Παλέρμο #38 - The Game of Thrones

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
~*ΣΕ's Diaries volume I*~

Day #1
Woow, τι να πω για σήμερα; Είδα να εξελίσσεται ο πιο δυναμικός πρώτος γύρος ever με τα μηνύματα να διαδέχονται το ένα το άλλο και τις κατηγορίες να πέφτουν βροχή. Οι παρακλήσεις να χαλαρώσουμε και να σταματήσουμε τις θεωρίες γιατί είναι νωρίς έπεφταν στο κενό παρόλη την επαναληψιμότητά τους.

Τα φώτα της δημοσιότητας στρέφονταν σχεδόν παντού, αλλά σίγουρα την προσοχή συγκέντρωσαν οι Έρις και Johnnaousa. Οι ψήφοι διασκορπίζονται σε σημείο να μας τελειώνουν τα χρώματα και ο πρώτος γύρος κλείνει με 227 μηνύματα ήδη. Way to go! :P

Στο τέλος της ψηφοφορίας η ομάδα των δολοφόνων χάνει ένα μέλος της. Ο Johnnaousa δυσαρεστημένος από τη δεύτερη συνεχόμενη φορά που φεύγει πρώτος-πρώτος από το παιχνίδι αποχαιρετά το Παλέρμο με ένα μήνυμα διαμαρτυρίας και η ομάδα των πολιτών σημειώνει την πρώτη της νίκη. Θα συνεχίσουν έτσι άραγε;

- Ταμείο: 30 ΠΜ -
Day #2
Η καλή μέρα λένε φαίνεται από το πρωί και σίγουρα η πρωινή μου ανακάλυψη προμήνυε πως θα ήταν μια δύσκολη ημέρα. Η αποχώρηση του John έγινε… κατά λάθος :Ρ γιατί η αφηρημένη μας ΣΕ είδε το φάντασμα του Δημάρχου SparklingGrey να ψηφίζει τον Γιάννη και να σπάει την ισοψηφία για κάποιο λόγο που ακόμη δεν έχουμε προσδιορίσει.

Στο μεταξύ το ρεύμα φαίνεται να κινείται προς την πλευρά της Έριδος η οποία έχει τραβήξει τα βλέμματα λόγω του επιθετικού της τόνου και της κόντρας με τον foreverfreak. Η απουσία μερικών έχει ήδη αρχίσει να ενοχλεί και να κινεί υποψίες. Πρώτο θύμα της μαφίας: Libertus. Ιδιότητα: Πληροφοριοδότης.

Ο Johnnaousa προσπαθεί να πείσει πως είναι αθώος ώστε να μείνει μετά το πέρας του γύρου εντός παιχνιδιού, όμως δε δείχνει να τα καταφέρνει ιδιαίτερα. Η συζήτηση φουντώνει και οι πρωταγωνιστές είναι αρκετοί. Στο τέλος του γύρου ξεκινά το μακελειό. Οι κάρτες πέφτουν η μια μετά την άλλη, δεν προλαβαίνω να τις δω καλά καλά και ο γύρος απογειώνεται όταν ο dimijim αποφασίζει να τα κάνει όλα άνω κάτω αλλάζοντας τις ψήφους της Έριδος με αυτές της carpe_nochtem. Παραλίγο να ξεχάσουμε το δήμαρχο για άλλη μια φορά, αλλά ευτυχώς η παρατήρηση έγινε σχετικά σύντομα και σώθηκε νωρίς η κατάσταση.

Η μέρα σχεδιαζόταν να έχει διπλή αποχώρηση, οι παίκτες μας είχαν διαφορετική γνώμη όμως και στο τέλος του γύρου μετακόμισαν όχι δύο, αλλά τρεις από αυτούς. Καληνύχτα, δεν περιγράφω άλλο.

