Παλέρμο #36 - The Movie Project Game

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Κανείς δολοφόνος δεν υποστηρίζει ανοιχτά κάποιον συνδολοφόνο του. Εγώ προσωπικά δεν είδα κανέναν να υποστηρίζει ανοιχτά το Σπυράκο. Υπήρξαν κάποιοι που τον κατηγόρησαν και κάποιοι που αδιαφόρησαν γι' αυτόν. Αλλά θα το ψάξω!

Δεν είπα ότι θα τον υποστήριξαν ανοιχτά. Απλά θα προσπάθησαν να απομακρύνουν τις πολλές υποψίες από πάνω του. Εννοείται καλυμμένα, βέβαια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Έκατσα και έψαξα λοιπόν ποιοι υποστήριξαν το Σπυράκο πριν αποχωρήσει φυσικά και βρήκα τα εξής:

Όταν είπα για το Σπυράκο
Ή πολύ χαζός είναι ή μας κάνει το χαζό!

ο foreverfreak απαντάει:

Πολυ φοβαμαι πως μαλλον προκειται για το πρωτο:P:P... Παιζει με τον γνωστο ατσουμπαλο τροπο, με αποτελεσμα να βοηθαει αθελα του τους δολοφονους και να χαντακωνει τους πολιτες!! Ο Σπυρακος ειναι ενας ρολος απο μονος του:P..

Αλλά αργότερα "τη λέει"στο Σπυράκο που με υποπτεύεται:

Ειλικρινα τα πιστευετε αυτα που λετε?? Ειναι δυνατον να καρφωνοταν τοσο πολυ οι δολοφονοι για να σωσουν εναν απο αυτους?? Εμενα αυτο με κανει να πιστευω ακομα περισσοτερο πως η Himela ειναι αθωα!! Oλα τα υπολοιπα τα ακουω τζαμπα και βερεσε και θυμιζουν ιστοριες συνομωσιας!!

Παρακάτω:

Τὸ Σπυράκο γιὰ πολίτη τὸν κάνω, ἂν καὶ δὲν ἀποκλείεται νὰ τὸν ἔχουν δασκαλέψει οἱ συνδολοφόνοι του νὰ τὸ παίξῃ «δὲν ξέρω, δὲν εἶδα τίποτα».

Άλλο:

Για τον Σπύρο είπα πως σπαμάρει ως συνήθως και αυτό τον κάνει πολίτη , αλλά θα μπορούσε να χρησιμοποιεί αυτή την τακτική επίτηδες για να μας ξεγελάσει.Πάντως , μέχρι στιγμής δεν έχω σοβαρά στοιχεία για να τον κατηγορήσω ,
Κοίτα , στα προηγούμενα παιχνίδια που έπαιξε ο Σπύρος ήμουν θεατής , οπότε δε μπορώ να συγκρίνω με σιγουριά.
Κατά την άποψη μου δεν είναι απ' τους κύριους υπόπτους προς το παρόν , αλλά θα τον έχω υπόψη μου!

Μετά σε ερώτηση της maria775m
Ο Σπύρος δεν σπαμάρει και πολύ (όχι τόσο όσο τις άλλες φορές δλδ)
Μήπως φοβάται μην καρφωθεί; :hmm:

Ο πληροφοριοδότης Johnnaousa απαντά:

αυτο ειναι ενα πιθανο ενδεχομενο..αν και επισης πιθανο ειναι να βαρεθηκε να ψηφιζεται ο χειροτερος παιχτης:P

Το Πουλάκι στην αρχή σκέφτεται οτι ο Σπυράκος είναι πιο αθώος από τον Τζον...

Τώρα που το σκέφτομαι... Ίσως ο Johnnaousa είναι πιο ύποπτος από τον Σπυράκος(^^).

... αλλά αλλάζει γνώμη μετά:


Εντάξει, έκανα και την τελική μου απόφαση... ΔΕΝ θα αλλάξω την ψήφο μου. Αυτή η φράση που είπε ο Σπύρος που έχει κάτσει στο λαιμό...

