Παλέρμο #38 - The Game of Thrones

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Α, οκ. Του στέλνω και βλέπουμε.

Spark,ευχαριστούμε αλλά δεν είναι ανάγκη.
Θα το κάνουμε εμείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια!Συγνωμη που αυτες τις μερες απουσιαζω (χθες δεν ειχα το laptop ) .Τωρα παλι δε προλαβαινω να απαντησω καθως εχουμε μια μικρη συνεντευξη για το θεατρικο μας.Ελπιζω να μπω οσο πιο συντομα μπορω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Spark,ευχαριστούμε αλλά δεν είναι ανάγκη.
Θα το κάνουμε εμείς.
Ε, καλά, στο μσν εγώ, σε π.μ. εσείς. Υγεία. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Ε, καλά, στο μσν εγώ, σε π.μ. εσείς. Υγεία. :P
Ναι απλά έχουμε πει ότι απαγορεύονται τέτοιες συνομιλίες:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Τι λες μωρέ Τζον; Δε θα μιλάτε και μεταξύ σας επειδή παίζετε Παλέρμο; Μεγάλα παιδιά είστε, έχετε εγκράτεια σε αυτά τα πράγματα (ελπίζω). :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Ναι απλά έχουμε πει ότι απαγορεύονται τέτοιες συνομιλίες:)
Για να μη λέτε, νά τι του έστειλα:
«Έλα ξανά στο Παλέρμο! Ο Τάσος χρησιμοποίησε νεκροφάνεια. :P»

:pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Να πω λίγο κάτι;
Για το αν είναι αθώα η κίνηση του Τάσου δεν ξέρω αλλά σίγουρα είναι ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΗ
Όλοι έχουμε σαν δεδομένο πως οι ο Χάρης είναι ο πληροφοριοδότης
Οι δολοφόνοι μπορεί να έχουν καταφέρει να εντοπίσουν τον ντέτεκτιβ (κάτι έχω πει και γι αυτόν αλλά τώρα το βουλώνω γιατί κινδυνεύουμε)
Με τον Χάρη και τον ντέτεκτιβ μέσα οι δολοφόνοι μπορούν να δοκιμάσουν ένα κάρφωμα μακελειό (μπορούν να το κάνουν και στις μία παρά ένα νομίζω) και να μας στείλουν όλους αδιάβαστους
Τάσο το σκέφτηκες αυτό ή όχι;
Λάθος σου ή κάτι πιο "καλό";
Ο Χάρης έπρεπε να μιλήσει, όχι όμως με Νεκροφάνεια.
Ηχώ απ το Υπερπέραν χρειαζόταν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Καλημέρα! :D
Πάλι βλέπω έχουμε κάμποσες εξελίξεις παρά τα λίγα ποστ, σε σχέση με τις προηγούμενες μέρες.

Θέλω πολύ να μάθω γιατί αυτή η κόντρα μεταξύ φρικ και τσαφ..δεν μπορώ να θεωρήσω κάποιον ένοχο, γιατί η συμπεριφορά τους είναι ίδια! Επίσης, για Βάιο και Εileen δεν μπορώ να καταλάβω τι είναι..:hmm:


Να σου πω για φρικ και τσαφ εγώ. Εγώ φταίω, εγώ το ξεκίνησα, γιατί πίστευα ότι είναι δολοφόνι ο φρικ και είπα αρκετά για να του σπάσω τα νεύρα όπως είδες. Δεν τον έχω αθώωσει, αν και δεν έχω την ίδια σιγουριά που είχα πριν.

Για το άλλο που λες, αρχίζω να αναρωτιέμαι αν ο Βάιος ξέρει κάτι για την Ζωή, που δεν ξέρουμε εμείς. :hmm:

Και έχουμε νεκροφάνεια, επιστρέφει ο Χάρης. Δεν μου φάνηκε ύποπτος όσο έπαιζε, αλλά οφείλουμε να είμαστε επιφυλακτικοί με τις νεκροφάνειες. Παίχτηκαν δύο και οι δολοφόνοι έχουν τουλάχιστον μία. Κοινώς, μπορεί να έχει ήδη επιστρέψει κακός στο παιχνίδι, ή μπορεί να ετοιμάζεται να επιστρέψει... Πονοκέφαλος πάλι...:/:

Και φυσικά ο Μαυρούλης στον κόσμο του, έρχεται και με ψηφίζει, επειδή τον έκραξα... Πολύ καλό. :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Ανακοίνωση

Ο Τάσος97 μας αποχαιρετά για την χώρα των φαντασμάτων.
Αντίο Τάσο.Τελευταία λόγια δεν δικαιούσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Μετά και την αποχώρηση του Τάσου
Λίστα για Πέμπτη 28/06
  1. aegloswen
  2. Alchemist
  3. blue_butterfly
  4. Catalyst
  5. Demlogic
  6. dimijim->Demlogic
  7. ElenaKr
  8. Eileen
  9. foreverfreak->Alchemist
  10. Johnnaousa
  11. Libertus
  12. love_angel
  13. MAYROULIS->tsarachaf
  14. ~~~Melania~~~
  15. Noisette
  16. SparklingGrey
  17. tsarachaf
Ψήφοι
1 Alchemist
1 Demlogic
1 tsarachaf

