Παλέρμο #38 - The Game of Thrones

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Όπα ο τζει τζει!Δεν κατάλαβα ακριβώς τι έκανε, μπορείτε να κάνετε μια διευκρίνηση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Wow !Γυρισα μετα απο μια παρασταση και εγινε το σωσε.Επειδη ειμαι αρκετα κουρασμενη θα πεσω για υπνο και το μεσημερακι(εχω οφθαλμιατρο το πρωι) θα σας γραψω αυριο το μεσημερι.
Μου φαινεται περιεργο που μολις εφυγα εγιναν ολα αυτα....Εγιναν τοσα πολλα που ειλικρινα αλλαζει ολη μου η θεωρεια...
Αν δε γινοντουσαν αυτα με την Ερις και το Γιαννη τοτε ναι η μονη σας κατηγορια προς εμενα ειναι η αλλαγη συμπερφορας...και τωρα κατηγορειτε και τη Himela που με υποστηριζε....
Ναι μεν αλλα...
Καλη σας νυχτα :)
Η παρασταση ηταν πραγματικα υπεροχη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Όπα ο τζει τζει!Δεν κατάλαβα ακριβώς τι έκανε, μπορείτε να κάνετε μια διευκρίνηση?

O jj! σε αυτό το μήνυμα,γνωστοποίησε στοιχεία που του δοθηκαν απο την Σ.Ε. σε προσωπική επικοινωνία,και σε καμία περίπτωση δεν έπρεπε να δημοσιευτούν στο κοινό.
Και νομίζω πως το μήνυμά μου παραπάνω τα εξηγεί αρκετά καλά:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
John,Welcome back(δεν θα σε ξεφορτωθούμε εύκολα φαίνεται εσένα:P)
jj!,παρέβεις τον παρακάτω κανόνα:

Εως εκ τούτου,σαν Σ.Ε.,ενεργοποιούμε(που θα έλεγε και ο Ζώρζ) την ακόλουθη δυνατότητα


Μετά απο σύσκεψη με την έτερη συνάδελφο της Σ.Ε. σε στέλνουμε στην χώρα των φαντασμάτων!!!

Τελευταία λόγια δεν δικαιούσαι!!!

Ένα σχόλιο προς αποφυγή παρεξηγήσεων. Ο jj! χρησιμοποίησε την κάρτα του σύμφωνα με τους κανόνες που ίσχυαν για την κάρτα όνειρο επειδή δε γνώριζε πως άλλαξαν γι' αυτό και δεν τιμωρήθηκε με οριστική αποχώρηση. Δεν είχε κακή πρόθεση. Έπαιξε την κάρτα του σύμφωνα με αυτούς τους κανόνες δεδομένου ότι αυτό αναγραφόταν και επάνω στην κάρτα όνειρο - νυν χρησμός Πυθίας:
8. Όνειρο: Η κάρτα αυτή σας επιτρέπει να ρωτήσετε μυστικά τον συντονιστή για την πραγματική ταυτότητα ενός παίκτη ή φαντάσματος. Ο συντονιστής πρέπει να σας απαντήσει με ένα «ναι» ή «όχι». Μπορείτε να δηλώσετε ότι θέλετε στους συμπαίκτες σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Ένα σχόλιο προς αποφυγή παρεξηγήσεων. Ο jj! χρησιμοποίησε την κάρτα του σύμφωνα με τους κανόνες που ίσχυαν για την κάρτα όνειρο επειδή δε γνώριζε πως άλλαξαν γι' αυτό και δεν τιμωρήθηκε με οριστική αποχώρηση. Δεν είχε κακή πρόθεση. Έπαιξε την κάρτα του σύμφωνα με αυτούς τους κανόνες δεδομένου ότι αυτό αναγραφόταν και επάνω στην κάρτα όνειρο - νυν χρησμός Πυθίας:
Δηλαδή θα παραμείνει στη Χώρα των φαντασμάτων για λίγο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Να εξηγήσω την στάση μου προς την Ερις. Δεν θεωρώ ότι είναι κακός ρόλος γιατί τα επιχειρήματά της μου φαίνονται πολύ λογικά και φαίνεται ότι προσπαθεί να βοηθήσει. Η εμφανής επιθεση δεν σας βάζει σε σκέψεις????? Και το ότι επιμένει να χρησιμοποιήσουμε κάρτα???:) Εμένα προσωπικά με έχει πείσει. Δεν βλέπω τίποτα ύπουλο στην συμπεριφορά της. Το τσαφ αν είδες τον θεωρώ ύποπτο.:D Στο μονο που συμφώνησα είναι στο ότι δεν θεωρώ την Έρις μαφιόζα.
Επίσης σκέψου: αν είχαμε κάποια σχέση θα την υποστήριζα τόσο φανερά??? Έχω τραβήξει τόσα βλέμματα πάνω μου. Δεν θα με συνέφερε αν είχα κάτι να κρύψω.
Η Melania δεν παρουσίασε κάποιο σπουδαίο επιχείρημα υπέρ της Έριδος. Ωστόσο, την υποστηρίζει ανοιχτά και η συμπεριφορά της δεν μου κάνει για Μαφιόζας. Αν ήταν με το μέρος των δολοφόνων, δεν θα την είχαν δασκαλέψει κάποιοι πιο έμπειροι να μην είναι τόσο φανερά υπέρ μιας παίκτριας και ταυτόχρονα τόσο φανερά ουδέτερη με τους υπόλοιπους;:hmm:

Αφού η Έρις ήταν πολίτης, δεν είχαν κανένα πρόβλημα οι δολοφόνοι με το κλίμα που δημιουργήθηκε εναντίον της. Λογικά, εξελισσόταν ένας εύκολος γύρος γι αυτούς. Επίσης, οι δολοφόνοι μάλλον δεν κρύβονται σε αυτούς που την είχαν ψηφίσει από νωρίς. Άφησαν τους πολίτες να σφάζονται για την ενοχή της. Ίσως κάποιοι μαφιόζοι κρύβονται ανάμεσα σε αυτούς που άλλαξαν ψήφο στην Έρις ή έκαναν κάποιες παρεμβάσεις με κάρτα, καθώς είναι πιθανό να άρχισε να κινδυνεύει κάποιος συνεργός τους προς το τέλος της ψηφοφορίας.
Να δύο που εντόπισα μέσα στο χαμό:
Για να σώσουμε το τομάρι μας
Διπλασιάζω την ψήφο μου προς την έρις

Λοιπον, επειδη βλεπω οτι η ψηφος μου στη Melania δε βοηθαει ιδιαιτερα την κατασταση και επειδη η Ερις ειναι περισσοτερο υποπτη για μενα τοσο απο τον Dimijim, οσο και απο την Ελενα Κρ, αλλαζω την ψηφο μου και τη δινω στην Εριδα!!
Η κίνηση του dimijim μου φαίνεται λογική πάντως. Του freak πάλι, όχι τόσο, ώστε να κάψει την κάρτα του...


Αρχική Δημοσίευση από blue_butterfly:
Ναι αλλά τη Ζωή την είχε παρατήσει από χθες και ασχολιόταν με τη Μαρία και ξαφνικά γυρίζει πάλι στη Ζωή, αυτό εμένα δε μου κάθεται καλά.
Η αιτιολόγησή μου. Είτε δεν σε κάλυψα, είτε προσπαθείς να ρίξεις τα φώτα πάνω μου. Ακόμα κι αν αύριο ψηφίσω άλλον, η Ζωή θα παραμένει ύποπτη για μένα μέχρι να παρατηρήσω κάποια κίνησή της που να με διαψεύσει.
Πάντως, στρίμωξες την ElenaKr ουσιαστικά στηριζόμενη στην ηλικία της (wtf, καλύτερο επιχείρημα δεν μπορούσες να βρεις? :P) και πιστεύω ότι είχες κάποιο λόγο που το έκανες. Θεωρώ ότι αν είσαι πολίτης, έχουμε να αντλήσουμε αρκετά στοιχεία από εσένα. Αν δεν είσαι και είναι η ElenaKr αθώα, κάνεις πολύ συγκεκριμένες κινήσεις με στόχο τη δημιουργία μινι-αναταραχών στο παιχνίδι.