Τελικά αυτοί που υποστήριξαν το Σπυράκο είναι οι εξής: foreverfreak, Πατρεύς, bluestas, Johnnaousa, Πουλάκι

Από τους παραπάνω ο foreverfreak δείχνει να το παίρνει πίσω (για να με υποστηρίξει αλλά αυτό μπορεί να έγινε και για να μου φανεί καλός), ο Πατρεύς δεν είπε κάτι άλλο για το Σπυράκο, το ίδιο κι ο bluestas, ο Τζον ήταν πληροφοριοδότης οπότε άκυρο και το Πουλάκι κατάλαβε στο τέλος οτι ο Σπυράκος έδειχνε ένοχος.

Από αυτούς εγώ κρατάω τους: foreverfreak, Πατρεύς, bluestas

Πατρέα δε μου αρέσει που το όνομά σου πάλι είναι μπλεγμένο σε μια έρευνά μου...

Θέλω να κάνω παράθεση κάτι που δεν είχα προσέξει: η love angel που έχει γράψει ελάχιστα πράγματα και "δεν ήξερε" οτι χτες είχαμε κανονικά αποχώρηση, από την πρώτη μέρα υποπτεύεται τον foreverfreak. Από πού πηγάζει αυτή η υποψία; Αν ξέρεις κάτι παραπάνω, ανάλυσέ το και σε μας...:hmm:

Foreverfreak, παίζεις πολύ περίεργα και αλλιώτικα από όσα παλέρμο σε έχω δει. :hmm: Τα αίματα έχουν ανάψει και εσύ χαβαλέ και καφεδάκι. Θα σε παρακολουθώ.

Και πάμε στο τελευταίο που πρόσεξα τώρα που ξαναδιάβασα τα ποστ:

Χαχαχαχαχαχα πολλή ωραία τακτική, την λες στο άτομο που κινδύνευσε να βγει και που ίσως να είναι δολοφόνος όταν όλα έχουν τελειώσει, μπράβο, μπράβο.:clapup: Είσαι ύποπτος για μένα φρικ.:)

Η blue θεωρούσε τον foreverfreak ύποπτο. Μετά στη διπλή δολοφονία ο foreverfreak βρέθηκε νεκρός. Αυτό με κάνει να πιστεύω πιο πολύ οτι η blue τελικά είναι η μάγισσα και αποφάσισε να σκοτώσει τον foreverfreak. Σύμφωνα με αυτή τη λογική όμως ο foreverfreak δεν είναι απαραίτητα μαφιόζος αφού βασιζόμαστε μόνο στην κρίση της blue.... Θα βοηθούσε μια καρτούλα ή κάποια ιδιότητα να το μαθαίναμε αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Μου έχετε προσάψει δεν ξέρω και εγώ πόσους ρόλους.:P Αν ήμουν μάγισσα σιγά μην καρφωνόμουν τόσο να σκότωνα κάποιον που είπα ανοιχτά πως θεωρώ ύποπτο αλλά γιατί να σκότωνα, αν όντως ήμουν μάγισσα, αφού θα επέστρεφα, δεν καταλαβαίνω.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Προς Himela: Αν η blue εχει ρολο αυτος θα ειναι της Μαγισσας και γνωριζοντας οτι θα την σκοτωναν οι δολοφονοι αποφασισε να σκοτωσει καποιον που θεωρουσε υποπτο και να χρησιμοποιησει την καρτα της για να σωσει τον εαυτο της, χωρις να αποκαλυψει τον ρολο της! Αποκλειω το γεγονος οτι ειναι η Αντιπαλη Μαφιοζα (:P) και να γνωριζει για δολοφονο τη CiNeFiL γιατι το πεσιμο της κανει πολυ μπαμ και θα καρφωνοταν! Βεβαια υπαρχει και το ενδεχομενο να μην εχει κανενα ρολο και να ειναι η αλλη συγκατοικος πχ!
Αν δεν εχει ρολο η blue και η Μαγισσα αποφασισε να σκοτωσει καποιον, που ξερουμε οτι οι δολοφονοι δεν αποφασισαν να σκοτωσουν τον foreverfreak ( πραγμα που τον κανει πολιτη) και η Μαγισσα αποφασισε να σκοτωσει την blue;
Ευτυχως που ξερουμε την ιδιοτητα ενος απο αυτους που δολοφονηθηκε! Δεν εχει κανενασ καρτα να δουμε τι ηταν ο foreverfreak;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Χμμμ... κι εγώ στα ίδια συμπεράσματα είχα καταλήξει, Χιμέλα!

foreverfreak, Πατρεύς, bluestas! Οι άλλοι δύο δεν νομίζω πως όντως είχαν σκοπό να υποστηρίξουν τον Σπυράκο! Για τον φρικ, το είχα πει από την αρχή ότι είναι πολύ πιθανόν να πέθανε ένας δολοφόνος. Αυτό που δεν καταλαβαίνω, ακόμα, βέβαια, είναι το πως... Θα δείξει όμως στην πορεία! Κανείς δεν θα μείνει κρυμμένος...

