Παλέρμο #39 ~ The Godfather

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,192 μηνύματα.
Χιμέλα με έβαλες σε σκέψεις. Όντως δεν την υποστηρίζουν όπως και η ΙΔΙΑ η ντοιτς δεν ειπε ΚΑΝΕΤΕ ΛΑΘΟΣ ΕΙΜΑΙ ΑΘΩΑ ΔΙΟΤΙ ΤΟ ΚΑΙ ΤΟ. Για εμενα αυτό δειχνει αμηχανία συν το οτι στην αρχη μιλουσε συνεχώς και ελεγε διαφορα ενω καποια στιγμη εβαλε χειροφρενο και παρακολουθουσε τους υπολοιπους σαν να την συμβουλευσε καποιος.

Το οτι σε έβαλα σε σκέψεις είναι καλό. Σημαίνει οτι έχουμε αρχίσει όλοι να συνεργαζόμαστε προς ένα κοινό σκοπό.:)
Λοιπόν για να συνοψίσουμε, υπάρχουν δύο επιλογές για τη Deutsch:
1. Είναι τόσο άπειρη που απλά είπε μια βλακεία ενώ είναι αθώα και βρέθηκε στο στόχαστρο.
2. Από βλακεία βρέθηκε στο στόχαστρο και είναι ένοχη, γι' αυτό οι συμπαίκτες της τη συμβούλευσαν να σταματήσει να μιλάει.

Τι από τα δύο συμβαίνει θα φανεί στην πορεία. Ας ελπίσουμε οτι ρόλοι και κάρτες θα χρησιμοποιηθούν με σωστό τρόπο ώστε να ξεκαθαρίσει το τοπίο. Ο νοών νοείτω...

Himela: Η ψηφο μου προς τον PieMaker δεν ειναι επειδη δεν με υποστηριξε. Και τι λογο εχει για να με υποστηριξει; κανεναν. Απλα δεν μου αρεσε πολυ το ολο σκεπτικο του. Σε ευχαριστω για την συμβουλη απο εδω και περα θα ειμαι πιο προσεκτικη. Κατα καποιον τροπο ηξερα τι θα γινει με το πρωτο μου ποστ γιατι απλα ολοι ψαχνουν καποια αφορμη για να ξεκινησει το παιχνιδι. Συμφωνω με την αποψη σου για τον Πετρο αφου ηρθε εγραψε κατι σχεδον τελειως ακυρο για να δημιουργησει πανικο οπως ειπα πιο πανω και εφυγε.

Χμμ βασικά... ο Piemaker σε υποστήριξε στο πρώτο ποστ του. Είπε οτι από βλακεία κι απειρία είπες ό,τι είπες. Οπότε άκυρο αυτό που μου λες. Τον ψήφισες γιατί δε σου άρεσε το σκεπτικό του. Ανάλυσε λίγο παραπάνω, τι ακριβώς δε σου άρεσε στο σκεπτικό του;:hmm:

Τώρα για το άλλο, όποτε παίζουμε με τους συμφοιτητές, η πιο συχνή φράση που λέμε είναι: "είμαι μονάχα ένας αθώος πολίτης". :P

Κι όλοι οι δολοφόνοι αυτό λένε και το υποστηρίζουν με σθένος. :whistle:

Ομολογουμένως η κίνηση μου να ψηφίσω στην τύχη ήταν ανόητη από μέρους μου...
Θεώρησα διαβάζοντας το προηγούμενο Παλέρμο ότι στην πρώτη μόνο ψηφοφορία οι περισσότεροι ψήφοι ήταν στην τύχη διότι δεν έχει κανείς από κανέναν στοιχεία για την ''ταυτότητα'' του:).
Αν μπορώ να αλλάξω την ψήφο μου αγαπητή ΣΕ τώρα:redface::redface::redface: να μου το πείτε γιατί μετά από αυτά που άκουσα τελικά σκέφτηκα να ψηφίσω λογικότερα:P:P
Άντε τελικά με κάνετε να κάνω μαζί με το παλέρμο τις ασκήσεις μου:hehe:

Ναι η πρώτη ψήφος συνήθως είναι στα τυφλά, αλλά όχι τόσο τυφλά ώστε να το ρίξεις στον κλήρο. Νομίζω ως τώρα πρέπει να έχεις σχηματίσει μια ιδέα ώστε να ψηφίσεις με καλύτερο επιχείρημα. Και φυσικά μπορείς να αλλάξεις ψήφο μέχρι τις 20:00 και χωρίς αιτιολογία από 20:05-20:10.:)

Προσωπικά, η Ντόιτς είναι στα υπόψην μου διότι:
α)Αν είναι πολίτης και στην χειρότερη περίπτωση δηλ. να΄χει έναν ρόλο που μπορεί να βοηθήσει στη μετέπειτα πορεία του παιχνιδιού θεωρώ ότι εφόσον είναι η αρχή υπάρχουν και άλλοι εξίσου δυνατοί ρόλοι με δυνατά χαρτιά για να την αντικαταστήσουν.


Αυτό είναι λάθος σκεπτικό. Κανένας ρόλος δεν είναι άχρηστος ή απλά εύκολος να αντικατασταθεί. Ας μη χάνουμε αθώους με αυτό το σκεφτικό. Παίζουμε ένα παιχνίδι που βασίζεται ΚΑΙ στους αριθμούς, και κάθε πολίτης μετράει.

Μήπως γιατί είσαι από το ίδιο γκρουπ με'κεινη;[την Ντόιτς]

Γιατί να την ψηφίσει καλέ αν είναι στην ίδια ομάδα; :hmm:

Φαίρυ αβάσιμες κατηγορίες δεν μαρέσουν. Εγώ ψήφισα την ντόιτς γιατί μου φαίνεται ύποπτη. Δεν καταλαβαίνω τη λογική σου, γιατί να την ψηφίσω αφού είμαστε συνεργατες οπως λες; :hmm:

Ας βρω και την απάντηση της fairygirl:


Απλούστατος είναι ο λόγος και ονομάζεται καμουφλάζ.;)

Νομίζεις οτι αν ήταν δολοφόνοι ο Άκης με την Deutsch θα τους συνέφερε να την ψηφίσει από τόσο νωρίς για ξεκάρφωμα ενώ υπάρχουν τόσες ακόμα επιλογές; Μπορεί να συμβεί, ναι, αλλά θεωρώ οτι είναι πολύ νωρίς για κάτι τέτοιο. Για να ψηφίσει μαφιόζος μαφιόζο πρέπει τα περιθώρια να έχουν στενέψει και να είναι πολύ στριμωγμένοι...

Εγώ τώρα προβληματίζομαι με τον Πατρεύς, ο οποίος βγαίνει και αρχίζει να παρουσιάζει ως υπόπτους όλους τους παίκτες, ενώ ο ίδιος προσπαθεί να φαίνεται ως πολίτης. Κάτι το οποίο το κάνει είτε γιατί είναι μαφιόζος και προσπαθεί αποτυχημένα να μας παραπλανήσει λέγοντας πόσο καλός πολίτης είναι και μπλα μπλα είτε είναι πολίτης και τα λέει όλα αυτά με σκοπό να μας κάνει να τον νομίζουμε μαφιόζο, ενώ δεν είναι. :hmm:

Στην αρχή καλά τα λες, γιατί όμως να είναι πολίτης και να θέλει να τον νομίσουμε μαφιόζο; Δεν το κατάλαβα αυτό, δε βγάζει νόημα.:confused:

Στα προηγουμενα παιχνιδια που δηλωσε συμμετοχη ο Πατρεας αργησε πολυ να μπει στο παιχνιδι. Αλλα ακομα και οταν αρχισε να παιζει φαινοταν σα να το εκανε απο υποχρεωση, αφου εκανε ενα post τη μερα και αυτο απο υποχρεωση. Το γεγονος οτι μπηκε φουριοζος απο την πρωτη στιγμη εμενα με κανει να πιστευω οτι απλως ενθουσιαστηκε με το ρολο του, κατι που δεν παρατηρησε κανενας σας, αφου ολοι σταθηκατε στις μπουρδες που εχει γραψει. Μηπως απλα ομως προσπαθει να σκορπισει πανικο και να λυγισει τους αδυνατους, για να αρχισει να ξεσκεπαζει τα μικρα και απειρα δολοφονακια;; Για μενα οποιος εσπευσε να υπερασπιστει τον εαυτο του μετα τα λεγομενα του εχει καλες πιθανοτητες να ειναι δολοφονος. Οσο για τον Πατρεα κατα πασα πιθανοτητα εχει δυνατο ρολο, ο οποιος ελπιζω να ειναι με τη μερια των πολιτων.