- Ταμείο: 72 ΠΜ -
Day #3
Η αποκάλυψη του ρόλου της Έριδος γίνεται ένα άλλο μήλο αυτής και ξεκινούν αψιμαχίες μετά τα σοκ. Η blue_butterfly πεπεισμένη πλέον πως ο Johnnaousa είναι αθώος, τον επαναφέρει με νεκροφάνεια στο παιχνίδι. Ο jj! μπερδεμένος από την προηγούμενη εκδοχή του Παλέρμο extreme πάει να βοηθήσει ένα σίγουρο δολοφόνο και αποβάλλεται. Farewell, jj-kun! Παίρνοντας ως δεδομένο πως ο jj! έλεγε αλήθεια για τον Γιάννη, τα φώτα στρέφονται σε foreverfreak και Himela. Η δεύτερη όμως πεθαίνει και δεν ήταν από χέρι μαφιόζου, αλλά μιας πονηρής μαγισσοπούλας. Ο Τάσος έκανε το θαύμα του!
Αρχική Δημοσίευση από Τάσος97:
Όποιος βρει αυτό το πτώμα να διαβάσει σε όλους τους κατοίκους του Παλέρμο αυτό:

Μέσα στο πράσινο χάθηκες και πάλι. Καπνοί πράσινοι, μπλε, κίτρινοι, πορτοκαλί τύλιξαν το σώμα σου. Εσύ όμως αντιστεκόσουν και το έκανες ακόμη δυσκολότερο. Χρειάστηκε να φέρω και τα φίλτρα από την καλύβα μου για να καταφέρω να σε εξουδετερώσω. Αλλά εσύ ακόμα.. "Φαντάστηκα τι κακό θα κάνεις στους πολίτες, για αυτό σε έφερα εδώ" σου είπα κι εσύ δε μίλησες. Τα μάτια σου αλλάξαν χρώμα. "Τώρα," μου είπες "τώρα κάν' το". Σε έλουσα με εκείνο το μαύρο φίλτρο που εσύ αποκαλούσες Μπρουμποξαντεναρτίλ Σονάξ Ρέμπελκλιφαζ ή για σένα ΜΣΡ. Είπες κάτι στη γλώσσα των Δράκων αλλά δε θυμάμαι καθαρά. Αυτό ήταν. Himela ήσουν το θύμα της μαγείας μου. Ήσουν το θύμα που επέλεξα. Και νομίζω έπραξα σωστά....


Και φτάνουμε στην πρώτη τυμβωρυχία. Τι; Η Σύλβια δεν ήταν δολοφόνος; Ήταν δικηγόρος;!; Ναι, ήταν και μου διώξατε την πιο διασκεδαστική μου παίκτρια σε επίπεδο πιμίζ. =Ρ Ήταν όλα ευφάνταστα και μέσα στο πνεύμα!

Το σκηνικό πάλι αλλάζει. Στο προσκήνιο μπαίνουν SparklingGrey, Μαυρούλης, αλλά και ο Πατρεύς. Ισοψηφία, αλλά εδώ ψήφισε ο γλυκός μας tie-breaker Δήμαρχος και ο Πατρεύς μας χαιρετά, ενώ όλοι πλέον μαντεύουν ποιος είναι ο Δήμαρχος. :redface: Κάπως έτσι πέφτει η νύχτα στο Παλέρμο…

