Παλέρμο #38 - The Game of Thrones

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Επεισοδιακή η πρώτη ψηφοφορία στο Παλέρμο!
Λίστα για Δευτέρα 25/06
  1. aegloswen -> SparklingGrey
  2. Alchemist->Demlogic
  3. blue_butterfly -> Τάσος97
  4. carpe_nochtem ->dimijim
  5. Catalyst -> Eileen
  6. Demlogic -> Alchemist
  7. dimijim -> SparklingGrey
  8. ElenaKr -> Johnnaousa
  9. Eileen -> Demlogic
  10. Ἔρις -> foreverfreak
  11. foreverfreak -> Noisette
  12. Himela->Ἔρις
  13. jj! -> tsarachaf
  14. Johnnaousa -> MAYROULIS
  15. Libertus -> Catalyst
  16. love_angel -> Himela
  17. MAYROULIS -> dimijim
  18. ~Melania~ -> jj!
  19. Noisette -> foreverfreak
  20. Πατρεύς->carpe_nochtem
  21. SparklingGrey -> Catalyst
  22. Guest 278211
  23. Τάσος97 -> carpe_nochtem
  24. tsarachaf->Πατρεύς

Ψήφοι
2 carpe_nochtem
2 Catalyst
2 Demlogic
2 dimijim
2 foreverfreak
2 SparklingGrey
1 Alchemist
1 Eileen
1 Ἔρις
1 Himela
1 jj!
1 Johnnaousa
1 MAYROULIS
1 Noisette
1 Πατρεύς
1 Τάσος97
1 tsarachaf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Λοιπον παιδια εγω σε λιγο εχω προβα η οποια θα κρατησει μεχρι αργα το βραδυ οποτε δε θα εχω κουραγιο να μπω λογικα το βραδακι.
Καλη συνεχεια να εχετε , να μη γεμισετε και παααρα πολλες σελιδες (και μονο που σκεφτομαι τι με περιμενει αυριο τρομαζω :P ) και καλα να περασετε.Ελπιζω απο την πρωτη ψηφορια να βγαλουμε κανενα δολοφονο.
Καλο σας φαγωμα και καλη μου προβα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Να 'μαι. Λοιπόν ζητώ συγνώμη για τη σημερινή μη συμμετοχή μου αλλά η σύνδεση τα χει παίξει ολίγον τι και κάθε τρεις και λίγο με πετάει και έτσι αναγκάστηκα να μπω από το κινητό για να διαβάσω όλα τα μηνύματα.

Θεωρώ ότι κάτι πρέπει να τρέχει με φρικ και έρις, δεν πιστεύω ότι είναι ο ένας αθώος και ο άλλος ένοχος, περισσότερο για 2 δολοφόνους μου κάνουν που προσποιούνται για να είναι καλυμμένοι αν φύγει κάποιος από τους δύο αλλά δεν αποκλείω και το ενδεχόμενο να είναι και αθώοι ή ο ένας καλός και ο άλλος κακός.
Από την άλλη βλέπω ότι έχετε κολλήσει πολύ στην απουσία του Τάσου και το τι παίχτηκε γύρω από αυτήν, κατά εμέ σίγουρα κάποιοι το κάνουν για να ρίξουν τα βλέμματα σε κάποιους γιατί μάλλον θέλουν να προστατευτούν. Το να έχει μπλεχτεί κάποιος κακός σε αυτην την ιστορία και να καρφώθηκε το θεωρώ κάπως απίθανο.