Ε σόρρυ, κι εγώ υπερασπίστηκα τον εαυτό μου και τον ψήφισα, αλλά όχι γιατί με θεώρησε (και εμένα μαζί με 17 άλλους) μαφιόζα, αλλά γιατί θεώρησα άκρως υποπτο το ποστ του "άλλα λόγια ν' αγαπιόμαστε".

Αγαπητη Χιμελα υπαρχει χαοτικη διαφορα αναμεσα στο: Υπερασπιζομαι τη μικρη, αθωα και απροστατευτη Deutsch και αμφισβητω την ικανοτητα της να παιξει. Εγω προφανως και εκανα το δευτρο, αφου δεν τη θεωρω mvp. Παντως μου αρεσει το γεγονος οτι πας να βγαλεις απο τη μυγα ξυγκι, αν και αρχιζω να πιστευω πως το κανεις για να τραβηξεις την προσοχη μακρια απο το προσωπο σου.

Λολ αυτό είναι το παιχνίδι, να βγάζουμε από τη μύγα ξίγκι για να βρούμε μια άκρη. Αλλιώς θα βγαίναμε και θα λέγαμε "είμαι ο δικηγόρος - μέντιουμ - μαφιόζος, σταυρώστε με σταυρώστε με!" και θα τελείωνε το παιχνίδι. Εξάλλου με τα τόσα που έχω πει και με τις τόσες υποψίες που έχω σκορπίσει αριστερά και δεξιά προσπαθώντας να βγάλω άκρη νομίζω οτι το τελευταίο που καταφέρνω είναι να τραβήξω την προσοχή μακριά από το πρόσωπό μου. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Τελικά,η ψήφος μου θα πάει προς Πατρεύς μεριά διότι μας ''ψυχολόγησε'' και χαρακτήρισε όλους ύποπτους και εμένα μαζί χωρίς να έχω κάποια ιδιαίτερη συμμετοχή ακόμα:P:P:P,αλλά δεν πάει να πει ότι αυτό φταίει που ψηφίστηκε:happy:.Επίσης χαρακτηρίστηκε ο ίδιος ως πολίτης ίσως για να μας ρίξει σταχτούλα στα μάτια ίσως και όμως να λέει αλήθεια,αυτό θα το δούμε στην πορεία:whistle::whistle:...
Πατρεύς περιμένουμε να σε δούμε να μιλάς και άλλο:redface::redface::redface:
Αγαπώ τα σεντόνια σου και της Himela:redface::redface::P

Στο σχολιο σου για τον Πατρεα συμφωνω απολυτα.
Βλεπω συνεχεια εναν συμμετεχοντα να παρακολουθει το θεμα μα δεν εχει γραψει ακομα ουτε ενα ποστ για το καλο.... :hmm: Επισης ο Γιαννης ο οποιος ηταν καταενθουσιασμενος δεν εχει κανει ακομα την εμφανιση του:hmm: ουτε το Τασος:hmm::hmm::hmm:

Χιμελα: Στο σκεπτικο του δεν μου αρεσε αυτο το: ''δεν μπορει να προσφερει ουσιαστικη βοηθεια'' ( αν θες βλ το ποστ του) δεν μου αρεσουν τα ατομα που ειναι τοσο απολυτα απο την πρωτη και την δευτερη μερα του παιχνιδιου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
από την άλλη, η ψήφος της Άλμα με βάζει σε σκέψεις σχετικά με το ρόλο της

Δεν είναι κακό να μπαίνουμε σε σκέψεις. :shifty:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Το οτι σε έβαλα σε σκέψεις είναι καλό. Σημαίνει οτι έχουμε αρχίσει όλοι να συνεργαζόμαστε προς ένα κοινό σκοπό.:)
Λοιπόν για να συνοψίσουμε, υπάρχουν δύο επιλογές για τη Deutsch:
1. Είναι τόσο άπειρη που απλά είπε μια βλακεία ενώ είναι αθώα και βρέθηκε στο στόχαστρο.
2. Από βλακεία βρέθηκε στο στόχαστρο και είναι ένοχη, γι' αυτό οι συμπαίκτες της τη συμβούλευσαν να σταματήσει να μιλάει.

