Παλέρμο #38 - The Game of Thrones

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Όλοι μαζί:

Happy deathday to you,
Happy deathday to you,
Happy deathday dear Sparkling,
Happy deathday to you!

Γιατί χαιρόμαστε;; Χάσαμε έναν από τους μόνους, αν όχι τον μόνο σίγουρα καλό παίκτη. Αν και εδώ που τα λέμε περίμενα να τον είχαν σκοτώσει μέρες τώρα...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Γιατί χαιρόμαστε;; Χάσαμε έναν από τους μόνους, αν όχι τον μόνο σίγουρα καλό παίκτη. Αν και εδώ που τα λέμε περίμενα να τον είχαν σκοτώσει μέρες τώρα...:/:
Δε χαιρόμαστε!
Κλέβουμε την ατάκα του αρκά απ τη Ζωή μετά!
Αντί για Happy Birhhday, λέμε Happy Deathday!

ps. Ο spark έχει γενέθλια σήμερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Δε χαιρόμαστε!
Κλέβουμε την ατάκα του αρκά απ τη Ζωή μετά!
Αντί για Happy Birhhday, λέμε Happy Deathday!

ps. Ο spark έχει γενέθλια σήμερα...

Οκ, δεν το ήξερα αυτό :redface:

Χρόνια Πολλά Spark!! (αν και είναι κάπως ειρωνικό τώρα :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
αλήθεια, πως γίνεται η μέρα θανάτου να είναι χαρούμενη; :confused: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
*Ανακοίνωση (ξανά, ναι =Ρ)*​
Η μικρή Κιτ ξέχασε να ανακοινώσει πως ο αυτοκράτωρ αποφάσισε να πάρει υπό την προστασία του την aegloswen για σήμερα. Οι ψήφοι της Έλενας είναι άκυρες πλέον και όποιος επιθυμεί μπορεί να αλλάξει ωστόσο δε θα χρεωθεί απουσία αν δεν το κάνει εφόσον έχει ήδη ψηφίσει. Sorry for the incovenience. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Καλησπέρα! :)
Σε γενικές γραμμές, αναμενόμενη η δολοφονία πιστεύω.Δε νομίζω, όμως, ότι ο Μαυρούλης θα ρίσκαρε να βγάλει τον σπαρκ, γιατί ουσιαστικά τα βλέμματα πάλι πάνω του πέφτουν.
Επειδή έτυχε. Δεν μπορούμε να τζογάρουμε με αυτά.
Δεν έτυχε, πέτυχε.Τα φαντάσματα κάτι παραπάνω ξέρουν, για να ψηφίζουν Eileen και aegloswen.;)
Είδες την παρατήρηση μου για το ποστ της Ζωής; Δεν κινεί μερικές υποψίες;
Και γιατί δεν είχε νόημα, τον βόλευε πιο πολύ να ψηφίσει Μαυρούλη, παρά aegloswen, ακριβώς επειδή θα έλεγες κάτι τέτοια... :P
Την είδα.Κατ' αυτό τον τρόπο, γίνεται πιο αθώα στα μάτια των πολιτών.
Ο καθένας με την ερμηνεία του, δε θα παίξουμε την κολοκυθιά τώρα.
Μη μου λες εμένα για την Έλενα. Έχω ψάξει πολλές φορές τα ποστ της πριν την αθωώσω... Όχι τέτοια σε μένα, ξέρεις ότι τρώω την μισή μου ώρα σε έρευνα παλιών ποστ...
Εφόσον έχεις ψάξει καλά τις δημοσιεύσεις της και είσαι τόσο βέβαιος ότι είναι πολίτης, ερμήνευσε το κάτωθι:
Η Έλενα θεωρούσε τον Βάιο ψιλοαθώο και μάλιστα οι απόψεις τους σύγκλιναν στο ότι ο Τάσος και εγώ είμαστε δολοφόνοι και ότι στήσαμε αυτό το σχέδιο για να σας ξεγελάσουμε.Παρά ταύτα, η Έλενα ψήφισε τον Βάιο τη μέρα της αποχώρησής του.Σα να αθωώνω εγώ τώρα τον Μαυρούλη και τον ψηφίζω στο τέλος, επειδή τον ψηφίσατε όλοι.Έτσι μου κάνει.
Δεν ξέρω πως θα το πάρεις, αλλά την Ζωή την κατηγορούσα πριν από σένα. Μην πας να μου την βγεις εκεί. Και μαζί της δεν δικαιώθηκες ακολούθησες ρεύμα, ήσουν κολλημένος στην Έλενα. Μεταξύ μας μιλάμε, μην μου λες εμένα βλακείες. Όπως και να χει, ο καιρός γαρ εγγύς. Θα δούμε ποιος έχει δίκιο στο τέλος.
Και το πόιντ μου είναι ότι είσαι κυρίως λάθος κι όχι κυρίως σωστός... Γι' αυτό σου πάω τόση κόντρα.
Δεν θα είναι καθόλου αργά, γιατί θα τελειώσει το παιχνίδι... Κι αν δεν έχει τελειώσει, πάλι θα δεις ότι κατηγορούσες λάθος κόσμο... Έλεος πια... Τόση επιμονή σε άνθρωπο που κάνει 90% λάθη, δεν έχω δει... Κάλα σε είπανε "σούπερμαν" :P
Ενδιαφέρον το σχόλιο στο τέλος, μόνο που η συγκεκριμένη που το είπε το εννούσε, επειδή είχα βάσιμες υποψίες για κάποιους.Και επειδή δεν μου αρέσει που επαναλαμβάνεις συνέχεια πόσο λάθος είμαι, κοίτα.
1.Εσένα σε είχα κατηγόρησα, επειδή υποστήριζες τον Γιάννη.Και μάλιστα όταν πλέον ήταν ολοφάνερο ότι ο Γιάννης ήταν δολοφόνος, εσύ πάλι μας είπες ότι μπορεί να είναι ο αντίπαλος μαφιόζος.Δε σου φταίω εγώ, λοιπόν, που υποστήριζες δολοφόνο και σε κατηγόρησα.
2.Σου διαφεύγει μάλλον την προσοχή ότι εκτός από μένα, τον Βάιο τον ψήφισαν άλλα επτά άτομα.Το ρεύμα θα μου πεις εγώ το δημιούργησα, αλλά ο Βάιος δεν έπεισε ούτε τους άλλους τελικά.Αυτό, παρεμπιπτόντως, ήταν και το μόνο πρακτικό λάθος.