Αυτά προς το παρόν γιατί πόνεσε χειρότερα το κεφάλι μου με το κινητό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Το λεπον, η Guest 278211 οπως φαινεται δεν προκειται να ψηφισει, οποτε βρισκομαστε σε καθεστως πολλαπλης ισοψηφιας.
Δεν ανησυχω ιδιαιτερα, απλα θελω να πολλαπλασιαστουν οι πιθανοτητες να βγαλουμε δολοφονο στον πρωτο γυρο, γι'αυτο αλλαζω την ψηφο μου. Αυτη τη στιγμη, απο τους παικτες που εχουν ηδη μια ψηφο οι βασικοι μου υποπτοι ειναι η Ερις και ο Johnaousa. Η πρωτη οπως φαινεται προσπαθει να κατηγορησει τους παντες και τα παντα, δημιουργωντας εναν μικρο πανικο και χωρις καποια ουσιαστικη αιτιολογηση. Ειναι πασιφανες πως εχει κακο ρολο, αλλα ο τροπος που παιζει ταιριαζει πιο πολυ στο προφιλ του Δ.Α.
Απο την αλλη ο Γιαννης ειναι η προσωποποιηση της ουδετεροτητας. Κανει γενικολογα σχολια και οταν "κατηγορει" καποιον, το κανει με το γαντι. Το μονο ατομο που εκανε αμεση επιθεση ημουν εγω, οταν ξεκινησα να ριχνω τις κατηγοριες πανω του. Επισης τον θεωρω εξυπνο τροπο και μου φαινεται παραλογο που ψηφισε το Μαυρουλη απο τον πρωτο γυρο, επειδη ακριβως ξερει πως μπορει να γινει ευκολα εξιλαστηριο θυμα.
Γενικα ο τροπος που παιζει ο Γιαννης προς το παρον δε βοηθα καθολου τους πολιτες. Καταλαβαινω πως μπορει να μην εχει πολυ χρονο, αλλα εστω και σε αυτα τα 2-3 post που εκανε (btw εχει ωρες να γραψει) θα μπορουσε να γραψει πιο ουσιαστικα πραγματα.

Η ψηφος μου λοιπον αλλαζει και παει στον Johnaousa!!

Να 'μαι. Λοιπόν ζητώ συγνώμη για τη σημερινή μη συμμετοχή μου αλλά η σύνδεση τα χει παίξει ολίγον τι και κάθε τρεις και λίγο με πετάει και έτσι αναγκάστηκα να μπω από το κινητό για να διαβάσω όλα τα μηνύματα.

Θεωρώ ότι κάτι πρέπει να τρέχει με φρικ και έρις, δεν πιστεύω ότι είναι ο ένας αθώος και ο άλλος ένοχος, περισσότερο για 2 δολοφόνους μου κάνουν που προσποιούνται για να είναι καλυμμένοι αν φύγει κάποιος από τους δύο αλλά δεν αποκλείω και το ενδεχόμενο να είναι και αθώοι ή ο ένας καλός και ο άλλος κακός.
Από την άλλη βλέπω ότι έχετε κολλήσει πολύ στην απουσία του Τάσου και το τι παίχτηκε γύρω από αυτήν, κατά εμέ σίγουρα κάποιοι το κάνουν για να ρίξουν τα βλέμματα σε κάποιους γιατί μάλλον θέλουν να προστατευτούν. Το να έχει μπλεχτεί κάποιος κακός σε αυτην την ιστορία και να καρφώθηκε το θεωρώ κάπως απίθανο.

Αυτά προς το παρόν γιατί πόνεσε χειρότερα το κεφάλι μου με το κινητό.

Καλα, μιλαμε για σεναριο επιστημονικης φαναστιας Ριρικα, ετσι?? Που καθισες και το σκεφτηκες ολο αυτο?? Κινδυνευει καποιος απο τους δικους σου και ξαφνικα προσπαθεις να στρεψεις την προσοχη πανω μας?? Συγνωμη, αλλα μετα το συγκεκριμενο μηνυμα μπαινεις κι εσυ στους top suspects μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Χρωματάκια, πολλά χρωματάκια. :P

Λίστα για Δευτέρα 25/06
  1. aegloswen -> SparklingGrey
  2. Alchemist -> Demlogic
  3. blue_butterfly -> Τάσος97
  4. carpe_nochtem -> dimijim
  5. Catalyst -> Eileen
  6. Demlogic -> Alchemist
  7. dimijim -> SparklingGrey
  8. ElenaKr -> Johnnaousa
  9. Eileen -> Demlogic
  10. Ἔρις -> foreverfreak
  11. foreverfreak -> Johnnaousa
  12. Himela -> Ἔρις
  13. jj! -> tsarachaf
  14. Johnnaousa -> MAYROULIS
  15. Libertus -> Catalyst
  16. love_angel -> Himela
  17. MAYROULIS -> dimijim
  18. ~Melania~ -> jj!
  19. Noisette -> foreverfreak
  20. Πατρεύς -> carpe_nochtem
  21. SparklingGrey -> Catalyst
  22. Guest 278211
  23. Τάσος97 -> carpe_nochtem
  24. tsarachaf -> Πατρεύς

Ψήφοι
2 carpe_nochtem
2 Catalyst
2 Demlogic
2 dimijim
2 foreverfreak
2 Johnnaousa
2 SparklingGrey
1 Alchemist
1 Eileen
1 Ἔρις
1 Himela
1 jj!
1 MAYROULIS
1 Πατρεύς
1 Τάσος97
1 tsarachaf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Καλα, μιλαμε για σεναριο επιστημονικης φαναστιας Ριρικα, ετσι?? Που καθισες και το σκεφτηκες ολο αυτο?? Κινδυνευει καποιος απο τους δικους σου και ξαφνικα προσπαθεις να στρεψεις την προσοχη πανω μας?? Συγνωμη, αλλα μετα το συγκεκριμενο μηνυμα μπαινεις κι εσυ στους top suspects μου.