Τι από τα δύο συμβαίνει θα φανεί στην πορεία. Ας ελπίσουμε οτι ρόλοι και κάρτες θα χρησιμοποιηθούν με σωστό τρόπο ώστε να ξεκαθαρίσει το τοπίο. Ο νοών νοείτω...



Χμμ βασικά... ο Piemaker σε υποστήριξε στο πρώτο ποστ του. Είπε οτι από βλακεία κι απειρία είπες ό,τι είπες. Οπότε άκυρο αυτό που μου λες. Τον ψήφισες γιατί δε σου άρεσε το σκεπτικό του. Ανάλυσε λίγο παραπάνω, τι ακριβώς δε σου άρεσε στο σκεπτικό του;:hmm:



Κι όλοι οι δολοφόνοι αυτό λένε και το υποστηρίζουν με σθένος. :whistle:



Ναι η πρώτη ψήφος συνήθως είναι στα τυφλά, αλλά όχι τόσο τυφλά ώστε να το ρίξεις στον κλήρο. Νομίζω ως τώρα πρέπει να έχεις σχηματίσει μια ιδέα ώστε να ψηφίσεις με καλύτερο επιχείρημα. Και φυσικά μπορείς να αλλάξεις ψήφο μέχρι τις 20:00 και χωρίς αιτιολογία από 20:05-20:10.:)



[/FONT]Αυτό είναι λάθος σκεπτικό. Κανένας ρόλος δεν είναι άχρηστος ή απλά εύκολος να αντικατασταθεί. Ας μη χάνουμε αθώους με αυτό το σκεφτικό. Παίζουμε ένα παιχνίδι που βασίζεται ΚΑΙ στους αριθμούς, και κάθε πολίτης μετράει.



Γιατί να την ψηφίσει καλέ αν είναι στην ίδια ομάδα; :hmm:



Ας βρω και την απάντηση της fairygirl:



Νομίζεις οτι αν ήταν δολοφόνοι ο Άκης με την Deutsch θα τους συνέφερε να την ψηφίσει από τόσο νωρίς για ξεκάρφωμα ενώ υπάρχουν τόσες ακόμα επιλογές; Μπορεί να συμβεί, ναι, αλλά θεωρώ οτι είναι πολύ νωρίς για κάτι τέτοιο. Για να ψηφίσει μαφιόζος μαφιόζο πρέπει τα περιθώρια να έχουν στενέψει και να είναι πολύ στριμωγμένοι...



Στην αρχή καλά τα λες, γιατί όμως να είναι πολίτης και να θέλει να τον νομίσουμε μαφιόζο; Δεν το κατάλαβα αυτό, δε βγάζει νόημα.:confused:



Ε σόρρυ, κι εγώ υπερασπίστηκα τον εαυτό μου και τον ψήφισα, αλλά όχι γιατί με θεώρησε (και εμένα μαζί με 17 άλλους) μαφιόζα, αλλά γιατί θεώρησα άκρως υποπτο το ποστ του "άλλα λόγια ν' αγαπιόμαστε".



Λολ αυτό είναι το παιχνίδι, να βγάζουμε από τη μύγα ξίγκι για να βρούμε μια άκρη. Αλλιώς θα βγαίναμε και θα λέγαμε "είμαι ο δικηγόρος - μέντιουμ - μαφιόζος, σταυρώστε με σταυρώστε με!" και θα τελείωνε το παιχνίδι. Εξάλλου με τα τόσα που έχω πει και με τις τόσες υποψίες που έχω σκορπίσει αριστερά και δεξιά προσπαθώντας να βγάλω άκρη νομίζω οτι το τελευταίο που καταφέρνω είναι να τραβήξω την προσοχή μακριά από το πρόσωπό μου. :/:


Σιγα να μη χαραμισουμε καρτα για να δουμε τι ειναι η Deutsch. Υπαρχουν παικτες που αν δεν ειναι με το μερος των πολιτων μπορουν να φανουν πολυ περισσοτερο επικινδυνοι. Να δεις που και στο στρατοπεδο των μαφιοζων να ειναι η μικρη, δε θα μπουν ουτε στον κοπο να τη σωσουν σε περιπτωση που θα κινδυνευσει να αποχωρησει.