Και τώρα εσύ, μιας και έχεις 100% επιτυχία στις προβλέψεις σου, θα καταλάβεις το λάθος που θα κάνεις/ετε βγάζοντας τον Μαυρούλη.Μόνο που εγώ δεν έχω κόλλημα να λέω και να ξαναλέω πόσα λάθη έχει κάνει ο καθένας.Γι' αυτό αντί να τονίζεις πόση ζημιά σας έχω κάνει -σιγά πια- κοίταξε να διορθώσεις τη ζημιά που πάει να προκληθεί τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Λίστα για Τρίτη 03/07
  1. aegloswen
  2. Alchemist -> Demlogic
  3. blue_butterfly
  4. Demlogic
  5. dimijim -> MAYROULIS
  6. Libertus
  7. MAYROULIS
  8. SparklingGrey -> MAYROULIS
  9. tsarachaf
Ψήφοι
2 MAYROULIS
1 Demlogic
Η χώρα των φαντασμάτων
Οριστικές αποχωρήσεις
Απουσίες
aegloswen: #1
blue_butterfly: #1
Eileen: #1, #2
Elena Kr: #1
love_angel: #1, #2, #3
MAYROULIS:#1
Noisette: #1
SparklingGrey: #1
Guest 278211: #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Γεια σας.
Έχω πειστεί πλέον ότι ο αυτοκράτορας είναι ο Ακριβός και ο μόνος σχεδόν αποδεδειγμένα αθώος αυτή την στιγμή.
Καλησπέρα! :)