Δεν το βλέπω ως σενάριο επιστημονικής φαντασίας αλλά ο τρόπος που μιλάει ο ένας στον άλλον αυτό με έκανε να πιστέψω και σε ευχαριστώ γιατί με αυτό το μήνυμα με έκανες να το σκεφτώ πιο σοβαρά αυτό που είπα και να μην το περάσω έτσι φλου γιατί μάλλον τσίμπησες.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Γενικά η τακτική της Ριρίκας όμως όταν είναι ύποπτη είναι να μιλάει πολύ..

Αυτή η απουσία της με βάζει σε σκέψεις...:hmm:

Με μπερδεύεις Ριρι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Δεν το βλέπω ως σενάριο επιστημονικής φαντασίας αλλά ο τρόπος που μιλάει ο ένας στον άλλον αυτό με έκανε να πιστέψω και σε ευχαριστώ γιατί με αυτό το μήνυμα με έκανες να το σκεφτώ πιο σοβαρά αυτό που είπα και να μην το περάσω έτσι φλου γιατί μάλλον τσίμπησες.;)

Τσιμπησα Ριρι, τσιμπησα!! Σαινι εισαι:P... Σοβαρεψου και προσπαθησε να κατηγορησεις καποιον με σοβαρα επιχειρηματα και οχι με "φτηνα κολπα" και λογια του αερα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Ο Φρικ έχει κλειστεί πάρα πολύ γρήγορα και είναι εμφανές, μάλλον η Ριρίκα κατάφερε να τον στριμώξει αποκαλύπτοντας ένα πιθανό σχέδιο με τη Μαρία. Το μεσημέρι είδαμε μια κόντρα των 2 η οποία ξεκινησε από το πουθενά. Τωρα ο Φρικ βλέποντας πως η ψήφος του δεν διαμορφώνει κάποιο αποτέλεσμα,έρχεται και την αλλάζει θεωρώντας με ύποπτο για την ουδέτερη στάση που κρατάω στην πρώτη ημέρα του παιχνιδιού. Αντίθετα, ο ίδιος τα έβαλε με την Μαρία χωρίς κανένα λόγο και ξαφνικά κάνει αυτό για το οποίο μου την μπήκε---αλλάζει την ψήφο του σε ένα άτομο που δεν έγραψε τίποτα το περίεργο.
Δείτε τα μηνύματα του Μαυρούλη, το ένα είναι αναίρεση του προηγούμενου..ψήφο δεν αλλάζω. Δεν γίνεται να μην είμαι ουδέτερος ακόμα, κανείς δεν έχει βγάλει συμπεράσματα από την πρώτη μέρα. Ξέρουμε ότι σε όλα τα Παλέρμο ο Μαυρούλης είναι κακός και για τις 2 ομάδες, οπότε μπορούμε να βγάλουμε έναν δολοφόνο που με τον κλασσικό του τρόπο αποκαλύφθηκε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Μόνο ένας δολοφόνος μιλάει με τόση αφοβία στους δολοφόνους....
Μπορεί να είμαι δολοφόνος που μπλοφάρει, αλλά μπορεί να είμαι και πολιτάκος που δε φοβάται να κάνει τέτοιου είδους δηλώσεις.
Εσύ επέλεξες την πρώτη εκδοχή.:)

Η θεωρία της Ριρίκας δεν είναι άτοπη πάντως. Είναι πολύ πιθανό δύο μαφιόζοι -γενικά, όταν έχουν κέφια- να έρχονται σε ελαφριά αντιπαράθεση για ξεκάρφωμα, ώστε να μη φαίνονται εντελώς αποκομμένοι μεταξύ τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Η θεωρία της Ριρίκας δεν είναι άτοπη πάντως. Είναι πολύ πιθανό δύο μαφιόζοι -γενικά, όταν έχουν κέφια- να έρχονται σε ελαφριά αντιπαράθεση για ξεκάρφωμα, ώστε να μη φαίνονται εντελώς αποκομμένοι μεταξύ τους.