Από τους δύο παραπάνω, λέω να διαλέξω τον πιο λιγομίλητο, να ψηφίσω σε αυτή την ψηφοφορία. Όχι τίποτε άλλο, αλλά δεν νομίζω ότι οι δολοφόνοι θα άφηναν τους συνδολοφόνους τους να τους κατηγορούν τόσο. Κατά πάσα πιθανότητα, έχουμε στήσει στον τοίχο κάποιους πολίτες και οι δολοφόνοι στην γωνίτσα τους γελούν μαζί μας χαιρέκακα! bluestas95 από μένα και ελπίζω να μην πέφτω έξω...! Πατρεύς να ξέρεις είσαι ο επόμενος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Προς Himela: Αν η blue εχει ρολο αυτος θα ειναι της Μαγισσας και γνωριζοντας οτι θα την σκοτωναν οι δολοφονοι αποφασισε να σκοτωσει καποιον που θεωρουσε υποπτο και να χρησιμοποιησει την καρτα της για να σωσει τον εαυτο της, χωρις να αποκαλυψει τον ρολο της! Αποκλειω το γεγονος οτι ειναι η Αντιπαλη Μαφιοζα (:P) και να γνωριζει για δολοφονο τη CiNeFiL γιατι το πεσιμο της κανει πολυ μπαμ και θα καρφωνοταν! Βεβαια υπαρχει και το ενδεχομενο να μην εχει κανενα ρολο και να ειναι η αλλη συγκατοικος πχ!
Αν δεν εχει ρολο η blue και η Μαγισσα αποφασισε να σκοτωσει καποιον, που ξερουμε οτι οι δολοφονοι δεν αποφασισαν να σκοτωσουν τον foreverfreak ( πραγμα που τον κανει πολιτη) και η Μαγισσα αποφασισε να σκοτωσει την blue;
Ευτυχως που ξερουμε την ιδιοτητα ενος απο αυτους που δολοφονηθηκε! Δεν εχει κανενασ καρτα να δουμε τι ηταν ο foreverfreak;

:confused:

Το εξηγείς λίγο αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Πρώτη ψήφος για φέτος... :redface: :popcorn:
Ψηφοφορία για Δευτέρα 02/01/2012
  1. blue_butterfly
  2. bluestas95
  3. CiNeFiL
  4. Drama Prinzessin
  5. Eileen
  6. ggeorge1976
  7. Himela
  8. love_angel
  9. maria....
  10. maria775m
  11. Myrtle - bluestas95
  12. Πατρεύς
  13. Phoebe
  14. Πουλάκι
  15. soter
Ψήφοι
1 bluestas95


Απουσίες
  • CiNeFiL #1
  • love_angel #1
  • JaneWin #1, #2 (Αποχώρησε)
  • maria775m #1

Η χώρα των Φαντασμάτων

Αποχωρήσεις (προγραμματισμένες και μη!)

Λοιπές ενέργειες παικτών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Η μία συγκάτοικος είναι η JaneWin, το είδαμε γιατί αποχώρησε λόγω απουσιών άρα άτοπο αυτό που λες σε εκείνο το σημείο Phoebe.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Η μία συγκάτοικος είναι η JaneWin, το είδαμε γιατί αποχώρησε λόγω απουσιών άρα άτοπο αυτό που λες σε εκείνο το σημείο Phoebe.
Αυτό δεν το κατάλαβα..:redface: Δε θα μπορούσε να είναι πχ ο συγκάτοικος που έμεινε? υποθετικά μιλώντας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω, ασ' το.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
:confused:

Το εξηγείς λίγο αυτό;

