Παλέρμο #38 - The Game of Thrones

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
περισσοτερο για ευκαιρια το κοβω εγω
Το ξέρεις ότι μετά την αποτυχία σου με τη Σύλβια, αν σπαρκ κι λοβ βγουν αθώοι τότε είσαι top suspect;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Οι κάρτες είναι λίγες και οι παίχτες πολλοί.
Αναγκαστικά λίγοι θα έχουν καλές κάρτες.

Η λοβ πώς σας φαίνεται;
Έριξε σήμερα την τυμβωρυχία όπως θέλαμε.
Αθώα ή ευκαιρία να φανεί αθώα;

Για μενα ειναι εντελως αθωα!! Με την καρτα της καταφερε και μας ανοιξε τα ματια;)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Το ξέρεις ότι μετά την αποτυχία σου με τη Σύλβια, αν σπαρκ κι λοβ βγουν αθώοι τότε είσαι top suspect;
δε φοβαμαι. Αλλωστε ειμαι αθωος και λογω του παιξιματος μου βρεθηκα εδω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Για μενα ειναι εντελως αθωα!! Με την καρτα της καταφερε και μας ανοιξε τα ματια;)...
δε φοβαμαι. Αλλωστε ειμαι αθωος και λογω του παιξιματος μου βρεθηκα εδω.
Αργά ή γρήγορα θα τα δούμε και τα δύο.
Προς το παρόν θέλω κι απ Τάσο κι απ λοβ μεγαλύτερη συμμετοχή.
Όχι ότι είναι μόνο αυτοί, κι άλλοι πρέπει να αρχίσουν να μας μιλάνε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Καλησπέρες! Καλησπέρες! :)

Ήρθα και εγώ μετά από εξέταση αλλά δεν θα μείνω πολύ γιατί το βράδυ έχει ejekt :P (Ζηλεύετε όσοι δεν θα πάτε!)

Λοιπόν, μετά τα χθεσινά, με τις κάρτες, με την αποχώρηση, την ανακοίνωση του jj άρχισα σιγά σιγά να αναθεωρώ και να σχηματίζω αμυδρά μία άποψη. Ήμουν έτοιμη λοιπόν να ρίξω ψήφο στην Himela (που με πάθος ριχνόταν εναντίον της Έρις που αποδείκνύεται πολίτης..και δεν ξέρω για ποιο λόγο ήταν τόσο απόλυτη) ή στον SparklingGrey (που από μία γρήγορη ματιά σήμερα παίζει πολύ, ενώ χθες που ήταν υποψήφιος να φύγει δεν μιλούσε καθόλου) ή τον freak (που είναι απόλυτα συνασπισμένος με την Χιμέλα) . ΑΛΛΑ με τις δυο (?) δολοφονίες η Χιμέλα δολοφονείται και φαίνεται ότι είναι Δικηγόρος. Οπότε όσα έλεγε η Χιμέλα πέφτουν τώρα στο κενό. Και μου φαίνεται λογικό να γίνεται αυτό από την άποψη ότι ήταν πολύ νωρίς και καθόλου σώφρων από μέρους της να "φανατίζεται" τόσο πολύ για ένα άτομο από τον πρώτο γύρο! Ωστόσο μετράμε ήδη τόσες αποχωρήσεις πολιτών και αυτό δεν είναι καλό!


Ηρθε η ωρα να ψηφισω κι εγω.

Αυτη τη στιγμη ειμαι σιγουρος πως εχουμε πεσει στην παγιδα των δολοφονων. Οσοι σφαζομαστε τοσες μερες μεταξυ μας (και αν οχι οι 9 στους 10) πιστευω πλεον πως ειναι αθωοι. Για μενα οι δολοφονοι κρυβονται σ'αυτους που διατηρουν χαμηλο προφιλ, αλλα δειχνουν και ενα σχετικο ενδιαφερον για το παιχνιδι. Ποιοι ειναι κατα κυριο λογο αυοι: Πατρευς, Νουαζετ, Eileen, τσαφ-τσουφ, Alchemist, aegloswen, και Tασος97. Νομιζω πως ηρθε η ωρα να στρεψουμε και καπου αλλου την προσοχη μας, γιατι μας βλεπω χαμενους.

