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Έχω επίσης και άλλες παραξενιές :

1) Εκνευρίζομαι όταν μου πειράζουν τα πράγματα και τους αλλάζουν θέσεις.
2) Με αηδιάζουν οι βρεγμένες τρίχες.
3) Κάθε βράδυ, πρέπει οπωσδήποτε να διαβάσω κάτι ή να ακούσω ένα τραγούδι αλλιώς δεν μπορώ να κοιμηθώ.:P
4) Δεν αντέχω την όψη του αίματος και δεν μπορώ τα νοσοκομεία λόγω της μυρωδιάς τους.
5) Δεν μπορώ το να με σκουντάει κάποιος. Πραγματικά είμαι πολύ περίεργη σε αυτό. Είχα βρίσει φίλο μου, που με σκούνταγε επι κάποια ώρα, επειδή ήθελε να μου πει κάτι.
6) Το πρωί πουέχω το κινητό για ξυπνητήρι, θέλω πάντα να ακούσω όλο το τραγούδι που έχω για αφύπνιση, και μετά να σηκωθώ από το κρεβάτι.
7) Μου την σπάει να δανείζω ρούχα και παπούτσια μου, για έναν ανεξήγητο λόγο.
8 ) Πίνω οπωσδήποτε ένα λίτρο γάλα μέσα στην μέρα, και όταν το βάζω στο ποτήρι, το θέλω πάντα με καλαμάκι. (από το νήπιο μου έχει κολλήσει αυτό:P)
9) Δεν μπορώ όταν είμαι αφοσιωμένη σε κάτι, να έχω κάποιον πάνω από το κεφάλι μου να με παρακολουθεί. Για παράδειγμα στις εξετάσεις, έρχεται ο επιτηρητής πάνω από το κεφάλι σου για 2 λεπτά και δεν μπορώ, με κομπλάρει.:P
10) Σιχαίνομαι να πιάσω τα μαλλιά μου μετά την θάλασσα, που είναι βρεγμένα, ξεραμένα και γεμάτα αλάτι.
11) Όταν βγαίνω από την θάλασσα, αλλάζω κατευθείαν μαγιό και βάζω το στεγνό, δεν αντέχω ούτε λεπτό με βρεγμένο.
12) Όταν καθαρίζω το δωμάτιο μου, θέλω πάντα να ακούω μουσική.

Αυτά προς το παρόν.:P

Τελικά πρέπει να είμαι αρκετά παράξενος άνθρωπος..απορώ πως με αντέχουν οι γύρω μου!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
1) φοβαμαι το αιμα
2) κλαιω με το παραμικρο
3) θυμαμαι απο εξω ολη την εξεταστεα υλη της βιολογιας!
4) με επιρεαζει αρνητικα αυτη η πανσελινος!
5) ειμαι παρα πολυ ευαισθητη
6) για τα αρχαια δινω και την ψυχη μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
1) Δεν μπορώ να κοιμηθώ με κάποιον άλλον στο κρεβάτι, ούτε μωρό δεν κοιμόμουν με τους γονείς μου. (Βλ. πολλή καζούρα από το σόι)
2) Θέλω το γραφείο μου και γενικά το δωμάτιό μου να είναι ΠΑΝΤΑ σε τάξη. Δεν μπορώ να βλέπω πράγματα από εδώ κι από 'κει, με αποδιοργανώνει.
3) Θέλω να μη μου μιλάνε όταν έχω νεύρα. Ξεσπάω σε άλλους χωρίς να το θέλω.
4) (συνέχιση 3) Το λέω συχνά: όταν κλαίω σπάνια είναι από στεναχώρια. Απλά ξεσπάω.
5) Δεν μπορώ να δανείζω τα ρούχα μου για κάποιον λόγο που δε γνωρίζω.
6) Πάντα στη τσάντα μου υπάρχει το αποσμητικό μου, για επίσης ανεξήγητο λόγο.
7) Σιχαίνομαι γενικά τις τρίχες.
8) Όπου και να πάω, ό,τι και να κάνω, ακούω μουσική (συνήθως με ακουστικά + κινητό).
9) Δεν μπορώ να πω: 7-8 βιολογία, 8-9 μαθηματικά κλπ. Με αγχώνειιιιι.

God, δεν είμαι άνθρωπος εγώ.:P

Υ.Γ.: 10) Θέλω την πόρτα του δωματίου μου ΠΑΝΤΑ κλειστή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
1) ακουω συνεχεια μουσικη εστω και με ενα ακουστικο και οταν μου μιλανε ταυτοχρωνα με εκνευριζει απειρα
2)δεν βολευομαι αν δεν φοραω δαχτυλιδια (τουλαχιστον 4-5) και σκουλαρικια
3)ζωγραφιζω συνεχεια τα χερια μου και τα ποδια μου
4)βαριεμαι πολυ ευκολα
5)δεν μπορω συχνα να συγκεντρωθω οταν με μιλανε οι αλλοι για πολλη ωρα και καταληγω να μην τους ακουω μετα απο λιγο
6)εκνευριζομαι οταν με παιρνουν τα δαχτυλιδια τα σκουλαρικια η οτιδηποτε σχετικο η αγγιζουν τα μαλλια μου
αυταα:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*metal fairy*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
χα!απο παραξενιες αλλο τιποτα!

1.αν το φαγητο εχει πατατες δεν μπορω να το φαω, αν δεν τις λιωσω:redface:
2.δεν αντεχω ουτε μια μερα χωρις το mp3 μου. εχω απιστευτα νευρα.
3.κουταλια,πιρουνια,πιατα, πρεπει να ειναι πεντακαθαρα!χωρις σταμπες, αλλιως τα βαζω στον νεροχιτη και περνω αλλα (αν ειναι στο πιατο πεταω και το φαγητο:worry: ).
4.δεν θελω να μου πειραζουν τα πραγματα μου.τιποτα.ουτε να τα αγκιζουν!
5.εκνευριζομαι παρα πολυ αν καποιος πει κακη κουβεντα για την μουσικη μου!ειδικα αυτες οι κυριουλες που πιστευουν πως οποιος ακουει μεταλ ειναι δαιμονισμενος....:mad:!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Το παρατηρούσα σήμερα...

ΔΕΝ μπορώ ούτε γι' αστείο να ακούω τον υγρό ήχο που κάνουν τα χείλη όταν ανοίγουν.
Επίσης, δεν μπορώ να βλέπω ανθρώπους να τρώνε τα νύχια τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
οταν ακουω καποιον να μιλαει ειδικα αν ειναι εξω απο την πορτα μου ή καμια φορα τους γειτονες (γιατι η ηχομονωση δεν ειναι τοσο καλη) μ αρεσει να στηνω αυτι :look: :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
οταν ακουω καποιον να μιλαει ειδικα αν ειναι εξω απο την πορτα μου ή καμια φορα τους γειτονες (γιατι η ηχομονωση δεν ειναι τοσο καλη) μ αρεσει να στηνω αυτι :look: :redface:

Παλιοκουτσομπόλη :sly: :P

να'σουν ο μόνος :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top