Το γραφω και πιο κατω! Η blue μπορει να εχει καποιο συγκεκριμενο ρολο (πχ αντιπαλος μαφιοζος, μαγισσα) ή να ειναι απλος πολιτης χωρις καποια ισχυ! Οπως ειπα, αποκλειω να ειναι αντιπαλος μαφιοζος και να ξερει την σινεφιλ γιατι την κατηγορει πολυ ανοιχτα με κινδυνο να καρφωθει! Οι δολοφονοι, λογικα, γνωριζουν ποιοι ειναι οι κρυφοι και ποιοι οι φανεροι μαφιοζοι οποτε ειναι ευκολο να καταλαβουν τι ρολο βαραει καποιος που επιμενει στην ενοχη ενος εκ αυτων και να βγαλουν τα δικα τους συμπερασματα!
Αν ειναι Μαγισσα εχουμε πει τι εχει συμβει (μη τα ξαναγραφω).
Πρεπει να σκεφτουμε και το ενδεχομενο οτι μπορει η blue να ειναι απλος πολιτης και να ετυχε η δολοφονια της απο τους δολοφονους να συνεπεσε με την δολοφονια της μαγισσας! Αυτο περισσοτερο το λεω για να μην μπερδευτουμε θεωρωντας οτι εχει καποιο ρολο ενω μπορει να μην εχει!


πσ. Γραφω απο κινητο, οποτε συγνωμη αν καποια πραγματα δεν τα γραφω ολα ή σωστα τεκμηριωμενα! Μπορω βεβαια να τα ξαναεξηγησω σε οποιον δεν τα καταλαβαινει! :ρ

Η μία συγκάτοικος είναι η JaneWin, το είδαμε γιατί αποχώρησε λόγω απουσιών άρα άτοπο αυτό που λες σε εκείνο το σημείο Phoebe.

Υπαρχουν 2 συγκατοικοι! Η μια ηταν η JaneWin, αλλα δεν ξερουμε για τον αλλο! Απο οσο ξερουμε υπαρχει ακομα στο παιχνιδι!

Οσο για το τι εισαι, δεν ξερω! Εγω υποθετικα το ειπα! Απλα ανεφερα ενα πολιτη που ναι μεν εχει ρολο, αλλα οχι καποιο με καποια ισχυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Φοίβη, αν φύγει ο ένας συγκάτοικος, δεν φεύγει και ο άλλος... το ξέρεις αυτό έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,243 μηνύματα.
Τελικά αυτοί που υποστήριξαν το Σπυράκο είναι οι εξής: foreverfreak, Πατρεύς, bluestas, Johnnaousa, Πουλάκι
[...]
Από αυτούς εγώ κρατάω τους: foreverfreak, Πατρεύς, bluestas
Δεν το λες υποστήριξη το δικό μου ποστ.Πρώτος γύρος ήταν και μάλιστα όταν πρωτοάρχισε , τί ήθελες να πω;"Πιστεύω ότι ο Σπυράκος είναι ένοχος"; :worry:
Νομίζω πως σ' εκείνη τη φάση του παιχνιδιού κανένας πολίτης δεν είναι σίγουρος για κανέναν.Εγώ σε μια ερώτηση απάντησα για το πώς βλέπω τον Σπύρο στο παιχνίδι.Θαρρώ πως κανείς στην θέση μου δε θα απαντούσε διαφορετικά.
Χμμμ... κι εγώ στα ίδια συμπεράσματα είχα καταλήξει, Χιμέλα!
Όπα , κάτσε γιατί με εσένα έχει ζουμί η υπόθεση.
foreverfreak, Πατρεύς, bluestas! Οι άλλοι δύο δεν νομίζω πως όντως είχαν σκοπό να υποστηρίξουν τον Σπυράκο! Για τον φρικ, το είχα πει από την αρχή ότι είναι πολύ πιθανόν να πέθανε ένας δολοφόνος. Αυτό που δεν καταλαβαίνω, ακόμα, βέβαια, είναι το πως... Θα δείξει όμως στην πορεία! Κανείς δεν θα μείνει κρυμμένος...
Μπορείς να μου εξηγήσεις πώς από εκεί πού θεωρούσες ύποπτο τον σότερ και πιο πριν τον johnnaousa , ξαφνικά αλλάζεις γνώμη και ψηφίζεις εμένα που δε με έχεις αναφέρει ποτέ ;Πιστεύω πως προβαίνεις σε βιαστικές κινήσεις λαμβάνοντας υπόψη μία απ' τις πολλές έρευνες που έχει κάνει η Χιμέλα για να με κατηγορήσεις.Γιατί αλλιώς δεν εξηγείται , κάποια σκοπιμότητα φαίνεται να έχεις.
Από τους δύο παραπάνω, λέω να διαλέξω τον πιο λιγομίλητο, να ψηφίσω σε αυτή την ψηφοφορία.
Bluestas95=> 21 posts
Πατρεύς=> 7 posts
:confused:
Και να πεις ότι δε φαινόταν... :worry:

Όχι τίποτε άλλο, αλλά δεν νομίζω ότι οι δολοφόνοι θα άφηναν τους συνδολοφόνους τους να τους κατηγορούν τόσο. Κατά πάσα πιθανότητα, έχουμε στήσει στον τοίχο κάποιους πολίτες και οι δολοφόνοι στην γωνίτσα τους γελούν μαζί μας χαιρέκακα! bluestas95 από μένα και ελπίζω να μην πέφτω έξω...! Πατρεύς να ξέρεις είσαι ο επόμενος!

Άρα ένας λόγος που με ψηφίζεις είναι επειδή δε με κατηγορούν πολλοί;Μα το ίδιο ισχύει και για τον Πατρέα.


Με το υπόλοιπο κείμενο συμφωνώ , αλλά μήπως έτσι όπως μας τα λες γελάς κι εσύ μαζί μας ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Φοίβη, αν φύγει ο ένας συγκάτοικος, δεν φεύγει και ο άλλος... το ξέρεις αυτό έτσι;


Ειπα εγω κατι τετοιο;

Το ξερω οτι δεν ισχυει, γιατι και εγω συγκατοικος ημουν στον προηγουμενο και δεν εφυγα οταν εφυγε ο soter! Ευτυχως! :ρ

Τον ρολο αυτο τον ειπα τελειως στην τυχη για αυτο εβαλα και το πχ! Οπου συγκατοικος, βαλε πολιτης για να μην μπερδευεσαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Εμένα πάλι ο bluestas μου φαίνεται σαν ένας αθώος πολίτης ο οποίος προσπαθεί να ανακαλύψει ποιοι είναι οι δολοφόνοι με βάση αυτά που γράφουν. Δεν είναι και ο πιο λιγομίλητος εδώ μέσα, υπάρχουν και άλλοι που έχουν γράψει λιγότερα μηνύματα και δεν συμμετέχουν και τόσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Όπα , κάτσε γιατί με εσένα έχει ζουμί η υπόθεση.

Μπορείς να μου εξηγήσεις πώς από εκεί πού θεωρούσες ύποπτο τον σότερ και πιο πριν τον johnnaousa , ξαφνικά αλλάζεις γνώμη και ψηφίζεις εμένα που δε με έχεις αναφέρει ποτέ ;Πιστεύω πως προβαίνεις σε βιαστικές κινήσεις λαμβάνοντας υπόψη μία απ' τις πολλές έρευνες που έχει κάνει η Χιμέλα για να με κατηγορήσεις.Γιατί αλλιώς δεν εξηγείται , κάποια σκοπιμότητα φαίνεται να έχεις.

Bluestas95=> 21 posts
Πατρεύς=> 7 posts
:confused:
Και να πεις ότι δε φαινόταν... :worry:


Άρα ένας λόγος που με ψηφίζεις είναι επειδή δε με κατηγορούν πολλοί;Μα το ίδιο ισχύει και για τον Πατρέα.


Με το υπόλοιπο κείμενο συμφωνώ , αλλά μήπως έτσι όπως μας τα λες γελάς κι εσύ μαζί μας ;

Να σου τα εξηγήσω, αμέ! Κατ' αρχήν δεν εμπιστεύομαι τις έρευνες της Χιμέλα. Απλά πιστεύω ότι ανάμεσα σε αυτούς που υποστήριξαν τον Σπυράκο βρίσκεται τουλάχιστον ένας δολοφόνος. Δεν έχω αλλάξει γνώμη για τον σότερ. Εξακολουθώ να τον θεωρώ ύποπτο, απλά επειδή ξέρω ότι όλοι θα του την πέσουν (είτε σε αυτόν είτε στην μαρία), είπα να δω το θέμα από μια άλλη σκοπιά. Αρχή είναι ακόμα. Για κανένα δεν είμαστε σίγουροι, ακόμα μόνο εικασίες μπορούμε να κάνουμε.