Ναι Χιμελιτα μου, ξερεις ομως τι αλλο εχω παρατηρησει;; Στα προηγουμενα games που ησουν πολιτακι την εμπαινες κυριως σε ενα ατομο μεχρι να τον φτασεις στο αμην και να στερεψουν τα επιχειρηματα του. Αυτο βεβαια εχει τον κινδυνο να σου γυρισει boomerang, ειδικα αν η ρητορικη δεν ειναι το ταλεντο σου. Τωρα σπερνοντας τις υποψιες παντου δεν εχεις τον κινδυνο να σε στησει καποιος στον τοιχο, οποτε κατα μια αποψη παιζεις εκ του ασφαλους;).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,192 μηνύματα.
Σιγα να μη χαραμισουμε καρτα για να δουμε τι ειναι η Deutsch. Υπαρχουν παικτες που αν δεν ειναι με το μερος των πολιτων μπορουν να φανουν πολυ περισσοτερο επικινδυνοι. Να δεις που και στο στρατοπεδο των μαφιοζων να ειναι η μικρη, δε θα μπουν ουτε στον κοπο να τη σωσουν σε περιπτωση που θα κινδυνευσει να αποχωρησει.

Κι αυτό να γίνει θα είναι λάθος. Είναι ένα παιχνίδι που βασίζεται ΚΑΙ στα νούμερα.:/:

Ναι Χιμελιτα μου, ξερεις ομως τι αλλο εχω παρατηρησει;; Στα προηγουμενα games που ησουν πολιτακι την εμπαινες κυριως σε ενα ατομο μεχρι να τον φτασεις στο αμην και να στερεψουν τα επιχειρηματα του. Αυτο βεβαια εχει τον κινδυνο να σου γυρισει boomerang, ειδικα αν η ρητορικη δεν ειναι το ταλεντο σου. Τωρα σπερνοντας τις υποψιες παντου δεν εχεις τον κινδυνο να σε στησει καποιος στον τοιχο, οποτε κατα μια αποψη παιζεις εκ του ασφαλους;).

Τι λες βρε καμάρι; Σε όλους την έλεγα πάντα, σε όσους μου κινούσαν την υποψία. Αν κάποιος μου φαινόταν πιο ένοχος, τον στρίμωχνα πιο πολύ, ναι, φυσικό δεν είναι; Αυτό που λες είναι λάθος κι όποιος θέλει μπορεί να δει με πόσους τα είχα βάλει στα παιχνίδια που έπαιξα από την αρχή. Εξάλλου, ειδικά στο τελευταίο, το οτι τα έβαλα με πολλούς ήταν κι ο λόγος που έφυγα νωρίς, αν και πολίτης. :/: Τέλος πάντων, θα δείξει στην πορεία. Πάντως νομίζω οτι με τον τρόπο μου δείχνω οτι δε φοβάμαι να κατηγορήσω πολλούς ώστε να τους κάνω να προβούν στο μοιραίο λάθος αν είναι ένοχοι. Αυτή είναι πάντα η στρατηγική μου και δεν την αλλάζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κι όλοι οι δολοφόνοι αυτό λένε και το υποστηρίζουν με σθένος. :whistle:

εμ, και οι πολίτες το ίδιο, αλλά συνεχίζω να μην καταλαβαίνω το νόημα του διαλόγου αυτού :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σίγουρα ο πατρέας είναι από εκείνους που θεωρώ υπόπτους, και θέλω να ακούσω την άποψή του πριν την λήξη της ψηφοφορίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Παρακαλούνται όσοι δεν παίζουν στο Παλέρμο, να μη βάζουν θετικές κι αρνητικές στα post. Αν ήθελαν τόσο πολύ να παίξουν, ας δήλωναν συμμετοχή.
Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Τι προσεκτικά καλέ; Για δες πόσους έχω υποψιαστεί ήδη.:/:
Λοιπόν κάπου εδώ τελειώνει το σεντόνι. Ελπίζω να το διαβάσατε όλοι (κι όταν λέμε όλοι εννοούμε ΟΛΟΙ! :P).
Περιμένω τις απόψεις σας!

Όπως είπες και η ίδια μόλις είπες τις απόψεις σου και τις υποψίες σου.