Η χώρα των φαντασμάτων
Οριστικές αποχωρήσεις
Απουσίες
aegloswen: #1
Eileen: #1
Elena Kr: #1
love_angel: #1
Guest 278211: #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Εντάξει τώρα έχω μπερδευτεί για τα καλά. Δεν μπορώ με τίποτα να καταλάβω τι έχουν στο μυαλό τους οι δολοφόνοι.:hmm:
Ο Τάσος δεν έλεγε και πολλά. Ή ίσως να είναι και παραπλάνηση....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
@aegloswen: Τι ακυρο μηνυμα ηταν αυτο που εκανες χτες το βραδυ?? Αν οντως εμπαινες στον κοπο να κοιταξεις οσα ειχαν γραφτει, θα εβλεπες πως με μαθηματικη ακριβεια ο Spark ειναι ο δημαρχος. Οποτε, οσοι προσπαθησαμε με νυχια και με δοντια να σωσουμε το τομαρι του, κατα πασα πιθανοτητα δεν ειμαστε με την ομαδα των μαφιοζων. Τωρα εσυ η που παιζεις σε αλλο παιχνιδι η που προσαθεις να αποπροσανατολισεις τους παντες και να εκμεταλλευτεις τον πανικο. Λυπαμαι, αλλα αρχιζω να πιστευω πως ισχυει το δευτερο...

@Alchemist: O freak δεν πεταξε στην τυχη το ονομα σου, οπως ισχυριστηκε, αλλα οπως ειπα και χθες δε μπορω να εξηγησω γιατι το εκανα. Περιμενα εστω απο ενα-δυο ατομα να μπουν στον κοπο να το ψαξουν, αλλα οπως φαινεται δεν υπηρξε ενδιαφερον. Αν συνεχιστει ετσι το πραγμα, θα αποκαλυψω σε ολους το σκεπτικο μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
@Alchemist: O freak δεν πεταξε στην τυχη το ονομα σου, οπως ισχυριστηκε, αλλα οπως ειπα και χθες δε μπορω να εξηγησω γιατι το εκανα. Περιμενα εστω απο ενα-δυο ατομα να μπουν στον κοπο να το ψαξουν, αλλα οπως φαινεται δεν υπηρξε ενδιαφερον. Αν συνεχιστει ετσι το πραγμα, θα αποκαλυψω σε ολους το σκεπτικο μου...

Ίσως θα ταν καλύτερο αυτό γιατί έτσι και χωρίς επιχειρήματα μπορεί και να κατηγορηθείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Δεν έχω χρόνο να κοιτάξω τίποτα. Αλλά θα κάνω κάτι ουσιώδες.


Επαναφερω στο παιχνίδι τον Libertus έλα βοήθα λίγο την κατάσταση.
Ένοχοι κατ'εμέ: Alchemist, Eileen, Catalyst +Elena.

In the Game of Thrones, there can only be one winner....

Libertus νομίζω θα βοηθήσεις για αυτό σε επαναφέρω...
Τάσο, είσαι και ο πρώτος!Τουλάχιστον, τώρα που σε δολοφόνησαν, δε μπορεί να πεταχτεί ο δολοφόνος ο tsarachaf να πει ότι έχω κάνει κόμμα και με σένα. :loltooth:

Αυτό που έχω να πω ότι μετά την αποχώρηση της Έριδος έχει επικρατήσει μια φοβερή σύγχυση στους πολίτες.Οι δολοφόνοι βρήκαν ευκαιρία να κατηγορήσουν όσους την ψήφισαν.Επανέρχομαι με μια δημοσίευση που ελπίζω πως θα σας ανοίξει τα μάτια.Είναι καιρός να πάρουν πόδι οι μαφιόζοι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Και επειδη λατρευω τις λιστες, ηρθε η ωρα να φτιαξω μια:

Αν δεχτουμε πως ειναι και οι 5 δολοφονοι στο παιχνιδι, τοτε κατα πασα πιθανοτητα αυτοι ειναι οι:

aegloswen
Alchemist
Noisette
Eileen
MAYROULIS

ή

aegloswen
Alchemist
Noisette
blue_butterfly
Johnnaousa (Αν παρουμε ως δεδομενο πως ο JJ μπλοφαρε παιζοντας την καρτα του).

