Παλέρμο #35 - Xtreme Xmas Edition!

Ποιος θέλετε να φύγει από το παιχνίδι;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Δεν μπορώ να μην απαντήσω!!

Δεν πειράχτηκα, απλώς λέω τα πράγματα όπως είναι.
Κάποια στιγμή πρέπει να σταθεροποιήσει τις απόψεις του.
Τις σταθεροποιώ από σήμερα!!
Χαχαχαχαχα πολύ μ' άρεσε αυτό. :whistle:
Μην κατηγορείς τους άλλους για κάτι που κάνεις κι εσύ ο ίδιος. :-*

Αα, επειδή κι εμένα με κατηγορούσαν που δεν έμπαινα πολλές ώρες, γι' αυτό. =\
Δεν το κάνω πια!!

Και αντί να προσπαθούμε να βάλουμε τα πράγματα σε μια τάξη, ενισχύουμε το Χάος... Που σίγουρα βοηθάει την ομάδα των δολοφόνων να χαθεί μέσα στο πλήθος....
Εγώ από τώρα σταματάω την κουβέντα για να επικεντρωθώ στον στόχο μας!Την παραδειγματική τιμωρία των αδίσταχτων δολοφόνων!!

Μου ξεφυγεε το spam τωρα -.- φτουυ -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Λοιπον, εχω ενα εντονο προαισθημα οτι ο fantasmenos θα επιστρεψει αναμεσα μας, με εναν αλλο "φαντασμαγορικο" τροπο;)!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Λοιπον, εχω ενα εντονο προαισθημα οτι ο fantasmenos θα επιστρεψει αναμεσα μας, με εναν αλλο "φαντασμαγορικο" τροπο;)!!

Σήμερα;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Λοιπον, εχω ενα εντονο προαισθημα οτι ο fantasmenos θα επιστρεψει αναμεσα μας, με εναν αλλο "φαντασμαγορικο" τροπο;)!!
Το έχω προβλέψει κι εγώ πώς μπορεί να γίνει αυτό. Και ποιός θα το κάνει άραγε; Σκέφτεσαι αυτό που σκέφτομαι;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Αν κανει αυτο που σκεφτομαι, μονο σημερα μπορει να το κανει!!
Το έχω προβλέψει κι εγώ πώς μπορεί να γίνει αυτό. Και ποιός θα το κάνει άραγε; Σκέφτεσαι αυτό που σκέφτομαι;:D
Δεν εννοω τη νεκροφανεια αγαπητε, think twice;)!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Έχει κανείς Τυμβωρυχία για να δούμε τι ήταν ο φαντα;
Ο ΦΑΝΤΑ ΗΤΑΝ ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ ΘΕΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ Η ΟΧΙ?? ΕΧΕ ΜΟΥ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΞΕΡΩ ΤΙ ΣΟΥ ΛΕΩ
Το έχω προβλέψει κι εγώ πώς μπορεί να γίνει αυτό. Και ποιός θα το κάνει άραγε; Σκέφτεσαι αυτό που σκέφτομαι;:D

μαλιστα... αρα για σήμερα θα ψηφίσω dimijim να δουμε και τι ηταν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Λοιπον, εχω ενα εντονο προαισθημα οτι ο fantasmenos θα επιστρεψει αναμεσα μας, με εναν αλλο "φαντασμαγορικο" τροπο;)!!

Το έχω προβλέψει κι εγώ πώς μπορεί να γίνει αυτό. Και ποιός θα το κάνει άραγε; Σκέφτεσαι αυτό που σκέφτομαι;:D

Γι αυτο θελουμε τυμβωρυχια!!!

μαλιστα... αρα για σήμερα θα ψηφίσω dimijim να δουμε και τι ηταν

Καλα που εχουμε και εσενα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Αν κανει αυτο που σκεφτομαι, μονο σημερα μπορει να το κανει!!

Πρέπει να αναφέρεσαι στην αποτυχία δολοφονίας, αλλά αν είναι δολοφόνος και έγινε μπέρδεμα με τον Αντίπαλο Μαφιόζο, θα μπορεί να την χρησιμοποιήσει;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Παιδιά, λίγη υπομονή! Έλειψα δύο ώρες και βρήκα 12 σελίδες γεμάτες κι ένα σωρό κάρτες και αιτήματα να εκκρεμούν. Θα οργανώσω τις πληροφορίες και θα σας ενημερώσώ όσο πιο γρήγορα γίνεται για τις εξελίξεις!