Για εμένα η γερμανίδα, δεν αποτελεί άμμεσο κίνδυνο, όμως δεν μπορώ να καταλάβω τον τρόπο που παίζει.
Αρχικά μπάινει μιλάει-μιλάει και μόλις στραφούν οι υποψίες πάνω της, τσουπ πρέπει να βγώ, και απο τότε συμπεριφέρεται λες και θέλει να κρίψει κάτι, δύνοντας την ψήφο της πολύ επιπόλεα.

Όχι ασχολίαστο γιατί κρατιέμαι κρατιέμαι με αυτα που βλέπω αλλά Ε, Ε.:eek: Ρήματα σε -Ιζω :ropalo:
E AMAN, διαγωνισμό ορθογραφίας κάνουμε; Αφήστε το παιδί να γράψει όπως θέλει... Μην αρχίσω να ανακοινώνω δολοφονίες με ολοκληρώματα. Και μετά να σας δω, ένα απλό ορισμένο ολοκλήρωμα του x θα είναι... :ropalo:
Πες τα Μίτσο!

Εγώ ακόμη περιμένω την απάντηση του Πατρέα σε όλα αυτά, μετά θα ψηφίσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Στην αρχή καλά τα λες, γιατί όμως να είναι πολίτης και να θέλει να τον νομίσουμε μαφιόζο; Δεν το κατάλαβα αυτό, δε βγάζει νόημα.:confused:
Εννοώ να τον νομίζουμε κρυφό μαφιόζο πχ, ώστε να μην επιλεχθεί για δολοφονία. Anyway, απλά κρατήστε ότι νομίζω πως ο Πατρεύς προσπαθεί να μας μπερδέψει.
-------------------------------------------------------
_fairygirl_ ακόμη δεν μου απάντησες, γιατί σε μπέρδεψα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Παρακαλούνται όσοι δεν παίζουν στο Παλέρμο, να μη βάζουν θετικές κι αρνητικές στα post γιατί θα τους πάρει ο ΔΙΑΟΛΟΣ. Αν ήθελαν τόσο πολύ να παίξουν, ας δήλωναν συμμετοχή.
Ευχαριστώ!

Τι καλός μωρέεεε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Τι στο καλό. :P
Γυρνάω από την βιβλιοθήκη και βλέπω πάνω κάτω 10 σελίδες :hehe:

Επανέρχομαι με ένα μεγάλο ποστ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Παρτε κι ενα γλυκακι.
ον: Μελ :flower: και ετοιμαζομουν να γραψω: η Μελ δεν εχει κανει την εμφανιση της ακομα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παρτε κι ενα γλυκακι.
ον: Μελ :flower: και ετοιμαζομουν να γραψω: η Μελ δεν εχει κανει την εμφανιση της ακομα


προσπάθησε να φαίνονται τα εμότικον που ποστάρεις :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Ντόιτς μην προσπαθείς να μας καλοπιάσεις με γλυκά. :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
προσπάθησε να φαίνονται τα εμότικον που ποστάρεις :loltooth:
:flowers: αυτο ηθελα να βαλω
Ντόιτς μην προσπαθείς να μας καλοπιάσεις με γλυκά. :pfff:

:( καλα καλα ενα γλυκακι για το καλο ηθελα να βαλω :( τι; μονο μουσικη θα ακουμε;:worry: αλμακι εσυ ολο ασχετα πετας και δεν μου αρεσει:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Τελικά παιδιά, ευχαριστημένοι με τους ρόλους σας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
:flowers: αυτο ηθελα να βαλω


:( καλα καλα ενα γλυκακι για το καλο ηθελα να βαλω :( τι; μονο μουσικη θα ακουμε;:worry: αλμακι εσυ ολο ασχετα πετας και δεν μου αρεσει:hmm:



Aσχετα πετάει ή προσπαθείς να στρέψεις τα βλέμματά μας αλλού; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Τελικά παιδιά, ευχαριστημένοι με τους ρόλους σας;
πρεπει να απαντησουμε σε αυτο; :hmm:
Aσχετα πετάει ή προσπαθείς να στρέψεις τα βλέμματά μας αλλού; :hmm:

Νομιζεις οτι αυτα ειναι σχετικα;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τελικά παιδιά, ευχαριστημένοι με τους ρόλους σας;

anything you say can and will be used against you :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top