Παλέρμο #35 - Xtreme Xmas Edition!

Ποιος θέλετε να φύγει από το παιχνίδι;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Ψηφοφορία για 23/12/2011


  1. Catalyst--> fantasmenos
  2. cr 7--> fantasmenos (διπλή)
  3. dimijim--> Catalyst
  4. Drama Prinzessin--> dimijim
  5. fantasmenos
  6. foreverfreak--> dimijim
  7. ggeorge1976--> dimijim
  8. JaneWin--> dimijim
  9. love_angel--> dimijim
  10. Mayroulis--> dimijim
  11. MissKit--> _elena_
  12. Phoebe--> fantasmenos
  13. tsarachaf--> Μαυρούλης
  14. _elena_--> Μαυρούλης
  15. Σπυρακος (^^)--> dimijim(διπλή)
  16. Τάσος97--> dimijim
  17. Χαρουλίτα--> fantasmenos
9 dimijim
5 fantasmenos
2 Μαυρούλης
1 Catalyst
1 _elena_

Αποχώρηση 19/12--> fantasmenos
Αποχώρηση 20/12 --> maria775m
Δολοφονία 21/12: (μαφιόζοι)--> blue butterfly (μάγισσα)--> love_angel
Αποχώρηση 21/12: Himela
Δολοφονία 22/12: tsarachaf
Αποχώρηση 22/12: Πατρεύς
Δολοφονία 23/12: fantasmenos, love_angel, foreverfreak

Φαντάσματα

fantasmenos
love_angel
tsarachaf - επιστροφή με κάρτα Νεκροφάνεια
foreverfreak - επιστροφή με κάρτα Νεκροφάνεια

Οριστικές αποχωρήσεις
soter (απουσίες) --> Συγκάτοικος
blue_butterfly (ποινή για αποκάλυψη ρόλου) --> Μάγισσα
Himela (κάρτα Τυμβωρυχία) --> Φανερός Μαφιόζος
Elena Kr (οικειοθελής αποχώρηση) --> Δικηγόρος
maria775m (κάρτα Τυμβωρυχία) --> Κρυφός Μαφιόζος
Πατρεύς (κάρτα Τυμβωρυχία) --> Αρχιμαφιόζος

Απουσίες
Drama Prinzessin--> 1
Elena Kr--> 1, 2 (αποχώρησε)
foreverfreak--> 1
soter--> 1, 2 (αποχώρησε)
Τάσος97--> 1
Χαρουλιτα--> 1, 2
fantasmenos--> 1
Mayroulis--> 1
tsarachaf--> 1
love_angel--> 1
_elena_--> 1


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Ελειψα λίγες ώρες, ποσες σελιδες γραψατε;;;
Επειδη ειμαι απο κινητο, δεν μπορω να γραψω πολλα!

Σκεψη 1: Η ανακοίνωση της ΣΕ για τις δολοφονιες, φωναζει, για να μην πω ουρλιαζει, φαντασμενος! Μπορει να μην τον ξερω σαν χαρακτηρα, αλλα σα δολοφονο, τον ξερω απ' εξω και ανακατοτα! :ρ

Σκεψη 2: Ακομα εδω ειναι ο φαντασμενος; Ποτε θα ξεκουμπιστει;;;


Δεν θα ψηφισω ακομα, γιατι πρεπει να σκεφτω και να ξαναδιαβασω τι εχετε γραψει μπας και βγαλω κανενα συμπερασμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Έχω κι εγώ μία ερώτηση: Ο georgeg1876 μας είπε, ότι έπαιξε ένα όνειρο για τον dimijim, αν αυτό είναι αλήθεια, γιατί η κάρτα δεν αναγράφεται στην λίστα;;;

Όνειρο: Η κάρτα αυτή σας επιτρέπει να ρωτήσετε μυστικά τον συντονιστή για την πραγματική ταυτότητα ενός παίκτη ή φαντάσματος. Ο συντονιστής πρέπει να σας απαντήσει με ένα «ναι» ή «όχι». Μπορείτε να δηλώσετε ότι θέλετε στους συμπαίκτες σας.