Εφόσον έχεις ψάξει καλά τις δημοσιεύσεις της και είσαι τόσο βέβαιος ότι είναι πολίτης, ερμήνευσε το κάτωθι:
Η Έλενα θεωρούσε τον Βάιο ψιλοαθώο και μάλιστα οι απόψεις τους σύγκλιναν στο ότι ο Τάσος και εγώ είμαστε δολοφόνοι και ότι στήσαμε αυτό το σχέδιο για να σας ξεγελάσουμε.Παρά ταύτα, η Έλενα ψήφισε τον Βάιο τη μέρα της αποχώρησής του.Σα να αθωώνω εγώ τώρα τον Μαυρούλη και τον ψηφίζω στο τέλος, επειδή τον ψηφίσατε όλοι.Έτσι μου κάνει.
Θα σου παραθέσω και το πόστ. Ήταν εκείνη η μέρα που είχε καρφωθεί η Μελανία η οποία είχε ρίξει την ψήφο της στον Catalyst,προφανώς και σύμφωνα με τις συνθήκες έπρεπε να σκεφτώ το καλό όλων,γιατί αν δεν τον ψήφιζα θα ήταν σαν να εθελοτυφλώ! Εδώ η αιτιολόγηση της ψήφου:
Catalyst: Για μένα ήταν σχετικά αθώος,αν και το τελευταίο του πόστ που υποστήριξε σχεδόν τα ίδια πράγματα με μένα,
πιο πολύ παγίδα μου φάνηκε,τέσπα. Δεν μπορώ όμως να αγνοήσω το γεγονός ότι ψηφίστηκε από την Μελανία,που ήταν κατά 95% ντεντέκτιβ ή πληροφοοριοδότης,θα ήταν λες και εθελοτυφλώ! Η ψήφος μου και εμένα θα πάει στον Catalyst.

Η δολοφονία του Σπάρκ,σχετικά αναμενόμενη. Ψήφο δεν θα δώσω ακόμα.
Θα ξανασκεφτώ την στάση όσων έχουν χαθεί λίγο από το προσκήνιο,μήπως και βρεθεί μια άκρη.

Επίσης πιστεύω ότι η Ριρίκα πρέπει κάποια στιγμή να μπεί και να κάνει κάποιο πόστ. =/

Ο demlogic και ο Alchemist έχουν χαθεί εντελώς από το προσκήνιο,έγινε μεγάλη επικέντρωση σε μένα και στον Χάρη.
Μήπως να βγαίνατε να λέγατε τίποτα και εσείς ρε παιδιά;

Βtw dimijim,πολύ χάρηκες που έφυγε ο Spark,πρόσεξέ το αυτό. :P
Ο Μαυρούλης έκανε ένα πόστ από το πρωί απ'ότι είδα; Λολ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Καλησπέρα! :)
Σε γενικές γραμμές, αναμενόμενη η δολοφονία πιστεύω.Δε νομίζω, όμως, ότι ο Μαυρούλης θα ρίσκαρε να βγάλει τον σπαρκ, γιατί ουσιαστικά τα βλέμματα πάλι πάνω του πέφτουν.

Εδώ που τα λέμε, ήταν η εύκολη δολοφονία, δεν σιγουρεύει υποψίες για κανέναν... Δύο δολοφονίες θα μπορούσαν να τραβήξουν βλέμματα, αλλά δεν θα τις αναφέρω για ευνόητους λόγους :redface:

Δεν έτυχε, πέτυχε.Τα φαντάσματα κάτι παραπάνω ξέρουν, για να ψηφίζουν Eileen και aegloswen.;)

Τι παραπάνω ξέρουν;; Κάρτες δεν μπορούν να παίξουν ως φαντάσματα, ερωτήσεις δεν μπορούν να κάνουν... Εμείς ξέρουμε τα περισσοτέρα, γιατί εμείς έχουμε τα μέσα να μάθουμε. Και εδώ που τα λέμε, εσύ λύσσαξες για aegloswen, όχι κανείς άλλος.