Παλέρμο #30 ή #29, δε θυμάμαι.

Ήμουν δολοφόνος μαζί με την Carpe_nochtem η οποία έλεγε να σκοτώναμε τον κατα τη γνώμη μας ρουφιάνο, αντί να γίνει κάρφωμα. Επίσης, σε επόμενα Παλέρμο είχε γίνει κάτι παρόμοιο με Eileen και Tsarachaf, καθώς επίσης και στο Παλέρμο #27 όπου οι δολοφόνοι είχαν βγάλει μέσω της δολοφονίας τη z0itCa (eileen), η οποία ήταν ρουφιάνος.

Εκεί στηρίζομαι περισσότερο. Ελπίζω να μη βγω λάθος.
Η έρευνά σου είναι στηριγμένη σε λάθος βάση καθώς υπάρχουν τεράστιες διαφορές στις 2 εκδοχές τον παιχνιδιών. Υπάρχει μεν ο πληροφοριοδότης, αλλά νομίζω ξεκινάει με διαφορετικά δεδομένα. Μήπως μας δουλεύεις λοιπόν;

εντελως ΑΚΥΡΗ ψηφος, σχετικα με το ποστ σου.
Φαίνεται πως δεν έχεις διαβάσει τα ποστ μου. Μπήκες φουριόζος χωρίς ιδιαίτερο λόγο. Ανησύχησες που σε κατηγόρησαν επειδή έλειπες; Αφού είχες ατράνταχτο άλλοθι, ακόμα και δολοφόνος να ήσουν, δεν διέπραξες εσύ τον χθεσινό φόνο. Μη φοβάσαι και κυρίως μη καρφώνεσαι, είσαι ασφαλής ακόμα...:whistle:

tsarachaf was just stating the obvious
Κι εσύ γ' ενικό;:worry:
Πάντως αν έχεις κακό ρόλο, παίζεις αρκετά καλά μέχρι στιγμής, παρότι βρέθηκες με 2 ψήφους κάποια στιγμή (διορθώστε με αν κάνω λάθος, δεν θυμάμαι επακριβώς την εξέλιξη της ψηφοφορίας).

edit για blue_butterfly:
Ακυρώνω την ψήφο της Elena Kr προς την Έρις.

Δεν είχες λόγο να το κάνεις αν ήσουν μαφιόζα. Μάλιστα.

Ποιο είναι το πρώτο post του SparklingGrey για σήμερα; Δεν μπορώ να το βρω!
Για να δεις όλα τα ποστ ενός παίκτη στο θέμα, πας εδώ και κάτω από τον τίτλο του θέματος, εκεί που γράφει ''Χ απαντήσεις'', πατάς πάνω στο νούμερο και στη συνέχεια στον αριθμό των ποστ του παίκτη.

Ο Γιάννης επιμένει πολύ με τον Spark. Δεν παραθέτω ποστ του, πιστεύω όλοι το έχετε παρατηρήσει. Αν κάποια στιγμή αποκαλυφθεί ο πραγματικός ρόλος του Spark, θα βγάλουμε σημαντικά συμπεράσματα για το Γιάννη και κατ' επέκταση για όλο το παιχνίδι...

aegloswen, Alchemist, δεν είναι στην ίδια ομάδα με τον jj. Αυτή την εντύπωση έχω σχηματίσει από όσα έχω διαβάσει. Ο jj δεν μας τα λέει καλά και είναι μέσα στους βασικούς μου υπόπτους.

carpe, sparkling, παραμένουν ένα μεγάλο ?