Την αρχη θα την κανω εγω. Πριν αρχισει το παιχνιδι (σε προσωπικη μας συνομιλια) και οταν "απειλησα" τη Noisette πως θα την ψηφισω στον πρωτο γυρο, μου ζητησε να μην το κανω γιατι ηθελε να παιξει. Που πηγε λοιπον η ορεξη για παιχνιδι?? Εγω σε θυμαμαι για δραστηρια παικτρια, μηπως λοιπον προσπαθεις να κρυψεις κατι?? Εχεις ξεχαστει απο ολους και εχεις μεινει στην αφανεια. Μηπως σε βολευει αυτη η κατασταση. Θα μου αρεσε πολυ να ακουσω μια καλη απαντηση απο τα χειλη σου, αν και αμφιβαλλω για το αν θα την παρω ποτε.

Χωρις πολλα πολλα λοιπον, ψηφιζω τη Noisette!!

Άλλη μία φορά έχω παίξει παλέρμο και ποτέ το extreme. Λοιπόν, πως με θυμάσαι τι παίκτρια είμαι την στιγμή που είχα φύγει στον πρώτο (ή δεύτερο γύρο);; Μήπως το να αποπροσανατολήσεις τους υπόλοιπους είναι η στρατηγική σου; Θες να στρέψεις τα βλέμματα προς τους λιγότερο ενεργούς για να καλύψεις την καμπούρα σου γιατί ξέρεις πως μπορεί και να ψηφιστείς; Τίθεσαι με νύχια και με δόντια κατά της Έρις, η carpe_nochtem προσπαθεί να την σώσει...και όλως περιέργως η carpe διώχνεται από τον ΔΑ. Μήπως έχεις να πεις κάτι γι'αυτό, κύριε ΔΑ;;;

ΥΓ.Έχω ακόμα όρεξη για παιχνίδι, απλώς ώρα δεν έχω. Αύριο λογικά θα πάρω και την πρώτη μου απουσία (αν ζω) γιατί θα πάω για μπάνιο μετά την σχολή :P


Έχω προβληματιστεί και δεν ξέρω τι να ψηφίσω, και στις 6 φεύγω. Θα επανέλθω αργότερα με την ψήφο μου και αιτιολόγηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Καλησπέρες! Καλησπέρες! :)

Ήρθα και εγώ μετά από εξέταση αλλά δεν θα μείνω πολύ γιατί το βράδυ έχει ejekt :P (Ζηλεύετε όσοι δεν θα πάτε!)

Λοιπόν, μετά τα χθεσινά, με τις κάρτες, με την αποχώρηση, την ανακοίνωση του jj άρχισα σιγά σιγά να αναθεωρώ και να σχηματίζω αμυδρά μία άποψη. Ήμουν έτοιμη λοιπόν να ρίξω ψήφο στην Himela (που με πάθος ριχνόταν εναντίον της Έρις που αποδείκνύεται πολίτης..και δεν ξέρω για ποιο λόγο ήταν τόσο απόλυτη) ή στον SparklingGrey (που από μία γρήγορη ματιά σήμερα παίζει πολύ, ενώ χθες που ήταν υποψήφιος να φύγει δεν μιλούσε καθόλου) ή τον freak (που είναι απόλυτα συνασπισμένος με την Χιμέλα) . ΑΛΛΑ με τις δυο (?) δολοφονίες η Χιμέλα δολοφονείται και φαίνεται ότι είναι Δικηγόρος. Οπότε όσα έλεγε η Χιμέλα πέφτουν τώρα στο κενό. Και μου φαίνεται λογικό να γίνεται αυτό από την άποψη ότι ήταν πολύ νωρίς και καθόλου σώφρων από μέρους της να "φανατίζεται" τόσο πολύ για ένα άτομο από τον πρώτο γύρο! Ωστόσο μετράμε ήδη τόσες αποχωρήσεις πολιτών και αυτό δεν είναι καλό!