Για την ακρίβεια πρώτη την κατηγόρησε η Έλενα Κρ, γιατί είχε το ίδιο προφίλ με την ίδια. Να σχολιάσω;; ΈΛΕΟΣ!!
Ο Τάσος που κατηγορούσε κι εμένα παράλληλα, που καρφώνομαι κιόλας. Ουδέν σχόλιον και εδώ.

Άρα μην μου επικαλείσαι τα φαντάσματα σαν αυθεντίες, γιατί δεν είναι και δεν θα μπορούσαν να είναι...

Την είδα.Κατ' αυτό τον τρόπο, γίνεται πιο αθώα στα μάτια των πολιτών.
Ο καθένας με την ερμηνεία του, δε θα παίξουμε την κολοκυθιά τώρα.

Δεν πάω να βγάλω συμπεράσματα... Θέλω λίγο να σκεφτούμε, γιατί αυτό ήταν την στιγμή, που μόνο ο Βάιος έλεγε κάτι για την Ζωή και δεν τον πίστευε και κανείς και είχε αθωωθεί στα μάτια μας και ο Γιάννης... Παράλογο;; Πολύ!!

Εφόσον έχεις ψάξει καλά τις δημοσιεύσεις της και είσαι τόσο βέβαιος ότι είναι πολίτης, ερμήνευσε το κάτωθι:
Η Έλενα θεωρούσε τον Βάιο ψιλοαθώο και μάλιστα οι απόψεις τους σύγκλιναν στο ότι ο Τάσος και εγώ είμαστε δολοφόνοι και ότι στήσαμε αυτό το σχέδιο για να σας ξεγελάσουμε.Παρά ταύτα, η Έλενα ψήφισε τον Βάιο τη μέρα της αποχώρησής του.Σα να αθωώνω εγώ τώρα τον Μαυρούλη και τον ψηφίζω στο τέλος, επειδή τον ψηφίσατε όλοι.Έτσι μου κάνει.

Εσύ είδες εκείνο το ποστ με την ψήφο;; Βασίστηκε στην ψήφο της Μελανίας. Λάθος;; Σαφώς. Ύποπτο; Όχι απαραίτητα. Και αύτο έγινε και σε σημείο που δεν είχε και νόημα η ψήφος της.
Μήπως να μην ασχοληθούμε σήμερα με την Έλενα όμως; Δεν μπορεί να αποχωρήσει, έτσι κι αλλιώς...

Ενδιαφέρον το σχόλιο στο τέλος, μόνο που η συγκεκριμένη που το είπε το εννούσε, επειδή είχα βάσιμες υποψίες για κάποιους.Και επειδή δεν μου αρέσει που επαναλαμβάνεις συνέχεια πόσο λάθος είμαι, κοίτα.
1.Εσένα σε είχα κατηγόρησα, επειδή υποστήριζες τον Γιάννη.Και μάλιστα όταν πλέον ήταν ολοφάνερο ότι ο Γιάννης ήταν δολοφόνος, εσύ πάλι μας είπες ότι μπορεί να είναι ο αντίπαλος μαφιόζος.Δε σου φταίω εγώ, λοιπόν, που υποστήριζες δολοφόνο και σε κατηγόρησα.
2.Σου διαφεύγει μάλλον την προσοχή ότι εκτός από μένα, τον Βάιο τον ψήφισαν άλλα επτά άτομα.Το ρεύμα θα μου πεις εγώ το δημιούργησα, αλλά ο Βάιος δεν έπεισε ούτε τους άλλους τελικά.Αυτό, παρεμπιπτόντως, ήταν και το μόνο πρακτικό λάθος.

Και τώρα εσύ, μιας και έχεις 100% επιτυχία στις προβλέψεις σου, θα καταλάβεις το λάθος που θα κάνεις/ετε βγάζοντας τον Μαυρούλη.Μόνο που εγώ δεν έχω κόλλημα να λέω και να ξαναλέω πόσα λάθη έχει κάνει ο καθένας.Γι' αυτό αντί να τονίζεις πόση ζημιά σας έχω κάνει -σιγά πια- κοίταξε να διορθώσεις τη ζημιά που πάει να προκληθεί τώρα.