- Ταμείο: Δε θα σας ξαναπώ, αρκούν τα προηγούμενα. -
Day #4
Έφυγε και ο Πέτρος. Χαιρόμαστε γιατί βγάλαμε μάλλον δολοφόνο (νοτ!) και αρχίζουμε πάλι να ψάχνουμε τους υπολοίπους. Demlogic, tsarachaf κ.α. Ο Τάσος το βράδυ μαθαίνει πως πρόκειται να δολοφονηθεί και μη θέλοντας να ζημιώσει την ομάδα του παραπάνω εφόσον θα πέθαινε, αποφασίζει να επαναφέρει στο παιχνίδι τον Libertus. Μπράβο Τασούλη, πολύ όμορφη κίνηση. ^^ Το πιο όμορφο κύκνειο άσμα…
Αρχική Δημοσίευση από Τάσος97:
Η Μάγισσα έλαβε το μήνυμα.. Μπορεί χθες να είχε δολοφονήσει τη Δικηγόρο Himela αλλά σήμερα ήταν η σειρά της. Άρπαξα μερικά φίλτρα μου και μερικά βότανα για να προσευχηθώ στο Θεό μου. Κατάρα μεγάλη αφήνω πίσω σε όσους δολοφόνησαν όχι μόνο εμένα αλλά και τη Guest 278211, Libertus και όλους όσους ακόμα θα δολοφονηθούν. Έχω τη δύναμη να με προσταυτεύσω, αλλά δε θα το κάνω. Ήθελα να μείνω στο παιχνίδι για να σώσω άλλους αλλά δεν πειράζει. Αφού ήταν της μοίρας μου γραφτό, ας γίνει. Σας αποχαιρετώ κι εγώ για τη Χώρα των Φαντασμάτων... Το Μέγα Μέντιουμ της Πολιτείας αυτής θα δει και θα μάθει ποιος ήμουν. Ελπίζω να ζεις ακόμα της μαγικής σφαίρας αφέντη.
Χα! Και ερχόμαστε στη Μελανία. Την ντετέκτιβ Μελανία παρακαλώ που έρχεται να ανατρέψει πραγματικά τα πάντα. Τι ρόλο είχε ο τζέι μας ρωτά και παίρνει μια παράξενη απάντηση. Ωχ, ήταν η πόρνη. Η τέλεια κάλυψη που πήγε να προσφέρει ο jj! στον Γιάννη γίνεται η νέα του καταδίκη. Ο Johnnaousa πλέον έχει ενοχοποιηθεί στα μάτια όλων εκτός αυτού που θα μπορούσε κάπως να τον βοηθήσει. Του ΔΑ φυσικά ο οποίος δεν έλεγε να καταλάβει πως ο Γιάννης προσπαθούσε να του κρούσει κουδουνάκι πως είναι δολοφόνος damn it! Σε μια τελευταία προσπάθεια να σωθεί, ο John ενεργοποιεί άμεση προφυλάκιση, αλλά ο tsarachaf τον περιμένει στη γωνία και του χαλάει τα σχέδια. Έτσι ο Τζον-Τζον αφήνει το Παλέρμο και έρχεται για αγκαλίτσες. Άλλη μια μέρα έφτασε στο τέλος της.
Day #5
Φτάσαμε στην Παρασκευή. ^^ Ο παρτάκιας αυτοκράτορας δίνει ασυλία στον εαυτό σου και ενώ το κύμα έμοιαζε να παρασύρει αυτόν στην κόλαση, αναγκαστικά τη γλυτώνει. Επόμενος στόχος: Catalyst. Το δύσμοιρο μέντιουμ. Τι άλλο να τους πει πια;
Δεν έφτανε λοιπόν ο πανικός των ημερών, ήρθε ένα τριπλό φονικό να μας φέρει πάλι σε αναταραχή. Κάρφωμα, μαφιόζος, αντίπαλος μαφιόζος. Όλοι έξω. Μαζί και ο Catalyst στο τέλος της ψηφοφορίας.
Day #6
Έλειπα! Όλη μέρα δεν είδα και πολύ τι γινόταν, ήμουν πολύ απασχολημένη, είχα και ταξίδι. Αγχώθηκα μη φάτε τον καημένο το Μερκ. :P

Day #7
Τα πράγματα στην πόλη μας έχουν ησυχάσει αισθητά. Το βραδάκι ο Δημήτρης μας κάνει κάτι ανήθικες προτάσεις, εμείς φυσικά δεν ενδώσαμε, τον γειώσαμε κιόλας. :whistle:

Το μεσημεράκι ανακοινώνεται η δολοφονία του Δημάρχου SparklingGrey και η απόφαση του αυτοκράτορα να σύρει στο ανάκτορό του την aegloswen για προστασία. Και πού να ήξερε. Εξιλαστήριο θύμα της αδίστακτης μαφίας έγινε ο Μαυρούλης ο οποίος για πρώτη φορά χωρίς να έχει σοβαρό ρόλο πήρε σοβαρά το παιχνίδι και έπαιξε το καλύτερό του Παλέρμο.
Day #8
Τελευταία μέρα και όλα το καταδεικνύουν. Μικρή συμμετοχή, μετρημένα λόγια και για άλλη μια φορά ο Δημήτρης αποφασίζει να αφήσει το στίγμα του. :P Τα είδατε, περιττό να σχολιάσω. Αυτό που δεν είναι περιττό να σχολιάσω είναι πως ο grammar nazi μέσα μου για πρώτη φορά δικαιώθηκε. Ο Δημήτρης γράφει:
Οπότε αν δεν κάνω λάθος τελειώνει το παιχνίδι.
Αν κάνω τότε δολοφονία αύριο και νίκη.
Εμείς καταλαβαίνουμε (το έδειξα και σε 2-3 ακόμη για επιβεβαίωση, κατάλαβαν το ίδιο πράγμα):
Οπότε αν δεν κάνω λάθος τελειώνει το παιχνίδι.
Αν κάνω τότε δολοφονία, αύριο και νίκη.
Ο Δημήτρης έπρεπε να γράψει:
Οπότε αν δεν κάνω λάθος τελειώνει το παιχνίδι.
Αν κάνω, τότε δολοφονία αύριο και νίκη.
Του ζήτησα και προσωπικά συγγνώμη γι’ αυτό, αλλά ας το πούμε και δημόσια. Μισή ντροπή δική μου και μισή δική σου, Δημήτρη. Correct punctuation can save a person’s life! Ισχύει και στο Παλέρμο, ναι.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
βραβειαααα^^ πολυ ωραιο ημερολογιο... πολυ μ'αρεσει!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Το λέω ξανά:
Ο ρόλος της πόρνης είναι ο πιο ΑΧΡΗΣΤΟΣ σε όλο το παλέρμο.