Δεκτό.
Αλλά γιατί να το κάνουν σε αυτό το σημείο του παιχνιδού που το μόνο που κάνουν είναι να τραβάνε τα βλέμματα;
Για αρχή, κάτι τέτοιο το θεωρώ περιττό ρίσκο γιατί στον πρώτο γύρο είμαστε όλοι tabula rasa.
Κάτι τέτοιο γίνεται πιο μετά, όταν ο ένας έχει αρχίσει να φαίνεται και ο δεύτερος τον χαντακώνει μόνο και μόνο για να έχει την αμέριστη εμπιστοσύνη των πολιτών μετά!
Δεν νομίζω πως έχουμε κάτι τέτοιο - δεν έχουν και οι δυο κακό ρόλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Ο Φρικ έχει κλειστεί πάρα πολύ γρήγορα και είναι εμφανές, μάλλον η Ριρίκα κατάφερε να τον στριμώξει αποκαλύπτοντας ένα πιθανό σχέδιο με τη Μαρία. Το μεσημέρι είδαμε μια κόντρα των 2 η οποία ξεκινησε από το πουθενά. Τωρα ο Φρικ βλέποντας πως η ψήφος του δεν διαμορφώνει κάποιο αποτέλεσμα,έρχεται και την αλλάζει θεωρώντας με ύποπτο για την ουδέτερη στάση που κρατάω στην πρώτη ημέρα του παιχνιδιού. Αντίθετα, ο ίδιος τα έβαλε με την Μαρία χωρίς κανένα λόγο και ξαφνικά κάνει αυτό για το οποίο μου την μπήκε---αλλάζει την ψήφο του σε ένα άτομο που δεν έγραψε τίποτα το περίεργο.
Δείτε τα μηνύματα του Μαυρούλη, το ένα είναι αναίρεση του προηγούμενου..ψήφο δεν αλλάζω. Δεν γίνεται να μην είμαι ουδέτερος ακόμα, κανείς δεν έχει βγάλει συμπεράσματα από την πρώτη μέρα. Ξέρουμε ότι σε όλα τα Παλέρμο ο Μαυρούλης είναι κακός και για τις 2 ομάδες, οπότε μπορούμε να βγάλουμε έναν δολοφόνο που με τον κλασσικό του τρόπο αποκαλύφθηκε

Διορθωση: Ο Φρικ δε φοβαται να κατηγορησει αυτους που θεωρει υποπτους, ουτε και να υπερασπιστει τον εαυτο του γιατι ειναι αθωος. Δεν εχει να χασει τιποτα, το μονο που μπορει να πετυχει ειναι να κανει τους πολιτες περισσοτερο υποψιασμενους. Ο Φρικ αλλαξε την ψηφο του και την εδωσε σε εσενα που ειχες 1, ενω καλλιστα θα μπορουσε να τη δωσει σε καποιους απο τους αλλους που ισοψηφουσαν για να ειναι σιγουρος.

Εσυ φιλε Γιαννη δε μπαινεις στον κοπο να κατηγορησεις καποιον χωρις φοβο και παθος και πραγματικα γελαω που με κατηγορεις γι αυτο. Προφανως δε θελεις να ανοιξεις μετωπα και φαινεται αυτο. Ακομα και τωρα μιλας για ενα ΠΙΘΑΝΟ σχεδιο συνωμοσιας με τη Μαρια (η οποια για μενα εξακολουθει να ειναι υποπτη), μια φοβερη ιδεα που σου εδωσε η συνδολοφονος σου (??) Ριρικα και ηταν το μονο πατημα που βρηκες για να κατηγορησεις καποιον. Λυπαμαι, αλλα δεν πειθεις.

Οι υπολοιποι ας πιστεψουν ο,τι και οποιον θελουν.

Δεκτό.
Αλλά γιατί να το κάνουν σε αυτό το σημείο του παιχνιδού που το μόνο που κάνουν είναι να τραβάνε τα βλέμματα;
Για αρχή, κάτι τέτοιο το θεωρώ περιττό ρίσκο γιατί στον πρώτο γύρο είμαστε όλοι tabula rasa.
Κάτι τέτοιο γίνεται πιο μετά, όταν ο ένας έχει αρχίσει να φαίνεται και ο δεύτερος τον χαντακώνει μόνο και μόνο για να έχει την αμέριστη εμπιστοσύνη των πολιτών μετά!
Δεν νομίζω πως έχουμε κάτι τέτοιο - δεν έχουν και οι δυο κακό ρόλο.