Όσο για τον πιο λιγομίλητο, έχεις δίκιο. Λάθος έκφραση! Εννοούσα αυτό που δεν έχουν κατηγορήσει. Και κάνεις πολύ μεγάλο λάθος για τον Πατρέα. Σχεδόν όλοι όσοι έχουν κάνει ποστς με υποψίες τον υποψιάζονται και τον κατηγορούν. Αυτό ακριβώς είπα, λοιπόν! Ότι εκτός από αυτούς που τους κατηγορούν ήδη όλοι, σίγουρα θα υπάρχουν και κάποιοι που κρύβονται πίσω από την ανωνυμία τους. Ίσως να μην είσαι εσύ και να είναι κάποιος άλλος, δεν ξέρω! Εγώ απλά συνδύασα κάποια γεγονότα και κατέληξα σ' εσένα (και στον Πατρέα και στον φρικ). Ο φρικ όμως έχει ήδη βγει κι ο Πατρεύς θα βγει σύντομα όπως φαίνεται από την εξέλιξη των πραγμάτων... Εσύ όμως;

Anyway, μία ψήφος είναι! Μην το παίρνεις τόσο βαριά... Όλοι υποθέσεις κάνουμε ακόμα. Γιατί τέτοιο άγχος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,243 μηνύματα.
Να σου τα εξηγήσω, αμέ! Κατ' αρχήν δεν εμπιστεύομαι τις έρευνες της Χιμέλα.
Ναι , αλλά στην προκειμένη περίπτωση βασίζεσαι σε έρευνα της Himelas ή έστω συμφωνείς μ' αυτή.
Απλά πιστεύω ότι ανάμεσα σε αυτούς που υποστήριξαν τον Σπυράκο βρίσκεται τουλάχιστον ένας δολοφόνος. Δεν έχω αλλάξει γνώμη για τον σότερ. Εξακολουθώ να τον θεωρώ ύποπτο, απλά επειδή ξέρω ότι όλοι θα του την πέσουν (είτε σε αυτόν είτε στην μαρία), είπα να δω το θέμα από μια άλλη σκοπιά. Αρχή είναι ακόμα. Για κανένα δεν είμαστε σίγουροι, ακόμα μόνο εικασίες μπορούμε να κάνουμε.
Εγώ Σπυράκο ποτέ δεν υποστήριξα.Και για την ακρίβεια κανείς δεν τον υποστήριξε (φανερά έστω).Όπως λες κι εσύ , είναι αρχή ακόμα και κάνουμε εικασίες.Άρα φαντάσου πόσο αρχή ήταν κι όταν είπα ότι δεν είμαι σίγουρος για το ρόλο του Σπύρου.Γι' αυτό και το βρίσκω ανούσιο να πιάνεσαι από εκείνα τα ποστς.
Όσο για τον πιο λιγομίλητο, έχεις δίκιο. Λάθος έκφραση! Εννοούσα αυτό που δεν έχουν κατηγορήσει. Και κάνεις πολύ μεγάλο λάθος για τον Πατρέα. Σχεδόν όλοι όσοι έχουν κάνει ποστς με υποψίες τον υποψιάζονται και τον κατηγορούν. Αυτό ακριβώς είπα, λοιπόν! Ότι εκτός από αυτούς που τους κατηγορούν ήδη όλοι, σίγουρα θα υπάρχουν και κάποιοι που κρύβονται πίσω από την ανωνυμία τους. Ίσως να μην είσαι εσύ και να είναι κάποιος άλλος, δεν ξέρω! Εγώ απλά συνδύασα κάποια γεγονότα και κατέληξα σ' εσένα (και στον Πατρέα και στον φρικ). Ο φρικ όμως έχει ήδη βγει κι ο Πατρεύς θα βγει σύντομα όπως φαίνεται από την εξέλιξη των πραγμάτων... Εσύ όμως;
Τώρα που μου είπες πραγματικά τί εννοούσες με την επιλογή της λαθεμένης έκφρασης είμαστε ok.Το ότι υποθέτει κάποιος στον πρώτο γύρο υποθέτει ότι ένας δολοφόνος είναι αθώος δεν τον καθιστά ένοχο.Και ούτε νομίζω ότι όσοι κάναμε μια τέτοια αναφορά για το Σπύρο είμαστε αυτόματα ένοχοι.Right?
Anyway, μία ψήφος είναι! Μην το παίρνεις τόσο βαριά... Όλοι υποθέσεις κάνουμε ακόμα. Γιατί τέτοιο άγχος;
Δεν είμαι καθόλου αγχωμένος , αντιθέτως!Μ' αυτά που είπες όμως στο προηγούμενο ποστ , μόνο που δεν ακύρωσες τη συμμετοχή μου απ' το παιχνίδι. ( :P).Κι αυτό διότι πιστεύω ότι έχω κανονική και συμμετοχή , ότι λέω την άποψη μου για τον καθένα και ότι βοηθάω στην πορεία του παιχνιδιού. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά, ψηφίζω CiNeFiL, οι λόγοι νομίζω είναι προφανείς μέσα από την κοκορομαχία που είχαμε όπως την ονόμασε η Σύλβια.:P Σήμερα δε νομίζω να μπω πολύ λόγω ταξιδιού, απλώς ενημερώνω.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Καλημέρα!!!

