Παλέρμο #38 - The Game of Thrones

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Μάρω είναι η Noisette Έλενα η aegloswen...για όσους δεν κατάλαβαν το ποστ μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος πώς μπορούμε να δούμε όλα τα ποστ ενός χρήστη σε ένα θέμα και ποια είναι αυτά;
Είχε αναφερθεί ο Βάιος σε αυτό, αλλά δε μπορώ να βρω το ποστ του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος πώς μπορούμε να δούμε όλα τα ποστ ενός χρήστη σε ένα θέμα και ποια είναι αυτά;
Είχε αναφερθεί ο Βάιος σε αυτό, αλλά δε μπορώ να βρω το ποστ του.

Δεν ξέρω αν έχει και άλλο τρόπο, μόνο για το θέμα, αλλά αν πατήσεις στο όνομα του χρήστη πάνω από το άβαταρ, βγάζει ένα drop-down menu που έχει μία επιλογή περισσότερα μυνήματα του χρήστη...

Αλλά εμφανίζει μηνύματα απ' όλο το φόρουμ :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν έχει και άλλο τρόπο, μόνο για το θέμα, αλλά αν πατήσεις στο όνομα του χρήστη πάνω από το άβαταρ, βγάζει ένα drop-down menu που έχει μία επιλογή περισσότερα μυνήματα του χρήστη...

Αλλά εμφανίζει μηνύματα απ' όλο το φόρουμ :/:
Κάτι άλλο ήταν. :/:
Έβγαζε μία λίστα με όλα τα άτομα που έχουν γράψει στο συγκεκριμένο θέμα και δίπλα υπήρχε ο αριθμός των μηνυμάτων του καθενός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Πας στο γενικότερο θέμα του Παλέρμο και κάτω από το θέμα για αυτό το παλέρμο έχει τον αριθμό των συνολικών απαντήσεων 1126..πατας πάνω στον αριθμό και σου βγάζει ποιοι έχουν γράψει και πόσα μηνύματα, ε πατάς πάνω στον αριθμό κάποιου που θες και τα εμφανίζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Ο Alchemist. Αν σκεφτουμε μαλιστα πως τοσο καιρο τρεωγομαστε μεταξυ μας οι πολιτες και δεν υπηρξε καποιος να μας ανοιξει τα ματια, μαλλον ο ρολος του πληροφοριοδοτη βρισκεται οντως σε ενα σχετικα ανενεργο ατομο!!
Ο Alchemist και μένα δε μου φαίνεται εντελώς αθώος, αλλά άσε με να τον εξετάσω άλλη στιγμή.

Αυτό που προέχει αυτή τη στιγμή είναι να φύγουν οι: Catalyst, Johnnaousa, tsarachaf.
Γιατί βιάστηκαν οι δολοφόνοι να με βγάλουν απ' τη μέση;Και γιατί όταν δολοφονήθηκα, οι προβολείς απομακρύνθηκαν απ' τον Βάιο και τον tsara;Να μιλήσω αναλυτικά για τον καθένα.

Catalyst:
Θα 'θελα να 'ξερα, μάτια δεν έχετε να δείτε;Τον είχα ήδη στους υπόπτους μου, όταν ψήφισε Eileen στον πρώτο γύρο και εξήγησα τότε τους λόγους, αλλά όταν την ξαναψήφισε στον δεύτερο γύρο, επιβεβαιώθηκα!Η Eileen παρεμπιπτόντως, ούτε που συμμετείχε στο δεύτερο γύρο.Γιατί τέτοια επιμονή με την Eileen Βάιε, δεν έχεις ποιον άλλον να ψηφίσεις;Ύστερα που ήρθε και ψήφισε Demlogic ήταν το αποκορύφωμα.Δεν πιστεύω ότι ο Βάιος θα έδινε τόσο άκυρες ψήφους, εάν ήταν πολίτης.Επιπροσθέτως, στη δημοσκόπηση SparklingGrey-Johnnaousa, ο Βάιος μας λέει: "εάν ψήφιζα, θα ψήφιζα Johnnaousa".Γιατί δεν τον ψήφισε τελικά;Τέλος, κατηγορεί ανά διαστήματα τον Johnnaousa, αλλά ποτέ σε σημείο να τον ψηφίσει ή να στρέψει τα βλέμματα όλων πάνω του, για να δείξει ότι βρίσκονται σε διαφορετικά στρατόπεδα.