Λίγη υπομονή και κατανόηση μόνο! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Δεν εννοω τη νεκροφανεια αγαπητε, think twice;)!!
Νεκροφάνεια + κάτι άλλο
ή
Αποτυχία δολοφονίας + κάτι άλλο;


Αλλά θα προδωθούν αν το κάνουν.:hmm: Πόσο αποτυχημένοι παίζει να είναι;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Πρέπει να αναφέρεσαι στην αποτυχία δολοφονίας, αλλά αν είναι δολοφόνος και έγινε μπέρδεμα με τον Αντίπαλο Μαφιόζο, θα μπορεί να την χρησιμοποιήσει;;;

Νεκροφάνεια + κάτι άλλο
ή
Αποτυχία δολοφονίας + κάτι άλλο;


Αλλά θα προδωθούν αν το κάνουν.:hmm: Πόσο αποτυχημένοι παίζει να είναι;:P

Ναι, για την αποτυχια δολοφονιας μιλαω!! Ακομα και μπερδεμα να εγινε με τον αντιπαλο μαφιοζο, δε διευκρινιζεται ποιος ηταν ο πρωτος στοχος, ποιος δηλαδη δολοφονηθηκε, οποτε μπορει ανετα να χρησιμοποιησει την καρτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Λοιπον, εχω ενα εντονο προαισθημα οτι ο fantasmenos θα επιστρεψει αναμεσα μας, με εναν αλλο "φαντασμαγορικο" τροπο;)!!

Ο διάολος έχει πολλά ποδάρια τελικά

Ξαναζώ για άλλη μια φορά έστω και προσωρινα.

Ψηφίστε Catalyst θα με θυμηθείτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ggeorge1976

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Για να βοηθήσω λίγο στη λύση του μυστηρίου ψηφίζω dimijim. Σε αυτό το συμπέρασμα κατέληξα όταν πήρα θετική απάντηση από την ΣΕ σχετικά με το αν ανήκει στους μαφιόζους χρησιμοποιώντας την κάρτα όνειρο. Άντε ας λιγοστεύουν οι κακοί από το παιχνίδι σιγά σιγά. Ελπίζω μετά από αυτό να μπορώ να συμμετάσχω και αύριο στο παιχνίδι. Όσοι πραγματικά ενδιαφέρεστε να διώξετε έναν μαφιόζο από το παιχνίδι αλλάξτε την ψήφο σας. Προλαβαίνετε. https://cnf.e-steki.gr/private.php?do=showpm&pmid=628477

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Ψηφοφορία για 23/12/2011


  1. Catalyst--> fantasmenos
  2. cr 7--> fantasmenos (διπλή)
  3. dimijim--> Catalyst
  4. Drama Prinzessin--> dimijim
  5. fantasmenos
  6. foreverfreak--> dimijim
  7. ggeorge1976--> dimijim
  8. JaneWin--> dimijim
  9. love_angel--> dimijim
  10. Mayroulis--> fantasmenos
  11. MissKit--> _elena_
  12. Phoebe--> fantasmenos
  13. tsarachaf--> Μαυρούλης
  14. _elena_--> foreverfreak(άκυρη)
  15. Σπυρακος (^^)--> dimijim(διπλή)
  16. Τάσος97--> dimijim
  17. Χαρουλίτα--> fantasmenos
8 dimijim
6 fantasmenos
1 Μαυρούλης
1 Catalyst
1 _elena_

Αποχώρηση 19/12--> fantasmenos
Αποχώρηση 20/12 --> maria775m
Δολοφονία 21/12: (μαφιόζοι)--> blue butterfly (μάγισσα)--> love_angel
Αποχώρηση 21/12: Himela
Δολοφονία 22/12: tsarachaf
Αποχώρηση 22/12: Πατρεύς
Δολοφονία 23/12: fantasmenos, love_angel, foreverfreak

Φαντάσματα

fantasmenos
love_angel
tsarachaf - επιστροφή με κάρτα Νεκροφάνεια
foreverfreak - επιστροφή με κάρτα Νεκροφάνεια