Βάσιμες και λάθος. Αποδεδειγμένα. Και όχι, ήταν ειρωνικό το σχόλιο. :P

1. Για χιλιοστή φορά, δεν υποστήριζα τον Γιάννη, δεν σας άφηνα να τον καταδικάσετε τόσο εύκολα χωρίς να εξετάσουμε και τις άλλες πιθανότητες. Κι εγώ ο ίδιος έλεγα ότι κατά πάσα πιθανότητα είναι δολοφόνος αλλά δεν είμαι και σίγουρος.

2. Nαι, που επηρεάστηκαν από την Μελανία κι εσένα, όπου κι η Μελανία επηρεάστηκε από σένα.

Και μην ξεχνιόμαστε, ούτε η Ζωή ήθελες να βγει στην αρχή, μετά το γύρισες σε Ριρίκα, μετά σε aegloswen και κάτεληξες μετά από παρακλήσεις του Βάιου σε Ζωή. Οπότε άσε τις ιστορίες σε μένα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Χάρε τι θα ψηφίσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Χάρε τι θα ψηφίσεις;

Εσύ θα μας πεις κανένα σχόλιο ή θα περιμένεις πάλι τον μέγα Διδάσκαλο να σου δώσει οδηγίες;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Χάρε τι θα ψηφίσεις;
Κανέναν.
Καθίστε εσείς να τρώτε κουτόχορτο απ' την Έλενα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Εσύ θα μας πεις κανένα σχόλιο ή θα περιμένεις πάλι τον μέγα Διδάσκαλο να σου δώσει οδηγίες;;
Το χθεσινό σεντόνι μου δε σε κάλυψε;
Για τον μαυρούλη τα είπα, για την Έλενα επίσης
Να πω κάτι για τη δολοφονία;
Αναμενόμενη...
Να πω κάτι για τους υπόλοιπους;
Τι;
Αφού μόνο εγώ εσύ κι ο Χάρος μιλάμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Κανέναν.
Καθίστε εσείς να τρώτε κουτόχορτο απ' την Έλενα. :P

Δηλαδή, για να καταλάβω τώρα, θα κάτσεις να πάρεις απουσία, αντί να καθίσουμε να ψάξουμε τους υπόλοιπους δολοφόνους;; Έτσι θα βοηθήσεις;;

Γαμάτος καθοδηγητής ρε!! Μπράβο!!

Το χθεσινό σεντόνι μου δε σε κάλυψε;
Για τον μαυρούλη τα είπα, για την Έλενα επίσης
Να πω κάτι για τη δολοφονία;
Αναμενόμενη...
Να πω κάτι για τους υπόλοιπους;
Τι;
Αφού μόνο εγώ εσύ κι ο Χάρος μιλάμε...