Tsarachaf: Εσύ έχεις καρφωθεί περισσότερο απ' όλους στο δεύτερο γύρο και χαίρομαι που επέστρεψα για να σε ξεσκεπάσω!Αρχικά, αναφέρει στον πρώτο γύρο: "Τζάμπα τον φάγατε τον Γιάννη, να το ξέρετε".Πού το ξέρει;Τέτοια σιγουριά; :worry: Ύστερα, είχε καταλάβει ότι είχαν διαμορφωθεί οι συνθήκες, για να φύγει η Ερις και έξυπνα την αθωώνει.Γι' αυτό το λόγο, ξαφνικά αλλάζει τακτική στον τρίτο γύρο.Μπαίνει δυναμικά στο παιχνίδι και κατηγορεί τη Himela που την ψήφισε.Η αποχώρηση της Έριδος ήταν το εφαλτήριο των δολοφόνων, για να διώξουν τους πολίτες που την ψήφισαν!Σημειωτέον ότι, εάν προσέξατε, στη δημοσκόπηση SparklingGrey-Johnnaousa, ο tsarachaf ήταν απ' τους πρώτους που ψήφισαν SparklingGrey και μετά από πολύ λίγο που άρχισε να συγκεντρώνει ψήφους ο Johnnaousa, απέσυρε την ψήφο του(ναι, εγώ για κακή σου τύχη το παρατήρησα).Μήπως οι συνεργοί του είπαν να την αποσύρει ούτως ώστε να μη θεωρηθεί ύποπτος;Προφανέστατα.

Johnnaousa: Mauroulis, SparklingGrey, Himela, dimijim.Κατά σύμπτωση αυτό το παιδί, όλο πολίτες υποπτεύεται.Και ενώ μαζί με τη μαφία του ήταν έτοιμοι να διώξουν τη Himela, μια τυμβωρυχία που παίχτηκε δυστυχώς γι' αυτούς, κάνουν έτι μία φορά τον Γιάννη να συνειδητοποιεί ότι έκανε λάθος.Δεν καταλαβαίνω γιατί εφόσον και κάποιοι αποδεδειγμένοι πολίτες τον κατηγορούν, δε φεύγει επιτέλους;Είναι έκδηλο ότι είναι ένοχος.Τα υπόλοιπα σας τα είχα πει πριν τη δολοφονία μου.Τη ριρίκα (blue_butterfly) δεν την θεωρώ απαραίτητα μαφιόζο, καθώς μπορεί να τον επανέφερε στο παιχνίδι από αφέλεια.

Να πω σ' αυτό το σημείο ότι ψηφίζω tsarachaf.
Σας προτρέπω να κάνετε και εσείς το ίδιο!
Tsarachaf, Johnnaousa, Catalyst είναι δολοφόνοι.Πόσο πιο ξεκάθαρο πια;Παρακαλώ όσοι είστε πολίτες, να τους ψηφίσετε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από SparklingGrey:
Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος πώς μπορούμε να δούμε όλα τα ποστ ενός χρήστη σε ένα θέμα και ποια είναι αυτά;
Είχε αναφερθεί ο Βάιος σε αυτό, αλλά δε μπορώ να βρω το ποστ του.
Here you are:D

https://cnf.e-steki.gr/misc.php?do=whoposted&t=107786

Ο Κασπερ επιστρέφει από εκεί που 'ρθε. Συνεχίστε:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Δηλαδή Χάρε ο Τζέι μας είπε ψέματα για τον Τζον;
Γιατί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
@aegloswen: Τι ακυρο μηνυμα ηταν αυτο που εκανες χτες το βραδυ?? Αν οντως εμπαινες στον κοπο να κοιταξεις οσα ειχαν γραφτει, θα εβλεπες πως με μαθηματικη ακριβεια ο Spark ειναι ο δημαρχος. Οποτε, οσοι προσπαθησαμε με νυχια και με δοντια να σωσουμε το τομαρι του, κατα πασα πιθανοτητα δεν ειμαστε με την ομαδα των μαφιοζων. Τωρα εσυ η που παιζεις σε αλλο παιχνιδι η που προσαθεις να αποπροσανατολισεις τους παντες και να εκμεταλλευτεις τον πανικο. Λυπαμαι, αλλα αρχιζω να πιστευω πως ισχυει το δευτερο...
Συγγνώμη,αλλά το να γλυτώνει τόσες φορές,εμένα προσωπικά μου φάνηκε περίεργο και το έθιξα!
Είπα μια διαφορετική εκδοχή,δηλαδή δεν μπορεί να ισχύει;; Ούτε τον ψήφισα,ούτε τίποτα! Απλώς είπα τις σκέψεις μου.
Εξάλλου αν μου αποδείξεις ότι είναι -με μαθηματική ακρίβεια όμως- δήμαρχος,
τότε δεν έχω κάποιο πρόβλημα με το να ξανασκεφτώ τις κινήσεις του Spark.