Ό, τι χρειάζεται να ξέρεις, αναγράφεται εδώ!

Τεσπα είμαι παντελώς χαμένη. Θα ψηφίσω Μayrouli. :worry:

Παρακαλώ πολύ, με μεγάλα χρωματιστά γράμματα να ψηφίζετε. Δεν είναι δυνατόν να διαβάζουμε ολόκληρα τα ποστς για να εντοπίσουμε την ψήφο!

Προς ΣΕ:
Χρειαζομαι μια λιστα...

Χαρουλίτα, μόνο μία ψήφος είχε αλλάξει από την τελευταία λίστα. Δεν είναι τόσο δύσκολο να έχετε μία αλλαγή ψήφου στο μυαλό σας. Άνθρωποι είμαστε, δεν μπορούμε όλη την ημέρα να είμαστε πάω από έναν υπολογιστή.



Ενημερώνω ότι, λόγω της μεσημεριανής καθυστέρησης ανακοίνωσης της δολοφονίας, η σημερινή αποχώρηση θα μεταφερθεί στις 21:30, ώστε να έχετε όλοι αρκετό χρόνο να αλλάξετε τις ψήφους σας. Μέχρι εκείνη την ώρα μπορείτε να ψηφίζετε κανονικά.

Επίσης, αμέσως μετά την αποχώρηση, θα μοιραστούν οι κάρτες σας. Όσοι έχετε στα χέρια σας πάνω από τρεις κάρτες, παρακαλούμε να κάνετε discard, γιατί αλλιώς δεν θα λάβετε άλλη κάρτα σήμερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Προς τη ΣΕ: Για να κερδισουν οι πολιτες, πρεπει να βγαλουν ολους τους μαφιοζους ή και όλους όσοι συνεργαζονται μαζι τους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από fantasmenos:

στο καλό και να μας γράφεις:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ggeorge1976

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Έχω κι εγώ μία ερώτηση: Ο georgeg1876 μας είπε, ότι έπαιξε ένα όνειρο για τον dimijim, αν αυτό είναι αλήθεια, γιατί η κάρτα δεν αναγράφεται στην λίστα;;;

Αν δεις στο ποστ που έκανα ανέφερα κι ένα λινκ. Κοινοποίησα την κάρτα με την ερώτηση και την απάντηση. Δε ξέρω αν υπάρχει άλλος νόμιμος τρόπος να σου μεταφέρω τα στοιχεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Ψηφοφορία για 23/12/2011


  1. Catalyst--> fantasmenos
  2. cr 7--> fantasmenos (διπλή)
  3. dimijim--> Catalyst
  4. Drama Prinzessin--> dimijim
  5. fantasmenos
  6. foreverfreak--> dimijim
  7. ggeorge1976--> dimijim
  8. JaneWin--> dimijim
  9. love_angel--> dimijim
  10. Mayroulis--> dimijim
  11. MissKit--> _elena_
  12. Phoebe--> fantasmenos
  13. tsarachaf--> Μαυρούλης
  14. _elena_--> Μαυρούλης
  15. Σπυρακος (^^)--> dimijim(διπλή)
  16. Τάσος97--> dimijim
  17. Χαρουλίτα--> fantasmenos
9 dimijim
5 fantasmenos
2 Μαυρούλης
1 Catalyst
1 _elena_

Αποχώρηση 19/12--> fantasmenos
Αποχώρηση 20/12 --> maria775m
Δολοφονία 21/12: (μαφιόζοι)--> blue butterfly (μάγισσα)--> love_angel
Αποχώρηση 21/12: Himela
Δολοφονία 22/12: tsarachaf
Αποχώρηση 22/12: Πατρεύς
Δολοφονία 23/12: fantasmenos, love_angel, foreverfreak

Φαντάσματα

fantasmenos
love_angel
tsarachaf - επιστροφή με κάρτα Νεκροφάνεια
foreverfreak - επιστροφή με κάρτα Νεκροφάνεια