Ψηφοφορία για Δευτέρα 02/01/2012


  1. blue_butterfly - CiNeFiL
  2. bluestas95
  3. CiNeFiL
  4. Drama Prinzessin
  5. Eileen
  6. ggeorge1976
  7. Himela
  8. love_angel
  9. maria....
  10. maria775m
  11. Myrtle - bluestas95
  12. Πατρεύς
  13. Phoebe
  14. Πουλάκι
  15. soter
Ψήφοι
1 bluestas95
1 CiNeFiL

Απουσίες

  • CiNeFiL #1
  • love_angel #1
  • JaneWin #1, #2 (Αποχώρησε)
  • maria775m #1
Η χώρα των Φαντασμάτων

Αποχωρήσεις (προγραμματισμένες και μη!)

Λοιπές ενέργειες παικτών

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Είμαι ανάμεσα στο να ψηφίσω Cinefil, Πέτρο, Μαρία (σκέτο)

Νεφέλη λόγω του στριμώγματος που της έκανε η Blou (για να επιμένει τόσο ίσως ξέρει κάτι παραπάνω)
Πέτρο... εντάξει τα έχουμε πει σε τόσα μηνύματα...η όλη του συμπεριφορά είναι τόσο "κάπως" που σίγουρα κρύβει κάποιο κακό ρόλο!!
Και Μαρία... γιατί επίσης φέρεται περίεργα!!

Τελικά θα ψηφίσω Πατρέα διότι μου φαίνεται πιο ύποπτος από όλους... (ειδικά αν λάβει κανείς υπ' όψιν του αυτό που είπε για τον Σπύρο : "Τὸ Σπυράκο γιὰ πολίτη τὸν κάνω, ἂν καὶ δὲν ἀποκλείεται νὰ τὸν ἔχουν δασκαλέψει οἱ συνδολοφόνοι του νὰ τὸ παίξῃ «δὲν ξέρω, δὲν εἶδα τίποτα». - μήπως μας έδωσε μόνος του την απάντηση για το τι έγινε και ο Σπύρος άρχισε ξαφνικά να σπαμάρει λιγότερο; - και μετά... τι ήταν η σπόντα που πέταξε ο Γιώργος... ότι με λίγα λόγια ξέρει κάτι παραπάνω για τον Πέτρο; για να μη σχολιάσω τα μηνύματα του τύπου "διαβάζω καθέτως τα μνμ σας" ή καλύτερα δεν διαβάζω τα σεντονάκια;;; )

Επίσης μετά τα τελευταία στην λίστα με τους υπόπτους έχουν προστεθεί οι: Χάρης, Soter (θα φανεί στη συνέχεια πιστεύω!)
Ενώ όσο πάει σκέφτομαι όλο και πιο πολύ το ενδεχόμενο να ήταν και ο φορέβερ δολοφόνος!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top