Ωστόσο όμως,δεν ερμηνεύουμε όλοι με τον ίδιο τρόπο τα όσα συμβαίνουν στο συγκεκριμένο παιχνίδι.
Επίσης δεν έχω τον άπειρο χρόνο,να κάθομαι να διαβάζω 500 ποστ την μέρα και να απαντάω,σόρρυ αλλά κάνω ότι μπορώ για να βγάλω μια άκρη,με αυτά τα δεδομένα που έχω,καθώς και με τον χρόνο που μπορώ να αφιερώσω στο παιχνίδι!
Η πρωτη περιπτωση παντως μου φαινεται περισσοτερο πιθανη και οπως βλεπετε τα 3 ονοματα ειναι ΣΤΑΘΕΡΑ και στις 3 λιστες, Πως εφτασα σε αυτο το συμπερασμα?? Αν δειτε τη λιστα με τους παικτες που εχουν μεινει στο παιχνιδι και πως εχει παιξει ο καθενας μεχρι τωρα, τοτε και η δικια σας λιστα παρομοια θα ειναι, αν οχι ιδια.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Για το μονο ατομο που αμφιβαλλω ακομα ειναι η Elena Kr, που αν ειναι δολοφονος (εξαφανιστηκε τις τελευταιες μερες και δε μπορω να ξερω), τοτε ενα ατομο βγαινει απο τις παραπανω λιστες. Το θεμα ειναι ποιο:hmm:...
Δεν βλέπω κανένα ουσιαστικό επιχείρημα στο πόστ και δεν νομίζω ότι φταίει η όρασή μου. :P
Επίσης freak να σου θυμίσω ότι όταν εσύ άλλαζες την ψήφο στην Έριδα,την οποία θεωρούσες ότι ήταν ύποπτη και τελικά αποδείχθηκε πολίτης,δεν έτρεξα να σε κατηγορήσω,όπως κάνεις εσύ πολύ εύκολα από ένα πόστ μου,και με βγάζεις και μαφιόζα!
Όπως επίσης και όταν έκανε πόστ η Ριρίκα και σε κατηγόρησε και αμέσως την έβαλες στους μαφιόζους και αυτή,επειδή απλώς σου έριξε μια κατηγορία!

Btw,αν και εγώ έλεγα σε κάθε πόστ μου ότι οι μισοί είναι δολοφόνοι και εγώ γαμάτη παίκτρια θα ήμουνα.
Εδώ πριν λίγο καιρό δεν ήξερες τι γινόταν καν και το είχες χάσει τελείως (κάτι που παραδέχτηκες και εσύ) και τώρα ξαφνικά βρήκες 5 δολοφόνους;; Tι να πώ.

Ρε συ φρικ αγόρι μου, μην βάζεις homework στον κόσμο. Αυτό που είδες εσύ, δεν είναι εύκολο να το δούμε όλοι, γιατί καθένας σκέφτεται με διαφορετικό τρόπο. Έψαξα τα ποστ, δεν είδα κάτι για τον Άλχεμιστ. Οκ, δεν μου γέμιζε το μάτι αλλά ως εκεί. Οπότε καλύτερα να μας πεις αποκαλύψεις κάτι.
+++++
Οφείλω να ομολογήσω ότι δεν πιστεύω ότι θα έκανα εύκολα τον συνειρμό. Αν έχεις δίκιο, πρέπει να μιλάμε για τον τραγικότερο πληροφοριοδότη έβερ...
++++
Btw,το ότι επέστεψε ο Libertus στο παιχνίδι,και όλως τυχαίως ο Tάσος ενεργοποίησε την κάρτα του για να τον βάλει μέσα,ακριβώς πριν φύγει από δολοφονία το θεωρείται τύχαιο;;;; Δεν σας λέει τίποτα;;

Όλοι περιμένουμε τον σωτήρα-πεφωτισμένο Libertus να μας σώσει,τέλεια.
Λοιπόν για τώρα ψηφίζω foreverfreak,
γιατί θεωρώ ότι κατηγορεί άδικα γενικότερα (καθώς και εμένα) χωρίς επιχειρήματα.
Αν δώ ότι έχουν κάποια βάση όσα λέει,θα το ξανασκεφτώ μέχρι τις 8.. Αυτά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Δηλαδή Χάρε ο Τζέι μας είπε ψέματα για τον Τζον;
Γιατί;
Διότι μάλλον είναι με το στρατόπεδο των κακών.
Και εσύ μην πέφτεις θύμα του tsarachaf.Χτες, με ένα ποστ, σε έκανε να αλλάξεις ψήφο!
Πιστεύω ότι είσαι πολίτης, και γι' αυτό πρέπει να τον ψηφίσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Χάρη συμφωνώ αλλά είμαι σε δίλημμα τσαρα με φρικ.Αν είναι ο ένας δεν είναι ο άλλος, και νομίζω πως ο φρικ ήταν και είναι ανώφελο να συνεχίσει στο ίδιο μοτίβο του να σπέρνει ανεπαρκή και αδικαιολόγητα στοιχεία.Τον τσαρα τον είχα ύποπτο τον προηγούμενο γύρο και γι'αυτό από νωρίς τον ψήφισα, όμως η θεωρία μου για την ενοχή του φρικ, τον αθωώνει.