Άλλη μία φορά έχω παίξει παλέρμο και ποτέ το extreme. Λοιπόν, πως με θυμάσαι τι παίκτρια είμαι την στιγμή που είχα φύγει στον πρώτο (ή δεύτερο γύρο);; Μήπως το να αποπροσανατολήσεις τους υπόλοιπους είναι η στρατηγική σου; Θες να στρέψεις τα βλέμματα προς τους λιγότερο ενεργούς για να καλύψεις την καμπούρα σου γιατί ξέρεις πως μπορεί και να ψηφιστείς; Τίθεσαι με νύχια και με δόντια κατά της Έρις, η carpe_nochtem προσπαθεί να την σώσει...και όλως περιέργως η carpe διώχνεται από τον ΔΑ. Μήπως έχεις να πεις κάτι γι'αυτό, κύριε ΔΑ;;;

ΥΓ.Έχω ακόμα όρεξη για παιχνίδι, απλώς ώρα δεν έχω. Αύριο λογικά θα πάρω και την πρώτη μου απουσία (αν ζω) γιατί θα πάω για μπάνιο μετά την σχολή :P


Έχω προβληματιστεί και δεν ξέρω τι να ψηφίσω, και στις 6 φεύγω. Θα επανέλθω αργότερα με την ψήφο μου και αιτιολόγηση.
Ζηλευουμε, ζηλευουμε:P:redface:...

Το λοιπον, χιλια συγνωμη, αλλα μαλλον σε μπερδεψα με τη Myrtle, δεν προσπαθω να αποπροσανατολισω κανεναν. Σε ενα παιχνιδι ηταν συνδολοφονος με τον Valder και πηγαν να μας τρελανουν ολους. Τεσπα, ειχα την εντυπωση πως ησουν εσυ. Απο εκει και περα... Εχω εξηγησει απειρες φορες πως ο τροπος που επαιζε η Μαρια ηταν κατι παραπανω απο υποπτος!! Το βρισκεις τυχαιο οτι δεν τραβηξε μονο τη δικια μου προσοχη, αλλα και της Συλβιας και του Δημητρη (Dimijim)?? Οπως λοιπον συνασπιστηκαμε εμεις επειδη πιστευαμε πως ειναι ενοχη, το ιδιο εκανε και η carpe με τη Ριρι απο το αντιπαλο στρατοπεδο για να τη σωσει. Η αποκαλυψη του ρολου της ηταν λογικο να στρεψει τα βλεμματα πανω μας, αλλα ευτυχως μαθαμε και το ρολο της Himela, οποτε οπως βλεπεις πεσαμε ολοι θυματα του φανατισμου μας. Οχι, ΔΑ δεν ειμαι και αυτο ειναι το πιο χαζο επιχειρημα που εχω ακουσει. Εκανα τα αδυνατα δυνατα για να βγει η Ερις απο το παιχνιδι και τελευταια στιγμη θα αλλαζα τις ψηφους της με της Carpe?? Το βρισκεις λογικο?? Μηπως λοιπον οι δικες σου κατηγοριες ειναι εντελως αστοχες??

Και ναι, απο εδω και περα εχω σκοπο να στραφω στους ανενεργους παικτες (η εκεινους που εχουν μικρη συμμετοχη), γιατι οπως αποδειχτηκε οσοι τρωγομασταν τοση ωρα μεταξυ μας ημασταν πολιτες. Καιρος λοιπον να πεσουν στο τραπεζι και μερικα ονοματα που δεν εχουν ακουστει μεχρι τωρα, για να κοψουμε αντιδρασεις;)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Βρε μήπως ο ΔΑ δεν ανήκει στους παίχτες που ψήφισαν χθες την Έρις και εμένα και την Έλενα κι επιπλέον σε όσους προσπάθησαν να τους σώσουν;
Μήπως απλά το ΔΑ χθες προσπάθησε να δημιουργήσει ένα πολύ μεγαλύτερο μπάχαλο;
Γιατί για δείτε τι έγινε, ένας χαμός κι έχουμε χάσει μπόλικους πολίτες απ αυτό!
Οπότε μήπως ο ΔΑ κρατάει ένα χαμηλό προφίλ και προσπάθησε χθες να τα διαλύσει όλα;
Πάντως να μην ξεχνάμε πως ο ΔΑ μπορεί να είναι κι ένας απ τους παίχτες που δε συμμετέχουν πολύ λόγω έλλειψης χρόνου ή να έχει μπερδευτεί κι αυτός (δε θα μπερδεύονται μόνο οι πολίτες!)!
Πάντως ο φρικ για ΔΑ δε μου κάνει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Ζηλευουμε, ζηλευουμε:P:redface:...