Οριστικές αποχωρήσεις
soter (απουσίες) --> Συγκάτοικος
blue_butterfly (ποινή για αποκάλυψη ρόλου) --> Μάγισσα
Himela (κάρτα Τυμβωρυχία) --> Φανερός Μαφιόζος
Elena Kr (οικειοθελής αποχώρηση) --> Δικηγόρος
maria775m (κάρτα Τυμβωρυχία) --> Κρυφός Μαφιόζος
Πατρεύς (κάρτα Τυμβωρυχία) --> Αρχιμαφιόζος

Απουσίες
Drama Prinzessin--> 1
Elena Kr--> 1, 2 (αποχώρησε)
foreverfreak--> 1
soter--> 1, 2 (αποχώρησε)
Τάσος97--> 1
Χαρουλιτα--> 1, 2
fantasmenos--> 1
Mayroulis--> 1
tsarachaf--> 1
love_angel--> 1
_elena_--> 1




ΠΡΟΣ ΣΕ:
Αν ο μαφιοζος καρφωσει τον αντιπαλο μαφιοζο τοτε τι γινεται;
Πεθαινουν και οι δυο ή οχι;
Θα παρακαλουσα για μια αμεση απαντηση...
Με το κανονικό κάρφωμα ο μαφιόζος ρισκάρει την ζωή του για να βγάλει εκτός παιχνιδιού έναν εκ των [πληροφοριοδότης, ντεντέκτιβ (αν γνωρίζει τουλάχιστον έναν μαφιόζο), αντίπαλος μαφιόζος], και μόνο αν δεν του έχει αποκαλυφθεί η ταυτότητα ενός εκ των τριών μέσω της κάρτας «Όνειρο». Επίσης πρέπει στο p.m. του να περιλαμβάνεται μήνυμα όπου φαίνεται ότι ένας εκ των τριών τον "καρφώνει". Το κανονικό κάρφωμα μπορεί να γίνει καθόλου την διάρκεια της ημέρας. Αν αποτύχει πεθαίνει ο μαφιόζος που την έκανε. Ο θάνατος του θα ανακοινωθεί την ώρα της ανακοίνωσης των υπόλοιπων δολοφονιών. Δεν διευκρινίζονται τα αίτια θανάτου του.


Ερώτηση προς ΣΕ: Παίζει να γίνει και το απλό κάρφωμα και δολοφονία στον ίδιο γύρο;;:confused:
Αν πετύχει το απλό κάρφωμα τότε δεν γίνεται δολοφονία. Αν όμως δεν πετυχει, η δολοφονία γίνεται κανονικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ναι, για την αποτυχια δολοφονιας μιλαω!! Ακομα και μπερδεμα να εγινε με τον αντιπαλο μαφιοζο, δε διευκρινιζεται ποιος ηταν ο πρωτος στοχος, ποιος δηλαδη δολοφονηθηκε, οποτε μπορει ανετα να χρησιμοποιησει την καρτα...

Το θέμα είναι, ότι η ΣΕ ξέρει τι έγινε και αν μπορεί να το επιτρέψει η όχι... Γι' αυτό αναρωτιέμαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Επίσης αγαπητοί πολίτες, σας ενημερώνω ότι έχετε ένα μήνυμα από τους μαφιόζους:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Το βιντεο δεν παιζει:/:...
Επισης, αν μπορεις ακυρωσε τις ψηφους που εχει παρει ο fanta, γιατι δε μετρανε πλεον, καθως εγινε φαντασμα.
Αν μπορεις βαλε και στη λιστα με τα φαντασματα τη Λοβ, το Φαντασμενο κι εμενα (επιστροφη με νεκροφανεια;))!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Όποιος με αναστήσει τον κερνάω μια βόλτα στο αλλου φαν παρκ.

Αυτό είναι δέσμευση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Όποιος με αναστήσει τον κερνάω μια βόλτα στο αλλου φαν παρκ.

Αυτό είναι δέσμευση

Χωρίς αποδείξεις, δεν έχει δευτερανάσταση... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Χωρίς αποδείξεις, δεν έχει δευτερανάσταση... :P

Δείτε όνειρο και μάθετε τι ήμουν. Κοτόπουλα, πέσατε στη παγίδα

Εντίτ: 12 μέλη διαβάζουν και δεν λέει κανείς τίποτα. Μούγκα στη στρούγγα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top