Που είναι οι ειντζελ,ντεμ,μαυρουλης,η άλλη με το παράξενο νικ,νουαζετ,μελανία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Όλοι περιμένουμε τον σωτήρα-πεφωτισμένο Libertus να μας σώσει,τέλεια.
Λοιπόν για τώρα ψηφίζω foreverfreak,
γιατί θεωρώ ότι κατηγορεί άδικα γενικότερα (καθώς και εμένα) χωρίς επιχειρήματα.
Δηλαδή θεωρείς πως ήταν ένα σχέδιο των δολοφόνων αυτό;
Σκοτώνουν έναν δολοφόνο στην αρχή (Χάρη) και μετά αποφασίζουν να σκοτώσουν και δεύτερο δολοφόνο (Τάσο), ο οποίος λίγο πριν τη δολοφονία επαναφέρει τον πρώτο;
Πιστεύω πως θα ήταν ένα σούπερ γαμάτο σχέδιο καθώς με αυτό ο Χάρης παρουσιάζεται εντελώς μα εντελώς αθώος, αφού δολοφονήθηκε κι επανήλθε από έναν αθώο.
Αλλά μήπως είναι υπερβολικό και τρομερά ριψοκίνδυνο για τους μαφιόζους;
Δύσκολο μου φαίνεται...

Διότι μάλλον είναι με το στρατόπεδο των κακών.
Και εσύ μην πέφτεις θύμα του tsarachaf.Χτες, με ένα ποστ, σε έκανε να αλλάξεις ψήφο!
Πιστεύω ότι είσαι πολίτης, και γι' αυτό πρέπει να τον ψηφίσεις!
Αχα.
Εγώ εξήγησα και γιατί ψήφισα τον Ακριβό αλλά και γιατί άλλαξα ψήφο.
Η ψήφος μου θα κριθεί προς το τέλος γιατί θέλω να δω το ποστ του φρικ και τις αντιδράσεις των υπολοίπων για αυτό και για το δικό σου.
Το μόνο που δε με αρέσει σε σένα Χάρε είναι η προφανής αθωότητά σου και η φόρα η οποία έχεις.
Όλοι σε θεωρούν αθώο, εσύ πιστεύεις με μεγάλη σιγουριά πως ξέρεις τους δολοφόνους και βγαίνεις και καλείς όλους τους πολίτες να κάνουν το ίδιο.
Θα μου πεις αυτό είναι το παιχνίδι αλλά μου φαίνεται "κάπως" η συμπεριφορά σου.
Δε σε θεωρώ ένοχο απλά νομίζω πως το χειρίζεσαι παράξενα το θέμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Χάρη συμφωνώ αλλά είμαι σε δίλημμα τσαρα με φρικ.Αν είναι ο ένας δεν είναι ο άλλος, και νομίζω πως ο φρικ ήταν και είναι ανώφελο να συνεχίσει στο ίδιο μοτίβο του να σπέρνει ανεπαρκή και αδικαιολόγητα στοιχεία.Τον τσαρα τον είχα ύποπτο τον προηγούμενο γύρο και γι'αυτό από νωρίς τον ψήφισα, όμως η θεωρία μου για την ενοχή του φρικ, τον αθωώνει.

Που είναι οι ειντζελ,ντεμ,μαυρουλης,η άλλη με το παράξενο νικ,νουαζετ,μελανία;
Ο φρικ είναι πολίτης.Είμαι σίγουρος γι' αυτό.Και θα ήταν αδύνατο να συμφωνούμε τόσο στον πρώτο γύρο και να είμαστε συνδολοφόνοι, εφόσον εμένα με έβγαλαν.Αντίθετα, ο tsarachaf είναι δολοφόνος και εξήγησα γιατί.
(αυτά. εκτός εάν είσαι δολοφόνος και το παίζεις ότι είσαι στο δίλημμα φρικ-τσαρα, για να μη σε υποπτευθώ...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Εγώ εδώ είμαι σόρυ είχα πάει για φαγητό.
(*Αλχ ευχαριστώ για την αναζήτηση :P)