Αυτά έχω να σχολιάσω προς το παρόν. Τα σημαντικότερα συμπεράσματά προκύπτουν όταν ανατρέχουμε σε παλαιότερα ποστ (2-3 ημερών), έχοντας ως δεδομένο κάποια αποκάλυψη, όπως αυτή της Έριδος.

edit: Χα! Τώρα είδα ότι ο jj έγινε φάντασμα!:P
Ήθελα να σχολιάσω ότι πιθανώς να χρησιμοποίησε την κάρτα για να παραπλανήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
ΛΟΙΠΟΝ
Η αναθεώρηση στην οποία αναφέρθηκα προηγουμένως γίνεται τώρα.
Αλλάζω την ψήφο μου σε Johnnaousa.
Η Ριρίκα, ως δολοφόνος, δεν ήθελε να χάσει το συνεργό της. Τον επανέφερε λοιπόν. Είτε ο Johnnausa είτε ο Catalyst είναι ο φανερός δολοφόνος Α, τον οποίο γνώριζε ο πληροφοριοδότης (aka Libertus). Δολοφόνησαν τον τελευταίο, πιστεύοντας ότι εμείς δε θα μπορούσαμε να πιστέψουμε την γκάφα που έκαναν, καθώς καρφώθηκαν. Ή απλώς έκαναν τη γκάφα. :P Πιθανότατα, είναι μπλεγμένος και ο Alchemist, όμως δεν είμαι σίγουρος. Η ψήφος μου πάει στο Γιάννη, όπως θα πήγαινε στη Ριρίκα ή στο Βάιο.
Αν με βρείτε αύριο το μεσημέρι κρεμασμένο από κάποιο δέντρο, εδώ, στο Παλέρμο, να είστε σίγουροι γι' αυτά που λέω.

:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
ΛΟΙΠΟΝ
Η αναθεώρηση στην οποία αναφέρθηκα προηγουμένως γίνεται τώρα.
Αλλάζω την ψήφο μου σε Johnnaousa.
Η Ριρίκα, ως δολοφόνος, δεν ήθελε να χάσει το συνεργό της. Τον επανέφερε λοιπόν. Είτε ο Johnnausa είτε ο Catalyst είναι ο φανερός δολοφόνος Α, τον οποίο γνώριζε ο πληροφοριοδότης (aka Libertus). Δολοφόνησαν τον τελευταίο, πιστεύοντας ότι εμείς δε θα μπορούσαμε να πιστέψουμε την γκάφα που έκαναν, καθώς καρφώθηκαν. Ή απλώς έκαναν τη γκάφα. :P Πιθανότατα, είναι μπλεγμένος και ο Alchemist, όμως δεν είμαι σίγουρος. Η ψήφος μου πάει στο Γιάννη, όπως θα πήγαινε στη Ριρίκα ή στο Βάιο.
Αν με βρείτε αύριο το μεσημέρι κρεμασμένο από κάποιο δέντρο, εδώ, στο Παλέρμο, να είστε σίγουροι γι' αυτά που λέω.

:bye:
Προφανώς δεν έχεις διαβάσει τις τελευταίες 20 σελίδες..δεν έχω να σχολιάσω κάτι παραπάνω.
Η χιμέλα έχει εκτεθεί ανεπανόρθωτα πλέον, φάνηκε..το κάθε ποστ της ήταν καθαρά πόστ πανικού...η χιμέλα που τα χώνει σε όλους και όλα ξαφνικά σταμάτησε να μιλάει. Προσωρινά η ψήφος πάει στη Himela για τους λόγους που έγραψα και παραπάνω και αρκετές φορές. Αν αύριο κάποιος άλλος από αυτούς που πλέον έκανα τα μοιραία λάθης κατα τη διάρκεια της ψηφοφορίας κάνει και άλλη λάθος κίνηση η ψήφος μου μπορεί να αλλάξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Λοιπον, μολις επεστρεψα και δε μπορω παρα να σχολιασω (με ηρεμο κεφαλι πλεον) τα οσα εγιναν σημερα:

Πρωτα απ'ολα για την παραιτηση της Ερις εχω να πω πολλα, τα οποια ομως δεν ειναι της παρουσης και θα προτιμουσα να τα πω μαζεμενα στο τελος του παιχνιδιου για να μη γαμησουμε και αλλο τη ροη του.