Οριστικές αποχωρήσεις
soter (απουσίες) --> Συγκάτοικος
blue_butterfly (ποινή για αποκάλυψη ρόλου) --> Μάγισσα
Himela (κάρτα Τυμβωρυχία) --> Φανερός Μαφιόζος
Elena Kr (οικειοθελής αποχώρηση) --> Δικηγόρος
maria775m (κάρτα Τυμβωρυχία) --> Κρυφός Μαφιόζος
Πατρεύς (κάρτα Τυμβωρυχία) --> Αρχιμαφιόζος

Απουσίες
Drama Prinzessin--> 1
Elena Kr--> 1, 2 (αποχώρησε)
foreverfreak--> 1
soter--> 1, 2 (αποχώρησε)
Τάσος97--> 1
Χαρουλιτα--> 1, 2
fantasmenos--> 1
Mayroulis--> 1
tsarachaf--> 1
love_angel--> 1
_elena_--> 1


Βγαλτε επιτελους τον fantasmeno και τους ψηφους του!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Προς τη ΣΕ: Για να κερδισουν οι πολιτες, πρεπει να βγαλουν ολους τους μαφιοζους ή και όλους όσοι συνεργαζονται μαζι τους;

Δεν αναγραφεται καθαρά στους όρους, γι' αυτό θα το συζητήσουμε και θα σας ανακοινώσουμε την απόφασή μας ή θα ψάξουμε να βρούμε μήπως υπάρχει κάπου αλλού. Το έχουμε υπ' όψιν πάντως και θα ενημερωθείτε σύντομα!

Βγαλτε επιτελους τον fantasmeno και τους ψηφους του!!

Οι ψήφοι του φαντασμένου δεν βγαίνουν για να μην θεωρηθεί ότι αυτοί που τον ψήφισαν δεν έχουν ψηφίσει και πάρουν απουσία. Δεν σας ενοχλούν. Εσείς μπορείτε να ψηφίζετε κανονικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ό, τι χρειάζεται να ξέρεις, αναγράφεται εδώ!

Βασικά, δεν ζήτησα να μας πείτε δημοσίως την απάντηση... Αναρωτήθηκα γιατί δεν το βάλατε στην λίστα με τις κάρτες που έχουν παιχτεί, όπως έγινε όταν την έπαιξε η ριρίκα...:)

Αν δεις στο ποστ που έκανα ανέφερα κι ένα λινκ. Κοινοποίησα την κάρτα με την ερώτηση και την απάντηση. Δε ξέρω αν υπάρχει άλλος νόμιμος τρόπος να σου μεταφέρω τα στοιχεία.

Το λινκ, είναι για ένα δικό σου προσωπικό μύνημα, το οποίο και φυσικά δεν μπορώ να δω... Για την ακρίβεια, το μόνο που προσπαθώ να καταλάβω είναι αν όντως παίχτηκε η κάρτα, γιατί αμφιβάλλω ακόμη και γι' αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Δεν αναγραφεται καθαρά στους όρους, γι' αυτό θα το συζητήσουμε και θα σας ανακοινώσουμε την απόφασή μας ή θα ψάξουμε να βρούμε μήπως υπάρχει κάπου αλλού. Το έχουμε υπ' όψιν πάντως και θα ενημερωθείτε σύντομα!



Οι ψήφοι του φαντασμένου δεν βγαίνουν για να μην θεωρηθεί ότι αυτοί που τον ψήφισαν δεν έχουν ψηφίσει και πάρουν απουσία. Δεν σας ενοχλούν. Εσείς μπορείτε να ψηφίζετε κανονικά.
Με καλυψες!!
Βασικά, δεν ζήτησα να μας πείτε δημοσίως την απάντηση... Αναρωτήθηκα γιατί δεν το βάλατε στην λίστα με τις κάρτες που έχουν παιχτεί, όπως έγινε όταν την έπαιξε η ριρίκα...:)


Αν ο παιχτης που ισχυριζεται οτι επαιξε μια καρτα ιντριγκας δεν την κατειχε τοτε φυσικα και η ΣΕ το ανακοινωνουν(προφανως).
Επισης ο παιχτης ανεξαρτητα απο το τι του ειπε η ΣΕ απο την στιγμη που ενεργοποιει την καρτα μπορει να δηλωσει ο,τι επιθυμει εδω!!