Το λοιπον, χιλια συγνωμη, αλλα μαλλον σε μπερδεψα με τη Myrtle, δεν προσπαθω να αποπροσανατολισω κανεναν. Σε ενα παιχνιδι ηταν συνδολοφονος με τον Valder και πηγαν να μας τρελανουν ολους. Τεσπα, ειχα την εντυπωση πως ησουν εσυ. Απο εκει και περα... Εχω εξηγησει απειρες φορες πως ο τροπος που επαιζε η Μαρια ηταν κατι παραπανω απο υποπτος!! Το βρισκεις τυχαιο οτι δεν τραβηξε μονο τη δικια μου προσοχη, αλλα και της Συλβιας και του Δημητρη (Dimijim)?? Οπως λοιπον συνασπιστηκαμε εμεις επειδη πιστευαμε πως ειναι ενοχη, το ιδιο εκανε και η carpe με τη Ριρι απο το αντιπαλο στρατοπεδο για να τη σωσει. Η αποκαλυψη του ρολου της ηταν λογικο να στρεψει τα βλεμματα πανω μας, αλλα ευτυχως μαθαμε και το ρολο της Himela, οποτε οπως βλεπεις πεσαμε ολοι θυματα του φανατισμου μας. Οχι, ΔΑ δεν ειμαι και αυτο ειναι το πιο χαζο επιχειρημα που εχω ακουσει. Εκανα τα αδυνατα δυνατα για να βγει η Ερις απο το παιχνιδι και τελευταια στιγμη θα αλλαζα τις ψηφους της με της Carpe?? Το βρισκεις λογικο?? Μηπως λοιπον οι δικες σου κατηγοριες ειναι εντελως αστοχες??

Και ναι, απο εδω και περα εχω σκοπο να στραφω στους ανενεργους παικτες (η εκεινους που εχουν μικρη συμμετοχη), γιατι οπως αποδειχτηκε οσοι τρωγομασταν τοση ωρα μεταξυ μας ημασταν πολιτες. Καιρος λοιπον να πεσουν στο τραπεζι και μερικα ονοματα που δεν εχουν ακουστει μεχρι τωρα, για να κοψουμε αντιδρασεις;)...

Ααααα με μπέρδεψες με την αδερφούλα μου! Λογικό...είμαστε συνονόματες! :P


Το ότι λες τώρα ότι έπεσες θύμα του φανατισμού σου, δεν είναι λίγο υποτιμητικό για σένα; Νομίζω πως πας να καλυφθείς με τον έναν ή τον άλλον τρόπο, γαντζωμένος από όποια φθηνή δικαιολογία βρεις.

Όσο για τα χθεσινά...μπορεί άνετα να έκανες την αλλαγή γιατί τελευταία στιγμή άλλαξες γνώμη για την Ερις με σκοπό να απομακρυνθείς από το "σκέπαστρο" της Χιμέλας. If you know what I mean... ;)


Μην ανησυχείς για αυτό...Θα περάσουμε όλοι από αυτό το τραπέζι αργά ή γρήγορα.

Είμαι ανάμεσα σε σένα freak και στον sparklingGrey. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Ααααα με μπέρδεψες με την αδερφούλα μου! Λογικό...είμαστε συνονόματες! :P


Το ότι λες τώρα ότι έπεσες θύμα του φανατισμού σου, δεν είναι λίγο υποτιμητικό για σένα; Νομίζω πως πας να καλυφθείς με τον έναν ή τον άλλον τρόπο, γαντζωμένος από όποια φθηνή δικαιολογία βρεις.