Εμένα προσωπικά τα λόγια του Χάρη με έπεισαν αρκετά. Αν και αρχικά είχα μια κάποια αμφιβολία για τον Lib τώρα αρχίζω να πείθομαι ότι έχει δίκιο. Αν και ο τρόπος που βγάζει έτσι στη φόρα τα πράγματα με αφήνει κάπως επιφυλακτική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
@dimijim
Καλά, στον τοίχο μιλάω;
Τι άλλο θες για να καταλάβεις ότι ο τσάρα είναι δολοφόνος;

Εγώ εδώ είμαι σόρυ είχα πάει για φαγητό.
(*Αλχ ευχαριστώ για την αναζήτηση :P)

Εμένα προσωπικά τα λόγια του Χάρη με έπεισαν αρκετά. Αν και αρχικά είχα μια κάποια αμφιβολία για τον Lib τώρα αρχίζω να πείθομαι ότι έχει δίκιο.
Θεωρώ ότι η τακτική του να με έβγαζαν στον πρώτο γύρο, εάν ήμουν δολοφόνος, είναι εντελώς ανώφελη.
Ο τσαρα είναι 100% δολοφόνος και ευχαριστώ που με πιστεύεις.

Και μην ξεχνιόμαστε.
Οι επόμενοι που πρέπει να φύγουν είναι οι : Johnnaousa, Catalyst.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ορίστε Χάρε γιατί δεν πείθομαι τόσο εύκολα για τον τσαφ-τσουφ...
Tsarachaf: Εσύ έχεις καρφωθεί περισσότερο απ' όλους στο δεύτερο γύρο και χαίρομαι που επέστρεψα για να σε ξεσκεπάσω!Αρχικά, αναφέρει στον πρώτο γύρο: "Τζάμπα τον φάγατε τον Γιάννη, να το ξέρετε".Πού το ξέρει;Τέτοια σιγουριά; :worry: Ύστερα, είχε καταλάβει ότι είχαν διαμορφωθεί οι συνθήκες, για να φύγει η Ερις και έξυπνα την αθωώνει.Γι' αυτό το λόγο, ξαφνικά αλλάζει τακτική στον τρίτο γύρο.Μπαίνει δυναμικά στο παιχνίδι και κατηγορεί τη Himela που την ψήφισε.Η αποχώρηση της Έριδος ήταν το εφαλτήριο των δολοφόνων, για να διώξουν τους πολίτες που την ψήφισαν!Σημειωτέον ότι, εάν προσέξατε, στη δημοσκόπηση SparklingGrey-Johnnaousa, ο tsarachaf ήταν απ' τους πρώτους που ψήφισαν SparklingGrey και μετά από πολύ λίγο που άρχισε να συγκεντρώνει ψήφους ο Johnnaousa, απέσυρε την ψήφο του(ναι, εγώ για κακή σου τύχη το παρατήρησα).Μήπως οι συνεργοί του είπαν να την αποσύρει ούτως ώστε να μη θεωρηθεί ύποπτος;Προφανέστατα.
Κι αν είναι το μέντιουμ ή ο ντέτεκτιβ που ρώτησε τη νύχτα και έμαθε ότι ο Τζον είναι αθώος;
Κι αν έκανε λάθος; Κι ο φρικ κι εγώ που θεωρείς αθώους και η Σύλβια που είναι αθώα, λάθος άτομο κατηγορούσαμε σε εκείνη την ψηφοφορία; Γιατί στέκεσαι μόνο στο λάθος του Ακριβού;
Όλα αυτά κρατώντας ως δεδομένο ότι ο Τζον είναι ένοχος. Εγώ όμως δεν είμαι καθόλου σίγουρος γι αυτό... Κι ούτε καταλαβαίνω και τη δική σου σιγουριά για την ενοχή του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Σκόπευα να ψηφίσω Μαυρούλη αλλά πρέπει να δράσουμε οπωσδήποτε σωστά απόψε και επειδή ακόμα δεν έχω πείσει πολλούς για τον Μαυρούλη θα σκεφτώ πολύ πριν ψηφίσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Ο φρικ είναι πολίτης.Είμαι σίγουρος γι' αυτό.Και θα ήταν αδύνατο να συμφωνούμε τόσο στον πρώτο γύρο και να είμαστε συνδολοφόνοι, εφόσον εμένα με έβγαλαν.Αντίθετα, ο tsarachaf είναι δολοφόνος και εξήγησα γιατί.
(αυτά. εκτός εάν είσαι δολοφόνος και το παίζεις ότι είσαι στο δίλημμα φρικ-τσαρα, για να μη σε υποπτευθώ...)