Το λινκ, είναι για ένα δικό σου προσωπικό μύνημα, το οποίο και φυσικά δεν μπορώ να δω... Για την ακρίβεια, το μόνο που προσπαθώ να καταλάβω είναι αν όντως παίχτηκε η κάρτα, γιατί αμφιβάλλω ακόμη και γι' αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ggeorge1976

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Βασικά, δεν ζήτησα να μας πείτε δημοσίως την απάντηση... Αναρωτήθηκα γιατί δεν το βάλατε στην λίστα με τις κάρτες που έχουν παιχτεί, όπως έγινε όταν την έπαιξε η ριρίκα...:)



Το λινκ, είναι για ένα δικό σου προσωπικό μύνημα, το οποίο και φυσικά δεν μπορώ να δω... Για την ακρίβεια, το μόνο που προσπαθώ να καταλάβω είναι αν όντως παίχτηκε η κάρτα, γιατί αμφιβάλλω ακόμη και γι' αυτό...

Ως νέος παίκτης διάβασα https://cnf.e-steki.gr/showpost.php?p=2791245&postcount=3
8. Όνειρο:
Η κάρτα αυτή σας επιτρέπει να ρωτήσετε μυστικά τον συντονιστή για την πραγματική ταυτότητα ενός παίκτη ή φαντάσματος. Ο συντονιστής πρέπει να σας απαντήσει με ένα «ναι» ή «όχι». Μπορείτε να δηλώσετε ότι θέλετε στους συμπαίκτες σας.

Αν με εμπιστευτείς τότε θα βγει ένας κακός από το παιχνίδι.
Προς ΣΕ: Μπορώ να κοινοποιήσω με κάποιο τρόπο το μνμ με την κάρτα και την απάντηση προς το κοινό καλό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Δεν αναγραφεται καθαρά στους όρους, γι' αυτό θα το συζητήσουμε και θα σας ανακοινώσουμε την απόφασή μας ή θα ψάξουμε να βρούμε μήπως υπάρχει κάπου αλλού. Το έχουμε υπ' όψιν πάντως και θα ενημερωθείτε σύντομα!


Παντως στα αλλα Παλερμο, οχι επειδη με συμφερει, οταν εφευγαν απο το παιχνιδι ολοι δολοφονοι, το παιχνιδι τελειωνε και κερδιζαν οι πολιτες! Επιπλεον, εφοσον οι 2 κακοι, η πορνη και ο διεφθαρμενος αστυνομικος, αναφερονται σα πολιτες, θα ειναι σαν να ψαχνουμε ψυλους στα αχυρα!


Εχουμε βγαλει σιγουρα 3 μαφιοζους και μας μενουν αλλοι 3! Αν θεωρησουμε οτι ο φαντασμενος ειναι μαφιοζος, μας εχουν μεινει 2!

Θα ψηφισω dimijim και ελπιζω να εχουμε πεσει μεσα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Παντως στα αλλα Παλερμο, οχι επειδη με συμφερει, οταν εφευγαν απο το παιχνιδι ολοι δολοφονοι, το παιχνιδι τελειωνε και κερδιζαν οι πολιτες! Επιπλεον, εφοσον οι 2 κακοι, η πορνη και ο διεφθαρμενος αστυνομικος, αναφερονται σα πολιτες, θα ειναι σαν να ψαχνουμε ψυλους στα αχυρα!


Εχουμε βγαλει σιγουρα 3 μαφιοζους και μας μενουν αλλοι 3! Αν θεωρησουμε οτι ο φαντασμενος ειναι μαφιοζος, μας εχουν μεινει 2!