Τι θέλω; Πολύ απλά... Κι άλλα σχόλια, brainstorming... Πρέπει κάπως να βγάλουμε μια άκρη... Πρέπει κάπως να τους αναγκάσουμε να μιλήσουν... Η σιωπή, βοηθά τους δολοφόνους και μόνο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Τι θέλω; Πολύ απλά... Κι άλλα σχόλια, brainstorming... Πρέπει κάπως να βγάλουμε μια άκρη... Πρέπει κάπως να τους αναγκάσουμε να μιλήσουν... Η σιωπή, βοηθά τους δολοφόνους και μόνο...
Μα δεν έχω να πω κάτι.
Για εμένα οι δύο δολοφόνοι που έμειναν στο παιχνίδι είναι το γατί και η πεταλούδα.
Και για τους δύο έχω εξηγήσει το γιατί κι αναμένω να πάρουν πόδι άμεσα.
Αν δε θέλουν να μιλήσουν δε μπορούμε να τους αναγκάσουμε.
Αλλά όπως λέω κι απ την αρχή μπορούμε κάλιστα να τους ψηφίσουμε.
Ντεμ κι αλχ για εμένα είναι αθώοι.
Τα έγραψα και χθες.
Τρολ ο πρώτος, πολίτης χωρίς ρόλο και χωρίς διάθεση/χρόνο για συμμετοχή ο δεύτερος.
Ο Χάρος είναι σίγουρα πολίτης που έχει όμως μπερδευτεί και μπερδέψει.
Και γι αυτόν τα έχω γράψει.
Εσύ είσαι πολίτης και μάλιστα έχουμε καταλάβει και το ρόλο σου.
Αλλά μετά απ αυτό με τη μελανία ρόλους εγώ δε μαρτυράω.
Για την Έλενα τα είπα χθες.
Ε, νομίζω πως όλους τους καλύψα.
Όσο δεν υπάρχει νέο υλικό δεν μπορώ να κάνω κάτι.
Τα ίδια και τα ίδια θα λέω;
Μαυρούλης και Ριρίκα απ μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Μα δεν έχω να πω κάτι.
Για εμένα οι δύο δολοφόνοι που έμειναν στο παιχνίδι είναι το γατί και η πεταλούδα.
Και για τους δύο έχω εξηγήσει το γιατί κι αναμένω να πάρουν πόδι άμεσα.
Αν δε θέλουν να μιλήσουν δε μπορούμε να τους αναγκάσουμε.
Αλλά όπως λέω κι απ την αρχή μπορούμε κάλιστα να τους ψηφίσουμε.
Ντεμ κι αλχ για εμένα είναι αθώοι.
Τα έγραψα και χθες.
Τρολ ο πρώτος, πολίτης χωρίς ρόλο και χωρίς διάθεση/χρόνο για συμμετοχή ο δεύτερος.
Ο Χάρος είναι σίγουρα πολίτης που έχει όμως μπερδευτεί και μπερδέψει.
Και γι αυτόν τα έχω γράψει.
Εσύ είσαι πολίτης και μάλιστα έχουμε καταλάβει και το ρόλο σου.
Αλλά μετά απ αυτό με τη μελανία ρόλους εγώ δε μαρτυράω.
Για την Έλενα τα είπα χθες.
Ε, νομίζω πως όλους τους καλύψα.
Όσο δεν υπάρχει νέο υλικό δεν μπορώ να κάνω κάτι.
Τα ίδια και τα ίδια θα λέω;
Μαυρούλης και Ριρίκα απ μένα.



Ωραία, φώναξε την Ριρίκα, βρίσε τον Μαυρούλη, προκάλεσε τον Άλχεμιστ να βρίσει τον Χάρη... Κάτι να γίνει, δεν είναι δυνατόν να έχουμε τόση ησυχία...

Αν είναι να το αφήσουμε το παιχνίδι από τώρα, μην παιδευόμαστε κιόλας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ωραία, φώναξε την Ριρίκα, βρίσε τον Μαυρούλη, προκάλεσε τον Άλχεμιστ να βρίσει τον Χάρη... Κάτι να γίνει, δεν είναι δυνατόν να έχουμε τόση ησυχία...

Αν είναι να το αφήσουμε το παιχνίδι από τώρα, μην παιδευόμαστε κιόλας :P
Τι να τους προκαλέσω ρε Ακριβέ;
Η Ριρίκα το έχει δηλώσει: Βγάλτε με δε θα σκάσω
Ο Μαυρούλης σοβαρή απάντηση δε θα δώσει
Ο Αλχημιστής μπαίνει λίγο και δεν έχω κάποιον λόγο να του την μπω
Όπως και για τον ντεμ δεν έχω λόγο αλλά και να είχα δύσκολα θα απαντούσε σοβαρά
Να βρίσω τον Χάρη;
Το έχω κάνει...

Δεν παιδευόμαστε.
Βγάζουμε τους δύο ενόχους απ το παιχνίδι και μετά ανοίγουμε σαμπάνιες.
Είδες η Ζωή χθες δεν έκανε καμιά κίνηση να σωθεί.
Μάλλον :giveup: απ τα δολοφονάκια μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Τι να τους προκαλέσω ρε Ακριβέ;
Η Ριρίκα το έχει δηλώσει: Βγάλτε με δε θα σκάσω
Ο Μαυρούλης σοβαρή απάντηση δε θα δώσει
Ο Αλχημιστής μπαίνει λίγο και δεν έχω κάποιον λόγο να του την μπω
Όπως και για τον ντεμ δεν έχω λόγο αλλά και να είχα δύσκολα θα απαντούσε σοβαρά
Να βρίσω τον Χάρη;
Το έχω κάνει...