Παραθεση απλα και μονο επειδη δε μπορω να σου βαλω θετικη ψηφο:):)!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Διορθωση: Ο Φρικ δε φοβαται να κατηγορησει αυτους που θεωρει υποπτους, ουτε και να υπερασπιστει τον εαυτο του γιατι ειναι αθωος. Δεν εχει να χασει τιποτα, το μονο που μπορει να πετυχει ειναι να κανει τους πολιτες περισσοτερο υποψιασμενους. Ο Φρικ αλλαξε την ψηφο του και την εδωσε σε εσενα που ειχες 1, ενω καλλιστα θα μπορουσε να τη δωσει σε καποιους απο τους αλλους που ισοψηφουσαν για να ειναι σιγουρος.

Σταμάτα καλέ να μιλάς για τον εαυτό σου σε τρίτο πρόσωπο! Τι διαταραχές είναι αυτές τώρα;!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,052 μηνύματα.
Εμένα πάντως δε μου αρέσει το οτι η Ριρίκα μπήκε μια ώρα πριν το τέλος της ψηφοφορίας να γράψει από κινητό και να κατηγορήσει τον foreverfreak που ως τώρα μόνο για πολίτης μου κάνει.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Σταμάτα καλέ να μιλάς για τον εαυτό σου σε τρίτο πρόσωπο! Τι διαταραχές είναι αυτές τώρα;!:P

Δεν του έχω κάνει τίποτα :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Διορθωση: Ο Φρικ δε φοβαται να κατηγορησει αυτους που θεωρει υποπτους, ουτε και να υπερασπιστει τον εαυτο του γιατι ειναι αθωος. Δεν εχει να χασει τιποτα, το μονο που μπορει να πετυχει ειναι να κανει τους πολιτες περισσοτερο υποψιασμενους. Ο Φρικ αλλαξε την ψηφο του και την εδωσε σε εσενα που ειχες 1, ενω καλλιστα θα μπορουσε να τη δωσει σε καποιους απο τους αλλους που ισοψηφουσαν για να ειναι σιγουρος.

Εσυ φιλε Γιαννη δε μπαινεις στον κοπο να κατηγορησεις καποιον χωρις φοβο και παθος και πραγματικα γελαω που με κατηγορεις γι αυτο. Προφανως δε θελεις να ανοιξεις μετωπα και φαινεται αυτο. Ακομα και τωρα μιλας για ενα ΠΙΘΑΝΟ σχεδιο συνωμοσιας με τη Μαρια (η οποια για μενα εξακολουθει να ειναι υποπτη), μια φοβερη ιδεα που σου εδωσε η συνδολοφονος σου (??) Ριρικα και ηταν το μονο πατημα που βρηκες για να κατηγορησεις καποιον. Λυπαμαι, αλλα δεν πειθεις.

Οι υπολοιποι ας πιστεψουν ο,τι και οποιον θελουν.
Φρικ είστε και οι 2 παλιοί παίχτες του Παλέρμο, ξέρεις πως αυτή η τακτική θεωρείται μια από τις καλύτερς των δολοφόνων!! βγαίνουμε οι 2 μπροστά και παίρνουμε τα μάτια μακριά από εμάς! οπότε το να θεωρήσω αυτό το σχέδιο ύπουλο, είναι πέρα για πέρα αναμενόμενο. Δεν έχω να κατηγορήσω κάποιον ευθέως,γιατί δεν βλέπω κάποιον να εχει εκτεθει.Προσκυνώ το 3ο πρόσωπο :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Σταμάτα καλέ να μιλάς για τον εαυτό σου σε τρίτο πρόσωπο! Τι διαταραχές είναι αυτές τώρα;!:P

Α, ειλικρινα δεν ξερω τι να σου πω. Το "εγω" μου φαινεται καπως αυταρχικο, οποτε προτιμω να μιλω για το αλλο μισο του εαυτου μου, τον κυριο Φρικ:P...

Υ.Γ: Επισης πιστευω πως νευριαζει τους δολοφονους και τους κανει να πεφτουν ευκολοτερα σε λαθη:P!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Πάντως κατά την γνώμη μου δεν είναι κακό να είσαι ουδέτερος στην αρχή (μιλάω κυρίως για τον ναουσσαίο) γιατί όσο να 'ναι, προσπαθείς να συγκεντρώσεις πληροφορίες και να σχηματίσεις προσωπική άποψη.