Όσο για τα χθεσινά...μπορεί άνετα να έκανες την αλλαγή γιατί τελευταία στιγμή άλλαξες γνώμη για την Ερις με σκοπό να απομακρυνθείς από το "σκέπαστρο" της Χιμέλας. If you know what I mean... ;)


Μην ανησυχείς για αυτό...Θα περάσουμε όλοι από αυτό το τραπέζι αργά ή γρήγορα.

Είμαι ανάμεσα σε σένα freak και στον sparklingGrey. :hmm:


Καθολου υποτιμητικο θα ελεγα. Ας το πω αλλη μια φορα: Οταν αποφασιζεις να παιξεις τοσο επιθετικα απο τον πρωτο γυρο, δυο ενδεχομενα υπαρχουν... Η να αποθεωθεις η να ξεφτιλιστεις:P!! Καιρος ηταν νομιζω να μου συμβει και το δευτερο... Δε μπορουμε να εχουμε παντα το κοκκαλακι της νυχτεριδας μαζι μας, ουτε αλανθαστο ενστικτο.

Αυτο παλι με τη Himela και το σκεπαστρο δεν το καταλαβα. Αν θες να μου το κανεις πιο απλο θα το εκτιμουσα ιδιαιτερως:P...

Τουλαχιστον με τις κατηγοριες μου σε εκανα να ενδιαφερθεις λιγο περισσοτερο για το παιχνιδι, πραγμα το οποιο περιμενα απο εσενα εξ'αρχης:P!!

Και κατι τελευταιο που νομιζω πως ειναι το no1 αποδεικτικο της αθωοτητας μερικων ατομων εδω μεσα: Οταν εισαι πολιτης, δεν εισαι σε θεση να γνωριζεις σχεδον τιποτα για τους συμπαικτες σου (αυτο βεβαια αλλαζει αναλογα με το ρολο), οποτε αναγκαστικα αρχιζεις τις εικασιες και το στενο μαρκαρισμα, αφου δεν εχεις τιποτα να χασεις. Αυτε ςοι υποθεσεις λοιπον ειναι απολυτα φυσιολογικα να σε οδηγησουν καποιες φορες σε λαθη. Σκοπος ειναι να καταλαβεις γρηγορα τη γκαφα σου και να προσπαθησεις να τη διορθωσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Αυτο παλι με τη Himela και το σκεπαστρο δεν το καταλαβα. Αν θες να μου το κανεις πιο απλο θα το εκτιμουσα ιδιαιτερως:P...

Τουλαχιστον με τις κατηγοριες μου σε εκανα να ενδιαφερθεις λιγο περισσοτερο για το παιχνιδι, πραγμα το οποιο περιμενα απο εσενα εξ'αρχης:P!!

Και κατι τελευταιο που νομιζω πως ειναι το no1 αποδεικτικο της αθωοτητας μερικων ατομων εδω μεσα: Οταν εισαι πολιτης, δεν εισαι σε θεση να γνωριζεις σχεδον τιποτα για τους συμπαικτες σου (αυτο βεβαια αλλαζει αναλογα με το ρολο), οποτε αναγκαστικα αρχιζεις τις εικασιες και το στενο μαρκαρισμα, αφου δεν εχεις τιποτα να χασεις. Αυτε ςοι υποθεσεις λοιπον ειναι απολυτα φυσιολογικα να σε οδηγησουν καποιες φορες σε λαθη. Σκοπος ειναι να καταλαβεις γρηγορα τη γκαφα σου και να προσπαθησεις να τη διορθωσεις.