Καλά πλάκα μου κάνεις;Και αν απλά τον βολεύει η σύμπνοια μαζί σου;Αν απλά στον πρώτο γύρο κατηγόρησες αθώα άτομα;Και τώρα που φαινομενικά είσαι πλήρως αθώος τον βολεύει ακόμη περισσότερο να ταχθεί πίσω σου.Δε ξέρω από που πηγάζει η σιγουριά σου για την αθωότητα φρικ και την ενοχή τσαφ.Όσο αθώος είσαι εσύ είμαστε και οι υπόλοιποι, δεν είναι δυνατόν να απαιτείς πράγματα και στα μάτια όλων μας, όποιος δε συμφωνεί μαζί σου να είναι ένοχος.Και στα λέω αυτά πιστεύοντας ότι είσαι πολίτης.Αλήθεια, δεν είναι πολύ ωραίο να κρέμομαστε όλοι από τα χείλη σου;Ναι , όμως αυτό δίνει ένα άριστο πάτημα και για τους δολοφόνους να καλυφθούν, οπότε σας εφιστώ την προσοχή.Μόλις μπω από το πισι θα κάνω και αξιολόγηση των άλλων, καταλιστ νάουσα ντεμ σπαρκ μαυρουλη και πάει λέγοντας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Ορίστε Χάρη γιατί δεν πείθομαι τόσο εύκολα για τον τσαφ-τσουφ...

Κι αν είναι το μέντιουμ ή ο ντέτεκτιβ που ρώτησε τη νύχτα και έμαθε ότι ο Τζον είναι αθώος;
Κι αν έκανε λάθος; Κι ο φρικ κι εγώ που θεωρείς αθώους και η Σύλβια που είναι αθώα, λάθος άτομο κατηγορούσαμε σε εκείνη την ψηφοφορία; Γιατί στέκεσαι μόνο στο λάθος του Ακριβού;
Όλα αυτά κρατώντας ως δεδομένο ότι ο Τζον είναι ένοχος. Εγώ όμως δεν είμαι καθόλου σίγουρος γι αυτό... Κι ούτε καταλαβαίνω και τη δική σου σιγουριά για την ενοχή του...
Για τα μπλε δεν έχεις σχόλια;Είναι και πιο σημαντικά!
Έλα ρε dim, ξύπνα.Ο Johnnaousa μόνο πολίτες κατηγορεί και μάλιστα πίστευες και εσύ μετά τη δολοφονία μου ότι είναι δολοφόνος.Τι έπαθες τώρα;

Σκόπευα να ψηφίσω Μαυρούλη αλλά πρέπει να δράσουμε οπωσδήποτε σωστά απόψε και επειδή ακόμα δεν έχω πείσει πολλούς για τον Μαυρούλη θα σκεφτώ πολύ πριν ψηφίσω...
Όχι Μαυρούλη.Αν είναι δυνατόν , αυτός πάντα έτσι παίζει!

Καλά πλάκα μου κάνεις;Και αν απλά τον βολεύει η σύμπνοια μαζί σου;Αν απλά στον πρώτο γύρο κατηγόρησες αθώα άτομα;Και τώρα που φαινομενικά είσαι πλήρως αθώος τον βολεύει ακόμη περισσότερο να ταχθεί πίσω σου.Δε ξέρω από που πηγάζει η σιγουριά σου για την αθωότητα φρικ και την ενοχή τσαφ.Όσο αθώος είσαι εσύ είμαστε και οι υπόλοιποι, δεν είναι δυνατόν να απαιτείς πράγματα και στα μάτια όλων μας, όποιος δε συμφωνεί μαζί σου να είναι ένοχος.Και στα λέω αυτά πιστεύοντας ότι είσαι πολίτης.Αλήθεια, δεν είναι πολύ ωραίο να κρέμομαστε όλοι από τα χείλη σου;Ναι , όμως αυτό δίνει ένα άριστο πάτημα και για τους δολοφόνους να καλυφθούν, οπότε σας εφιστώ την προσοχή.Μόλις μπω από το πισι θα κάνω και αξιολόγηση των άλλων, καταλιστ νάουσα ντεμ σπαρκ μαυρουλη και πάει λέγοντας.
Στον πρώτο γύρο δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για κανέναν, εικασίες κάνεις.Για μένα, όμως, το τοπίο ξεκαθάρισε στους επόμενους γύρους και γι' αυτό μπορώ να μιλάω με πολύ περισσότερη σιγουριά.Επίσης, ο φρικ έχει διαφορετικές απόψεις απ' τον tsara.Δεν καταλαβαίνω πώς σου φαίνονται το ίδιο ύποπτοι πάνω-κάτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.