Ευχαριστώ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Εξαιρετικό ημερολόγιο Άννα!!! :clapup:
Το volume 1 σημαίνει πως έχει κι ο μερκ ημερολόγιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Τζει Τζει, δε φτάνει που έκανες τη μαλακία και μας παράτησες νωρίς νωρίς, παραπονιέσαι κιόλας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
κανεις λαθος... αν πετυχεις τον ντεντεκτιβ ή το μεντιουμ μπορει να σωσεις την ομαδα σου.. αλλα εμενα δε μ'αρεσει... Καταλυστ you're included in my blacklist: μου εφαγες το ρολο :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Τζει Τζει, δε φτάνει που έκανες τη μαλακία και μας παράτησες νωρίς νωρίς, παραπονιέσαι κιόλας :P
Ξενερωσα από το ρόλο, that's why...

Την τύχη να καταριέστε. Μισώ τους κακούς ρόλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Μισώ τους καλούς ρόλους!
Λατρεύω τους κακούς!

ps. Ρε Τάσο δε σου άρεσε η Μάγισσα;
Ντάξει το μέντιουμ καλύτερο (για εσένα δλδ) αλλά και η Μάγισσα είναι πολύ καλός ρόλος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
τι καλος ρολος ρε;; να ξερεις το θυμα; απαπαπαπα νιωθω σαν ανθρωπος που βλεπει οραματα με θανατους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
τι καλος ρολος ρε;; να ξερεις το θυμα; απαπαπαπα νιωθω σαν ανθρωπος που βλεπει οραματα με θανατους
Γαμάτος είναι...
Είναι ο μόνος καλός ρόλος που με αρέσει.
Κατά τα άλλα Νο1 ρόλος ο ΔΑ και μετά ο μαφιόζος.
Και φυσικά η πόρνη που δεν καταδέχεται ο τζει...
(με ποιούς κοιμόταν ο τζέι όσο καιρό έπαιζε; )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Μεντιουμ και παλι μεντιουμ λεμε.. Και ρε παιδια το λεω και το ξαναλεω αλλα δεν ακουει κανεις... Οσοι στελνετε πιμιζ βαλτε λιγο φαντασια.. Εστω οι δολοφονοι.. Ειναι πιο ωραιο! Θελει και το διαλλειματακι της η ΣΕ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Μεντιουμ και παλι μεντιουμ λεμε.. Και ρε παιδια το λεω και το ξαναλεω αλλα δεν ακουει κανεις... Οσοι στελνετε πιμιζ βαλτε λιγο φαντασια.. Εστω οι δολοφονοι.. Ειναι πιο ωραιο! Θελει και το διαλλειματακι της η ΣΕ ;)
Το δικό μου πιμι για την αλλαγή των ψήφων ήταν πολύ τέλειο κι ευφάνταστο!
Αν θέλει ας σας το δείξει η ΣΕ!