Εννοώ μπορεί να μετάνιωσες που ψήφιζες στα τυφλά ότι και η Χιμέλα και προσπάθησες να απαγκιστρωθείς. :)

Αυτό που ακολουθεί είναι απάντηση και για τα άλλα δυο που είπες...
Κάποιοι επιλέγουν να μιλήσουν, όπως λες να μην φοβηθούν να κατηγορήσουν από την αρχή, επειδή είναι πολίτες και δεν ξέρουν τίποτα. Από την άλλη, κάποιοι πιο ντροπαλοί -σαν και μένα- προτιμούν να σιωπήσουν ώστε πρώτα να σχηματίσουν μία άποψη και μετά να αρχίσουν να ρίχνουν πυρά. Και κατά συνέπεια...να καταλήγουν να παίζουν! Ελπίζω να σε κάλυψα, γιατί πρέπει να ετοιμαστώ σιγά σιγά :clapup:

Και για να μην αρχίσετε πάλι με το ότι δεν μιλαω...σήμερα θα είμαι στην συναυλία μέχρι αργά, εύχομαι να πω να ψηφίσω αργά το βράδυ (αν ζω) και αύριο πρωί δίνω, μετά πάω για μπάνιο μέχρι αργά και μετά έχω εργασίες...οπότε hopefully θα μπω πέμπτη βράδυ λίγο και μετά από παρασκευή μεσημέρι. Ορίστε..μάθατε και το πρόγραμμα μου :P

Και γιατί πρέπει να ψηφίσω -αν και δεν είμαι διόλου σίγουρη για την ψήφο μου- θα ρίξω μία ψήφο στον SparklingGrey (και όχι σε σένα Freak γιατί είσαι ποιοτικός παίκτης και πρέπει να μας διέπει όλους μία ευγενής άμιλλα :P Ωστόσο μην φοβάσαι μπορεί να αλλάξω άποψη σε άλλο γύρο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
Ψηφίζω εδώ και τώραMAYROULIS αρκετά!!!!! :P Οι υποψίες μου για σένα είναι πολύ βάσιμες.:) Έχω κάνει ήδη την θεωρία μου εδώ https://cnf.e-steki.gr/showthread.php?p=3172974#post3172974 (ποστ #775). Τυχαία βρίσκετε και στις 2 ψηφοφορίες εναντίον 2 πολιτών. Δεν είναι το πρόβατο που ισχυρίζεται ότι είναι (δηλαδή ότι παραπλανιέται από τους δολοφόνους.) Είμαι σίγουρη ότι βαράει κακό ρόλο.
όπως είπα, την ψήφο μου προς την έριδα ήθελα να την αλλάξω όταν διάβασα τις 20 σελίδες, αλλά η ψηφοφορία είχε τελειώσει:/:
δεν έχω κακό ρόλο, και ούτε πιστεύω πως έχεις κι εσύ, απλώς έχω κάνει μια μεγάλη βλακεία:redface:
Συμφωνώ.
Το γατί ψήφισε 2 πολίτες.
Κι επιπλέον δεν έχει βοηθήσει καθόλου στην εξέλιξη του παιχνιδιού.
Έχει κι ένα όνειρο το οποίο δεν ξέρουμε εάν και πως το χρησιμοποίησε.
Και δεν πιστεύω πως είναι ικανός να μας δώσει να καταλάβουμε.
Εναφ με αυτόν.
Και να είναι αθώος, στο μόνο που θα μας βλάψει μια αποχώρησή του θα είναι ότι θα έχουμε χάσει μια μέρα.
Μαυρούλη κι απ μένα.
Συμφωνώ να στραφούμε στους πιο ανενεργούς για να βρούμε κι άλλους δολοφόνους!

Ψηφίζω MAYROULI

Αν αποδειχθεί δολοφόνος, αυτομάτως αθωώνονται όλοι αυτοί που κατηγόρησε ο Μαυρούλης σήμερα (dimijim, freak, sparkling) και η ElenaKr θεωρείται ύποπτη:
καλά, αυτό να πιστεύετε:whistle:
παώ στοίχημα πως οι δολοφόνοι θα διαβάζουν και θα γελάνε και με τις βλακείες που έχω κάνει, αλλά και με το ότι με ψηφίσατε:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Εννοώ μπορεί να μετάνιωσες που ψήφιζες στα τυφλά ότι και η Χιμέλα και προσπάθησες να απαγκιστρωθείς. :)