Catalyst:
Θα 'θελα να 'ξερα, μάτια δεν έχετε να δείτε;Τον είχα ήδη στους υπόπτους μου, όταν ψήφισε Eileen στον πρώτο γύρο και εξήγησα τότε τους λόγους, αλλά όταν την ξαναψήφισε στον δεύτερο γύρο, επιβεβαιώθηκα!Η Eileen παρεμπιπτόντως, ούτε που συμμετείχε στο δεύτερο γύρο.Γιατί τέτοια επιμονή με την Eileen Βάιε, δεν έχεις ποιον άλλον να ψηφίσεις;Ύστερα που ήρθε και ψήφισε Demlogic ήταν το αποκορύφωμα.Δεν πιστεύω ότι ο Βάιος θα έδινε τόσο άκυρες ψήφους, εάν ήταν πολίτης.Επιπροσθέτως, στη δημοσκόπηση SparklingGrey-Johnnaousa, ο Βάιος μας λέει: "εάν ψήφιζα, θα ψήφιζα Johnnaousa".Γιατί δεν τον ψήφισε τελικά;Τέλος, κατηγορεί ανά διαστήματα τον Johnnaousa, αλλά ποτέ σε σημείο να τον ψηφίσει ή να στρέψει τα βλέμματα όλων πάνω του, για να δείξει ότι βρίσκονται σε διαφορετικά στρατόπεδα.

Μήπως, λέω μήπως, για να επιμένει έτσι, ξέρει κάτι για την Eileen, η οποία κινείται και κάπως ύποπτα; Γιατί το να ρίξεις δεύτερο σχετικά άκυρη ψήφο, το μόνο που δεν κάνει είναι να σε αθωώνει, αντίθετα παραξενεύει τον κόσμο. Some food for thought, γιατί δεν σε βλέπω να σκέφτεσαι, παρά να ανακυκλώνεις.

Tsarachaf: Εσύ έχεις καρφωθεί περισσότερο απ' όλους στο δεύτερο γύρο και χαίρομαι που επέστρεψα για να σε ξεσκεπάσω!Αρχικά, αναφέρει στον πρώτο γύρο: "Τζάμπα τον φάγατε τον Γιάννη, να το ξέρετε".Πού το ξέρει;Τέτοια σιγουριά; :worry: Ύστερα, είχε καταλάβει ότι είχαν διαμορφωθεί οι συνθήκες, για να φύγει η Ερις και έξυπνα την αθωώνει.Γι' αυτό το λόγο, ξαφνικά αλλάζει τακτική στον τρίτο γύρο.Μπαίνει δυναμικά στο παιχνίδι και κατηγορεί τη Himela που την ψήφισε.Η αποχώρηση της Έριδος ήταν το εφαλτήριο των δολοφόνων, για να διώξουν τους πολίτες που την ψήφισαν!Σημειωτέον ότι, εάν προσέξατε, στη δημοσκόπηση SparklingGrey-Johnnaousa, ο tsarachaf ήταν απ' τους πρώτους που ψήφισαν SparklingGrey και μετά από πολύ λίγο που άρχισε να συγκεντρώνει ψήφους ο Johnnaousa, απέσυρε την ψήφο του(ναι, εγώ για κακή σου τύχη το παρατήρησα).Μήπως οι συνεργοί του είπαν να την αποσύρει ούτως ώστε να μη θεωρηθεί ύποπτος;Προφανέστατα.