Θα ψηφισω dimijim και ελπιζω να εχουμε πεσει μεσα!
Καλα πιστευω πως παμε!!Αν μας τυχει και κανα ονειρο για τον fanta..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Ελπίζω να είναι ο Ντιμιτζιμ δολοφόνος αλλιώς γεωργιε την εβαψες αγρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ggeorge1976

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Ως νέος παίκτης διάβασα https://cnf.e-steki.gr/showpost.php?p=2791245&postcount=3
8. Όνειρο:
Η κάρτα αυτή σας επιτρέπει να ρωτήσετε μυστικά τον συντονιστή για την πραγματική ταυτότητα ενός παίκτη ή φαντάσματος. Ο συντονιστής πρέπει να σας απαντήσει με ένα «ναι» ή «όχι». Μπορείτε να δηλώσετε ότι θέλετε στους συμπαίκτες σας.

Αν με εμπιστευτείς τότε θα βγει ένας κακός από το παιχνίδι.
Προς ΣΕ: Μπορώ να κοινοποιήσω με κάποιο τρόπο το μνμ με την κάρτα και την απάντηση προς το κοινό καλό;

Ελπίζω να είναι ο Ντιμιτζιμ δολοφόνος αλλιώς γεωργιε την εβαψες αγρια

Αν και δε μου αρέσει ο τρόπος σου, συμφωνώ να τιμωρηθούν όσοι έπαιξαν βρώμικα ως τώρα.
Προς ΣΕ: Θα ήθελα να ξέρω αν μπορώ να κοινοποιήσω το μήνυμα με την κάρτα και την απάντηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Οι έξυπνες κινήσεις των δολοφόνων φάνηκαν από την αρχή.Θα πρότεινα να μην ενεργοποιηθέι η κάρτα όνειρο για τον fanta γιατί είναι προφανές ότι ήταν δολοφόνος μόνο τυμβωρυχία για να γλθτωσουμε!!Οι δολοφονοι το χαν παρει χαμπαρι για ποιον χτυπουσε η καμπανα και για πρωτη μερα ειχαν αποφασισει ήδη να τα ριξουν και αυτοι στον fantasmeno ριχνοντας σταχτη!!Μην μασατε με τα περιεργα και διφορουμενα λεγομενα του!!Παμε για αλλους κακους!!Και αν το παρατηρησετε ειναι δολοφονος και οχι διεφθαρμενος!!!Καλά ο Δημήτρης ψήφισε εμένα σε μία πράξη απελπισίας και μετά αρχίσανε να τα ρίχνουνε στην Χαρουλιτα που αν επαιζε λιγο πιο σοβαρα ίσως δεν σχηματιζα τετοια γνωμη για τον ρολο της!!Fantasmene δεν εχεις πια δικαιωμα να μιλας.Η καρτα μου δεν ισχυει πια!!!!!!Αντε bye σου και πιστεψε με εκτος απο τα αποδεικτικα στοιχεια ξερουμε τι εισαι!!Υπαρχουν και συνθετοι ρολοι!!
Καλώς με και να με χαίρεστε. Ψηφίζω Φοίβη γιατί έτσι μου κάπνισε.

Βάλτε και τη λίστα για να βλέπουμε ποιοί είναι οι παίχτες φανταστική ΣΕ.



Ε κακό του κεφαλιού του, αυτού που έβαλε +1. Μπορεί να είναι και τακτική φυσικά και δεν θα έπρεπε να απαγορεύονται :P
Αλλαγη δεδομένων τότε
Θα ψηφίσω τον τελευταίο παίχτη στη λίστα, εντελώς στην τύχη
Έχω μάθημα κ δν ξέρω αν θα προλάβω να μπω μέχρι τις 20.00
Δεν νομίζω να υπάρξει πρόβλημα
Αν ο παίχτης είναι σε θέση γ ν αποχωρρήσει τότε θα αλλάξω την ψήφο μου
23. Χαρουλιτα στην τυχη απ μενα...