Αυτό που ακολουθεί είναι απάντηση και για τα άλλα δυο που είπες...
Κάποιοι επιλέγουν να μιλήσουν, όπως λες να μην φοβηθούν να κατηγορήσουν από την αρχή, επειδή είναι πολίτες και δεν ξέρουν τίποτα. Από την άλλη, κάποιοι πιο ντροπαλοί -σαν και μένα- προτιμούν να σιωπήσουν ώστε πρώτα να σχηματίσουν μία άποψη και μετά να αρχίσουν να ρίχνουν πυρά. Και κατά συνέπεια...να καταλήγουν να παίζουν! Ελπίζω να σε κάλυψα, γιατί πρέπει να ετοιμαστώ σιγά σιγά :clapup:

Και για να μην αρχίσετε πάλι με το ότι δεν μιλαω...σήμερα θα είμαι στην συναυλία μέχρι αργά, εύχομαι να πω να ψηφίσω αργά το βράδυ (αν ζω) και αύριο πρωί δίνω, μετά πάω για μπάνιο μέχρι αργά και μετά έχω εργασίες...οπότε hopefully θα μπω πέμπτη βράδυ λίγο και μετά από παρασκευή μεσημέρι. Ορίστε..μάθατε και το πρόγραμμα μου :P

Και γιατί πρέπει να ψηφίσω -αν και δεν είμαι διόλου σίγουρη για την ψήφο μου- θα ρίξω μία ψήφο στον SparklingGrey (και όχι σε σένα Freak γιατί είσαι ποιοτικός παίκτης και πρέπει να μας διέπει όλους μία ευγενής άμιλλα :P Ωστόσο μην φοβάσαι μπορεί να αλλάξω άποψη σε άλλο γύρο)

Κοιταξε να δεις, αν παρακολουθουσες το παιχνιδι απο την αρχη θα εβλεπες πως εγω ημουν αυτος που αρχισα να ριχνω πρωτος τις κατηγοριες στο προσωπο της Εριδας, οσο και του Γιαννη. Απλα στην πορεια οι αποψεις μας με τη Himela ταυτιστηκαν και ακολουθησαμε μια "κοινη γραμμη". Θελω να πιστευω πως κανενας απο τους δυο μας δεν ψηφιζε τυφλα και ακριτα, απλα υπηρχε ταυτιση αποψεων.

Σεβαστη η δικαιολογια σου, αλλα θα μου επιτρεψεις να παραμεινω λιγο καχυποπτος, ετσι?? Η ψηφος αυτη στον SparklingGrey και ταυτοχρονα οι "κολακιες" στο προσωπο μου θα μπορουσαν να ειναι το τελειο σχεδιο για να κρατησεις το Μαυρουλη στο παιχνιδι. Και εξηγουμε: Ο Μαυρουλης ειχε ηδη 3 ψηφους, οπως και ο SparklingGrey και ακολουθουσα εγω με 2. Αν ψηφιζες εμενα θα εστελνες το παιχνιδι σε πολλαπλη ισοψηφια, αλλα δε θα μπορουσες να ησουν σιγουρη πως ο συνδολοφονος (??) σου Μαυρουλης θα την εβγαζε καθαρη. Οποτε πετας μια αρλουμπα για να δικαιολογησεις την επιλογη σου ("εισαι ποιοτικος παικτης και δε θελω να σε ψηφισω απο τωρα:P"), ενω παραλληλα στελνεις τον Spark στην πρωτη θεση με 4 ψηφους και δινεις μια ευκαρια στον Μαυρουλη να παραμεινει στο παιχνιδι. Σεναριο επιστημονικης φανταστιας?? Ισως, αλλα ειπαμε, απο καπου πρεπει να αρχισουμε παλι... Παντως αν ισχυουν τα παραπανω τα θερμα μου συγχαρητηρια, το χειριστηκες με πολυ λεπτοτητα;)!!