Δεν παιδευόμαστε.
Βγάζουμε τους δύο ενόχους απ το παιχνίδι και μετά ανοίγουμε σαμπάνιες.
Είδες η Ζωή χθες δεν έκανε καμιά κίνηση να σωθεί.
Μάλλον :giveup: απ τα δολοφονάκια μας...

Άρα τι κάνουμε;; Βγάζουμε Μαυρούλη;; Αν ψηφίσει σήμερα η Ριρίκα βγαίνει... Άρα;; Τελείωσε σήμερα;; Κι αν κάναμε λάθος;; Ποιος και τι μας σώζει;;

Εδώ ο Χάρης πάει να τα παρατήσει, επειδή έχει η Έλενα ασυλία... Δεν ξέρω ποιος έχει ρίξει την λευκή σημαία τελικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Άρα τι κάνουμε;; Βγάζουμε Μαυρούλη;; Αν ψηφίσει σήμερα η Ριρίκα βγαίνει... Άρα;; Τελείωσε σήμερα;; Κι αν κάναμε λάθος;; Ποιος και τι μας σώζει;;

Εδώ ο Χάρης πάει να τα παρατήσει, επειδή έχει η Έλενα ασυλία... Δεν ξέρω ποιος έχει ρίξει την λευκή σημαία τελικά...
Κι αν κάνουμε λάθος πώς θα το βρούμε;
Άντε και ξεκινάμε ανάκριση σε ντεμ κι αλχ.
Θα μας απαντήσουν;
Γραμμένους μας έχουν.
Αν κάνουμε λάθος κι αυτοί είναι οι δολοφόνοι συγχαρητήριά τους.
Για μένα εγώ θα είμαι νικητής.
Το να κερδίσω με 5-10 ποστ σε 10 μέρες δεν το θεωρώ πραγματική νίκη.
Εγώ είπα αυτά που είχα να πω, δεν έχω άλλο υλικό να επεξεργαστώ.
Μαυρούλη και Ριρικά.
Σήμερα κι αύριο.
Αν κάνουμε λάθος τότε να τη χαίρονται τέτοια νίκη τα δολοφονάκια.
Αν εντωμεταξύ προκύψει κάτι διαφορετικό, κάτι καινούργιο, αλλάξει κάτι τότε εδώ είμαστε
Μην ανησυχείς κάθε 10' κάνω ρεφρες το θέμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Κι αν κάνουμε λάθος πώς θα το βρούμε;
Άντε και ξεκινάμε ανάκριση σε ντεμ κι αλχ.
Θα μας απαντήσουν;
Γραμμένους μας έχουν.
Αν κάνουμε λάθος κι αυτοί είναι οι δολοφόνοι συγχαρητήριά τους.
Για μένα εγώ θα είμαι νικητής.
Το να κερδίσω με 5-10 ποστ σε 10 μέρες δεν το θεωρώ πραγματική νίκη.
Εγώ είπα αυτά που είχα να πω, δεν έχω άλλο υλικό να επεξεργαστώ.
Μαυρούλη και Ριρικά.
Σήμερα κι αύριο.
Αν κάνουμε λάθος τότε να τη χαίρονται τέτοια νίκη τα δολοφονάκια.
Αν εντωμεταξύ προκύψει κάτι διαφορετικό, κάτι καινούργιο, αλλάξει κάτι τότε εδώ είμαστε
Μην ανησυχείς κάθε 10' κάνω ρεφρες το θέμα...

Βασικά όσο δεν μιλάει κανείς δεν έχουμε και άλλη επιλογή... Ό,τι βρέξει ας κατεβάσει λοιπόν...

Μαυρούλης και Ριρίκα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top