Απο εκει και περα:
Οταν υιοθετεις αυτον τον τροπο παιχνιδιου, παιζεις με σχετικη σιγουρια εχοντας εμπιστοσυνη στο ενστικτο σου, ειτε αποθεωνεσαι ειτε ξεφτιλιζεσαι ανεπανορθωτα. Στη δικια μου περιπτωση συνεβη το δευτερο, αλλα δε μετανιωνω για καμια απο τις κινησεις μου μεχρι τωρα. Στα δικα μου τα ματια ο τροπος που επαιζε ο Γιαννης και η Μαρια μεχρι τωρα φαινοταν εξαιρετικα περιεργος, γι αυτο και επεσα να τους κατηγορησω με τοσο ζηλο. Εκανα λαθος?? Ξεπερναω το αρχικο σοκ και συνεχιζω: Life goes on.
Η αλλαγη των ψηφων της Ερις με την Carpe, δειχνει πως και ο ιδιος ο ΔΑ πιστευε πως ειναι δολοφονος, οποτε μαλλον και εκεινος θα πρεπει να αναθεωρησει το παιχνιδι του:P!! Ωστοσο ρε παιδια σκεφτειτε και το αλλο: Δεν υπαρχει περιπτωση ο ΔΑ να βρισκεται αναμεσα στην 3αδα που βρισκεται αυτη τη στιγμη στο στοχαστρο (Himela, Dimijim, Me), γιατι οπως ειπατε λυσσαξαμε για να τη βγαλουμε εκτος παιχνιδιου. Εγω προσωπικα επειδη πιστευω πως ηταν ενοχη, οι αλλοι δεν ξερω τι σκοπους ειχαν. Ωστοσο, ακομα και τωρα αδυνατω να πιστεψω πως τοσο η Himela, οσο ο Dimijim και η Elena Kr ειναι δολοφονοι, γιατι πολυ απλα ειμαστε ακομα στην αρχη του παιχνιδιου και δεν εχουν φτασει σε ενα απελπιστικο σημειο, ωστε να ρισκαρουν να καρφωθουν για να σωσουν εναν δικο τους. Καταλαβαινετε τι λεω?? Αποκλειεται να τα επαιξαν ολα απο τοσο νωρις, απλα και μονο για να σωσουν εναν δολοφονο, οταν στο παιχνιδι υπαρχουν 5 ξερω γω. Ειδικα ο Dimijim που επαιζε τοσο επιθετικα απο την αρχη, στα δικα μου (στραβα πολλες φορες) ματια, ακομα δεν φαινεται ενοχος. Αν καποιοι απο εμας εχουν κακο ρολο, τοτε περισσοτερες πιθανοτητες δινω στην Elena Kr και τη Himela, αν και παλι δε μπορω να πιστεψω οτι καρφωθηκαν τοσο ευκολα.
Αυτη τη στιγμη, αρχιζω να πιστευω ολο και περισσοτερο πως εχουμε παραπλανηθει ολοι ομαδικως και οι δολοφονοι βρισκονται κατα κυριο λογο στα ατομα που δεν τραβουνε την προσοχη πανω τους. Ποια ειναι αυτα; Εχουμε και λεμε:
aegloswen
Alchemist
Demlogic
Eileen
love_angel
MAYROULIS
~~~Melania~~~
Noisette
Πατρεύς
Guest 278211
tsarachaf

Μεγαλη η λιστα, ολα οταν καταστρεφονται ολα οσα πιστευες, πρεπει να βρεις τη δυναμη και να ξαναρχισεις απο την αρχη. Τωρα ειμαι σε μια φαση που λογοι για μενα ειναι αθωοι, αλλα ταυτοχρονα και ενοχοι, οποτε δεν ειμαι σε θεση να ψηφισω ακομα. Απλα διαβαστε καλα τα οσα εγραψα και ισως συμφωνησετε (εστω και λιγο:P) με το σκεπτικο που εχω αναπτυξει μετα τα τελευταια γεγονοτα.

ΛΟΙΠΟΝ
Η αναθεώρηση στην οποία αναφέρθηκα προηγουμένως γίνεται τώρα.
Αλλάζω την ψήφο μου σε Johnnaousa.