Πλεον η ψηφος μου ειναι σιγουρο οτι θα αλλαξει, απλα θελω να περιμενω λιγο ακομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
δεν είμαι συνδολοφόνος της :verymad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Λοιπόν λοιπόν θα ψηφίσω τώρα γιατί πάω για διάβασμα και θα επιστρέψω λίγο πριν το τέλος της ψηφοφορίας!
όπως είπα και πιο πρίν,η ψήφος μου πάει στονΠατρευς.
Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τη συμπεριφορά του, αδιαφορεί εντελώς για το παιχνίδι και φαίνεται σαν να κάνει τα πάντα για να μην εκτεθεί! Επίσης ο Μαυρούλης πλέον δεν μας τα λέει καθόλου καλά και δεν βλέπω κανένα ποστ που να μπορεί να δικαιολογήσει τον εαυτό του. Για μένα είναι οι 2 βασικοί ύποπτοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Αυτό που είχα πει ρε παιδιά για τζει-τζον-ριρίκα γιατί δεν το σχολίασε κανείς;
Τόσο πατάτα ήταν;

δεν είμαι συνδολοφόνος της :verymad:
Απόδειξη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
εχμ:hmm: να σκεφτώ... με έχεις δει να συμφωνώ με κανέναν????????? :rtfm: ή να με υπερασπιζεται κανεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
εχμ:hmm: να σκεφτώ... με έχεις δει να συμφωνώ με κανέναν????????? :rtfm:
Όχι!
Γιατί αν συμφωνήσεις θα ανοιχτείς και μπορεί να κάνεις πατάτα.
Έτσι μένεις στην αφάνεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Λίστα για Τετάρτη 27/06
  1. aegloswen
  2. Alchemist -> tsarachaf
  3. blue_butterfly -> SparklingGrey
  4. Catalyst->MAYROULIS
  5. Demlogic->Alchemist
  6. dimijim -> MAYROULIS
  7. ElenaKr
  8. Eileen
  9. foreverfreak -> SparklingGrey
  10. Himela -> Πατρεύς
  11. Johnnaousa -> Πατρεύς
  12. love_angel -> SparklingGrey
  13. MAYROULIS -> foreverfreak
  14. ~Melania~->MAYROULIS
  15. Noisette -> SparklingGrey
  16. Πατρεύς
  17. SparklingGrey -> Johnnaousa
  18. Guest 278211 -> foreverfreak
  19. Τάσος97
  20. tsarachaf
Ψήφοι
4 SparklingGrey
3 MAYROULIS
2 foreverfreak
2 Πατρεύς
1 Alchemist
1 Johnnaousa
1 tsarachaf

Η χώρα των φαντασμάτων
Οριστικές αποχωρήσεις
Απουσίες
Eileen: #1
love_angel: #1
Guest 278211: #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
Όχι!
Γιατί αν συμφωνήσεις θα ανοιχτείς και μπορεί να κάνεις πατάτα.
Έτσι μένεις στην αφάνεια...
αν είμαι δολοφόνος, γιατί με κατηγορούν όλοι;;;
αν ήμουν δολοφόνος κάποιος θα με υπερασπιζόταν;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Πάντως για μένα αυτή τη στιγμή ο Μαυρούλης μου φαίνεται πιο ύποπτος απ τον σπαρκ. Όχι ότι ο σπαρκ είναι πολύ αθώος απλά ο Μαυρούλης φαίνεται πιο ένοχος. Κι επιπλέον ακόμη και να μην είναι ένοχος δε θα χάσουμε και πολλά αν βγει αφού δε μας έχει βοηθήσει καθόλου...

Η Ζωή που χάθηκε;
Είπε θα γράψει ένα κατεβατό.
4 ώρες κάνει να το γράψει;
Καλά, πόσο κατεβατό θα είναι;
Ζωή περιμένω να σε ακούσω...

Edit:
αν είμαι δολοφόνος, γιατί με κατηγορούν όλοι;;;
αν ήμουν δολοφόνος κάποιος θα με υπερασπιζόταν;)
Μια ερώτηση πολύ σοβαρή:
Έχεις σκεφτεί πως μπορεί να είσαι βάρος και για το team των δολοφόνων και να μη σε θέλουν ούτε κι αυτοί;
Προφανώς τώρα σου είπαν πως αν σε σώσουν θα καρφωθούν!
Εγώ πάντως αν ήμουν δολοφόνος, δε θα ρίσκαρα για να σε σώσω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top