Επίσημα τους ρόλους πότε τους μαθαίνουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Γαμάτος είναι...
Είναι ο μόνος καλός ρόλος που με αρέσει.
Κατά τα άλλα Νο1 ρόλος ο ΔΑ και μετά ο μαφιόζος.
Και φυσικά η πόρνη που δεν καταδέχεται ο τζει...
(με ποιούς κοιμόταν ο τζέι όσο καιρό έπαιζε; )
Μόνο με εσένα πρόλαβα να "κοιμηθώ":hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Γιατρός μήπως η κάρπε;

Σκατά είναι η Κάρπε.
5 ρόλοι δίχως ιδιότητα,ένας δικός μου. Στα διάλα. :P
Ναι,και εσένα δεν σου μιλάω. Άκου εκεί να μου αλλάξει ψήφους από τον δεύτερο κιόλας γύρο. Why me? :ropalo:
Νιώθω πολύ ηλίθια που την πρώτη μέρα υπερασπίστηκα τον αντίπαλο μαφιόζο και τη δεύτερη το διεφθαρμένο αστυνομικό. :redface: Χασοδίκης τελικά. Με ξεγέλασε ο Δημήτρης. Προσωπικά είχα αρχίσει να καταλαβαίνω οτι ο Δημήτρης δεν ήταν τόσο αθώος αυτή τη βδομάδα (αυτές τις 3 μέρες) γιατί σκεφτόμουν οτι ήταν περίεργο να μην έχει δολοφονηθεί ακόμα. Πάντως για τη Ριρίκα έκοβα το κεφάλι μου οτι ήταν διεφθαρμένος αστυνομικός. Θέλω ημερολόγια από όσους έγραφαν!

Με τόσα νευρικά κύτταρα που καταστράφηκαν για εκείνη την τριπλή ισοψηφίας,έδινα την ψυχή μου να είσαι δολοφόνος και να μην παιδεύομαι άδικα με ξεροκέφαλο πολίτη. :P

Ήταν από τα πιο ωραία παλέρμο έχω να πω. Μπορεί να συγχύστηκα και να ξενέρωσα με την αποχώρηση μου,αλλά ταυτόχρονα το διασκέδασα κιόλας με τον τρόπο που έγινε :redface: Άσχετα που τόσος γύρους μετά ακόμα δεν είχα καταλάβει τα δολοφόνια. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Μόνο με εσένα πρόλαβα να "κοιμηθώ":hehe:
Το ήξερα ότι πάντα με γούσταρες... :redface:

Σκατά είναι η Κάρπε.
5 ρόλοι δίχως ιδιότητα,ένας δικός μου. Στα διάλα. :P
Ναι,και εσένα δεν σου μιλάω. Άκου εκεί να μου αλλάξει ψήφους από τον δεύτερο κιόλας γύρο. Why me? :ropalo:

Why you?
Big story...
Himela και foreverfreak με υπερασπίζονται μέχρι αηδίας τη μέρα εκείνη.
Άρα θεωρώ πως είναι δολοφόνοι.
Άρα πρέπει να τους προστατέψω.
Για να τους προστατέψω πρέπει να βγάλω όχι έναν απλό πολίτη, αλλά τον αντίπαλο μαφιόζο.
Εσύ έχεις φαγωθεί με τον φρικ άρα υποθέτω πως είσαι η αντίπαλη που ξες τον φρικ.
Επιπλέον είσαι και κίνδυνος για εμένα αφού με υποψιάζεσαι και με κατηγορείς.
Τέλος, την Έρις θέλω να την κρατήσω για να στρέψω τα βλέματα σε αυτούς που την ψήφισαν και για να έχουμε θύμα για την επόμενη ψηφοφορία.
Άρα Έρις με carpe.
Τελικά έπεσα έξω... :D
Αλλά είχα μια λογική, δεν είχα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Ναι, Τζίμυ:P

Μάλιστα έγραψα:
Αποφάσισα να κοιμηθώ με το μανάρι τον dimijim. Είδα πώς μου έκλεινε το μάτι πρόστυχα όλη μέρα, σήμερα:whistle:
:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ανώμαλεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!

Να ρωτήσω τα δολοφονάκια μας:
Πώς αντιδράσατε όταν μάθατε απ τη ΣΕ πως εγώ ήμουν ο ΔΑ;
Τι είπατε για εμένα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
εγω θελω να μαθω πως αντεδρασε η χιμελα :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Εκ μέρους της μαφίας, αγαπάμε Χιμέλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
εγω θελω να μαθω πως αντεδρασε η χιμελα :hehe:
Θα λιποθύμησε λέω εγώ!
Άλλωστε είχε πει ότι αν έχω κακό ρόλο θα με καταγγείλει!
Το που δε μας είπε μόνο...

Εκ μέρους της μαφίας, αγαπάμε Χιμέλα!
Εννοείτε we <3 Himela!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top