Η Ριρίκα, ως δολοφόνος, δεν ήθελε να χάσει το συνεργό της. Τον επανέφερε λοιπόν. Είτε ο Johnnausa είτε ο Catalyst είναι ο φανερός δολοφόνος Α, τον οποίο γνώριζε ο πληροφοριοδότης (aka Libertus). Δολοφόνησαν τον τελευταίο, πιστεύοντας ότι εμείς δε θα μπορούσαμε να πιστέψουμε την γκάφα που έκαναν, καθώς καρφώθηκαν. Ή απλώς έκαναν τη γκάφα. :P Πιθανότατα, είναι μπλεγμένος και ο Alchemist, όμως δεν είμαι σίγουρος. Η ψήφος μου πάει στο Γιάννη, όπως θα πήγαινε στη Ριρίκα ή στο Βάιο.
Αν με βρείτε αύριο το μεσημέρι κρεμασμένο από κάποιο δέντρο, εδώ, στο Παλέρμο, να είστε σίγουροι γι' αυτά που λέω.

:bye:

Εσυ ακομα στην κοσμαρα σου, ετσι?? Παιχτηκε καρτα απο τον JJ που αθωωνει τον Γιαννη. Πραγματικα με την παρτυ σου δε μπορω να βγαλω ακρη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Προφανώς δεν έχεις διαβάσει τις τελευταίες 20 σελίδες..δεν έχω να σχολιάσω κάτι παραπάνω.
Η χιμέλα έχει εκτεθεί ανεπανόρθωτα πλέον, φάνηκε..το κάθε ποστ της ήταν καθαρά πόστ πανικού...η χιμέλα που τα χώνει σε όλους και όλα ξαφνικά σταμάτησε να μιλάει. Προσωρινά η ψήφος πάει στη Himela για τους λόγους που έγραψα και παραπάνω και αρκετές φορές. Αν αύριο κάποιος άλλος από αυτούς που πλέον έκανα τα μοιραία λάθης κατα τη διάρκεια της ψηφοφορίας κάνει και άλλη λάθος κίνηση η ψήφος μου μπορεί να αλλάξει.
Προφανώς, δασκαλέψατε καλά τη Ριρίκα, για να φέρει σε δύσκολη θέση τη Himela.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Εσυ ακομα στην κοσμαρα σου, ετσι?? Παιχτηκε καρτα απο τον JJ που αθωωνει τον Γιαννη. Πραγματικα με την παρτυ σου δε μπορω να βγαλω ακρη...
Εχμ, ο καθένας ό,τι θέλει λέει εδώ (βλ. Έρις --> ΔΑ).
Μπορεί να κάνω λάθος. Θα δείξει αύριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Εχμ, ο καθένας ό,τι θέλει λέει εδώ (βλ. Έρις --> ΔΑ).
Μπορεί να κάνω λάθος. Θα δείξει αύριο.
Το οποίο μήπως είπε εντελω για πλάκα?? Πάνω στα νεύρα της??
Σε παρακάλω κάνε μας τη χάρη να διαβάσεις τις τελευταίες 20 σελίδες..και έλα πες ποιοί έχουν εκτεθεί εντελώς!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Εσυ ακομα στην κοσμαρα σου, ετσι?? Παιχτηκε καρτα απο τον JJ που αθωωνει τον Γιαννη. Πραγματικα με την παρτυ σου δε μπορω να βγαλω ακρη...
Πώς είσαι σίγουρος οτι ο jj δήλωσε αυτό που του απάντησε η ΣΕ και όχι το αντίθετο, με σκοπό να πέσουν οι υποψίες στον spark;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Το οποίο μήπως είπε εντελω για πλάκα?? Πάνω στα νεύρα της??
Σε παρακάλω κάνε μας τη χάρη να διαβάσεις τις τελευταίες 20 σελίδες..και έλα πες ποιοί έχουν εκτεθεί εντελώς!!
Τις κοίταξα. Αυτό κάνω την τελευταία μία ώρα. Προσωπικά, δε θεωρώ τη Σύλβια ύποπτη. Περισσότερο εσένα και τη Ριρίκα, μολονότι η συνωμοσία που ανακάλυψε η Ριρίκα δεν είναι απίθανη. Σχεδιασμένη πολύ καλά, θα έλεγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Πώς είσαι σίγουρος οτι ο jj δήλωσε αυτό που του απάντησε η ΣΕ και όχι το αντίθετο, με σκοπό να πέσουν οι υποψίες στον spark;