Πάμε για μένα τώρα. Η φράση μου ήταν για τον Γιάννη "Χαλαρά τον φάγατε τζάμπα τον Γιάννη, να το ξέρετε.". Μέγάλη διαφορά, διοτί η φράση που πραγματικά είπα, δηλώνει ότι πιστεύω ότι ήταν αθώος και όχι σιγουριά, το όποιο το ξαναπάντησα και σε σένα που με ρώτησες και τότε.
Έρις: Στο ίδιο ποστ που λέω αυτό για τον Γιάννη, λέω ότι πιστεύω πως ούτε η Έρις είναι ένοχη, όπως αποδείχτηκε περίτρανα. Evidence. Kαι έγινε τέτοιος χαμός εν τέλει, που πραγματικά δεν θα μπορούσα να ξέρω ότι αυτό θα με κάλυπτε, εδώ που τα λέμε. Και μάλιστα όχι απλώς είπα ότι είναι αθώα, αλλά προσπάθησα να την κρατήσω στο παιχνίδι.
Θα μείνω λίγο ακόμη στην Έριδα. Πιστεύεις δηλαδή, ότι την ψήφισαν μόνο πολίτες, που τους μπέρδεψε η ίδια κι οι δολοφόνοι κάνανε και παιχνίδι για να την σώσουν και να φανούν αθώοι... Οοοοκ... Είναι κι αυτό μια άποψη. Βέβαια ότι τα ρεύματα κατά αθώων δεν φτιάχνονται πότε μόνο από αθώους, δεν το συζητάμε...
Και άλλη μια φορά με τον Γιάννη, που έχω πραγματικά βαρεθεί να μιλάω γι' αυτό το θέμα, μιας και το έχουμε πει χιλιάδες φορές πια. Να εξηγήσω και την παράταση. Ναι, ήμουν ο πρώτος που ψήφισα και για την ακρίβεια απέσυρα την ψήφο μου, όταν ήταν ακόμη 1-1 το σκορ μεταξύ των δύο. Γιατί; Πολύ απλό. Εϊπα μια να προσπαθήσω να σώσω τον Γιάννη, γιατί είχα πειστεί για την αθωότητά του, αλλά μετά αποφάσισα να την αφαιρέσω, για να δω πως θα πάει το πράγμα και να ψηφίσω εάν χρειαστεί και να ψηφίσω πάλι σπαρκ, γιατί από τους δύο τον θεωρούσα λιγότερο ωφέλιμο για τους πολίτες. Υποθέτω, ότι ευτυχώς που δεν επηρέασε τελικά η ψήφος μου, γιατί αν είδες-που δεν είδες μάλλον- την ξαναπρόσθεσα και το πόσταρα κιόλας. Επίσης, δεν είχα να φοβηθώ κάτι με το να ψήφιζα σπαρκ γιατί θα καρφωνόμουν, γιατί είχα μιλήσει ανοιχτά για αθωότητα του τζον.

Βρες πάντως κάποιο επιχείρημα που να μην έχω ήδη καταρρίψει για να μου προσάψεις, πλιζ...


Να πω σ' αυτό το σημείο ότι ψηφίζω tsarachaf.
Σας προτρέπω να κάνετε και εσείς το ίδιο!
Tsarachaf, Johnnaousa, Catalyst είναι δολοφόνοι.Πόσο πιο ξεκάθαρο πια;Παρακαλώ όσοι είστε πολίτες, να τους ψηφίσετε!

Να πω κι εγώ ότι αυτή την στιγμή, χωρίς να πιστεύω ότι είσαι δολοφόνος είσαι μακράν ο πιο ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ παίκτης αυτή την στιγμή. Δεν έχεις σκεφτεί τίποτα, έρχεσαι με επιχειρήματα δύο και πλέον ημερών που έχουν πολλάκις εξηγηθεί και απαντηθεί και συνεχίζεις να κατηγορείς τα ίδια και τα ίδια άτομα. Δηλαδή δες, πριν πεθάνεις κατηγορείς, Βάιο κι εμένα και έχεις ήδη πετάξει έξω τον τζον. Και έρχεσαι 3 μέρες μετά σχεδόν να πεις ακριβώς τα ίδια.
Με μία διαφορά. Έρχεσαι ως απολύτως σωτήρας, που περιμένουν όλοι να τους βγάλει από την δύσκολη θέση. Ρε είμαστε καθόλου σοβαροί;; Θα είχε τόσο εξόφθαλμα ρόλο ο Χάρης και θα τον σκοτώναν απλώς αντί να τον καρφώσουν, ε; Yeah sure!!!
Δεν νομίζω ότι κάνανε αυτό ανέφερε και ο Δημήτρης, δηλαδή να ήταν δολοφόνος ο Χάρης και να τον σώσανε για να τον αθωώσουν εντελώς, γιατί είναι εξαιρετικά τραβηγμένο από τα μαλλιά. Αλλά αν τυχόν ισχύει, είναι ιδιοφυές.

Προς το παρόν, 2 εκκλήσεις

Χάρη: Κάτσε και δες σοβαρά το τι έχει παιχτεί και ξεκαθάρισε τα πράγματα στο μυαλό σου, έχει μαζέψει πολλή δύναμη και μπορείς με τα λάθη σου να καταστρέψεις την ομάδα των πολιτών. Επειδή δεν νομίζω ότι είναι αυτός ο σκοπός σου, γι' αυτό στο λέω έτσι.

Πολίτες: Σκεφτείτε με το δικό σας μυαλό και όχι με των άλλων, γιατί έτσι την πατάμε κάθε φορά. Δείτε, ψάξτε και μην είστε έτοιμοι να απόδεχτείτε άκριτα ό,τι είπε κάποιος απλώς και μόνο επειδή δολοφονήθηκε στον πρώτο γύρο. Ειδικά επειδή είναι και πρώτος γύρος!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top