Η πρωτη περιπτωση παντως μου φαινεται περισσοτερο πιθανη και οπως βλεπετε τα 3 ονοματα ειναι ΣΤΑΘΕΡΑ και στις 3 λιστες, Πως εφτασα σε αυτο το συμπερασμα?? Αν δειτε τη λιστα με τους παικτες που εχουν μεινει στο παιχνιδι και πως εχει παιξει ο καθενας μεχρι τωρα, τοτε και η δικια σας λιστα παρομοια θα ειναι, αν οχι ιδια.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Για το μονο ατομο που αμφιβαλλω ακομα ειναι η Elena Kr, που αν ειναι δολοφονος (εξαφανιστηκε τις τελευταιες μερες και δε μπορω να ξερω), τοτε ενα ατομο βγαινει απο τις παραπανω λιστες. Το θεμα ειναι ποιο:hmm:...

Υ.Γ: Παω για καφεδακι, κραξτε με οσο θελετε, θα απαντησω επιστρεφοντας!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Ψήφισα τάσο και δολοφονήθηκε, τώρα πρέπει να ψηφίσω άλλον ή δεν έχω δικαίωμα ψήφου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Ψήφισα τάσο και δολοφονήθηκε, τώρα πρέπει να ψηφίσω άλλον ή δεν έχω δικαίωμα ψήφου;

Αλλάζεις την ψήφο σου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
Ανακοίνωση

Ο Τάσος97 μας αποχαιρετά για την χώρα των φαντασμάτων.
Αντίο Τάσο.Τελευταία λόγια δεν δικαιούσαι.
δε νομίζω να είχε βρει πολλούς, και να τον σκότωσαν... ίσως είναι παραπλάνηση :look:

ps Παρακαλώ τους δολοφόνους να στέλνουν και εικόνες στη ΣΕ για τη δολοφονία :P είναι πιο ωραία με εικόνες :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
@Alchemist: O freak δεν πεταξε στην τυχη το ονομα σου, οπως ισχυριστηκε, αλλα οπως ειπα και χθες δε μπορω να εξηγησω γιατι το εκανα. Περιμενα εστω απο ενα-δυο ατομα να μπουν στον κοπο να το ψαξουν, αλλα οπως φαινεται δεν υπηρξε ενδιαφερον. Αν συνεχιστει ετσι το πραγμα, θα αποκαλυψω σε ολους το σκεπτικο μου...

Ρε συ φρικ αγόρι μου, μην βάζεις homework στον κόσμο. Αυτό που είδες εσύ, δεν είναι εύκολο να το δούμε όλοι, γιατί καθένας σκέφτεται με διαφορετικό τρόπο. Έψαξα τα ποστ, δεν είδα κάτι για τον Άλχεμιστ. Οκ, δεν μου γέμιζε το μάτι αλλά ως εκεί. Οπότε καλύτερα να μας πεις αποκαλύψεις κάτι.

Τάσο, είσαι και ο πρώτος!Τουλάχιστον, τώρα που σε δολοφόνησαν, δε μπορεί να πεταχτεί ο δολοφόνος ο tsarachaf να πει ότι έχω κάνει κόμμα και με σένα. :loltooth:

Αυτό που έχω να πω ότι μετά την αποχώρηση της Έριδος έχει επικρατήσει μια φοβερή σύγχυση στους πολίτες.Οι δολοφόνοι βρήκαν ευκαιρία να κατηγορήσουν όσους την ψήφισαν.Επανέρχομαι με μια δημοσίευση που ελπίζω πως θα σας ανοίξει τα μάτια.Είναι καιρός να πάρουν πόδι οι μαφιόζοι!

Πρώτα απ' όλα, εσένα δεν σε κατηγόρησα. Ότι γενικώς την είπα σε όσους κάνανε τόσο γρήγορα συμμαχία με τον φρικ, το έκανα, αλλά ως εκεί.
Τώρα οκ, σου χουν δώσει και καλό ρόλο οι υπόλοιποι εδώ μέσα, άρα μάλλον θα έπρεπε να ξέρεις ότι το δολοφόνος και το tsarachaf δεν πάνε μαζί, αλλά περιμένω να δω και τα επιχειρήματά σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Α, και για να σχολιάσω τον φρικ, χωρίς επιχειρήματα δεν καταλαβαίνω γιατί φτιάχνεις λίστες.Και για να μην παρεξηγηθώ, σε κράζω γιατί βρίσκεται το δικό μου όνομα συνεχώς σε αυτές, οι άλλοι ας υπερασπιστούν τους εαυτούς τους.Αναθεωρώ, και πιστεύω πως Φρικ, Ντεμ και Ειντζελ είναι οι πλέον ύποπτοι.Τον τσαφ τσουφ τον αθωώνω μερικώς, κυρίως διότι αντιτίθεται στους κύριους υπόπτους.Οι άλλοι ποτέ δεν έχουν τρακάρει πάνω τους και απλά ο Φρικ σπέρνει υποψίες πάνω σε άτομα που έχουν ταχθεί εναντίον των άλλων δύο!Ψηφίζω Φρικ, λοιπόν.Τώρα που πάει να ξεκαθαρίσει το παιχνίδι δε χωράνε αερολόγοι.Ερωτηματικό και ο μαυρούλης, μη ξεχνιόμαστε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top