Όσοι το παίζουν ουδέτεροι και μετριοπαθείς έχουν τα κακά ρολάκια, και δηλαδή νταξ, Παλέρμο παίζουμε, αν δε μιλήσεις πώς θα προχωρήσει το παιχνίδι, πώς θα βρεις τους δολοφόνους, πώς θα κερδίσεις?:/:

Απλα δηλωσα ΞΕΚΑΘΑΡΑ οτι μου αρεσει το σκεπτικο του Libertus και για μενα ειναι αθωος

Καλά ρε Φρικ, μη τρελαίνεσαι με τις υπεραθωότητες από τόσο νωρίς.:P

Oh:hmm:

I suppose ότι διαβάζει τις απαντήσεις του θέματος:hmm: Δεν είναι και λίγες:P

Κάνει θερινά μαθήματα. Πανελλήνιες δίνει του χρόνου. Το είπε, κιόλας, το κορίτσι:P

jj, τι να πω ρε αγορίνα, ή δικαιολογείς το φιλαράκι σου ή τη συνδολοφόνα σου, δεν υπάρχει κάτι άλλο, απλά.:hmm:

Α, μην αγχωνεσαι. Τωρα μοιραζομαστε την πρωτη θεση;)...

Παρακαλω τους αγαπητους πολιτες του Palermo να με ψηφισουν και για miss universe:):P!!

Κλασσικός Φρικ, πάρλα πάρλα, και αθωοπροπαγάνδα, τρέλανέ μας :P


Έχουν γραφεί αρκετά πράγματα, και φυσικά ασφαλή συμπεράσματα δε βγαίνουν.Έχουμε τα φρούτα, έχουμε τους έμπειρους, έχουμε και τους άλλους.Μαυρούλης, Demlogic τα φρουτάκια του παιχνιδιού.Ο μεν είναι ο γνωστός...Μαυρούλης, ο δε έγραψε ένα κάφρικο μήνυμα στο οποίο μάλιστα με ψήφισε :P.Οι έμπειροι μετά.Ε, τι να πω, εγώ τσαρατσαφ, φρικ και Πατρέα ξεχωρίζω, αλλά επειδή είναι έμπειροι δε σημαίνει ότι είναι και μαφίες.Όσον αφορά τους άλλους, μέτρια πράγματα μέχρι τώρα.Ο dimijim μας το παίζει Σέρλοκ Χόλμς, και επίσης δε μου αρέσει καθόλου και ο/η(δε θυμάμαι) SparklingGrey.

Έδωσα μια ότι να'ναι ψήφο πριν επειδή δεν είχε γραφεί τίποτα, διαβάζω και τις υπόλοιπες σελίδες και βλέπουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,052 μηνύματα.
Αρχίζω κι εγώ να πιστεύω οτι ο Demlogic δεν είναι και τόσο ύποπτος τελικά. Μπήκε, έγραψε μια βλακεία, κανείς όμως δεν τον υπερασπίζεται παρ' όλο που έχει 2 ψήφους ήδη. Μάλλον φεύγει από τους υπόπτους μου προς το παρόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Δεκτό.
Αλλά γιατί να το κάνουν σε αυτό το σημείο του παιχνιδού που το μόνο που κάνουν είναι να τραβάνε τα βλέμματα;
Για αρχή, κάτι τέτοιο το θεωρώ περιττό ρίσκο γιατί στον πρώτο γύρο είμαστε όλοι tabula rasa.
Κάτι τέτοιο γίνεται πιο μετά, όταν ο ένας έχει αρχίσει να φαίνεται και ο δεύτερος τον χαντακώνει μόνο και μόνο για να έχει την αμέριστη εμπιστοσύνη των πολιτών μετά!
Δεν νομίζω πως έχουμε κάτι τέτοιο - δεν έχουν και οι δυο κακό ρόλο.
Ναι, συμφωνούμε σε αυτό, ωστόσο δεν αποκλείω την πιθανότητα να έγινε από τώρα, καθώς τα πράγματα έχουν μπλέξει ήδη από τον πρώτο γύρο και μια μικρή αψιμαχία θα περνούσε στα ψιλά γράμματα.;)
Στην πορεία του παιχνιδιού και όσο στενεύουν τα περιθώρια, σίγουρα θα δούμε κάτι τέτοιο πιστεύω. Σε αντίθετη περίπτωση, θα αρχίσει να γίνεται εμφανές ποιοι δεν έχουν συγκρουστεί καθόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top