Μα κατηγορηθηκε για κοινοποιηση στοιχειων που πηρε απο τη ΣΕ. Αν τα στοιχεια ηταν αναληθη πιστευω πως θα μας το ελεγε η ΣΕ και δε θα τον εστελνε απλα στη χωρα των φαντασματων, γιατι μετα απο αυτη την καρτα (που τελικα δεν επρεπε να παιχτει δημοσιως, αλλα εγινε) υπαρχουν καποια ατομα που μεχρι το τελος του παιχνιδιου θα ειναι εντελως αθωα στα ματια μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Μα κατηγορηθηκε για κοινοποιηση στοιχειων που πηρε απο τη ΣΕ. Αν τα στοιχεια ηταν αναληθη πιστευω πως θα μας το ελεγε η ΣΕ και δε θα τον εστελνε απλα στη χωρα των φαντασματων, γιατι μετα απο αυτη την καρτα (που τελικα δεν επρεπε να παιχτει δημοσιως, αλλα εγινε) υπαρχουν καποια ατομα που μεχρι το τελος του παιχνιδιου θα ειναι εντελως αθωα στα ματια μας.
Δεν ξέρω ακριβώς με ποιο κριτήριο κινήθηκε η ΣΕ. Ίσως το αντιμετώπισε με περισσότερη επιείκεια επειδή πάνω στην κάρτα γράφει ότι μπορείς να κάνεις δήλωση στο δημόσιο. Εγώ είμαι εξαιρετικά επιφυλακτικός πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Μα κατηγορηθηκε για κοινοποιηση στοιχειων που πηρε απο τη ΣΕ. Αν τα στοιχεια ηταν αναληθη πιστευω πως θα μας το ελεγε η ΣΕ και δε θα τον εστελνε απλα στη χωρα των φαντασματων, γιατι μετα απο αυτη την καρτα (που τελικα δεν επρεπε να παιχτει δημοσιως, αλλα εγινε) υπαρχουν καποια ατομα που μεχρι το τελος του παιχνιδιου θα ειναι εντελως αθωα στα ματια μας.
Ανάφερε κάτι τέτοιο η ΣΕ; Κι εσύ με το ρήμα νομίζω υποστήριξες την άποψή σου. Δικαίωμά σου να το πιστεύεις. Εάν ο jj! είχε κάποιον κακό ρόλο θα υπήρχε το κίνητρο να αθωώσει τον Γιάννη. Εάν ήταν καλός, δεν ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Ήρθα να σας βάλω τραγουδάκι για καληνύχτα. :redface:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.


Για την καλή μας Άννα με τα νόστιμα cupcakes:flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Πώς είσαι σίγουρος οτι ο jj δήλωσε αυτό που του απάντησε η ΣΕ και όχι το αντίθετο, με σκοπό να πέσουν οι υποψίες στον spark;

Μα κατηγορηθηκε για κοινοποιηση στοιχειων που πηρε απο τη ΣΕ. Αν τα στοιχεια ηταν αναληθη πιστευω πως θα μας το ελεγε η ΣΕ και δε θα τον εστελνε απλα στη χωρα των φαντασματων, γιατι μετα απο αυτη την καρτα (που τελικα δεν επρεπε να παιχτει δημοσιως, αλλα εγινε) υπαρχουν καποια ατομα που μεχρι το τελος του παιχνιδιου θα ειναι εντελως αθωα στα ματια μας.

Δες το post εδώ τι γράφει και παίρνεις την απάντηση που θες. Εγώ σας είπα πως ο jj! έπαιξε την κάρτα με αυτό το σκεπτικό. Το αν λέει αλήθεια ή ψέματα δεν μπορώ να σας το πω όμως. It's up to you!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top