Ἐπειδὴ μὲ τὸ συγκεκριμένο παίκτη ἔχουμε παρελθὸν στὸ παιχνίδι καὶ ἐπειδὴ κι ὅταν εἶναι παντελῶς ἀθῷος, μοιάζει ἔνοχος, χωρὶς φόβο καὶ πάθος ψηφίζω Φαντασμένο

Λοιπόν επειδή με έχετε μπερδέψει θα παραμείνω στις υποψίες που είχα από το πρωί και θα ψηφίσω τη love_angel γιατί μου φάνηκε ύποπτη από την αρχή και την είδα να εξάπτεται πολύ όταν την υποπτεύθηκα.

Κι η Phoebe βέβαια παραμένει στους υπόπτους μου, αλλά θα δείξει παρακάτω.
Σπυράκο πώς κατέληξες τόσο γρήγορα σε ένα συμπέρασμα;
Δηλαδή ο οποιοσδήποτε εδώ μέσα αν είναι έμπειρος μπορεί να καταλάβει απ την αρχή την αθωότητα ενός παίχτη;
Δεν νομίζω γιατί αν ήταν έτσι τότε όλοι οι έμπειροι θα καταλάβαιναν αμέσως τους δολοφόνους και το παιχνίδι θα τελείωνε νωρίς
Άρα μάλλον εσύ τώρα προσπαθείς να στρέψεις τους πολίτες σε ένα συγκεκριμένο πρόσωπο
Δεν ξέρω αν αυτό το κάνεις με δόλο ή όχι, πάντως σε κάθε περίπτωση δεν ευννοεί εμάς τους πολίτες
Είτε είσαι όντως δολοφόνος και πρέπει να φύγεις είτε είσαι ένας πολίτης που κατηγορεί κάποιον με ελάχιστα επιχειρήματα κι οπότε δν κάνεις καλό στην πόλη
Θα προτιμούσα να ψήφιζες κάποιον στην τύχη παρά να δημιουργείς κλίμα χωρίς να έχεις βάσιμες κατηγορίες
Γι αυτό αλλάζω την ψήφο μου και τη δίνω στον Σπυρακος (^^)

Ἐγὼ θὰ παραμείνω στὴν ψῆφο μου καθὼς φαίνεται ὅτι ὁ Φαντασμένος εἶναι μᾶλλον δολοφόνος... Θὰ τὸν ψηφίσω λοιπὸν ὥστε νὰ ξεκαθαρίζουν σιγὰ-σιγὰ τὰ πράγματα...

Ψηφίζω Φαντασμένο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

cr 7

Δραστήριο μέλος

Ο cr 7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Μύρινας (Λέσβος). Έχει γράψει 436 μηνύματα.
εντάξει τα άσχετα του Μαυρούλη το έχουν παρατραβήξει και αφού κάηκε όλο το σπίτι σκέφτηκα ότι ο Μαυρούλης ή είναι δασκαλεμένος από τους υπόλοιπους δολοφονους ή δεν ξέρει πως να παίξει.Πάντως έχει εκτεθεί πολύ και για αυτό θα τον ψηφίσω.ΜΑΥΡΟΥΛΗΣ λοιπόν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
εντάξει τα άσχετα του Μαυρούλη το έχουν παρατραβήξει και αφού κάηκε όλο το σπίτι σκέφτηκα ότι ο Μαυρούλης ή είναι δασκαλεμένος από τους υπόλοιπους δολοφονους ή δεν ξέρει πως να παίξει.Πάντως έχει εκτεθεί πολύ και για αυτό θα τον ψηφίσω.ΜΑΥΡΟΥΛΗΣ λοιπόν

Θα ηταν πιο ευκολο για την ΣΕ αν εγραφες..οτι ψηφιζεις τον Μαυρουλη!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Έχω ήδη ψηφίσει dimijim.
Το ξαναγράφω γιατί βλέπω ότι στη λίστα έμεινε η χθεσινή μου ψήφος στον fantasmeno.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Μια απλη παρατηρηση: Η Χαρουλιτα μπηκε σε καποια φαση μεσα και σχολιασε καποια πραγματα!! Της ηταν τοσο δυσκολο να αλλαξει την ψηφο της?? Η μηπως δεν καταλαβε πως ο fanta ειναι πλεον fantaσμα:P?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top